Sınavların iyi geçmesi için dua

Sınava girmeden önce 3 yada 7 defa okunur.

dar

 

 

 

 

 

 

“Rabbi Zidni İlmen Ve Fehmen Ve El-Hikni Bi`S-Salihin.
Rabbişrahli Sadri Ve Yessir Li Emri Vahlü`L-Ukdeten Min Lisani Yefkahü Kavli.

Ya Hafız,ya Rakib,Ya Nasır,Ya Allah. Rabbi Yessir Ve La Tüassir, Rabbi Temmim Bi`L-Hayr.”

Arama etiketleri : sinav duasi nihat hatipoglu,sınavdan önce okunacak dualar,sınav duası oku,rabbi zidni ilmen ve fehmen,sinavdan önce okunan dua,sınava girmeden önce okunacak sureler,nihat hatipoglu sinavdan önce okunacak dua,sınavlardan önce okunacak dualar

89 “Sınavların iyi geçmesi için dua

 1. İnşallah Allah hepimizin işlerini kolaylaştırır ve sınavda başarılı olmamıza yardım eder bu hafta önümde 6 yazılı ve 1 sınav var inşallah iyi geçer ALLAHTAN UMUT KESİLMEZ :) :)

  • Allah yardımcın olsun.Başarılar diliyorum.Sınava başlarken “Ya hayyü Ya kayyum birahmetike esteğisu” duasını oku aklına geldikçe tekrarla.Ayrıca “Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr” duasını da oku.

  • Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsum.Dilerim yüce Allah’tan herkes istediği puanı alarak istediği yere girer.

  • Pervin Hanım merhaba ne sıkıntınız varsa Allah acilen yardım etsin.Galiba sınava gireceksiniz başarılar diliyorum.
   Size dua önerileri:
   DUA :

   “Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu”

   “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum”

   DUA:

   1. Elem neşrah leke sadrek
   2. Ve vada’na ‘anke vizreke
   3. Elleziy enkada zahreke
   4. Ve refa’na leke zikreke
   5. Feinne me’al’usri yüsren
   6. İnne me’al’usri yüsren
   7. Feiza ferağte fensab
   8. Ve ila rabbike ferğab

   Anlamı:

   1-) Biz senin için (mutlulugun) gögsünü açmadik mi?
   2 -) Senden yükünü indirmedik mi?
   3 -) O senin sirtini ezen yükü.
   4 -) Senin sanini yüceltmedik mi?
   5 -) Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylik vardir.
   6 -) Evet, zorlukla beraber bir kolaylik vardir.
   7 -) O halde bos kaldin mi, yine kalk (baska bir is ve ibadetle) yorul.
   8 -) Ancak Rabbine yönel.
   Sınavlarında; Başarı kazanmak,imtihanlarının iyi geçmesini isteyenler:Bir kere şu kesindir ki çalışmadan,gayret etmeden Allah’ın sizlere yardımcı olacağını düşünmek dogru değildir.Ama siz gayret eder çalişırsanız ardından da Allah’tan yardım isterseniz mutlaka yardım edecektir.

   Okunacak dualar.

   1 bardak suya 184 defa ” Ya Mukaddim Celle Celalühü” İsmi Şerifi okunur ve içilir.İçen kişi imtihanda başarılı olur.
   Sınava girmeden önce ” besmele çekerek “Allahım beni sınava doğru bir girişle girdir ve doğru bir çıkışla çıkar,katından bana bir yardımcı gönder” diye dua edilir. “Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr.” duası okunur.
   Ayrıca sınava girmeden önce Besmele çekilir. “Ya Evvel celle Celalühü “ismi, şerifi 37 defa söylenir.

   Sınava girmeden önce 3 yada 7 defa okunur.

   dar

   “Rabbi Zidni İlmen Ve Fehmen Ve El-Hikni Bi`S-Salihin.
   Rabbişrahli Sadri Ve Yessir Li Emri Vahlü`L-Ukdeten Min Lisani Yefkahü Kavli.

   Ya Hafız,ya Rakib,Ya Nasır,Ya Allah. Rabbi Yessir Ve La Tüassir, Rabbi Temmim Bi`L-Hayr.”

  • merhaba Pervin hanım Alah yardım eder inşallah ne için sınav içinmi yardım istiyorsunuz.Eğer öyle ise, sınava girmeden önce sabah bir pirinç tanesine yada bir bardak suya 184 defa “Ya Mukaddim” oku ve iç.Sınava günü “Rabbi yessir Rabbi temmim bil hayr”.oku.”Ya Hayyü ya kayyum birahmetike esteğisu” oku.Allaha yardım etsin bşarılar…

 2. Aksilik yapan, zorluk çıkaran insanların önünde sunum yapacağım başarılı ya da başarısız olacağıma onlar karar verecek ancak çok zor insanlar. Başarılı olmak, bana kötülük yapmalarını ve dalga geçmelerini önlemek, aksilik ve zorluk çıkarmamaları için ne yapmalıyım? Yoksa tüm emeklerim boşa gidecek.

  • Merhaba Ayşegül hanım başarılar diliyorum.onları etkin altına alman için bir kaç zikir verecem onları uygulayın.
   Seher vakti yapılan dualar kabule şayandır.Bu nedenle istediği kişinin kalbini kazanmak isteyen kimseler, seher vaktinde 324 kere “Ya HAYY Celle Celalühü” diye okumaya devam eden ve duasında ısrar eden kimseler istediği kişinin kalbini ve sevgisini kazanır.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Allah’ın isimlerinin sırları)
   Aşağıdaki duayı her gün 17 defa okuyan kimse çevresindeki herkesin ve özellikle istediği kimselerin sevgisini ve saygısını kazanabilir.Bu duayı 72 defa okuyan düşmanların şerrinden ve zalimin zulmunden korunup,kurtulur.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Sübhaneke la ilahe illa enete ya Rabbi külle şey’in ve varisehü ve razıkahü ve rahimeh”

   • karşındakileri etki altına alabilmen için bu zikride yap Ayşegül hanım.
    Bu mübarek isimde büyüleme özelliği vardır.İsteyen istediğini bu ismin zikri ile tesir altına alabilir.Bu kişi ister amir olsun,ister memur,ister sevdiği biri olsun.Üstünde hakimiyet kurarak hükmünü ve bilgisini istediği gibi yürütür.

    Bu isim özellikle perşembe günü Müşteri saatinde “Ya Alim celle celalühü” 150 kere zikredilirse istediğini elde edersin.Dilenir ve vakti olursa her namazdan sonra zikredilmesi çok daha faydalıdır.
    Bu ismin virdine devam eden kimse istediğini elde eder,her türlü arzu ve isteğine kavuşur.
    her gün 150 defa zikreden kişi,Allah hakkında ilim ve bilğiye iman ve izana yani kısaca marifetullaha sahip olur.evham ve şüphelerden kurtulur.İlme’l-yakin derecesine ulaşır.

 3. ”Bu isim özellikle perşembe günü Müşteri saatinde “Ya Alim celle celalühü” 150 kere zikredilirse istediğini elde edersin.Dilenir ve vakti olursa her namazdan sonra zikredilmesi çok daha faydalıdır.” demiştiniz.

  Haftaya çarşamba karşılarına çıkacağım bir yandan çalışıyorum bir yandan da zikirlerimi yapıyorum. Çarşamba gününe kadar her gün okusam hangi vakitlerde okumalıyım? Sadece perşembe mi okunmalıdır?

  • İnşalalh bahar hanımcığım.Allah herkesin gönlündeki isteğini eğer hakkında hayırlı ise versin.Elimden geldiğince herkese dua ediyorum ve herkese yardım etmeye çalışıyorum.Elimdeki faydalandığım kaynaklar değerli hocaların eserleri.Ben özellikle rızık konusunda kendim denedim ve çokfaydasını gördüm.İnsan inanır ve doğru dua eder Allaha güvenirse Allah herkese istediğini verir Allaha emanet olun.

  • Senden de Razı olsun Selinciğim Dua bir mucize gibidir.Önce çalışmakşartıya duanındaokur Allahtanyardım ve destek istersen her şeyi başarırsın

 4. merhaba, cok guzel bir site Allah razi olsun sizden.bana yardimci olabilirmisiniz ben cok s1s1liyorum okulda falan hic rahatla konusamiyorum rahat olmam icin s1k1lmamam icin dua verebilirmisiniz.birde babam cok icki iciyo onun ickiden vazgecmesi icin dua verebilirmisiniz.simdiden tesekurler :)

  • Babanızın içkiden uzaklaşmsı için 7 gün 7 defa kenzül arş duasını bir suya okuyun o suyu içeceği suya karıştırın başta “Allahım okuycağım dua hürmetini babamı içkiden soğut” diye niyet et.Sıkılıyorum demek istediniz her halde “Ya Bais okuyun her gün 71 defa” her gün Elemneşarah suresini okuyabildiğin kadar oku.Birde babanın kötü alışknalığı içim bir suya yada üzerine 202 defa “Ya Berr” okuyun.409 defa d a”Ya Tevvab”okuyun.

 5. merhabalar sizin sayenizde içimdeki vesveseden kurtuldum, fakat ben başka bir şey için sizden bilgi rica ediceğim,eşim serbest bir işte çalışıyor servisimiz var fakat birkaç kişinin (eşimde aynı fikirde)düşmanlığını hissediyoruz.bir gün sabah kalktığımızda ayna kırılmış buluyoruz ,bir gün tekerlek inmiş halde buluyoruz vb. olaylarla karşı karşıyayız eşim de bende kimseyle kötü olmak istemiyoruz ama sonuçta mal canın yongası sürekli acaba yarın bişey olacakmı diye düşünmekten yorulduk bu durumumuz için bize önereceğiniz bir dua varmıdır uzaklaştırmak , bizim hakkımızda düşmanlık beslememesi beladan kazadan uzak durmakla ilgili bir dua varmıdır acaba şimdiden Allah razı olsun

  • Aşağıdaki duayı her gün 17 defa okuyan kimse çevresindeki herkesin ve özellikle istediği kimselerin sevgisini ve saygısını kazanabilir.Bu duayı 72 defa okuyan düşmanların şerrinden ve zalimin zulmunden korunup,kurtulur.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Sübhaneke la ilahe illa enete ya Rabbi külle şey’in ve varisehü ve razıkahü ve rahimeh”
   Birde sabah akşam 7 eşer defa ayetel kürsi okuyum Allahm malımızı canımızı düşmanların şerrinden koru deyin.Ayrıca şu dua çok önemli;
   “Bismillahi ala dini ve nefsi ve ehli ve mali ve veledi” 7 defa okuyunsabah akşam.Arkasından da yine 7 defa”Bismillahillezi la yedurru measmihi şey’in fl ardı vela fis semai ve hüves semiulaliym”

  • Bir kimse eşinin yada bir kimsenin muhabbetini celp etmek yani kendine bağlamak için sure-i Yasin’i birinci “Mübin’e” kadar 53 kere okursa o kimsenin muhabbetini celp etmiş olur veya uzak bir yerde veya ayrı yaşıyorsa en kısa zamanda o kimseyi elde etmiş olur.

   Okuma zamanı sabah kuşluk vaktidir.Diğer zamanlar içinde okunması en az fayda sağlar.

   Okumaya başlamadan önce boy abdesti alınıp ondan sonra iki rekat hacet namazı kılınması ve ondan sonra okunması etkilidir.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Dua ile gelen şifa)

  • Zehra bakabilirsinizher günün ayrı;
   Esma-ül Hüsna’nın okunma saatleri İbn-iİsa’nın eserinde aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

   Ama isteyen istediği ismi saate uymadan istediği zaman da zikredebilir.

   İbn-i Îsâ, eserinde [5], şema hâlinde, bu vakitlerin hangi günün hangi kısmına isâbet ettiğini takdîm etmiştir.
   Günün bu kısımları da şunlardır:
   1. Sabah,
   2. Kuşluk,
   3, Zevâl (Güneşin tam tepe noktaya ulaştığı ân),
   4. Öğle,

   5.Mâ-beyn (Öğle ile ikindi arası),
   6. İkindi,
   7. Akşam.
   İsimlerin zikredileceği vakitler, her günün bu kısımlarından farklı birine isâbet etmektedir.
   Onların isâbet ettiği, günün bu kısımları da şunlardır:
   ESMÂ-ÜL HÜSNÂ

   Güneş : Pazartesi( mâ-beyn ); Salı( kuşluk) ;Çarşamba( ikindi) ; Perşembe( zevâl) Cuma( akşam) ;
   Cumartesi( öğle );Pazar( sabah.)
   Müşteri : Pazartesi, zevâl ; Salı, akşam ; Çarşamba, öğle ; Perşembe, sabah ; Cuma, mâ-beyn ;
   Cumartesi, kuşluk ; Pazar, ikindi.
   Zühre : Pazartesi, ikindi ; Salı, zevâl ; Çarşamba, akşam ; Perşembe, öğle; Cuma, sabah ;
   Cumartesi, mâ-beyn ; Pazar, kuşluk.
   Mirrîh(merih) : Pazartesi, öğle ; Salı, sabah ; Çarşamba, mâ-beyn ; Perşembe, kuşluk ;
   Cuma, ikindi ; Cumartesi, zevâl ; Pazar, akşam.
   Kamer(Ay) : Pazartesi, sabah ; Salı, mâ-beyn ; Çarşamba, kuşluk ; Perşembe, ikindi ;
   Cuma, zevâl ; Cumartesi, akşam ; Pazar, öğle.
   Utârid : Pazartesi, akşam ; Salı, öğle ; Çarşamba, sabah ; Perşembe, mâ-beyn ; Cuma, kuşluk ;
   Cumartesi, ikindi ; Pazar, zevâl.
   Zuhal : Pazartesi, kuşluk ; Salı, ikindi ; Çarşamba, zevâl ; Perşembe, akşam ; Cuma, öğle ;
   Cumartesi, sabah ; Pazar, mâ-beyn.
   Şerh-i Esmâ-i Hüsnâ’da belirtilen üsûle göre bu vakitlerde okunacak

 6. ablam şu yazıya istineden yazmak istemiştim perşembe utarit saatinde ya Alim diyor bunu nasıl bilcem ben perşembe utarit saati nedir birde niyet mi edicem bunları cekmeden veya çektikten sonra yüzünemi üflemem gerek kalbimden geçirmem gerek birini bağlamak istiyorsam
  Bu isim özellikle perşembe günü Müşteri saatinde “Ya Alim celle celalühü” 150 kere zikredilirse istediğini elde edersin.Dilenir ve vakti olursa her namazdan sonra zikredilmesi çok daha faydalıdır.
  Bu ismin virdine devam eden kimse istediğini elde eder,her türlü arzu ve isteğine kavuşur.
  her gün 150 defa zikreden kişi,Allah hakkında ilim ve bilğiye iman ve izana yani kısaca marifetullaha sahip olur.evham ve şüphelerden kurtulur.İlme’l-yakin derecesine ulaşır.

 7. merhaba. nasil anlatayim bilemiyorum,benim birkacyildir icimden hicbirsey yapmak gelmiyor,bir hedefim yok gibi bunu basariyim onu yapayim diyemiyorum,eskiden oyle degildi,universite oyrencisiyim hic icimde okumak vede okula gitmek gelmiyor sanki kendime guvenim yok, hatta birilerinle konusmaktan cekiniyorum s1k1liyorum.belkide hep bisiyleri basaramiycam diye boyle bilemirorum.hangi dualari okumaliyim yardimci olursaniz sevinirim.bide hafiza kuvetlendirmek icin dua soylerseniz sevinirim.

  • KARDEŞİM YAŞIYORUZ VE HERKESİN YAPMASI GEREKEN ŞEYLER VAR DEĞİL Mİ SEN KENDİNE YAPABİLİRİM DİYECEKSİN NEDEN BAŞARAMIYACAKSIN Kİ İÇİNDE BULUNDUĞUN BOŞLUKTAN ÇIK BUNU ANCAK SEN YAPABİLİRSİN.HER GÜN YA ALLAH ÇEK 200 DEFA İNŞİRAH SURESİNİ OKU.HER GÜN 201 DEFA YA NAFİ OKU.SİTEMDE SENİ GÜÇLÜ KILACAK YAZILAR VAR ONLARI OKU KİŞİSEL GELİŞİM BÖLÜMÜNDE.HER GÜN “YA HAYYÜ YA KAYYUM BİRAHMETİKE ESTEGİSU”OKU.HADİ BAŞARACAKSIN YAPARIM VE YAPABİLİRİM DİYECEKSİN BÖYLEBOŞ OTUARRAK HİÇBİRŞEY OLMAZ.

 8. lütfen bana dua edin karnemi çok güzel alıyim bir kere bile alamadım bütün derslerimden 5 lütfen dua edin bende elimden geleni yapıcam herkezin duası kabul olsun

  • Esracığıminşllah güzel karne alırsın.Allahım Esranın duasını kabul et o elnden geleni yapamaya çalşıyor sende katından ona biryardımcı gönder.

 9. selamün aleyküm benimde bu sene sbs sınavım var banada dua ederseniz çok memnun olurum allahım benim gibi sınava girecek olan kullarına inşallah yardım eyler.

 10. HOCAM NOLUR BANA YARDIM EDİN BEN DERSLERİME ÇALIŞMADIM ÇOK PİŞMANIM ALLAH A DUA ETSEM BİR YERİ KAZANABİLİRMİYİM HERKES BENİMLE DALGA GEÇİYO LAR 8 HAZİRAN SBS YE GİRİİCEM YARDIM EDİN NOLUR ALLAH RIZASI İÇİN

  • Melisa hemen başla ve pişman olduğun söyle istiğfar et ve dua ederek derslerine başla inşallah başarırsın.184 defa ya Mukaddim c.c 37 ya Evvel c.c oku.Başarı için sitemde dualar var onları da oku

 11. HOCAM NOLUR BANA YARDIM EDİN BEN ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNİ KAZANMAK İSTİYORUM AMA NOTUM TUTMUYO DUA ETSEM KAZANIRMIYIM ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN NOLUR NİYET ETTİM ALLAH NİYETİM İÇİN KAZAN MAMA YARDIM EDER Mİ BİR DUA NIZ VARMI YALVARIRIM

  • Hayırlı sie Allahımdiye niyet et eğer hayırlı ise kabul olur Melisa..ya hayyü ya kayyum bi rahmatike esteğisü.sizde her gün okuyabilidğiniz kadar okuyun

 12. Bütün yıl boyunca SBS yi çalıştım şimdi vakit tevekkülde allahım nolur yardım et dualarınız benimle olsun

 13. ben önceden de söylediğim gibi 8 haziran yani 4 gün sonra sınava giricem ne olur benim için dua edin.iyi ce telaşlanmaya başladım.istediğim puanı almak için bir dua söyler misiniz?allah rızası için müminin mümine yaptığı dua kabul olur.

  • DUA :

   “Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu”

   “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum”

   DUA:

   1. Elem neşrah leke sadrek
   2. Ve vada’na ‘anke vizreke
   3. Elleziy enkada zahreke
   4. Ve refa’na leke zikreke
   5. Feinne me’al’usri yüsren
   6. İnne me’al’usri yüsren
   7. Feiza ferağte fensab
   8. Ve ila rabbike ferğab

   Anlamı:

   1-) Biz senin için (mutlulugun) gögsünü açmadik mi?
   2 -) Senden yükünü indirmedik mi?
   3 -) O senin sirtini ezen yükü.
   4 -) Senin sanini yüceltmedik mi?
   5 -) Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylik vardir.
   6 -) Evet, zorlukla beraber bir kolaylik vardir.
   7 -) O halde bos kaldin mi, yine kalk (baska bir is ve ibadetle) yorul.
   8 -) Ancak Rabbine yönel.

   Bir öğrenci veya başka bir konuda sınava girecek olan kişi sınava girmeden önce yapacağı işlem:

   Bir tane pirinç tanesinin üzerine (184) adet “YA MUKADDİM” zikrini çekerek,pirinci yutarsa Allah’ın izniyle başarlı olur.

   MUKADDİM:Takdim eden,dilediğini öne alan ve ileri geçiren,her şeyi yerli yerine koyan anlamındadır.Allah’ın güzel isimlerinden biridir.

   Sınava girmeden önce ” besmele çekerek “Allahım beni sınava doğru bir girişle girdir ve doğru bir çıkışla çıkar,katından bana bir yardımcı gönder” diye dua edilir. “Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr.” duası okunur.
   Ayrıca sınava girmeden önce Besmele çekilir. “Ya Evvel celle Celalühü “ismi, şerifi 37 defa söylenir.

   Sınavların iyi geçmesi için;

   “Rabbi Zidni İlmen Ve Fehmen Ve El-Hikni Bi`S-Salihin.
   Rabbişrahli Sadri Ve Yessir Li Emri Vahlü`L-Ukdeten Min Lisani Yefkahü Kavli.

   Ya Hafız,ya Rakib,Ya Nasır,Ya Allah. Rabbi Yessir Ve La Tüassir, Rabbi Temmim Bi`L-Hayr.”

   Allahümme Rabbizitni ilmen ve fehmen ve imamen
   Allah!ım zihnimi aç,ilmimi artır,fehmimi aç,imanımı genişlet.
   Ya Fettah(489) Ya Mukaddim(184) adet okunması çok makbuldür.
   Sınava girerkende”Rabbi edhılni müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’cal li min ledünke sultanen nasira
   Allah’ım beni doğru bir girişle girdir ve doğru bir çıkışla çıkar.Katından bana yardım edici bir kuvvet gönder.
   Sınav başlayınca “Rabb’şrah li Sadri ve yessirli emri,Va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavli.”
   Ya Rabbi gögsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır.dilimin bağını çöz.Sözümü anlaşılır eyle.
   Ardından” Ya Hayyü Ya kayyumü Birahmetike esteğisu”
   Ey Hay ve Kayyum olan Allah’ım Rahmetinle yardımını istiyorum.

   Allah hepinize yardım etsin

 14. umrım dünyanın dört bi yanında bu sınavlara girecek kardeşlerimize abilerimize ablalarımıza allah (c.c) zihinlerinı açık eder benımkınide onlara sınavda hatırlama kabliyeti verir banada

 15. bu site çok güzel bir siteymiş. yarın bursluluk sınavına gireceğim. çok çalıştım. lütfen benim için de iyi bir yazın. bu sınavı kazanamazsam öğretmenlerim, ailem, dolayısıyla herkes üzerimde bir baskı yaratacak. ne olur benim için bir dua da sizler edin. lütfen bana da hayırlı bir dua yazın.inşallah bursluluk sınavını kazanırım.

 16. Baraj dersi var ve bu dönem sınavları geçmem lazım ortalamamın 70 olması lazım olmassa sınıfta kalıcam bi dua bi zikir söylermisiniz şimdiden çok kötüyüm sınıfta kalıcam diye yardım edin lütfen

  • NU RKARDEŞİM ÖNCE ÇALŞIMANIZ LAZIM ÇALŞINADAN DUA OLMAZ .37 YA EVVEL C.C 184 YA MUKADDİM 101 FETİH SÜRESİ İLK AYETİ HE R GÜN OKU

 17. hayirli aksamlar
  bugin Universite sinavina girdim ve cok kotu gecti.simdi sonn iki sinavim kaldi. eger yapamazam sinifta kalacagim. simdi cok kotuyum. morlim bozuldu. diger sinavlarim icin hamgi duayi yapmaliyim.
  Allah razi olsun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>