Bekarlar için “evlilik duası”

darHayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir  evlilik için dua ederlerse  kısmetleri açılır ve evlenirler.

 

 

 

 

 

 

 

Arama etiketleri : evlilik için dua,evlenme duasi,evlenmek için dualar,evlenebilmek için dua,evlilik ıcın dualar,evlenmek istiyorum dua,bekarlar icin evlilik duasi,Evlenmek ısteyenlere dua

1,592 “Bekarlar için “evlilik duası”

 1. mrb ben sacide bana hiç görücü gelmiyor ve bende evlenmek istiyorm artk arkadaşlarımın hepsi evlendi buda benim zoruma gidiyor lütfen bana yadım edin cevabınızı sayıfada paylşın

  • Merhaba Sacide hanımcığım.Hakkınızda hayırlısı olur inşallah.Evlenmek için önce hayırlı bir insanı gönlüme sevdir diye dua edin.Yazacağım size şu an acil bir ,şim var en kısa zamand adöneceğim,

   • Her gün güneş doğmadan önce 489 kere “Ya Fettah celle celalühü” zikrine devam eden ve velenmek isteyenler en kısa zamnda muradlarına ererler.
    Ayrıca Allah’ın Fettah ism-i şerifini her namazdan sonra 489 defa “Ya Fettah celle celalühü” diye zikretmeye devam eden kişiler,her işinde başarılı olurlar.Maddi ve manevi bütün kapılar kendisine açılır.
    Dikkat edilmesi gerekn hususlar.Bu zikirler abdestsiz de okunabilir.Ama daha makbul olması için dileğinizi dilemeden önce abdest alın,mümkünse gusul abdesti alın.2 rekat namaz kılın Allah rızası için.Daha sonra niyetinizi dileyin ve en başta besmele çekerek başlayın zikrinize.Bittikten sonra dua edin ve Amin diyin.

   • Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir evlilik için dua ederlerse kısmetleri açılır ve evlenirler.

   • sacide hanımcığım cuma günü 18 defa Cuma suresini okumak bahtı açar ve hayrılı kısmet için ve evlilik için faydalıdır.Ayrıca;

    Evlenmek isteyen kardeşlerim; evlilik isterken,kendinize bir eş,bir dünya ve ahiret arkadaşı isterken sizlere Allah’tan nasıl isteyeceğinize dair güzel sözler içeren ve nasıl bir eş isteyeceğinize dair aşağıdaki dua özlü bir duadır.
    Rabbim!
    Bir insanı koy kalbime ama o insan Senin de sevdiğin bir insan olsun.ve beni öyle bir insana sevdir ki, o insanın kalbinde sen olasın.Ki ben o insanın kalbinde Seni bulayım.Beni öyle bir insanla buluştur ki benden önce onunla buluşmuş olan Sen olasın.Onunla el ele tutuştuğumda ikimizin elinin üstünde Senin elin olsun.Bana öyle gözler göster ki ben o gözlerden Sana bakayım.Bana öyle bir sevgili ver ki bakışı cennete açılan iki pencere olsun.Onunla öyle bir yolda yürüyelim ki klavuzumuz Sen olasın ey Rabbim.Öyle bir sevgili ver ki bana ona sarıldığımda kainat bize bakıp birbirine sarılsın.Bize öyle bir sevgili ver ki Rabbim,sevgimizden Muhammed sevilsin.
    Ayrıca;Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir evlilik için dua ederlerse kısmetleri açılır ve evlenirler.
    Ayırca sitenmde daha dualar var bakabilirsiniz.tekrar görüşmek üzere .Yüneyazablirisiniz elimden geleni yapmaya çalışırım.Alalha emanet olun.

  • Evlenmek isteyen kardeşlerim; evlilik isterken,kendinize bir eş,bir dünya ve ahiret arkadaşı isterken sizlere Allah’tan nasıl isteyeceğinize dair güzel sözler içeren ve nasıl bir eş isteyeceğinize dair aşağıdaki dua özlü bir duadır.
   Rabbim!
   Bir insanı koy kalbime ama o insan Senin de sevdiğin bir insan olsun.ve beni öyle bir insana sevdir ki, o insanın kalbinde sen olasın.Ki ben o insanın kalbinde Seni bulayım.Beni öyle bir insanla buluştur ki benden önce onunla buluşmuş olan Sen olasın.Onunla el ele tutuştuğumda ikimizin elinin üstünde Senin elin olsun.Bana öyle gözler göster ki ben o gözlerden Sana bakayım.Bana öyle bir sevgili ver ki bakışı cennete açılan iki pencere olsun.Onunla öyle bir yolda yürüyelim ki klavuzumuz Sen olasın ey Rabbim.Öyle bir sevgili ver ki bana ona sarıldığımda kainat bize bakıp birbirine sarılsın.Bize öyle bir sevgili ver ki Rabbim,sevgimizden Muhammed sevilsin….

 2. teşekürle öyle güzel bir dua yazdınzki çok duygulandım bana yardım edin ne olur çünkü biran önce olsun istiyorum çocuk sahibi olmak istiyorum beni anlayın sizi seviyorum

  • Sizi anlıyorum kardeşim çünkü 9 sene benimde çocuğum olamdı.Ama öncelikle hakkımda hayırlı olcak ise sağlıklı olacak ise diye isteyin lütfen.
   Allahtan bir isteği olanlar öncelikle güzelce bir abdest alamalı mümkünse gusul abdesti de alınırsa daha iyi olur.Niyet ederek Allah rızası için 2 rekat namaz kılınır.Önce Günahların affı için tövbe istiğfar edilir.Sonra peygamberimize salatü selam geitirlir.Allaha sonsuz şükür ve hamd edilir.Yapacağınız dua nın öncelikle Allahın rızasını kazanmak olduğunu Allaha bildirmek ve bu dua hürmetine,habibi hürmetine duanın kabul olmasını dilemelisin.Dua ederken de aklını ve gönlünü isteğine yönlendirerek ve mutlaka kabul olacağına inanarak dua etmelisiniz.

   Şimdi duaları veriyorum Allah hakkınızda hayırlı olacak sa dualrınızı kabul etsin ve makbul dualardan etsin.

   Cocuklari Olmayanin Insallah Cocuklari Olmasi icin
   19 gece arka arka ya okunur.
   *-Abdes alip Allah rizasi icin 2 rekat namaz kilinir
   *-Kibleye karsi oturarak
   *-Niyet edilir
   * 21 defa Selavatu selam okunur
   * 1 adet Fatiha
   *3 adet Ihlas
   * 15 adet Ayetul Kursi
   * 95 adet .Bismillahir Rahmanur Rahim Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddus
   Inne Rabbeke Huvel Hallakul Alim

   * 661 defa = Ya Musavvir Ya Halik Ya Bari okunur

   *ALLAHA sukret

   tecrube edilmistir
   =kaynagi Gizli Ilimler Hazisesinden alintidir .
   not=
   Ilk gece okumaya baslamadan once Namaz kilinir
   Diger geceler sart degil namaz kilmak ama istiyen kilabilir

   MANASI

   YA MUSAVVIR
   Herseye Butun Varliklara Sekil verendir

   YA Halik
   Yaratan Halk eden .Yoktan var eden

   Ya Bari
   Ornegi olmaksizin Yaratan ve Mukemmel Olarak Yaratan demektir

   Ayrıca başka bir tertib daha var.
   Çoçuğu olmayanlar 4 Cuma üstüste 1000 kere “Ya Evvel” okumalıdır.
   Çoçugu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa Allahin izniyle hayırıi evlat sahibi olur.

   Allah yar ve yardımcınız olsun.En önemliside mutlaka isteğinizi Allah’tan isterken Hakkınızda hayırlı ise kabul etmesini hayırlı değilse olmamasını isteyin.Her konuda böyle değilmi.Mesela eğer çocuğunuz olacak ve ilerde size Allaha karşı geln bir çocuk olacaksa olmasın.Eğer çocuğunuz olacak ta hastalık lı yada özürlü olacaksa olmasın(tabi buda Allahın emri ama) Bu nedenle hep hayırlı ise ver deyin.
   Allah hakkınızda hayırlısını versin.

 3. mrb ben sacide ben birine aşık oldum o da bana aşık ama aşık olduğum kiş benden uzakta ona kavuşmam için bana bir dua yazarmısınz buna çok ihtiyacım var beni anlayın ne olur olsuz yapamıyrum onu düşünmekten başka birşey yapamıyorum bu arada onun adını bilmiyorum adını bilmediyim birine aşık oldum bana yardım edin ne olurrrr

  • Merhaba Sacide hanım.Nasıl aşk anlayamadım canım adını bile bilmiyorsun oda size aşık dediğinize göre.İnşalalh Allah hakınızda hayırlı ise kısmet eder.Aşağıdaki duayı okuyun.
   (70 kere “Yâ Allah, Yâ Rahmân, Yâ Rahîm, Yâ Kaviyyü, Yâ Kadîr” okuyup da dua eden, ne isterse istesin, Cenâb-ı Hak duasını kabul eder ve ne muradı varsa verir.)
   Allah rızası için okumalı.Bir seferde 70 defa okumalı, 71 olsa olmaz, yanına başka isim konsa olmaz, bu bir şifredir. İsm-i a’zam, ism-i Celal, Esma-ül Hüsna’dır. Her namazdan sonra okuyana ne mutlu! Hiç olmazsa günde bir defa okumalı.

  • KALBİNİN SESİYİM

   Sacide Hanım, Evlilik aşık olduğun kişi ile değil; Rabbine aşık olan ve seni de Rabbine aşık edecek kişi ile olmalıdır. Aşık oldum, seviyorum, unutamıyorum vs. sözler ve bu tarz bakış açıları ile yapılan evlilikler hüsranla sona erer. Aklı selim olunuz.. İstişare ile karar alınız.. Allah rızası olmadan, sadece beğeni ve hislere göre hareket etmeyiniz..
   Adını bilmediğiniz bir insana aşık oldunuz…! Sanal aşklar yalan aşklardır. Ayaklarınız yere bassın.. Hayal aleminden uyanın derim…!

 4. mrb ben sacide çok teşekürler ben her gece rüyamda evlilik ile ilgili rüyalar görüyorum ve ona aşk olduğum kişyi görüyorum sebebi ne olabilr görüşürüz

 5. mrb ben sacide sizi sorularımla başınızı ağrıtmıyorumdur işalah bu arada beni evlilik düşkünü olarak düşünmeyin benim tek isteyim beni seven biri olsun istiyorum ve bana değer veren beni el üstünde tutsun isyiyorum

  • Evlilik için önce hayırlısını isteyin.Cuma günü 489 defa Ya Fettah zikredin.”573 defa Ya Bais celle celalühü”
   Cuma günü 18 defa Cuma suresini okuyun.Allah hakkınızda hayırlısını versin.

 6. mrb bensacide bana verdiğiniz duaları okuduğumdan beri herkes benim evlenmemi istiyor önceden öyle değildi kimse söylemezdi şidi herkes söylemeye başladı çok teşekürler görüşürüz

  • sacide hanım la bir gün değil hemen hemen bir kaç haftadır görüşüyoruz Dilek hanım.Olabilir diyeorum ben her şey dua ile ve Allaha yaklaşmakla olur.

 7. mrb ben sacide needen bana cevap vermiyorsunuz yoksa benden bıktğınız içinmi yada sorularımdan bıktğınız içinmi sizinle konuşmak bana iyi geliyor ve rahatlıyorum en yakın arkadaşım oldunuz görüşürüzzz

  • Sacide hanım yoldaydım canım ben ama otobüste size cevap verdim sanıyorum.Çok sevindiğimi söyledim ahyırlı olsun dedim.Ne güzel kısmetlerin açılmış inşlaalh ahıkınd ahayırlı biri kısmet olur ve mutlu olursun.

 8. mrb ben sacide ben pazrtesi aşık olduğum kişiyi görmeye gidecem bana dua edin ne olur bu arada adınız ne çok merak ediyorum bana yazarmısınız görüşürüzzz

 9. şey ben şunu merak etim ya fetah duasını neden gün doğumundan önce okuması gerekiyor size sen diyebilirmiyim sizi kendime yakın buldum görüşürüzzz

  • Fettah ismi hikmetle açan,her türlü zorluk ve müşkülleri çözen maddi ve manevi bütün kapıları açan anlamındadır.Sabahları yada sabah namazından önceki dualr makbuldür.O saatte her kes uyurken sen kalkıp zikirle meşgul olursan çok iyidir.Çünkü kapılar o saatte yada gece yarısından sonra açıktır.uykunu bozup kalkıp dua etmen çok faydalıdır.

 10. benim yaşım 26 başımdan bir evlilik geçti 6 sene önce ama yanlış karar vermişim veya yanlış bir zaman bende evlenmek çok istiyorum mutlu olmak istiyorum her gün dua ediyorum lütfen benim içinde bir dua yazarmısın ama hayırlısı olsun genede YÜCE ALLAH şöyle buyuruyor sizin hayır zannettikleriniz şer ,şer zannettiklerinizdede hayır olabilir.yani her şeyin hayırlısı olsun

  • Evet haklısınız Allahtan bir şey isterken mutlaka hayırlısını istemek gerekir.Evlenmek yada hayırlı bir evlilik için önce Allaha Allahım evlenmek hakkımda hayırlı ise bana hayırlı birini nasib et diye niyet edilir.Sonra Cuma günü 18 defa Cuma sürsei okunur.Ayrıca Yine Cuma günü 489 defa “Ya Fettah Ya Bais celle celaühü” okunarak Allahım hakıımd ahayırlısını nasip diye dua edilir.Allah ahkkıınızda hayırlısını nasip etsin,hem dünyanız hemde ahiretini için hayrılı bir eş nasip etsin.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’ okunması ve bu suyun evlenmek …
   açılması için bir cami önünden 7 taş sonrada 7 ayrı suadan su alınarak şu işlem yapılır.

   Bu malzemelere 7 Yasin-i şerif okuyup,taşları suya koyarak su ısıtılır ve kadın veya erkek bu suyla banyo yaparsa bahtı açılır ve talibi çıkar.Ancak yıkanırken bir kap içinde yıkanılır ve biriken su ayak değmeyen bir yere dökülür.

   Yasin-i şerif okunurken her”Mübin” ayetinden sonra 41 defa “verafa’nahu mekanen aliyya”ayeti okuyup suya üflenmelidir.

   Dr.Arif Arslan(Dua ile gelen şifa)

 11. ya ben kuran ve yasin-i şerif okumayı bilmiyorum bilen biri okusa olurmu rüyamda arkadaşımın evlendiğini ve düğünden sonra ben ve bir kaç arkadaşılarım arkadaşıma çiçeği at kim önce tutarsa o evlenir diyorum oda bana gerek yok diyor zaten benden sonra sen evlenecen diyor bendeısrar ediyorum oda çiçeği atıyor çiçeği ben tutuyorum sonra uyanıyorum uyanığımda ezan okuyordu görüşürüzzz

  • Sacide hanımcığım hayırlara çıkar inşallah.Güzel bir rüya ama yorum kabiliyetim yok fakat ezanla uyanmanızda güzel.Yasin-i şerifi latince okunuşundan okuyabilirsniz.Ama isterseniz başkasına okutabilirsiniz ama kendinizin okuması daha güzel hiç olmazsa Türkçesinden okuyun.Allaha emanet olun hayırlı akşamlar.

 12. iyi günler benim bi sorunum var çok takıntılı ve cok mutsuzum sürekli sorunları konusuyorum kendi kendime dert ettim içime.çok ağlıyorum ne yapacagm bilmiyorum :(

  • Merhaba Kübracığım Allah derdi verir mutlaka çaresini de verir.Ama biz insanlar çoğu zaman hastalığı ve sıkıntıyı hep kendi kendimize yaratıyoruz.<özellikle şükremeyi bilmiyoruz ve o kadar çok isteklerimiz varki.Bak canım öncelikle sakin ol ve düşün sana verilen nimetlere bir bak.sıkıntı yaptığın şeylerin listesini çıkar bak bakalım kendini üzmeye sıkmay bunalıma girmeye,ağlamaya değer şeylermi?Öncelikle sabahları kaşkınca ve uyanır uyanmaz Allahım bu günde uyandım,konuşuyorum,ellerim ayaklarım çalışıyor yiyecek ekmeğim var sana şükürler olsun diye başla güne.Sana bazı dua tavsiyelerinde bulunacağım onları oku.Ve bana yenidengeri dön.Sıkıldığın zaman benimle konuş.

   Aşağıda gelecek olan ayeti kerime bunalımları hafifletmek,işleri kolaylaştırmak ve sebebi bilinmeyen sıkıntılardan kurtulmak için başvurulması gereken tesirli bir reçetedir.
   Her kim bu ayeti kerimeyi farz namazlarının sonunda olmak üzere ve bir cuma gününün ikindi vaktinden başlayarak aralıksız bir hafta müddetle okumaya devam ederse,hafta sonunda üzerindeki manevi sıkıntısının hafiflediğini yakinen görecektir.Cenabı Hakk o kimseye her hususta kolaylık ihsan edecektir.
   Bismillahirrahmanirrahıym.El ane haffefellahü anküm ve alime enne fiyküm da’fa.fe in yekün minküm mietün sabiratün yağlibu mieteyn,ve in yekün minküm elfün yağlibu elfeynei bi iznillah.Vallahü meas sabiriyn.

   Kaynak:Şifalı dualar(Manevi reçeteler)Arif Pamuk
   Her gün sabah 129 defa “Ya Latif celle celalühü” “201 defa Ya Nafi celle celalühü” oku.7 defa İnşirah suresini oku(Elem neşrah Leke),
   Ayrıca;
   Dualar abdestli,tam bir itikat ile 3 yada 7 defa en az yedi gün okunursa daha çabuk tesir eder.
   Tüm sıkıntılarınız için önce Allah’a dua ile yakınlaşın sonrada maddi sebeler için uğraşmaktan vazgeçmeyin.
   Önce manevi dua sonra fiili dua ile dua edin.

   Anlamı: “Kederleri gideren, sıkıntıları kaldıran, zor durumda kalanların dualarını kabul eden, dünya ve ahretin Rahmanı ve Rahimi olan Allah’ım! Bana ancak sen merhamet edersin, bana Senden başka hiç kimsenin merhametine ihtiyaç duymayacak bir merhamet ihsan eyle.” (Hâkim, De’avat, No: 1898)
   Okunuşu: “Allahümme farice’l-hemmi,kaşife’l-ğammi, mücibe da’veti’l- muttarrine rahmane’d-dünya ve’l-ahırati ve rahimehüma ente terhamüni ferham ni bi-rahmetin tüğnini biha an rahmetin min sivake.”

 13. canım nasılsın ya benim komşumun oğlu bana aşık olduğunu arkadşıma söylemiş bende ne yapıcağımı şaşırdım hergün onu görüyorum ve buda benim aklımı karıştırıyor bana yardım edin görüşürüzzzzz

  • Sacideciğim başka sevdiğin mi var senin.Sen evlenmek isitiyordun dimi nasıl bu çocuk.Uygun değil mi sana göre.ne düşünüyorsun bana yaz.

 14. çok teşekkr ederm Allah razı olsun. bi kaç soru sormak istiyorum. regl döneminde allahın isimleri çekilebilir mi? ben yatarken tv izlerken çarsı da pazar da dahi kalbim zikir halinde istesemde istemesemde dilim gidiyor kabul olur mu acaba illa abdestli ve sakin bi yerde mi çkmek gerek zikiri? bir de ya gaffar zikri mi yoksa ya gaffur mu günahları bağışalyıp örten demek değil mi? teşekkrler şimdiden

  • İyi akşamlar Allahın isimleri abdestsiz de okunabilir söylediğiniz gibi nerde olursanız olun okuyabilirsiniz.Ya gaffar da var.Ya gafur da ikiside çekileblir.Ama günahların affı için ya Gaffar çekin.Ya gafur da çok iyidir. Allaha emanet olun.her şey gönlünüzce olsun.

 15. selamun aleykum bnm başımdan bi ewlilik geçti ayrıldım ama o sıkıntıları başımdan atamıyorum bide bir kızm var 11 aylık bni hayat baglayan tek bagım diye blirm,dualarınızı bekliyorm rabbime emanetinz

 16. canım ben başkasını seviyorum ama adını bilmiyorum ve çok uzakta ve onu pek fazla göremiyorum ve komşumun oğlu bugün bana evlenme teklifinde bulundu bende çok şaşırdım ve daha bir cevap veremedim sanırım evet diyecem çünkü çok yakışıklı ve beni seviyor bende onu zamanla sevecem buna eminim bugün yanıma geldi ve bana kırmızı bir gül verdi benim çoook hoşuma gitti sanırım ondan hoşlanıyorum görüşürüzzzzz canımmmm

  • Sacidececiğim çok sevindim.Uzakta adını bile bilmediğin ve sevi sevip sevmediğin biri için üzülmene değemez.Zaten bu kişiyi tanıyorsun ama yine de iyice tanımaya çalış biraz çık ve iyice konuş ama yanlış bir şey yapma.Biraz tanıyalım birbirimizi de.İnşallah hakkıd ahayırlı olur.haberleişiriz.

 17. selamun aleykum sizlerden kendim için dua istiyorum hakkıma islamiyeti yasıyan bir eş nasip etmesi için Allah için benide dualarınıza alın sizlerden kendim için fatiha istesem okurmusunuz Allah razı olsun sizlerden rabbim evlenmek istiyen kardeşlerime islamiyeti bilen anlayıslı bir eşler nasip etsin insallh :):)

  • Şeymacığım bende duana katılıyorum.Allah sana hem ahiretin hemde dünyan için hayırlı olacak kendi rızasında yaşayan ve rızasına uygun ameleler işleyen hayırlı bir şe nasip etsin.Sitemde evlenmek için dualar var okuyabilirisin.Benden bir fatiha Allah kabul etsin canım.Sadece sana değil tüm ümmetin muhammedin evlatlarına hayırlı ve islamı layıkı ile yaşayan eşler nesip etsin inşallah.Görüşmek üzere.

 18. beni sabırla dinlerseniz çok memnun kalıcam. Son zamanlarda arkadaşlarımın her biri yuva sahibi oldu, benimde hoşlandıklarım yada bende hoşlananlar oluyor elbet fakat sonu mutlu bitmiyor. İnsan derdini herkese de açamıyor diyorum acaba bendemi bir sorun var. son zamanlarda gördüğüm rüyalar hep evlilikle ilgili, bir akşam rüyamda gelinlik giydim ama elime çiçek bulamıyordum.. şimdi görüştüğüm yeni biri var fazla önemsiyor beni ama dün gece onunla yaptığım telefon konuşmasından hemen sonra uykuya daldım. sabah uyandığımda hatırladığım içinde onunda olduğu bir rüyaydı bir çiçekçi dükkanına giriyordum beyaz bir saksıdan sarı kasımpatı çiçeğini annem için kökünden söktüğümü gördüm. boş saksılar vs kısacası herşey rüyada.
  Değerli kardeşlerim benim için duanızı esirgemeyin rabbim bana dünya ve ahiret arkadaşımı en kısa zamanda nasip eylesin ve rüyalarımada açıklık getirecek birileri olursa allah razı olsun. Kalın sağlıcakla en kısa sürede cvp bekliyorum.

  • Beyaz görmek ve çiçek görmek iyidir.Ama illa bu görüştüğünüz kişiyle olacak diye birşey demiyorum.İlla evlenmek için sizin için hayrılı olamayacak birini nasip etmesin Allah.hakkınızda hayırlı olacak birini Allahın rızasında olan birini isteyin.Bu gün Cuma süresi 18 defa okuyup haıyrlı birini nasip etmesi için dua edin.Ayrıca “Sela vakti “la ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel ard ya zel celali vel ikram” okuyun 100 defa falan okuyup dileğini dile ama her zaman Allahım hakkımda hayırlı olanı nasip et diye dua et.

 19. allah razı olsun. <ahzab suresi de kısmet açıklığı içindir genel olarak bu sureyi okuyorum. allah hepimizi hayırlı insanlarla karşılaştırsın. ayrıca site oldukça yararlı çok güzel sıcak paylaşımlar var. teşekkür ederim

   • evet Allaha sükürler olsun ve hergün sükür ediyorum Allah sizdende razı olsun insallah güzel haberlerimi sizlerle paylasırım ve okudugum dualarıda paylasacagım.insallah sükürler olsun.ben dulum biliyosunuz o bekar imkansız bakılırken cıkmamız görüsmemiz,suan evlilik yolunda ilerliyoruz.Allahın yardımı ve izni ile insallah.sükürler olsun Allaha.sizin sayenizde bide…

 20. evlilikte en önemli olan aşkmıdır saygımıdır çözemedim ben bunu. benimle evlenmek isteyen birisi çıktı karşıma ama sevmiyorum ne yapmam gerektiğinide bilmiyorum yalvarıyorum dua edin bana, napmalıyım yada yardım diliyorum allah rızası için. saygılı biri çok seviyor beni ama ben eskisi kadar sevmiyorum

  • Merhabalar evlilikte saygıda çok önemlidir.tabi sevgide önemli ama saygı duyduğunuz kişiye sevgi de gelir diye düşünüyorum.Bir süre arkadaşlık yapın belkide seveceksiniz diyorum.Allah hakıınzda hayılı ise nasip etsin

 21. işte ben ona daha bir cevp vermeden annesini göndermiş beni istemeye ben bunu duyunca şok oldum ve ne diyeceyimi şaşırdım ve ona evet cevabını verdim ve galiba onu sevmeye başladım iyi geceler görüşürüzzz

  • Ya birtanem attım bensana gelmedi mi hatta en son cevabımı aldınmı diye yazdım.ama şu an sorunu bulamdım tekrar sor hemen atayım kusura bakma başakasınamı attım bilmiyorum ama heemn cevap Yazıyorum ben.

  • İremciğim ben sana kaç kere attım cevabı yazdım ama alamadın herhalde.tekrar yazıyorum.Seb
   n anlamadıysna tekrar yaz hemen cevaplıycam.
   Merhaba irem hanım.
   o kimsenin kalbini ve sevgisini kazanıp kendisine bağlamak isterse,tenha bir yerde kalbini kazanmak istediği kişiyi hayal ederek veya resmini önüne koyup ond ayogunlaşarak “YA MUCİB” (3025) defa okur ve arkasından o kişinin annesinin ismiyle birlikte “Allah’ım bu kimsenin sevgisini bana nasib et kalbini bana bağla” diye dua ederse isteği meşru ve helal olduğu müddetçe kabul olur ve istediği şeyi elede eder.
   Bir şahsı kendine bağlamak yada itaat ettirmek istendiğinde temiz bir abdest alıp tenha bir yere çekilinir.

   Allah rızası için 2 rekat namaz kılınır.Sonra o kişinin hayalini hatırlayarak veya resmine bakarak otuz kere salat ü selam okunur.Sonra 170 defa “VED-DUHA ” suresi okunur.Biiznillah isteğin yerine gelme ihtimali yüksektir.

  • Merhaba irem hanım.
   o kimsenin kalbini ve sevgisini kazanıp kendisine bağlamak isterse,tenha bir yerde kalbini kazanmak istediği kişiyi hayal ederek veya resmini önüne koyup ond ayogunlaşarak “YA MUCİB” (3025) defa okur ve arkasından o kişinin annesinin ismiyle birlikte “Allah’ım bu kimsenin sevgisini bana nasib et kalbini bana bağla” diye dua ederse isteği meşru ve helal olduğu müddetçe kabul olur ve istediği şeyi elede eder.
   Bir şahsı kendine bağlamak yada itaat ettirmek istendiğinde temiz bir abdest alıp tenha bir yere çekilinir.

   Allah rızası için 2 rekat namaz kılınır.Sonra o kişinin hayalini hatırlayarak veya resmine bakarak otuz kere salat ü selam okunur.Sonra 170 defa “VED-DUHA ” suresi okunur.Biiznillah isteğin yerine gelme ihtimali yüksektir.

 22. Merhabalar..
  Ben allahdan hep hayirlusini diledim evlilik için..birden bi arkadasimla samimi olduk suan cikiyoruz okuldan arkadaşım.ama namaz kılmıyor??dini bilgileri biliyoama cumaya bile gitmiyor ??sizce ne yedip apmakiyimdua ya devam edip beklim mi yoksa ayrilayim mi??ayrıca dinimuzde günah olduğu icindr içim rahat değil zeynep hanım.

  • Merhaba Çiğdemciğim.Canım önce Allaha yakınlaştırmaya çalış eğer diğer özellikleri iyi ise bir süre onu gördüğün zaman “Ya Hadi celle celalühü” diye 400 defa oku.Onu göremeden onun niyetine hidayeti niyetine oku.Son bir tane bırak onu görünce içinden öyle ve üfle.”Ya Nur celle celalühü ” diye oku ve üfle.Ben sana daha azacağım canım.Baktın ki bir süre dene ve iyilikle Allahı ve yakınlığının ne kadar rahatlattığını analat.

   • selam nasılsınız ben bundan 4sene önce nışandan döndümm artık kimse begenmiyor istemiyor kadeirm bagladıgını söyliyorlar 40yaşındna sonra açılırmış diyorlar yardım edin bendne ewlenyim yuvamı kurayım ne olurrr

 23. merhaba, ben birisini çok sevdim.bana geçen yıl evlenme teklif etmişti, sonra ayrıldı anlaşamıyoruz diye.bir yıl oldu biz ayrılalı ben unutamıyorum her dakika aklımda çok aradım tekrar olalım diye,her defasında olmaz dedi.sizden ricam bende ondan soğumak istiyorum.bunun için bana yardımcı olur musunuz?.çok acı çekiyorum,çünkü hergün görüyorum aynı ortamdayız.

  • canım öncelikle aşagıdaki ayzıyı okumanı istiyorum.

   Sevdiğinizden mi ayrıldınız?Ayrılık acısımı çekiyorsunuz? Bu acıdan nasıl kurtulabilirsiniz! Okuyun.

   15 May 2012 | Kategori: Kişisel gelişim
   Share on facebookShare on twitterShare on googleShare on liveShare on diggShare on myspaceShare on oyylaShare on favoritesShare on printShare on deliciousShare on email

   ayrılık Hepimiz çocukluk,gençlik ve erğenlik dönemlerinde ayrılık acısına yakalanmışızdır.Çok zordur,hayat durmuş,hiç bir şeyden zevk almazsınız,ondan başka birini sevemezsiniz,onsuz yaşayamazsınız değilmi?

   Aslında ne kadar yanlış düşündüğünüzü zamanla anlıyorsunuz.Ben niye bu kadar üzülmüşüm,”bak bir başkasını daha sevebiliyormuşum” diyeceksiniz.Evet insanın alıştığı, inandığı belkide uzun vadede başka beklentileri olan ilişkiler bitince üzülür.Ama inanın dünyanın sonu değil.İnanın daha sonraki yıllarda başka acı ve sıkıntılar olduğu zaman diyeceksiniz ki” boşuna üzülmüşüm”.Bu durumda olan bir çok gencin yada arkadaşların bu tür acılarını azaltmak yada yardımcı olacak bir “söz” bir.destek olur amacıyla Uzman Psikolog Mine Eren’in “ayrılıkla başa çıkmak için önerilerini size aktarmak istedim.Hadi gelin birlikte okuyup,nasıl başa çıkacağız öğrenelim….

   Uzman Psikolog Mine Eren, ayrılıkla başa çıkmak için ipuçları veriyor.

   Hızlı çağın, hızlı ilişkileri biterken de acil çözümler istiyor. “Aman acı çekmeyelim, aman boşlukta kalmayalım!” derseniz, sonrasında onra hızla girişilen yeni ilişkiler, yeni hayal kırıklıkları yaşamaktan kaçamazsınız. Oysa bu sürecin sonu da öncekinden çok farklı olmuyor ve belki de Murathan Mungan’ın dediği gibi “Kanayan yaralarına kan dursun diye başka bedenler basarsan, mikrop kapıyorsun”, ruhun kanamaya devam ediyor… Yani aslında ayrılıkla baş etmek için hızlı çözümler ararken ve doğal bitiş, yas tutma mekanizmalarını devre dışı bırakmaya çalışırken olan kendine ve aşka inancına oluyor. Bu noktayı göz ardı etmeden, biten bir ilişkinin ardından ayrılıkla nasıl baş edeceğimizi araştırıyoruz. Evlilik Terapisti Uzmanı Psikolog Mine Eren de, ayrılık acısı içindeyken, yara bere içinde kalmadan yaşama devam edebilmenin yollarının, tam da ‘Ayrılık’ kelimesinin harfleri içinde olduğunu söylüyor.

   A – ACI
   Ayrılıkların hemen ardından hep acı gelir. Ağlamak içinizden gelebilir. Bu durumda ağlamak, ilk adımda önemlidir. Ona karşı olan hislerinizi kağıda dökebilirsiniz, daha sonra bu yazdıklarınızı ona göndermek yerine yok edin. Acıyı yaşamak ve ayrılığı kabullenmek önemlidir. Sevdiğimiz kişinin gittiğini anlamak, onun geri geleceğine dair ümit beslememek adına gereklidir. Ayrıldığınızdan haberi olmayan arkadaşlarınıza, sorduklarında “Biz ayrıldık” diyebilmek ve bunu gerektiği kadar yakın çevrenize tekrar tekrar anlatmanız da kabullenme sürecinizi hızlandıracaktır. Acı çekmiyormuş gibi davranıp, kendinizi ve çevrenizi kandırmaya çalışmayın. Ayrılığın ardından acı çekiyor olmanız, bunu etrafınıza da yansıtmanız zayıf olduğunuz manasına değil, yaşadığınız aşkın arkasında durduğunuz anlamına gelir.

   I – IZDIRAP EVRESİ

   Izdırap evresinde, her baktığınız yerde ona dair bir anı hatırlayıp bulma eğilimi içinde olabilirsiniz. Daha da kötüsü, aynı yerde çalışıp ya da aynı yerde bulunma zorunda da olabilirsiniz. Şüphesiz bu durum daha da acı verici. İlk yapılması gereken, sizin için duygusal anlamı veya anısı olan, o kişinin size verdiği eşyalardan derhal kurtulmak. Hediyeler, notlar, mektuplar gibi nesneleri ayrıldığınız kişiye geri vermeyin. Maddi değeri olmayan eşyaları atın. Satılabilecek olanları (giysi, yüzük vs.) satın veya hayır kurumlarına bağışlayın. Hiçbir koşulda bunların size geri gelmeyeceğinden emin olun. Çok gerekmedikçe ayrıldığınız kişiyle konuşmayın. Ayrıldığınız kişiden çocuğunuz varsa veya aranızda henüz kapatmadığınız parasal ve maddi konularınız varsa, o kişiyle (sadece bu konuları konuşmak amacıyla) temas kurabilirsiniz. Ortak arkadaş ve dostlarınızla sohbetlerinizde ondan bahsetmeyin ve ona dair özel paylaşımlarınızı anlatmayın. Ortak sosyal çevre nedeniyle aynı ortamlara girmeniz gerekiyorsa, nazikçe selamlaşmak dışında o kişiyle yalnız kalmayın ve konuşmayın.

   I – ISRARLA DOST OLMAYI İSTEMEK

   Sevdiğiniz kişinin hayatınızda olmadığını kabullenmiş olabilirsiniz, ama onu bir birey olarak hala sevip saygı duyuyor olabilirsiniz. İlişki yaşamasaydık, hala hayatımda olabilirdi diye aklınızdan geçiriyor da olabilirsiniz. Ayrılırken ‘dost kalmak’ nazik bir temennidir. Ama unutmamak gerekir ki, insanlar ayrıldıkları kişilerle çok nadiren dost kalabilirler. Duygusal dengenizi tekrar yoluna koyduktan sonra, ancak o zaman o kişiyle arkadaş olarak devam etmek isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. Şu an aldığınız karar, duygu yoğunluğundan arınmış bir karar olmayacaktır. Ayrılığın ardından bunu istemek ve bunun oluşmasına zemin hazırlamaya çalışmak sizin yararınıza olmayacaktır.

   K – KARARLILIKLA YOLUNA DEVAM ETMEK

   Bu aşamada belki hala kahkahalar atıyor olmayabilirsiniz ancak bir altı ay öncesine göre kendinizi çok daha iyi hissettiğinizi söyleyebiliriz. Ayrılığın ilk zamanlarında, ne berbat bir durumda olduğunuzu anımsıyorsunuzdur. O günlere dair belirsiz bir korku hissedebilirsiniz fakat acıyı geçmişe oranla aynı yoğunlukta yaşayamazsınız. Bu da şüphesiz, zamanın yapıcı etkisi olarak karşımıza çıkıyor. Artık rahatlamanın etkisiyle, şimdi kendinize neden böyle bir acı yaşamak zorunda kaldığınızı soruyor olabilirsiniz. Çektiğiniz acıda bir mana aramanıza gerek yok, farkında olsanız da olmasanız da ruhunuz derinleşti, olmadığınız kadar hayata karşı farkındalığınız arttı. Şimdi karalılıkla yola devam etme zamanı!

   L – LÜZUMSUZ YEMEK VE ALKOL, SİGARA TÜKETİMİ

   Ayrılık sonrası aşırı yemek tüketimi ya da tatlı tüketiminiz hızlanabilir. Bilinçaltına yemeği, onun bıraktığı boşluğu dolduracak bir neden olarak kodlayabilirsiniz, bu da kilo almanıza ve zedelenen özsaygınızın daha da düşmesine sebep olacaktır. Ya da yememeyi tercih edip iyice zayıflayıp sağlığınızı kaybedebilirsiniz. Alkol tüketimine başlayıp, madde bağımlısı da olabilirsiniz ama bu durum tüm hayatınızı tüketmek, hemen vazgeçmek olur. Bunlar yerine, kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz, egzersiz yaparak fiziksel görünüşünüzde büyük bir fark yaratabilirsiniz. Saç stilinizi değiştirip, gardırobunuzu yenileyebilirsiniz. Odanızın dekorasyonunu değiştirebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre, hareketli şarkılar dinleyenler, slow şarkılar dinleyenlere göre, daha az depresif ruh haline giriyor. Bunu da mutlaka göz önünde bulundurup aşk şarkıları dinlememeye özen gösterin.

   R – REKABET

   Ayrılığın ardından yapılan en büyük yanlışlardan biri de kendimizle rekabet etmemizdir. Neden ayrıldığını, neden sizi bıraktığını ya da neden aldattığını düşünerek kendinizde sürekli eksik aramanız doğru bir hareket olmayacaktır. Siz bu dünyada teksiniz ve eşsiz özelliklere sahip bir benliğiniz var. Bunun bilincinde olup özsaygınızı koruyun. Onun sizi artık sevmiyor olması, sevilmeye layık biri olmadığınız anlamını taşımaz. Böyle duygulara kapıldığınızda, zamanında sizi sevilmeye değer bulduğunu hatırlayın. Onun hiçbir zaman sizi sevmediği kanısındaysanız, kimsenin birşeyler hissetmediği biriyle ilişki yaşamadığını hatırlayın.

   Y – YALNIZLIK

   Bu harf, yalnızlığın habercisi olsa da, sevdiğiniz olmadan bir hayata devam ettiğiniz gerçeğini taşısa da, yalnız olmadığınızın farkına varın. Ailenizin ve arkadaşlarınızın sizi ne kadar çok sevdiklerini ve yanınızda olmaktan keyif aldıklarını anımsayın. Onlarla vakit geçirmeye çalışın. Aile ve arkadaşlarınızdan da beklediğiniz desteği bulamadıysanız veya onları kaybettiyseniz, tek başınıza da hayatınıza devam edebilirsiniz. İçinizdeki gücü, yeteneklerinizi keşfedin. Kendinizi dinleyin ve kendinize güvenin. Unutmayın o hayatınızda yokken de hayat devam etmekteydi.
   Ayrıca 409 defa “ya tevvab celle celalühü” zikrini okuyup Allah’ım benden onu uzaklaştır.
   her gün 41 defa “La ilahe illa ente sübhaneke sübhaneke inni küntü mnez zalimin” duasını okuyp Allah’ım beni bu derdimden sıkıntımdan kurtar diye dua et.
   her gün “786 defa Besmele” ve 818 defa “Selamün kavlen min Rabbin Rahim” oku en kısa zamnd akurtulacaksın Allah’ın iziniyle.Allaha emanet ol canım.

 24. sevgili yönetici merhaba cok bunalımdayım bana yardım edin lütfen 16 yıllık evliyim eşım 2 yıldan beri başka kızla konuşuyor ne yapsam vaz geçiremedim kızlada konuştum tamam konuşmiycam diyor vaz geçmiyor her geçen gün bir birlerine daha cok baglanıyorlar ne yapcagımı bilmiyorum yuvamı yıkmasından korkuyorum nolur yardım edin eşimin ondan uzaklaşması için evime baglanması için ne yapmam gerekiyor yardım edin nolur şimdiden sagalun alllah razı olsun

  • Leyla hanımcığım Allah yardım etsin.Öncelikle sakin olun.Bu bir hevestir.inşaallah geçer.Öncelikle birlikte yiyeceğiniz yemeklere “400 defa Ya vedud ve 400 defa ya hadi oku” ve içmesini yeömesini sağla.Birde aşağıda vereceğim duayı oku.merak etme mutlaka hatasını anlayacaktır.
   Eve gelmeyen veya kaçan, sürekli dışarda olan eş,çocuk veya herhangi birini evine bağlamak,kaçmasını engelllemek yada geri getirmek için DUHA suresini belirtilen miktarda okumak ve yazılı nüshayı karanlık bitr yerde yada bir kitap arasında saklamak la istek yerine gelir.

   Cuma gecesi kalkıp abdest alarak kıblye karşı dönüp otur ve önce duha ” suresinin bir kere ,sonrada geri getirmek eve bağlamak ,ısındırmak istediğiniz kimsenin üzerine değmiş bir elbiseyi ,saç telinin veya başka bir eşyayı önüne koy,bir kere daha “duha” suresini oku.

   Duha suresi:

   “Ve’d-Duha velleyli iza seca.ma veddeake Rabbüke vema kala.Ve le’l-Ahiretü hayrun leke mine’l Üla.Ve lesevfe yu’tıyke Rabbüke feterda.Elem yecid ke yetimen fe eva.ve vecedeke dailen feheda.Ve vecedeke ailen fe ağna.fe emme’l-yetime fela tekhar.Ve emme’s saile fela tenhar.ve emma bi-nimeti rabbike fehaddis.”

   sonra da 170 kere şu duayı oku.

   “Allahümme ya camiannasi liyevmin la raybe fih.İnanallahe la yuhlfiü’l-miyad.icma beyni ve beyne fülan bin fülame ve tülane binti fülane…..”

   Okuma soarasında günlük veya ödağacı yakıp odanı güzel bir koku ile kokulandır.

   Bu sondaki dua yı Arapça olarak da yaz ve arapça parçayı katlamadan karanlık bir yere koy ve sadece geceleri okuyacağın zaman çıkar.Ona bakarak yogunlaş ve bir kere “vedduha” suresini okuduktan sonra alttaki türkçe harflerle yazılı olan duayı 170 kere oku.Arapça duayı da bir kitabın arasına yada karanlkı bir yere koyarak ortadan kaldır.

   kaynak.Dr.Arif Arslan(Dua ile ruhsal tedavi)
   Ayrıca bu zor gelirseBir şahsı kendine bağlamak yada itaat ettirmek istendiğinde temiz bir abdest alıp tenha bir yere çekilinir.

   Allah rızası için 2 rekat namaz kılınır.Sonra o kişinin hayalini hatırlayarak veya resmine bakarak otuz kere salat ü selam okunur.Sonra 170 defa “VED-DUHA ” suresi okunur.Biiznillah isteğin yerine gelme ihtimali yüksektir.
   ayrıca;İtaatsiz eş yada evlat için bir baba yada anne ama özellikle evlat için babanın yapması daha iyi olur.

   Evlat yada eşin saçından alıp (1000) kere “Ya Şehid celle celalühü” okuyup arkasında islahı ve hidayeti için dua ederse ,asi evlat veya eş ıslah olur hidayete erer ve güzel ahlaka sahipolur.
   Ayrıca;

   Allah’ın EL-CAMİ ismi;İstediğini,istediği yerde toplayan anlamındadır.

   Bu nedenle kaybı olan yada evi terk edenn kişiyi geri getirmek için Allah’ın isimlerinden EL-CAMİ ismi şerifi her gün (12.996) kere “Ya Cami celle celalühü” diyerek zikredilir ve dua edilirse maksada ulaşılır.
   Ayrıca:
   Aile fertlerinin birbirlerini sevip anlaşmaları için her gün,herkes her namazdan sonra 20 defa “Ya Vedud) ismi şerifini çekip, “Allah’ım bizi birbirimize sevdir ve aramızdaki gerginliği nefreti bertaraf eyle”diye diye dua edilir.

   Ayrıca aralarındaki sevgiyi artırmak için Yasin suresinin son ayeti olan “İnnema emruhu iza erade şey’en en yekule lehu kün fe-yekun.Fe subhanellezi bi yedihi melekütü külli şey’in ve ileyhi turceun” ayetini yiyecekleri yemeklere yada tatlılara okuyup birlikte yemeleri sevgiyi artırır.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)
   Ayrıca;Eşinden ve eşinin başkalarıya ilişkisinden rahatsız olan kimse aşagıdaki formülleri 21 gün uygularsa .Allah2ın izni ile eşini geri kazanacakdır.

   Bu işe başlarken önce Allah Rızası için abdest alıp,sonrada niyet edilmelidir.Ancak allah rızası için namaz da kılınırsa yapılan işlemin daha kısa sürede ve daha çabuk etkisi görülür.

   Yapılacak işlemlere başlaman önce, şöyle dua edilmeli.

   “Allahümme elki muhabbeti(filan bin veya binti falan veya fülane )ve ağlik kalbi aleyha acilen ve sür’aten”

   Duanın türkçesi de yapılabilir.Anne adıyla birlikde arası yapılacak kimselerin isimleri zikredilir.Türkçesi şöyledir.

   “Allah’ım acilen ve süratle(Mesela:Ayşe kızı Fatma ile Emine oğlu Ali’nin filane kızı falane ile falane oğlu filanı)birbirlerine sevdir ve kalplerini bağla”

   41 nohut ve karabiber okuma:

   41 siyah nohut yada karabiber tanesine 41 defa”Tebbet” suresi okuyup üflenir ve eşini kendisne bağlamak niyetiyle birebir ateşe atıp yakılır.

   Bir mikdar tuza 51 yasin okuma:Bir kimse sevdiği birinin veya eşinin muhabbeti için bir mikdar tuza 51 defa Yasin suresinin son sayfasındaki“Ve darabe lena ve nesiye halkah.kale men yuhyi’l -izame ve hiye ramim.”ayetini okuyup ateşte yakarsa ,Allah’ın izini ile o kimsenin muhabbeti artar.Sabrı kararı kalmaz ve evine döner.Eşine ve çocuklarına bağlanır.

   Sevgiyi artırmak için: yedi tane kesme şekere “Yasin” suresinin son iki ayeti olan“İnnema emruhu iza erade şey’en en yekule lehu kün fe’yekün.Fe-subhanellezi bi tedihi melekütü külli şey’in ve ileyhi turceun”ayetini okuyup istediği kimseye yedirirse muhabbetiartabilir.
   Canım bu dualardan sana kolay gelenleri yaparsın.Yine haberlerşiriz.Bu arada eşine oldukca sıcak ve iyi niyetli davran.Şunu yapıyorsun bunu yapıyorsun deme sabırlı ol.Onunla konuşurken içinde “Ya Veliyy” diye tekrarla.Allaha emanet ol.

 25. canım tamam ben bi kadını seviyorum ama kötü manada degil annem gb seviyorum onun için istemiştim oda benı kızı gb sevsın dıe ved-duha yı yapayımmı ozaman canım benım

  • Canım leylacığım Allah senden de razı olsun.İnşallah en kısa zamanda istediğine kavuşursun.Allahım karşısındaki kişiyi de bir an önce uzaklaştırsın eşinide.Görüşmelerine mani ismiyle engel olsun.

 26. 41 nohut ve karabiber okuma:
  41 siyah nohut yada karabiber tanesine 41 defa”Tebbet” suresi okuyup üflenir ve eşini kendisne bağlamak niyetiyle birebir ateşe atıp yakılır.
  Bir mikdar tuza 51 yasin okuma:Bir kimse sevdiği birinin veya eşinin muhabbeti için bir mikdar tuza 51 defa Yasin suresinin son sayfasındaki“Ve darabe lena ve nesiye halkah.kale men yuhyi’l -izame ve hiye ramim.”ayetini okuyup ateşte yakarsa ,Allah’ın izini ile o kimsenin muhabbeti artar.Sabrı kararı kalmaz ve evine döner.Eşine ve çocuklarına bağlanır.

  diye azınız dıkkatımı cektı bu biraz büyü yapmıs gibi olmuyor mu özr dilerım be boyle algıladım insallah düzeltirsiniz bende aynı dertten muzdarıbım yapmaktan kortum bunu acıkcası

 27. Bu sayfayı yer imlerime ekledim. Allah razı olsun, burda paylaşılan dualar sayesinde hem hayatıma daha olumlu bakıyorum hemde işlerim açıldı. Bugün banka sınavını kazandığmı öğrendim inşallah birde hayırlı bir kısmet çıkarda karşıma bir ömür mutlu olurum. Zorda kalanlara rabbim yardım etsin. Hepiniz için dualarım herkese hayırlı geceler

  • Canım benim çok sevindim.Ayrıca çok teşekkür ederim takibin için.İnşallah oda olacak dualara devam edin yine haberleşelim.Allaha emanet olun her şey istediğiniz gibi olsun inşallah.

 28. iyi günler bende evlenmek istiyorm görüştüğüm biri var ama o da 2 yıl sonra diyip oyalıyor en ufak şeyde soğuyor ne yapcam anlamadım ya onu kendime bağlayacak bir dua yada hayırlı olacak birini bulmak için bir dua istiyorm şimdiden sağolun

  • Hayırlı günler; Allah hayırlısını nasip etsin.Bu gün 18 adet cuma süresini okuyun.Ayrıca Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir evlilik için dua ederlerse kısmetleri açılır ve evlenirler.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

 29. Merhaba ben de yardım istiyorum 4 ay önce birylr tanıştım bana evlilik için k-yaklaştı başlarda ilgisi çok yoğundu şimdi tamemen koptu ama ben onu istiyorum aklım sürekli onda ayrıca rüyamda nikahımız olduğunu görmüştüm çok gerçek bir rüyaydı önümde ekran açılıyordu ben nikahımızı izliyordum onun eski ilgisini kazanmak için ne yapmlıayım.

  • Merhaba hakkınızda hayırlı ise olsun değilse olmasın.Ama yinede hakkımda hayırlı ise diye niyet ederek aşağıdaki duayı yapın.
   Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.

   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)

  • Burcuucğum rüya tabirleri sitemi yakınd açacağım ama şu an bir d,yemiyorum.Ama eğer sen hayra yorarsan hayır olur.Kötü düşünme iyi şeyler düşün iyi şeyler olsun inşallah.

 30. canım yarın nişanlanıyorum darısı tüm bekarkarın başına hani derler ya ev alma komşu al diye bende öyle yaptım komşu aldım iyi yaptım demi ama bazen teredüte düşüyorum doğrumu yaptım diye ama bazen iyi oldu diyorum tanıdk ve sınıf arkadaşın daha ne diyorum kendime iyi olmuş düyün de 15 şubata niye 15şubat diye çünkü 15 şubat benim doğum günüm

  • Sacideciğim çok sevindim canım Allah çooook mutlu etsin darısı diğer bekarların başına.Çok mutlu ol inşallah.Ama sana tavsiyem dinimize uygun yaşa dualrını,şükrü kanaati sevgi vermeyi,doğru ve dürüst olmayı sadakati unutma bitanem.Bunlar olduğu sürece huzur ve mutluluk hep devam eder.Seni çok öpüyorum ve kutluyorum.

 31. Bende cok mutsuzum yasım 29 ve hala evlenmedim çirkin biride değilim ama olmuyor isteyenim cok benim evet dedklerim onlar hayır diyor onlar evet dediginde ben sıcak bakmıyorum ne yapacam bilmiyorum birde ben okumayı cok istedim bir meslek sahibi olmayı ilkokula gittiğim günden beri evleneceğim kişinin bir devlet memuru olmasını istemisimdir istemeye geldiklerinde herzaman egitimi sorun ediyorlar cok mutsuzum cok ne yapmalıyım bazen bendemi kusur var diyorum arkadaslarımın hepsi guzel yerlerde ben ise hep hayal kirikliligimla yasıyorum banada yardımcı olursanız sevinirim selametle kalın

  • Selam Özlem hanımcığım.Neden bu kadar üzgünsünüz,Allah herkese bir ömür vermiş ve herkes hakkında bir yazı yazmıştır.Ne zaman kısmet ise o zaman olur ama bizde gayret göstermeliyz değilmi.Sen okuyamamış olabilirsin kendinde kusur arama kendini geliştirmeye çalış hiç bir şey için geç değildir.Meslek kurslarına git kendini bir meslekte yada bir kaç meslekte geliştir.Bak özlemciğim her şeyden önce Allah’tan hayırlısın iste bu zamana kadar olmadıys aevlilik mutlaka bir hayır vardır diye düşün belkide istediğin gibi ve senin hakkınd adaha hayırlı biri vardır.Şimdi vereceğim duaları ve zikirleri uygula.Her gün güneş doğamadan “489 defa Ya Fettah celle celalühü” zikrrini yap.Baştan güzelce bir abdest al 2 rekat namaz kıl.Allah hamd ve sena et.Peygamberimize salavat getir.Günahlarına tevbe et.Sonra niyet et.”Allah’ım.senin iznin ve yardımınla hayırlı bir evlilik yapmak istiyorum benim için hayırlı olan birini kısmet et.” diye niyet et ve Fettah zikrini yap.Cuma günü yine aynı niyet ile “1062 kere Ya Bais celle celalühü” zikrini yap.Cuma günü 18 defa cuma süresini okuyabilirisen oku.Ayrıca Yine Cuma günü Fetih suresinde geçen ” aşağıdaki tertibide yap.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””
   Mutlaka faydasını göreceksiniz Allaha emanet olun.Allah hakkınızd ahayırlısını versin.

   • Aşağıdaki yazıyı okumanı tavsiye ediyorum.
    Hepimiz çocukluk,gençlik ve erğenlik dönemlerinde ayrılık acısına yakalanmışızdır.Çok zordur,hayat durmuş,hiç bir şeyden zevk almazsınız,ondan başka birini sevemezsiniz,onsuz yaşayamazsınız değilmi?

    Aslında ne kadar yanlış düşündüğünüzü zamanla anlıyorsunuz.Ben niye bu kadar üzülmüşüm,”bak bir başkasını daha sevebiliyormuşum” diyeceksiniz.Evet insanın alıştığı, inandığı belkide uzun vadede başka beklentileri olan ilişkiler bitince üzülür.Ama inanın dünyanın sonu değil.İnanın daha sonraki yıllarda başka acı ve sıkıntılar olduğu zaman diyeceksiniz ki” boşuna üzülmüşüm”.Bu durumda olan bir çok gencin yada arkadaşların bu tür acılarını azaltmak yada yardımcı olacak bir “söz” bir.destek olur amacıyla Uzman Psikolog Mine Eren’in “ayrılıkla başa çıkmak için önerilerini size aktarmak istedim.Hadi gelin birlikte okuyup,nasıl başa çıkacağız öğrenelim….

    Uzman Psikolog Mine Eren, ayrılıkla başa çıkmak için ipuçları veriyor.

    Hızlı çağın, hızlı ilişkileri biterken de acil çözümler istiyor. “Aman acı çekmeyelim, aman boşlukta kalmayalım!” derseniz, sonrasında onra hızla girişilen yeni ilişkiler, yeni hayal kırıklıkları yaşamaktan kaçamazsınız. Oysa bu sürecin sonu da öncekinden çok farklı olmuyor ve belki de Murathan Mungan’ın dediği gibi “Kanayan yaralarına kan dursun diye başka bedenler basarsan, mikrop kapıyorsun”, ruhun kanamaya devam ediyor… Yani aslında ayrılıkla baş etmek için hızlı çözümler ararken ve doğal bitiş, yas tutma mekanizmalarını devre dışı bırakmaya çalışırken olan kendine ve aşka inancına oluyor. Bu noktayı göz ardı etmeden, biten bir ilişkinin ardından ayrılıkla nasıl baş edeceğimizi araştırıyoruz. Evlilik Terapisti Uzmanı Psikolog Mine Eren de, ayrılık acısı içindeyken, yara bere içinde kalmadan yaşama devam edebilmenin yollarının, tam da ‘Ayrılık’ kelimesinin harfleri içinde olduğunu söylüyor.

    A – ACI
    Ayrılıkların hemen ardından hep acı gelir. Ağlamak içinizden gelebilir. Bu durumda ağlamak, ilk adımda önemlidir. Ona karşı olan hislerinizi kağıda dökebilirsiniz, daha sonra bu yazdıklarınızı ona göndermek yerine yok edin. Acıyı yaşamak ve ayrılığı kabullenmek önemlidir. Sevdiğimiz kişinin gittiğini anlamak, onun geri geleceğine dair ümit beslememek adına gereklidir. Ayrıldığınızdan haberi olmayan arkadaşlarınıza, sorduklarında “Biz ayrıldık” diyebilmek ve bunu gerektiği kadar yakın çevrenize tekrar tekrar anlatmanız da kabullenme sürecinizi hızlandıracaktır. Acı çekmiyormuş gibi davranıp, kendinizi ve çevrenizi kandırmaya çalışmayın. Ayrılığın ardından acı çekiyor olmanız, bunu etrafınıza da yansıtmanız zayıf olduğunuz manasına değil, yaşadığınız aşkın arkasında durduğunuz anlamına gelir.

    I – IZDIRAP EVRESİ

    Izdırap evresinde, her baktığınız yerde ona dair bir anı hatırlayıp bulma eğilimi içinde olabilirsiniz. Daha da kötüsü, aynı yerde çalışıp ya da aynı yerde bulunma zorunda da olabilirsiniz. Şüphesiz bu durum daha da acı verici. İlk yapılması gereken, sizin için duygusal anlamı veya anısı olan, o kişinin size verdiği eşyalardan derhal kurtulmak. Hediyeler, notlar, mektuplar gibi nesneleri ayrıldığınız kişiye geri vermeyin. Maddi değeri olmayan eşyaları atın. Satılabilecek olanları (giysi, yüzük vs.) satın veya hayır kurumlarına bağışlayın. Hiçbir koşulda bunların size geri gelmeyeceğinden emin olun. Çok gerekmedikçe ayrıldığınız kişiyle konuşmayın. Ayrıldığınız kişiden çocuğunuz varsa veya aranızda henüz kapatmadığınız parasal ve maddi konularınız varsa, o kişiyle (sadece bu konuları konuşmak amacıyla) temas kurabilirsiniz. Ortak arkadaş ve dostlarınızla sohbetlerinizde ondan bahsetmeyin ve ona dair özel paylaşımlarınızı anlatmayın. Ortak sosyal çevre nedeniyle aynı ortamlara girmeniz gerekiyorsa, nazikçe selamlaşmak dışında o kişiyle yalnız kalmayın ve konuşmayın.

    I – ISRARLA DOST OLMAYI İSTEMEK

    Sevdiğiniz kişinin hayatınızda olmadığını kabullenmiş olabilirsiniz, ama onu bir birey olarak hala sevip saygı duyuyor olabilirsiniz. İlişki yaşamasaydık, hala hayatımda olabilirdi diye aklınızdan geçiriyor da olabilirsiniz. Ayrılırken ‘dost kalmak’ nazik bir temennidir. Ama unutmamak gerekir ki, insanlar ayrıldıkları kişilerle çok nadiren dost kalabilirler. Duygusal dengenizi tekrar yoluna koyduktan sonra, ancak o zaman o kişiyle arkadaş olarak devam etmek isteyip istemediğinize karar vermelisiniz. Şu an aldığınız karar, duygu yoğunluğundan arınmış bir karar olmayacaktır. Ayrılığın ardından bunu istemek ve bunun oluşmasına zemin hazırlamaya çalışmak sizin yararınıza olmayacaktır.

    K – KARARLILIKLA YOLUNA DEVAM ETMEK

    Bu aşamada belki hala kahkahalar atıyor olmayabilirsiniz ancak bir altı ay öncesine göre kendinizi çok daha iyi hissettiğinizi söyleyebiliriz. Ayrılığın ilk zamanlarında, ne berbat bir durumda olduğunuzu anımsıyorsunuzdur. O günlere dair belirsiz bir korku hissedebilirsiniz fakat acıyı geçmişe oranla aynı yoğunlukta yaşayamazsınız. Bu da şüphesiz, zamanın yapıcı etkisi olarak karşımıza çıkıyor. Artık rahatlamanın etkisiyle, şimdi kendinize neden böyle bir acı yaşamak zorunda kaldığınızı soruyor olabilirsiniz. Çektiğiniz acıda bir mana aramanıza gerek yok, farkında olsanız da olmasanız da ruhunuz derinleşti, olmadığınız kadar hayata karşı farkındalığınız arttı. Şimdi karalılıkla yola devam etme zamanı!

    L – LÜZUMSUZ YEMEK VE ALKOL, SİGARA TÜKETİMİ

    Ayrılık sonrası aşırı yemek tüketimi ya da tatlı tüketiminiz hızlanabilir. Bilinçaltına yemeği, onun bıraktığı boşluğu dolduracak bir neden olarak kodlayabilirsiniz, bu da kilo almanıza ve zedelenen özsaygınızın daha da düşmesine sebep olacaktır. Ya da yememeyi tercih edip iyice zayıflayıp sağlığınızı kaybedebilirsiniz. Alkol tüketimine başlayıp, madde bağımlısı da olabilirsiniz ama bu durum tüm hayatınızı tüketmek, hemen vazgeçmek olur. Bunlar yerine, kendinize daha çok vakit ayırabilirsiniz, egzersiz yaparak fiziksel görünüşünüzde büyük bir fark yaratabilirsiniz. Saç stilinizi değiştirip, gardırobunuzu yenileyebilirsiniz. Odanızın dekorasyonunu değiştirebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre, hareketli şarkılar dinleyenler, slow şarkılar dinleyenlere göre, daha az depresif ruh haline giriyor. Bunu da mutlaka göz önünde bulundurup aşk şarkıları dinlememeye özen gösterin.

    R – REKABET

    Ayrılığın ardından yapılan en büyük yanlışlardan biri de kendimizle rekabet etmemizdir. Neden ayrıldığını, neden sizi bıraktığını ya da neden aldattığını düşünerek kendinizde sürekli eksik aramanız doğru bir hareket olmayacaktır. Siz bu dünyada teksiniz ve eşsiz özelliklere sahip bir benliğiniz var. Bunun bilincinde olup özsaygınızı koruyun. Onun sizi artık sevmiyor olması, sevilmeye layık biri olmadığınız anlamını taşımaz. Böyle duygulara kapıldığınızda, zamanında sizi sevilmeye değer bulduğunu hatırlayın. Onun hiçbir zaman sizi sevmediği kanısındaysanız, kimsenin birşeyler hissetmediği biriyle ilişki yaşamadığını hatırlayın.

    Y – YALNIZLIK

    Bu harf, yalnızlığın habercisi olsa da, sevdiğiniz olmadan bir hayata devam ettiğiniz gerçeğini taşısa da, yalnız olmadığınızın farkına varın. Ailenizin ve arkadaşlarınızın sizi ne kadar çok sevdiklerini ve yanınızda olmaktan keyif aldıklarını anımsayın. Onlarla vakit geçirmeye çalışın. Aile ve arkadaşlarınızdan da beklediğiniz desteği bulamadıysanız veya onları kaybettiyseniz, tek başınıza da hayatınıza devam edebilirsiniz. İçinizdeki gücü, yeteneklerinizi keşfedin. Kendinizi dinleyin ve kendinize güvenin. Unutmayın o hayatınızda yokken de hayat devam etmekteydi.

 32. S.a benim 8,5 senedir çıktığım ve çok sevdiğim bı erkek arkadaşım vardı. Bu arada ben üniversite okuyorum . Oda bu sene üniversitesini kazanınca biz nişan takcaktık. O bu sene kimya mühendisliğini kazandı ve ailem seni istemiyor bı hiç bı zaman mutlu olamicaz diye beni bırakıp. Onu ben hala çok seviyorum ve kalbim çok acıyor. Israrla sevdiğim insanla evlenmek isteyip onun bana dönmesini istemem günahmı nolursunuz bana hakkımda sevdiğim çocukla hayırlısını isteyebilceğim bı dua yazarmısınız kalbim çok acıyor erkeklerden nefret eder oldum ondan başka hiç kimseyi sevemiyorum sürekli ona ve ailesine ah ediyorum benim umutlarımla oynadıkları için. Lütfen cevap yazarsanız çok mutlu olurum. Bide sizinle özel olarak mesajlaşabilceğim bı adresiniz var mı? Cok ihtiyacım var birisiyle konuşmaya gerçekten bu aralar çok sıkıntıdayım cevabınızı hotmail adresine atarsanız çok mutlu olurum

 33. 21gun boyunca 1 bardak suya 101 defa okumamı istediğiniz duayı yaptım ama 21gun boyunca okumadım sadece 1 defasında 1 bir bardak suya okudum 21 icmek icin oyle degilmiydi caba yanlismi okumusum

 34. Merhaba, ben yurt disinda dogdum, büyüdüm. Finans üzerine master yaptim, ve su an yüksek devlet memuruyum.
  Bu ülkede yabanci olmama ragmen, bana güveniliyor ve saygi duyuluyor.
  Ama ne hikmetse, is hayatim ne kadar iyi gidiyorsa, özel hayatimda hiç bir ilerleme yok.
  Bir kaç hafta sonra 28 yasima girecegim, bekarim ve sanki hiç bir zaman evlenmiyecegim, kendi ailemi kuramiyacagim, kendi çocuklarimi sevemiyecegim gibi hissediyorum.
  Beni üzen de, böyle olucagini hiç hayal etmemistim.
  Ben hiç bir zaman is kadini olmak istememistim. Sicak bir yuvam olsun, beni seven ve sevkat gösteren bir esim olsun isterdim. Ne çalismak, ne para kazanmak.
  Küçükken, abim’le her hafta sonu bir hoca komsumuza okumaya giderdik. Büyüyünce, yaz tatilerinde, yatili kurslarda kalirdik. Hocalarim, benim devamli kalmami, hoca hanim olmami istediler. Ama ben reddetmistim. Pismanlik duyuyorum aklima geldiginde…
  Bunlari anlatigim nedeni, ben Allah’ini, Kitabini bilen biriyim, Elhamdülillah. Namazlarimi aksatigim oluyor, ama elimden/aklimdan geleni yapmaya çalisiyorum. Dualarim da her müslüman için, ailem için ve kendim için hayirlisini isterim.
  Her gün, basimi açarak ise gitmem beni rahatsiz ediyor. Isyerinde, baskalariyla selamlasmak, el sikismak zoruma gidiyor. Ben müslüman bir kizim, bunlari yapmamam gerektigini, yasak oldugunu biliyorum.
  Açik giyinmiyorum, saçlarimdan baska hiç bir yerim, tenim görünmüyor.
  Arkadaslarim, benim fazla inceledigimi düsünüyorlar. Bu kadarini kabul etmemini gerektigini söylüyorlar.
  Ama ben kendimi kandiriyorum gibi hissediyorum…
  Hiç asik olmadim, acaba bende mi sorun var ? Cok mu sogukum ? Öyle de degil, çünkü beni okulda, kursda, isyerinde neseli buluyorlar. Yardim etmeyi çok severim, karsiliginda da bir sey beklemem. Belki bunun için yükseliyorum… Ama ben kendimi mutsuz, nesesiz, cesaretsiz, bazen de gereksiz buluyorum.
  Depresyon mu yapiyorum bilmiyorum. Allah’tan af diliyorum, verdigi nimetler için sükr ediyorum. Isyan degil, sabir etmeye çalisiyorum.
  Benim mutsuzlugum evlenememekle, ileriye bakamakakla, planlayamamakla… Yalniz kalmakla… Hiç bir zaman sevmemkle…
  Beni istemeye, geçen seneye kadar, gelirlerdi. Tanimadigim insanlar, komsularin bir akrabasi, camiden tanidigimiz bir hanimin kayinbiraderi, kuzenlerim bile isterlerdi.
  Kimseyi isteyemedim, isinamadim. Bana “artik karar vermen lazim” derlerdi. Ama evlenmek için evlenenlerden olmak istemedim. “Evlilik kumar gibidir, ya kazanirsin ya da kaybedersin, bilemezsin” derlerdi. Ama ben yine evlenmek için evlenemezdim.
  Yanlis mi yapiyorum/yaptim acaba ? Evlilik nedir ? Nasil karar verilir ? Dogru insan nasil tanilir ?
  Evlenmek istiyorum, sevmek ve sevilmek istiyorum. Hata yapmaktan korkuyorum, ve belki bu yüzden risk’e girmiyorum.
  Sizin hayir dualariniza ihtiyacim var. Rabbim hakkimizda hayirlisini nasib etsin.

  • Merhaba canım ne kadar iyi niyetli ve yardımsever bir insan olduğunu yazından anladım.Ama sen önce kendini de sev ve değer ver.Evet dinimizde bazı yasklar var ama “zaman sana uymazsa sen zamana uy” demiş peygamberimiz.Yine tabiki elinden geldiğince dikkat et.Bende açığım yani başım açık bende 23 sene memuriyet yaptım Türkiyede.Namzlarımı kılıyorum orucum tututyorum diğer ibadetlerimi elimden geldiğinc eyapmaya çalışyorum.Senin durumuda ise sevmek iste bir kere mutlaka gönlüne göre biri çıkacaktır.Ama eş seçerken dinimize uygun sana değer verecek birini seç onunla biraz konuş yani birsüre çık ve tanımaya çalış.Ayrıca evlenmek ve gerçekten hayırlı bir evlilik yapmak istiyorsan.Önce niyet et ve 2 rekat namaz kıl Allah’ım hakkımd ahayırlı olan birini gönlüme ver ve beni arzı et.Senin rızana uygun yaşayan birisi olsun.diye niyet et.Cuma günü 1062 defa “Ya Bais celle celalühü” oku.Yine her gün güneş doğmadan “489 defa Ya Fettah celle celalühü” oku.Birde aşağıdaki tertibi uygula.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””
   tekrar görüşelim.Ama olumlu ol ve herkese iyi olduğun gibi kendine iyiol,olumlu ve güzel düşün güzel şeyşer olacaktır.her şeyn en iyyisini bilen Allah ile konuş ve isteklerini ona söyle sıkıntıalrını,onunla paylaş ondan yardım iste mutlaka en kısa zamand asana cevap verecektir.Hyırlı günler her zaman görüşmek üzere.Facebook mutlulugunşifresi sayfamdan takip edebilir yada mesaj atabilirsiniz.

  • helal olsun tebrık ederım senı ya.:d ınsallah allah gonlune gore verır merak etme hayatını boyle dınımıze uygun oldugu gıbı yasa elbet bırgun haketetıgın yerde hakettıgın kısı ıle olacaksın..yazdıkların benı cok etkıledı.bnde ınanıyorum kı sana uygun olan senı cok seven bırı karsına cıkıcak zeynep hanımda cok guzel dogru bılgıler verıyo bugun ılk defa okudum bu sayfayı cok begendım..senın yazdıklarında dusunduklerınde cok dogru..bu hayatta yalansız durust yasayan bır ınsan her zaman kazanır bn buna ınanıyorum

  • zeynep hanım bnde anonım hanımefendıye bı cvp atmıstım acaba neden yayınlamadınız..ogrenebılırmıyım cunkı hıc bı kotu nıyetım yoktu sadece yazdıklarını cok begendım bu zamanda boyle bır hanımefendı boyle dusunen bırısının olması ne kadar da guzel bırsey.etkılendım hayatından soyledıklerınden ne varmıs bunda yayınlamadınız zeynep hanım merak etmeyın ınsanları kırmak yada yanlıs bırsey soylemek gıbı bır nıyetım yok sızede ayrıca tesuf ederım..

   • kardeşim neden bahsediyorsun anlamadım.nerdeye yazdın ben yanlışlkla bir kaçmesajı sildim dedim acaba onlar arsındamıydı.birşeyden haberim yok ve bir sattir bakmadım bir yere.intrebette değidim şimdi girdim her dakika oard aolamam ki.

   • cankuratan kardeşim hangi mesaj anlamdım ben..ve o kdara çok mesaj ve yorum varki bazen ne yapacağımı şaşırıyorum kasıtlı birşey değil hatılamıyorum bile ben. belkide isteden silindi sakın yanlış düşünmeyün kimsye karşı hiç bir kötü nietimyok ve açığım her zaman sanırım şimdiye akadra yaptığım yorumlardan anlamşısınızdır

  • Abdestli olura daha iyi olur.Çünkü Bu dua fetih suresinde geçen bir ayet-i kerimedir.Zaten en fazal 10 dakikanızı alır.Allah kabul etsin.

  • Canım evet anladım.Kuranı ele almadığın için okuyabilirsin.Eğer olmazs ama öyle düşünmeni istemiyorum daha sonra yine yaparsın.Allah kabul eder çünkü o durumu yaratanda Allah’tır.Allaha emanet ol inşallah duaların kabul olur.

 35. ya benim düğünüm erkene alındı haftaya evleniyorum erken oldu şimdi hazır değilim ne yapayım iyi geceler görüşürüz canım benim ona diyorum şimdi olmaz ama o şimdi olsun çünkü seni çok seviyorum diyor benimde hoşuma gidiyor birşey diyemiyorum

 36. benimde bi sorum olucak!29 yasindayim kismetim cikti ama bi sekilde olmadi..ama herkes Allah surekli sans vermez insana,birazda evlenemeyisinin nedenini kendinde ara diyor.ne yani simdi ben kismetimi tepmis mi oluyorum?bana cikan kisiler evlendi ama ben hala bekliyorum ve artik kismetimde cikmaz oldu?pismanlik hissediyorum artik!onlarin profillerine bakiyorumda kor olur badem gozlu olur misali gozumde kiymete biniyorlar ve ben nasi istememisim bu cocugu diyorum!korkuyorum yalniz yaslanmak istemiyorum.etmedigim dua,yapmadigim sey kalmadi;41 evli ciften para toplayip anahtar al dediler onuda yaptim,arkadaslarimada yaptirdim onlar evlendi ben ne yaptiysam olmadi..tesekkurederim..

  • Merhabalar…… Hiç canınızı sıkmayın Allah her şey için insana bir zaman vermiştir.Ğer kısmet olsaydı sen onlara razı olurdun demekki hakkınd ahayırlı değildi.Sen hiç üzülmeden Allaha sığın madem evlenmek istiyorsun Allhatan iste canım eğer varsa hakkınd aevlenmek ancak Allah buna yardım edebilir.Evlilik her şey değildir.Önce şükret Allaha sağlık açısından,nimet açısından,azaların açısından.Şimdi evlilik için sanaönericeklerimi yazıyorum.

   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””
   Ayırca cuma günü “1062 defa Ya Bais celle celalühü” zikrini çek.Birde her gün güneş doğmadan “489 defa ya Fettah çek” Önce güezelce bir abdest al 2 rekat Allah rızası için namaz kıl arkasından niyetini yap.Allah hakkında hayırlsını versin.Allaha emanet ol.

 37. bugün gelinilk bakmaya gidecem ama nişanlım bana geliniği al diyor ama ben kiralamak istiyorum bir türlü anlaşamıyoruz bir gün için o kadar para vereceğimize başka şeyler için harcarız diyorum ama bana diyorki sende bir ömür saklı kalsın kızımız giyer diyor

 38. tesekkurederim zaman ayirdiginiz icin..bu cuma kismetse dediklerinizi yapicam…herhangi bigunde yapsak olur mu?yoksa illaki cuma yapilmasi mi gerekli?o kadar dert ediyorum ki kendime artik iki lafimdan biri evlilik..etrafimdaki insanlarida bunaltiyorum farkindayim ama inanin yasim ilerledikce gelecegim icin korkularim artiyor ve tek hayalim sicak bi yuva kurup saglikli bi evlat sahibi olmak..umarim cuma gunu yazdiklarinizi uyguladiktan sonra hayallerim gercek olur..buraya istedigim zaman yazabilirmiyim?insanin tanimadigi biriyle dertlesmesi guzel biseymis:)

  • Canım benim halis bir niyetle başla tüm içtenliğinle Allaha yalvar ondan güzel şeyler iste.Mutlaka işitecek ve cevap verecktir.Özelliklecuma dediklerimi cuma yapın.

 39. Zeynep merhaba,
  Yazılanları okudum tek tek…Herkese bıkmadan usanmadan teker teker yardımcı olduğun için Allah senden razı olsun.
  Ben de 33 yaşındayım ve yaklaşık 1 ay önce nişanı attım.Hem sevip hem anlaşamamak nasıl bir duygudur sizlere anlatamam.Ancak yaşayan bilir.Şu yaşıma geldim hala evlenemedim.Ne zaman işte bu insanla hayatımı birleştireceğim dediğim anda hep sonu hüsranla bitiyor.Vardır bunda da bir hayır diyip bol bol dua etmeye devam ediyorum.Demekki Yüce Rabbim ben bu şekilde imtihan ediyor diyorum.Ama inanıyorum ki günü birinde benimde kadrimi kıymetimi bilen hayırlı bir eşle evlenececeğimi biliyorum buna gerçekten yürekten inanıyorum.Yazdığınız duları okuyup uygulayacağım.Tez zamanda kabul olur inşallah…tez zamanda diyorum çünkü yaşım ilerliyor ve bir an önce anne olmak istiyorum.Yüce Rabbim hepimizin hakkında hayırlısı neyse o nu versin inşallahhhh…sevgiler…

  • Melike merhaba canım.Ne güzel ümitsiz değilsin buna sevindim.Canım şimdiye kadar olmaması belkide sen gerçekten seni seven ve değer veren biriyle evlenecejsinidir de ondan olmamıştır.Allah her şeiyin en iyisini bilir.Evet dediğiniz gibi bunda bir hayır vardır diye düşünün.Öncelikle evlilik güzel birşey çocuk sahibi olmak da güzel ama sorumlulkta zor.tabi bunlar olacak ama hayırlı bir evlilik olacaks aolsun ve isteyelim Allah’tan yoksa üzüntü sıkıntı çekeceksen olmasın.Allahtan her zaman Allah’ım evlilik benim için hayırlı ise senin razı olduğun ve beni mutlu edecek birini ver diye dua et.Sağlıkla kal Allah hakkında hayırlı olanı versin.

 40. Zeynepcim Allaha şükürler olsun ki hiç bir zaman ümidimi kaybetmedim.Benim karşıma çıkan insanlar hep yaralıydı…ben hep yaralarını sardım sefasını başkaları sürdü.Olsun varsın.kimseyle kötü ayrılmadım.Arkamdan hiç biri de kötü konuşmaz bunu biliyorum.Elbet vardır herşeyde bir hayır…Sabırla dualarıma devam edicem.Yüce Rabbim herkesin gözüne gönlüne göre hayırlı kişiler nasip etsin inşallah…Bu güzel düşüncelerin ve duaların için Allah senden razı olsun…Eğer bir gün bir nasibim çıkar da Allahın izniyle evlenirsem burdan haber veririm sizlere :) Allaha emanet ol.Hoşçakal…

 41. merhaba ben yaklaşık 6yıldır biriyle beraberim nezaman evlenelim artık desem evlenme meraklısısın diyo ve ben 27yaşındayım nezaman ayrılsam vicdan azabı çekiyorum mutsuzluğun üstüne mutluluk kurulmaz diyorum yanlışmı yapıyorum diyorum ve 2gün sonra tekrar barışıyoruz bian kendimi tekrar bu durumun için
  de buluyorum psikolojim alt üst oldu ailem istemiyo ne yapmam lazım annem istihareye yatmış ve siyah poşet görmüş kötü olduğunu söylüyo bende bırakamıyorum zor durumdayım ne yapıcam bilmiyorum

  • Merhaba neslihan Hanımcığım.Sizi anlıyorum.& yıldır evlenmesine mani olan ne acaba hiç düşündünüz mü? Sizn d e en doğal hakkınız bir yuva kurmak bir aaile olmak.O zaman o sizn ile oyalnıyor diye düşünülür.Biliyorum bu size alışkanlık olmı-uştur ayrılırsam yıkılırım bu kadar sene boşa mı geçti diye düşüneceksiniz.Ama ne kadar kıs azamanda kurtulursanız sizde o kadar kısa zamanda hayatınıza yön verirsiniz.kesni olarak konuşun eğer niyeti yoksa sizde ondan uzaklaşın eğer gerçekten seviyorsa ozaman o gelir size.Siz ona yaklaştıkça v ebıkamadıkça o nasıl olsa gelecejk diye düşünür.Lğtfen bir de uzak kalmayı deneyin kesinlikle yok artık deyin.Eğer isterse gelecek yoks asizde haytınıza bakar sınız.Onu evlenmeye ikna etmek için ve sözünü dinletmek için.
   Her gün 170 kere “Ya Kuddus celle celalühü” zikrini yapıp,ardında “Subbuhü’n-Kuddusü’n-Rabbü’l-melaiketi ve’r-ruh” okuyan,dilediklerini emri altına alır,herkes tarafından sevilir.

   Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir evlilik için dua ederlerse kısmetleri açılır ve evlenirler.

 42. çok teşekkürler ben bişey daha soracağım bu kişinin huyuda iyi deil ben ak desem o kara diyo benim sözüm olsun diyo ben çok sakin olmasını çok anlayışlı olmasını istiyorum bununda duası varmı hergün okurum

 43. biz okulda tanıştık benimle beraber 4 yıl okul okuması ve işsizlik evlenmemize engel olan, zaten sırf bu yüzdende vicdan azabı çekiyorum işsizim diye bıraktı derse kahrolurum ençokta bu yüzden bırakamıyorum ağzıda bozuk ailem tasvip etmiyo ama ben bırakamıyorum sanki bişeyler engel oluyo kendimi bidaha bu ilişkinin içinde buluyorum zor durumdayım bazen diyorumki allahın bildiği bişey vardırki bu kişiyi hayatımdan çıkarmıyo

 44. teşekkürler eğer bu önerdiğiniz dualarla bana karşı iyi olursa olumlu yada olumsuz tekrar mesaj atacagım şimdilik teşekkürler kib allah razı olsun

 45. kendisine limonata hazırlıycam ve içine 88 defa ya halim okuycam bakalım inşallah sakin ve dingin biri olur :)
  çok saolun

 46. mrb sitenizdeki yorumları okudum ve sizden ALLAH’ın izniyle yardım istiyorum kiminle birlikte oluyorsam ayrılık yaşıyorum sonuç olumsuz hep ve şuan kalbimde biri var ayrıldık oda sudan sebepler ben halla onu seviyorum ve onunda beni sevmesini istiyorum yardım edermisiniz..

  • Merhaba Hülya Hanımcığım.Hakkında hayırlısı ne ise o olsun.Hülya hanım önce güzelce bir adest alın 2 rekat Alla rızası için namaz kılın.Niyetinizi Allaha iletin.Sonra her gün saban namazından sonra “489 defa Ya Fettah” okuyun.
   Arkasından;
   Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.

   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)
   Başka bir zaman yada vaktiniz varsa:
   Seher vakti yapılan dualar kabule şayandır.Bu nedenle istediği kişinin kalbini kazanmak isteyen kimseler, seher vaktinde 324 kere “Ya HAYY Celle Celalühü” diye okumaya devam eden ve duasında ısrar eden kimseler istediği kişinin kalbini ve sevgisini kazanır.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Allah’ın isimlerinin sırları)
   Bunları yapın.Amam niyet ederken “Allahım bu kişi benim hakkımd ahayırlı ise ona beni sevdir.Yok hayırlı değil ise benim kalbime benim için hayılrı birini sevdir.” diye niyet.Her şeyin en iyisini Allah bilir.Şimdiye kadar olmamamsının mutlaka bir nedeni vardır.Belki hakkınızda daha hayırlı olan biri vardır.Eğer hayırlı bir evlilik yapmak isitiyorsan.Cuma günü sela ile namaz arasında “1062 defa Ya Bais”zikrini yap.Tabi niyet önemli.

 47. çok teşşekkür ederim ama ben namaz kılmıyorum ne yapmalıyım nasıl yapmalıyım bu konuda bilgi verirseniz sevinirim saygılar..

  • Namaz kılmayı bilmiyormusun canım benim.Oysa çok kolay o kadar çok istediğin şeyin olmasını istiyorsan öğrenebilirsin.Bizler her şeyi yapıyoruz ama Allah’ın istedikleirni yapmak çok zor geliyor bu sadece senin için değil hepimiz için geçerli.O Yüce yaradan biz daha istemeden ve hakımız olmadan bir sürü nimeti önümüze seriyor ama biz kendimiz için istediği şeyleri yapmıyoruz.Bizim namazımıza Allah’ın ihitiyacı yok biz kendimiz için kılıyoruz.Bunları yazdım çünkü hiç birşeyin farkınd adeğiliz.Kılmıyorsan bir şey demiyorum canım o senin isteğine kalmış bir şey.Namza kılmıyorsan Allah kabul etmiyecek diye de bir şey yok.Sende namaz kılmadan yap.Öpüyorum Allaha emanet ol her şey gönlüne göre ve hakkındahayırlı olacak bir şekilde olsun.

 48. Selamun aleykum sizeden bir konu hakkında bilgi edinmek istemiştim bizim bir arkadaşda bekar ve bir türlü evlenemiyor bir hocaya gitmişler kendisine büyümü muskami yaptıklarını söylemiş bu gibi durumlarda bu mümkün mü acaba veya büyünün muskanin bozulması icin ne gibi bir dua oneriirsiniz…

  • Merhaba Özlem Hanım evet büyü olayı var yapılıyor denliyor.Ama büyü bozamk için hocalara gitmeye ben karşıyım.Kendiniz uğraşın Allah yardım edecektir.belkide yoktur.Zamanı gelmemiştir.bilinmez.Ama eğer büyü varsa aşağıdaki formülü uygulayın.
   Bir suya aşağıdaki salavat-ı şerife ve süreler okunur.Sonra bu sudan 3 yudum içilir,arta kalan su yıkanma suyuna aktılıp gusledilir.Biiznillahi Teala büyü bozulur.

   3 defa aşagıdaki salavat-ı şerif’ler okunur.

   “Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.kema salleyte ala ibrahime ve ala ali ibrahime inneke hamidün mecid.”

   “Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.Kema Barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahime.İnneke hamidün mecid.”

   7 kere Fatiha Süresi.

   7 kere Kulya eyyühe’l -kafirun

   7 kere Ayetel kürsi

   7 kere İhlas süresi

   7 kere Felak süresi

   7 kere Nas süresi
   Ayrıca evlenebilmek için de.aşağıdaki dua tertibini yapsın.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””
   Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir evlilik için dua ederlerse kısmetleri açılır ve evlenirler.

 49. Merhaba Zeynep hanım, evlenmek için dua ararken kendimi sizin sitenizde buldum okunması gereken duaları okuduktan sonra yorum bölümünde sacide hanımın yorumları ilgimi çekti ve sanki dizinin sonunu merak eder gibi merakla okudum tüm soru ve cevapları. Sacide hanımın hangi duaları okuduğunuda merak ettim yani bu kadar kısa sürede dileğinin olması beni etkiledi doğrusu.
  Verdiğiniz duaların bazılarının sabah namazından sonra okunması gerektiğini yazmışınız mesela; her gün güneş doğmadan “489 defa Ya Fettah celle celalühü” , ben sabah namazlarını bazı zamanlar kaçırıyorum uyuyakalıyor, uyanıp kılamıyorum. Böyle bir durumda nasıl yapmam gerekir acaba. Bir sorum daha olacaktı oda;Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” . Cuma günü ezanı vaktinde demişiniz acaba ezan okunurkenmi okunmaya başlanacak şimdiden çok tşkr ederim ha ayrıca facebook sayfanızıda çok beğendim Allah’a emanet olun.
  Affınıza sığınarak aklıma gelmişken şunuda söylemek istiyorum tüm cevaplarınızı beğenerek okudum fakat bir yorumunuz beni üzdü onuda sanırım kötü bir niyetle yazmamışınızdır. üzüldüğüm yorum şu idi ;
  yonetici
  05 October 2012 Saat 2:11 pm
  Ama canım sen bile bile yaparsan Allah n eyapabilir.eğer gerçekyten uzaklaşmak istiyorsan başka dua önereyim.

  Sizin gibi doğru önerilerde bulunan birinin burdaki Allah ne yapabilir cümlesi dalgınlık anınıza gelmiş olduğunu düşünüyorum.Sizde çok iyi bilirsinizki Allah (c.c)yapamayacağı hiç birşey yoktur herşey onun takdirindedir. Allaha emanet olun görüşmek dileğiyle :)

  • Merhaba hatice hanım.Evet evlenmek için okuayacağınız Ya Bais esması sela ile ezan arasınd aokunması iyidir diyor kaynaklar.Ya Fettah esmasına gelince olsun kaltığınız zaman okuyun aslınd agüneş doğmadan önce diyor kaynaklar ama Allah kabul eder mutlaka.Yorumuma gelince sizn göremediğiniz bir gerçek vardı orada.Orada yazılmamıştı.kendisini günahlardan uzaklaşmak istiyor ama nefsine hakimin olamadan yapmamamsı gerekn bir şey yapıyor.Ben günah olan bir şeyin ısrar edilmesine karşılık bunu dedim belki tam isabetli bir cevap değildi belki.Bazen dediğiniz gibi kafa karışıyor.O kadar çok yoruma cevap veriyrum o arada belki haddim olamayarak yanlış bir şey kullandıysam özür dilerim..Hoşçakalın.Evlilik için ayrı bir dua daha var özellikle Nihat haipolu Hocanın tavsiye ettiği.Yine cuma günü;1 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

 50. Tekrar merhaba, kısa sürede cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Estağfurullah asıl ben özür dilerim,kolay değil tabi tüm yorumlara kafa karışmadan cevap verebilmek ama inanın çok faydalı ve hayırlı güzel şeylere vesile oluyorsunuz ve eminim sizde sevap alıyorsunuz.
  Önerdiğiniz dua ve zikirleri dikkatle yapmaya çalışacağım Allah sizden razı olsun hayırlı akşamlar.

  • Hatice Hanımcığım teşekkür ederim. İnanın yardım etmek onlar için araştırmak beni çok mutlu ediyor.Herkesi mutlu ve huzurlu görmek istiyorum.Üstelik dinlediğim kişilerin sorununu çözmek için uğraşmak bana güç veriyor.Sadece dua önermek değil onu yakın görmek ailem gibi bir yakınım görmek ve elimden geleni yapmak inanılmaz huzur veriyor.Allaha emane tolun herşey gönlünüze göre olsun.

 51. Mrb arkadaşım …
  Son zamanlarda akrabalarımdan dolayı sıkıntılarım ız var ….Manevi olarak rahatsız edip dedikodu yapıyor ve aile içerisine nifak sokuyorlar .uyardığımızdada dahada zıvanadan çıkıyorlar …bunca zamandır korku ve cebren herkese dediklerini yaptırmışlar ama şimdi kimsenin dayanacak takadi kalmadı neolur yardım

  • Merhaba Aslı hanımcığım.Özellikle insanlar yakınlarıdan zarar gördüğü zaman içi yanıyor değilmi? Canım onların şerrinde n korunmanzı için;
   Bir kimse aşağıdaki dua ile Allahü Teala’ya yalvarrısa zararlı şeylerden korunur.Zalimin zulmü kendisine dokunmaz.Her türlü kötülüğe ve tehlikeye karşı cenabı Hakk’ın himayesinde olur.

   “Bismillahirrahmanirrahıym.Allahümmesbül aleyna kenfe sitrike ve adhılne fi meknuni ğaybike vahcübna an şirari halkıke ve halli beynena ve beynez zeraya vel belaya ya erhamer rahımiyn.”

   Kaynak:Şifalı dualar(Manevi reçeteler)Arif PamukHer sıkıntıyı gideren,her türlü güveni sağlayan,her korkuyu gideren,kendisne sığınanı koruyan Allah celalühü’dür.

   Kötülüklerden korunmak isteyen kişiler 5 vakit namzalarından sonra,( 770) kere “Ya Müzill celle celaühü” zikrine devam ederse ona hiç kimse kötülük yapamaz,herkes ona itaat eder.
   Her sabah ve akşam 7 kere “Bismillahillezi la yedirru measmihi şey’in fil ardı vela fis-semai ve hüves semiul alim.”okuyun.Bu dua çok önemlidir.Hiç birşey ve hiç birkimse Allah’ın isimlerine sığanana zarar veremez.

 52. siz ne diyorsunuz anneminde benimde emdiğimiz süt burnumuzdan geldi …..Meğersem akraba diye yediğimiz içtiğimiz insanlar has düşmanımızmış …şok üstüne şoklar yaşıyorum …yerdemi göktedmi geziyorum bilmiyorum …hakikaten akrabanın böyle yaptığını görmek ne kadar acı ve kötü bişeymiş ….Allah akraba ile imtihan etmesin kimseyi ..tekrara teşekkür ederek notlarımı alıyorum

 53. 5 yıllık evliyim ve bebek istiyoruz.ama doktorlar tıbben imkansız diyor.çok üzülüyorum.hayırlı sağlıklı salih bir evlat istiyorum.hergün 70 kere inşirah 707 kere varis çekiyorum.

  allahıma zor yok biliyorum rabbim ol derse olur. rabbimden kün feyekün demesini çok istiyorum.katından bir evlat bize de nasip eder inşşş rabbim.

  başka ne yapmam lazım bebeğimin olması için

  • Merhaba Meryem hanımcığım;Öncelikle Allah hakkında hayrılı ise versin diyelim…Benim de 9 sene olmadı çok dua ettim.ve Oldu şimdi 24 yaşında.Ama şimdi olamdı diye üzlülenlere şunu diyerum kesinlikle ne olursa olsun diye değil hayırlı olacak ise sana layık kul olacak ise ve diye dua etmelerini ve çok üzlmememelri gerektiğini söylüyorum Allah bizi bizden daha çok düşünür.Şimdi çocuk olamsı için kaynaklarımda aşağıdaki dualar var.yapın kardeşim ve hayırlsını isteyin.Allaha emanet olun.
   Allahtan bir isteği olanlar öncelikle güzelce bir abdest alamalı mümkünse gusul abdesti de alınırsa daha iyi olur.Niyet ederek Allah rızası için 2 rekat namaz kılınır.Önce Günahların affı için tövbe istiğfar edilir.Sonra peygamberimize salatü selam geitirlir.Allaha sonsuz şükür ve hamd edilir.Yapacağınız dua nın öncelikle Allahın rızasını kazanmak olduğunu Allaha bildirmek ve bu dua hürmetine,habibi hürmetine duanın kabul olmasını dilemelisin.Dua ederken de aklını ve gönlünü isteğine yönlendirerek ve mutlaka kabul olacağına inanarak dua etmelisiniz.

   Şimdi duaları veriyorum Allah hakkınızda hayırlı olacak sa dualrınızı kabul etsin ve makbul dualardan etsin.

   Cocuklari Olmayanin Insallah Cocuklari Olmasi icin
   19 gece arka arka ya okunur.
   *-Abdes alip Allah rizasi icin 2 rekat namaz kilinir
   *-Kibleye karsi oturarak
   *-Niyet edilir
   * 21 defa Selavatu selam okunur
   * 1 adet Fatiha
   *3 adet Ihlas
   * 15 adet Ayetul Kursi
   * 95 adet .Bismillahir Rahmanur Rahim Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddus
   Inne Rabbeke Huvel Hallakul Alim

   * 661 defa = Ya Musavvir Ya Halik Ya Bari okunur

   *ALLAHA sukret

   tecrube edilmistir
   =kaynagi Gizli Ilimler Hazisesinden alintidir .
   not=
   Ilk gece okumaya baslamadan once Namaz kilinir
   Diger geceler sart degil namaz kilmak ama istiyen kilabilir

   MANASI

   YA MUSAVVIR
   Herseye Butun Varliklara Sekil verendir

   YA Halik
   Yaratan Halk eden .Yoktan var eden

   Ya Bari
   Ornegi olmaksizin Yaratan ve Mukemmel Olarak Yaratan demektir

   Ayrıca başka bir tertib daha var.
   Çoçuğu olmayanlar 4 Cuma üstüste 1000 kere “Ya Evvel” okumalıdır.
   Çoçugu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa Allahin izniyle hayırıi evlat sahibi olur.

   Allah yar ve yardımcınız olsun.En önemliside mutlaka isteğinizi Allah’tan isterken Hakkınızda hayırlı ise kabul etmesini hayırlı değilse olmamasını isteyin.Her konuda böyle değilmi.Mesela eğer çocuğunuz olacak ve ilerde size Allaha karşı geln bir çocuk olacaksa olmasın.Eğer çocuğunuz olacak ta hastalık lı yada özürlü olacaksa olmasın(tabi buda Allahın emri ama) Bu nedenle hep hayırlı ise ver deyin.

 54. mrb ben edanur 24 yaşınayım hiç kısmetim çıkmıyo okadar dua ediyorum dediginiz herşeyi yaptım ama olmadı ne yapmam gerekiyor bana yardım edin

  • Merhaba Edanur kızım.Yaşın daha genç canım benim.Duaalr kabul olmadı diye düşünme,Yaptımd aolamdı diye düşünme herşeyin bir zamanı vardır onu d aAllah bilir sen yine dua etmeye devam et,mutlaka faydasını göreceksin.Allah hakkında hayırlısını versin.

 55. ailem benimle alay ediyo evde kaldın diye ben o yüzden istiyorum hocam evlenme meraklısı degilim yanlış anlamayın bu yüzden çok üzülüyorum çok kötü durumdayım ne yapabilirim

  • yok bitanem ben seni ayıplamıyorum tabiki en doğal hakkın evlenmek Ailen de önce senin için hayırlısını istesin.Canım benim mutlaka hemen olmadığına göre Allah’ın bir bildiği vardır.Sen Allaha yaklaşamyı ve ondan istemeyi bırakma,Yüce Yaratan duaları kabul eder,kapısna gideni asal geri çevirmez.Hakkında hayırlısı ne ise o olsun.

 56. Benimde sizden bir istegim olacak ben ders cakisirken okuduğumu anlayamıyorum ve zihnime yerleşmiyor bunun icin bir dua varmi ne olur yardmci olun

  • iyi geceler Özlemciğim.Önce ders çalışmaya başlamdan önce bir dua önericeğim.
   “Allahümme ahricna min zulumatil vehmi ve ekrimna bi nuril fehmi veftah aleyna ebvabe fadlike venşur aleyna hazaine Rahmetike bi Rahmetike ya Erhamerrahim.”

   Bu dua derse başlamada önce okunursa Allah-ü Teala o kimsenin anlayış gücünü artırır.
   Ezberlemeyi kolaylaştırmak için aşağıdaki dua derse başlamadan önce 3-7 yere okunur.

   “Allahümmeftah aleyna hikmeteke venşur aleyna rahmeteke ya zelcelali vel ikram”

   kaynak:Pamuk yayınları(Günlük dualar)
   dersleri iyi anlmak için dua
   Okunuşu:

   “(Allahümmerhamni biterki’l-maasi ebeden ma ebkayteni verhamni en etekellefe mala yanini varzukni husnen nazari fima yurdike anni.Allahümme bedias- semavati ve’l-ardi zelcelali ve’l-ikrami ve’1-izzetilleti la türamü, es’elüke ya Allahü ya rahmanu bicelalike ve nuri vechike en tulzime kalbi hifza kitabike kema allemteni ver- zukni en edüvehu ale’n-nahvillezi yurdike anni.Allahümme bedias-semavati ve’l-ardi zelcelali ve’l-ikrami ve’1-izzetilleti la türamu,es elüke ya Allahu ya rahmanu bicelalike ve nuri vechike en tünevvire bikitabike basari ve en tutlika bihi lisani ve en tüferrice bihi an kalbi ve en tesraha bihi sadri,ve en tümlie bihi bedeni, li ennehu la yuinuni ale’l- hakki gayruke vela yu’tihi illa ente vela havle vela kuvvete illa billahi!-aliyyi’l-azim)”

   Anlamı:

   “Allah’im! Beni hayatta biraktigin sürece günahlari terk ettirmekle bana merhamet eyle. Beni ilgilendirmeyen isleri bana yükleme.Seni razi edecek seylere güzel bakmayi bana nasip eyle. Ey göklerin ve yerin yaraticisi,ey ulasilmayacak kadar yüksek celal ve ihsan sahibi, ey Allah, ey Rahman! Celalin hürmetine, yüzünün nuru hürmetine, Kurani istedigin gibi ezberlememi nasip eyle. Seni razi edecek sekilde okumami nasip eyle. Ey gökleri ve yeri yaratan celal ve ikram sahibi, ey ulasilamayacak kadar yüksek izzet sahibi Allah’im, ey Allah, ey Rahman! Celalin ve yüzünün nuru hürmetine kitabinla gözümü nurlandirmani, dilimi çözmeni, kalbimi genisletmeni ve bedenimle onu yasamami isterim. Çünkü hakka karsi bana senden baskasi yardim edemez, onu ancak sen verirsin. Güç ve kuvvet ancak yüce ve ulu Allah’
   Bu dulardan her hangi birini oku.Birde her gün bir bardak suya “84 defa “Ya Mukaddim” oku.Başarılar dliyorum.

 57. selamlar benim bir isteğim olacak sizlerden dua istiyorum benim iki kızım var küçük kızımla çok zıt olduk birbirimize şu birsene içinde beni mle kavga ediyor artık tahammül edemiyorum hiber tansiyon troit bunların hepsi yüksek doktorlar kafayı takma diyor felç geçirirsin dediler buna rağmen nasıl üzülmeyeyim bir evlat annesine isyan edermi önceden böyle değildi onun için dua istiyorum saygılarımla

  • Gülşen hanımcığım size dua edeceğiz hep beraber.Alah yardım etsin.Şu an acelem var doktora gitmem gerekiyor.Acele olarak siz ona her gün içeceğği suya “400 ya hadi celle celalühü”okuyun.He r gün “170 ya Kuddüs celle celalühü “okuyun.Size sonra döneceğim tekrar.

 58. merhabalar benim icinde butun kalbinizle dua ederseniz cok sevnirim cok ihtiyacim var kimseyi begenemiyorum mutsuz ve yalniz olmak istemiyorum artik etmedigim dua kalmadi hep hayirlisini diledim ama olmadi iste yasim ilerliyor cok korkuyorum cocugum olsun istiyorum hayirlisiyla…

  • İnşalalh isteklerinize kavuşursunuz canan hanımcığım.Allah yar ve yardımcınız olsun Evlenmek için cuma günü sela vaktinde “1062 defa Ya Bais celle celaühü” zikrini okuyun.Birde her gün güneş doğmadan “489 defa Ya Fettah” zikrini yapın.Allahım hakkınızda hayırlı olnaı karşınıza çıkarsın inşallah.

 59. merhaba umarım yorum yazarsınız gerçekten çok güzel şeyler yazmışsınız öncelikle ben 1 yıl önce ciddi anlamda bu duaları yaptım karşıma talipler çıktı ama istediğim gibi değilde fakat bir gün bir evlilik internet sitesine esprisine girdim can sıkıntısından tam da karşıma istediğim tüm özellikler sahip birisi çıktı beğendim fakat ailem asla böyle bir şeyi onaylamaz ben de bugün beni bulan yarın da başkasını bulur mu diye tereddüt edip ilişkiyi bitirdim ama o bunu bile olgunlukla karşılayıp hayırlısı diye bitirdi bu kDAR ÇOK DUA ETMESEYDİM UMURSAMAZDIM AMA allah tarafından mı gönderildi dua mı geri mi çevirdim diye pişmanlık yaşıyorum ben yalnız duam da hayırlı bir yolla tanışayım demedim bu eksiklik yüzünden mi böyle oldu açıkçası yeniden affa sığınıp dua etmeye yeniden başlayayım diyorum bi yandan da onu kendi elimle kaybettiğim için üzgünüm

  • Merhaba canım sizi anlıyorum tereddüt etmişsin.Haklısında neler çıkıyor ve neler oluyor.Ama belkide iyi biriydi bilmeyiz.Ama eğer kısmet olsaydı mutlaka bir şeyler olurdu üzülme oldumu.Şimdi yeni baştan “Allahım benim karşıma seni seven ve senin yolunda olan güzel ahlaklı ve beni sevecek değer verecek birini çıkar ahyırlı olacak bir evlilik yapayım” diye dua et.İstersen evlilik için yazdığım dualrı al ve oku.Bulamazsan bana yaz ben gönderirim.Allaha emanet ol Allah her konuda yar ve yardımcın olsun,hakkınd ahayırlı olanı gönlüne razı etsin ve hayırlı olanlarla karşılaştırsın.

 60. çok mutlu oldum yazdığınız için teşekkür ederim çok garipti gerçekten asla böyle bi şey yapacak bi insan değilim aslında ama şimdi bile cesaretime şaşırıyorum iyi bi insandı tam da sizin bana ettiğiniz gibi bir insandı ama diyorum yaa duamın bi yeri eksik olmuş artık hangi yolla tanışırsam tanışayım demiştim ona bağlıyorum ama bu ne kadar iyi olursa da olsun içime sindiremiyorum şu an açıkçası duam kabul olur mu diyorum duaları tekrar yazarsanız sevinirim ben 1281 defa 99 gün ya gaffar duasını ve 21 gün olan duayı ve inna fetehna yı ve 21 taha suresi ni akabinde meryem yusuf surelerini de okudum ve daha fazlasını da yaklaşık 1 yıl yaptım ve teheccütler böyle oldu artık daha ne yapacağımı bilmiyorum

 61. açıkçası çok büyük bi hayal kırıklığı ve çok ta inanarak dua ettim bu kadar dua çevrilmez biliyorum ama şimdi daha çok üzgünüm eskiden bi hayalim ve beklentim vardı şimdi içimde büyük boşluk , korku ve ümitsizlik kapladı duaya yeniden başlamak istiyorum ama yine de eski inancım yok kabul olmayacak gibi geliyor sanki bana verilen şansı mı teptim daha iyisimi çıkar gelen gideni mi aratır bilemiyorum gerçekten yardım ederseniz sevinirim sizin de gerçekten çok inançlı bi insan olduğunuzu düşünüyorum

  • Bak canım sakın umutsuzluğa kapılma biz bilemeyiz kimin hayırlı olduğunu Allah en iyi bilendir.Eğer o kişi senin kısmetin olsaydı bir şekilde ayrılmazdınız ve sonuçta bir birlikteliğinizz olurdu.Duam kabul olurmu asla düşünme sen Allahtan hayırlı bir şey isteyeceksin ve ona dua ederek yaklaşacaksın da Allah cevap vermezmi.Diyorumya senin duanı duydu Allah ama senin isteğin şey belki de hakkınd ahayırlı değildi Allah başka bir şekilde senin duana karşılık verdi.Şimdi dua etmekten ve Allahtan uzaklaşma.Devam et ne istersen iste sadece Allahtan iste.Cuma günü yapılacak dualar var onları yap.mesela inna Fetahna duası.Ve cuma günü selaile ezan arasında “1062 defa Ya Bais” oku.her gün güneş doğmadan “489 Ya fettah “oku.Cuma suresini Cuma günü 18 defa oku.Cuma günü 100 defa “La İlahe İlla ente ya Hannanü Ya mennanü ya bedias semavati vel ard Ya Zel Celali vel ikram” oku.Ftih suresini oku.Hadi başla şimdi dua etmeye sakın asla kabul olurmu diye düşünme.Önceki duan da kabul olmuştur dediğim gibi senin için ne hayırlısı ise Allah onu vermiştir.Allaha emanet ol.

 62. çok teşekkür ederim biraz da olsa içim rahatladı ayrıca size bu siteyi açıp hayırlı bi şekilde insanları HAYIRLI BİR YoLA YÖNLENDİRDİĞİNİZ İÇİN DE ALLAH sizden razı olsun yeniden başlayacağım dua ya umarım ALLAH unuttur ve daha hayırlısını tez zamanda nasip eder bana da dua ederseniz gerçekten çok sevinirim ben de sizin için edeceğim

 63. benden kucuklerguzel cirkin, iyi kotu butun yasitlarim bile evlendi artik sen ne zaman evleniyorsun diye sorduklarinda ayip bisey yapmisim gibi utaniyorum 31 yasindayim evlenmek isteyenler var benimle ama hicbiri icime sinmiyor ya bir kusuru gozume batiyor yada hosuma gitmiyorlar.
  e yapicam ben Allahim ne olur yardim et cocugum olsun istiyorum bende herkes gibi gelinlik giyinmek ceyizimi duzmek kendi evimde cocuguma esime yemekler yapmak istiyorum esimle hayati paylasmak istiyorum yalniz bosuna yasamak zor geliyor. Oncede dedigim gibi utaniyorum uzuluyorum kalbim aciyor, kalbimin acisini bir bebek ve sevecegim bir insan gecirebilir.bu yuzden burayi okuyan yazimi goren herkes dualarina beni katarsa beni cok eder. Uykularim kaciyor mutsuzum yaptigim hicbir seyin tadi yok :( Allahim hepimize yardimci olsun herkese hayirli bir es hayirli evlatlar nasip eder insallah.

  • Canancığım canım öncelikle Yüce yardana şükret.Allah’ım bana akıl verdin ne güzel bir nimet.Elim,ayağım,kollarım tutuyor.Yürüyebiliyorum.Konuşabiliyorum.Düşünebiliyorum.Kendini bu kadar üzmen iyi değil yüze Allah mutlaka seni senden çok sever ve düşünür, vermeemsinin mutlaka bir nedeni vardır.her şer de bir hayır vardır derler.Öncelikle kendimizde kusurları aramamız gerekmezmi acaba? Senin karşına bir sürü kısmet çıkıyor bunlardan mutlaka biri uygundur hemen karar verme bir kaç defa konuş belki için ısınacak.Şunu bilki ksusrsuz insan yoktur.aslınd akusur aramak yerine kusurları kapatan olmalıyız.Sen bundan sonra şöyle dua et.Allahım senin uygun gördüğün birini bana sevdir ve karşıma çıkar.Senin rızana uygun bir yaşam yaşat bize.Ve canan cığım cuma ginü evlilik için yapılan dualrı oku.Mutlaka en kısa zamanda karşına sevebileceğin biri çıkacaktır.

 64. Mrb 2 buçuk ay önce nişanlım sebebsiz yere nişanı attı düğüne 1 ay kala evi kendi isteğine göre yaptırdı eşyalar alındı bu şekilde bırakıp gitti ve şimdi çok mutsuzum dünya başıma çökmüş gibi mutlu olamıyorum ne yapmak gerekir.

  • Süleyman bey hayırlı günler.valla size birşey söylüyeyimmi evlenmeden önce böyle birşey yapması belkide sizin için hayırlıdır.Derler ya her şerde bir hayır vardır.Belkide sizin karşınıza daha hayırlı biri çıkacaktır.Tabi ki üzülür insanhayalleri yıkılır ,yediremz kendine.Ama inanın süleyman bey sizi daaha sonra daha çok üzecek biri için üzülmeye değmez.Şimdi”Allahım sen benim hem dünyam hemde ahiretim için hayırlı olacak birininasip et bana diye dua et.Şimdionun gerigelmesi için dua etsen birlikte olma imkanınız olsa ilerde hep sorun olacaktır.Ama yine en iyisini bilen Allahtır.Cuma günüselaileezan arasında 1062 defa “Ya Bais” esmasını çek.Yine her gün güneş doğmadan 489 defa “Ya Fettah” çek ve cuma günücuma süresini oku ve dua et.Allahım karşıma benim için hayırlı olacak birini çıkar diye.Allaha emanet olun her gönlünüze göre olsun.

 65. Evet bunda da mutlaka bir hayır vardır ama bir insanın duygularıyla oynamak yanlış ben nişanlımı isterken ben sözümün eriyim 1000 defa düşün 1 kere karar ver çok iyi düşünmesini söyledim sevdiğin anlaştıgın birileri varsa yada gönlünde başka biri varsa bu işe başlamadan burda bitirelim kimse üzülmesin diye söyledim kesinlikle yok evlenmeyi istiyorum beni istemeye gelebirsin dedi bende istedim nişanımızı yaptık sonra evi yaptırmaya başladım istediği gibi oldu herşey beyaz eşyaları istediği gibi aldı mobilyaları aldı istediği gibi herşey kendi isteğiyle oluyordu kimse karışmadı etmedi her ay düzenli olarak belli miktarda ihtiyacı vardır olur diye para yolluyordum arada bir çiçekler süprizler yapıyordum ailesine hediyeler alır giderdim annesi babası çok severdi beni her seferinde evlilikle alakalı şeyler gelecekle alakalı hayller kurardık istanbulda bir arkadaşı vardı evli bana hep gelip sizi kıskandığımı söylüyordu hergün gelip eve bakar giderdi nişanlım çeyizlerini dahi yolladı ve o arkadaşı bu iş bozulduktan sonra bir daha bizim eve gelmedi ben bu arkadaşının etkisi oldugunu düşünüyorum nişanlımın nişanı atmasında çok kötülüyordu mahalledeki insanları ve nişanlım bana en son şu sözü kullandı geçinemiyorum senle anlaşamıyoruz fikirlerimiz uyuşmuyor ama öyle bir insan değilim toplum tarafından sevilir sayılırım her insan senin gibi birini nasıl bırakıp gitti diyorlar ayrıldım günden beri hep dua ediyorum ayetel kürsi duasını okuyorum sizin dediklerinizi de uygulıycam ama çok mutsuzum hep rüyamda görüyorum kendisini bana birşeyler ima etmeye çalışıyor…

  • Süleyman kardeşim evet gerçekten üzücü.Ama belkide başınıza gelecekçok daha büyük bir şeyden korumuş olabilir Allah.Ailesiyle hiç konuşmadınız mı? Bir süre bekleyin dualarınızı yapın.

   aşağıdaki duaları da gönderiyorum.Eğer gerçekten seni yeniden sevmesini isitiyorsan.bu duyaı yap.

   Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.

   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)

 66. Ailesiyle nişan atıldıgı gün konuştugumda 2 gün uğraştık bizde birşey yapamadık dediler ugraştıklarını söylediler ama kararları hep kızlarına bıraktıklarını biliyorum ne kadar kızları doğruları görebildi orası meçhul tabii yüz yüze konuşmak istedim de babasıyla misafirlerinin oldugunu söyledi görüşmek istemedi ve daha da üstelemedim benden çok sogukmuş nefret ediyor ağza alınmıycak laflar söylüyor ve bu zamana kadar bu yüzünü bana göstermemişti ve gördüm mesaj attım 1 hafta önce belki tekrar barışırız diye ama kendisi birinden hoşlandığını ve ailesinin bildiğini bu sene içinde evleneceğini söyledi ve bu mesajı okuyunca yıkıldım kimseye güvenemiyorum artık ne yapacagımıda bilemiyorum evlilikten çok sogudum evlenmek dahi istemiyorum hayatım karardı ondan başka birşey düşünemiyorum evlenmeyi düşünmüyorsun benle ne diye 7 ay benle nişanlı kaldı o kadar şey yaptırdı ve eşyalarını buraya gönderdi nerde yanlış yaptım bilmiyorum bulamıyorum…

  • Süleyman kardeşim gerçekten üzülmeye değecek bir kimse değil o zaman lütfen sakin olun ve düşünün belkide Allah sizegerçekten değerinizi bilecek sizi çok sevecek biri için yaşattı bu sıkıntıyı .Belki değil mutlaka dieyeceksiniz ki iyikide olmadı onun için üzlmeyi bırakın eşalrda alınmış oldu evin yapılmış oldu.bakın daha büyüksıkıntılar vardır.Allah derki buda üzüntümü ben sana daha büyüğünü yaşatabilirim.Bu nedenleherşeyde birhayırvardır Allahım sen herşeyin en iyisinibilirsin de.

 67. s.a bundan 1,5 sene önce bir hanım efendi ile nisanlandık fakat altın falan meselesi yüzünden ayrıldım. ben ayrılmak istedim. fakat dayanacak gücüm kalmamıştı.
  ayrıldık. ayrıldıktan sonra 2 defa özür diledim ama kabul etmedi.

  bundan sonra bende aramadım kendisini…

  daha sonra 2 defa başka bir hanım efendi adayına tanışma amaclı gittigim hanım efendile hakkında İSTİHARE namazını kıldım . ilk hanım efendi için yattıgımda eski nişanlım rüyamda nişanda aldıgım kırmızıya calan elbisesi ile yüzünde kızgın bir tavır ile bana baktı. sanki olmaz der gibi.. bu adayda benim kalbim ısınmadı karar aşamasında iken sanki içim dışıma cıkacakmış gibi oldu.olmayacak kararını verdikten sonra gönlüm huzur buldu.cok rahat uykuda uyumaya başladım…

  2, adayda ise tanışmaya gitmeden önce hanımefendi hakkında istihare namazını kıldım. uykumda rüyamda ilk gün ayrıldıgım nişanlım bana aynen ” MİRAZA BEN SENİ BEKLİYORUM .SEN EVLİLİKTE NEDEN ACELE EDİYORSUN ” dedi bende uyandım.Ama hiç aklımda eski nişanlım yoktu.hayırlısı dedim. 2. gün ise rüyamda telefonum calıyor ve arayan eski nişanlım ” SENİ SEVİYORUM” diyor uyanıyorum …ALLAH ALLAH dedim … bu hanım efendide tanıştık fakat olmadı…….

  adaylar karşıma cıkıyor fakat hiç birisine bakasım falan gelmiyor. biraz muhafazakarlıktanmıdır nedendir bilmiyorum…

  ama 1,5 senedir aramadıgım eski nişanlım gecenlerde bizim tanışmamızsa sebeb olan abinin kayınpederi vefat haberini bana mesaj ile gönderdi. DEDİM 1,5 SENE GECTİ FAKAT HALA telefonum onda hala kayıtlı …..
  düşünüyorum ama düşünüyorum ne yapmalıyım …..istihareler acaba eski nişanlımın biraz daha dini hizmet etmesini bana işaretmi ediyor.valla cok canım sıkılıyor yaşımda geciyor ..süfliyatın cok oldugu bir il de calışıyorum. evden işe işten eve gidp geliyorum…günahlardan elimden geldigi kadar kacıyorum …azda olsa allahın bana verdiginden veriyorum ……mahsun gönülleri sevindirmeye calışıyorum……bana mutluluk veriyor….

  aca ba ne yapmalıyım YÖNETİCİM BURADA YAZMAYIP ACABA E MAİL ADRESİME CEVABINIZI YAZABİLİRMİSİNİZ…. SAYGILARIMLA

  • Sevgili kardeşim tam anlayamadım nişanlınız vefat mı etmiş.Eğer öyleyse biraz onun etksinde kaldığınız için böyle rüyalar görüyor olabilirsiniz.Ömürboyu da ondan bir şey bekleyerek yaşayamazsınız ki.Bu süre içinde oda istediğine dair bir haber bir telefon da etmemiş.Bu nedenle siz onun için dua edin.Ama kendi hayatınıza da birdüzen verin.

 68. dua etmekten başka çarem yok inşallah bu sıkıntılarda geçiçek ama ben karşıma çıkan kişileri beğenmiyorum illa bir kusur buluyorum olmuyor ne evlenmek istemiyorum sogudum evlilikten tamamen bu olaydan sonra cesaret edemiyorum tekrar…

 69. Geçtiğimiz cumartesi 4 rekat hacet namazı kıldım ve arkasından dua mı edip yattım rüyamda tek katlı bir evin üstünde holtayla bulanık bir suda balık tutuyorum tuttum balık çamurlu dışı tamamen acayip bir rengi var ve amcamın kızı geliyor balığın içi sarı oldugunu söylüyor tekrar suya bakıyorum sayısını bilmiyorum 2 tane balıgın üstünde birinde evli diğerinde nişanlı yazıyor ve amcamın kızının verdiği balık yeşilliğin içine düşüyor ve kaybolup gidiyor sonra eski nişanlımın sesini duyuyorum evde 5 tane balığın oldugunu ve bir tane daha alıp 6 tane oldugunu yarın 1 tane daha alıp 7 olucagını söylüyor binanın diğer tarafında çoçuklar oynuyor yeşillik ve toprak oluyor her yer herkez çok mutlu bir şekilde bu rüya ne anlama geliyor açıklayabilirmisiniz…

 70. bu kızın yaptıkları zoruma gidiyor şimdi kendi çok mutlu ben mutsuz mutlu olamıyorum birşeyler yapmam lazım bu kızda acıyı çeksin anlasın benim ne hale düştügümü acılar çektiğimi görmek istiyorum aynı benim halimde o zaman anlıycak herşeyi

  • Yapmayın Süleyman bey inançlı bir insansınız.O acı çekerse çok rahat olacaksınız.siz onun iyiliğini isteyin Allah size daha da çok iyilik verir.Siz onu unutun artık biliyorum zor yaptıkları ama size diyorum her şerde bir hayır vardır.Omutlu mu olacak zannediyorsun.O da yaptığının cezasını çekecek.

 71. iyi insanlar iyi niyetli kişiler her zaman kaybetmeye mahkum aman zarar gelmesi gözümüzden sakınırız sevdiğimizi kalkıp böyle bir şey yaptıklarında insan kendine yediremiyor zoruna gidiyor gidip başkasıyla evlenicek benim bir takım paylaştım şeyler oldu gerçekten çok zor rabbim kimseye böyle şeyler ve daha kötüsünü yaşatmasın ben bana bu kadar şey yapmasına karşı içimdeki sevgiyi bitiremiyorum dua ediyorum her hün her gece hayırlısıysa olsun diye dedim ya sizede güvenemiyorum artık kimseye birşeylere tekrar başlamak korkutuyor beni cesaret edemiyorum evlenmek dahi istemiyorum mutlulugu yakalıyamıyacağımı düşünüyorum o ilk duygular başka oluyor ikinci bir nişanlılık bana o kadar mutluluk vermiycek bunu biliyorum ondan dolayı daha da başlamak kimsenin hayatını karartmak istemiyorum aklımdan çıkmıyor inşallah dua larım kabul olur da kurtulurum rabbim herkezi mutlu etsin…

  • Siz bilirsiniz Süleyman bey ama size şunu söyleyeyim iyiler asla kaybetmez kaybetmiş gibi görünselerde kazananlar hep onlardır.Çünkü Allah hep iyiler ve onun yolunda gidenlerin yanındadır.Banze bize şer gibi görüne şeyler aslında bizim iyiliğimize dir ama biz anlamak istemeyiz ısrarla istediğimizin olmasını isteriz.bensadece sizn üzüntünüzün geçmesini kendinize gelmenizi istiyorum.ve doğruları göstermeye çalışıyorum Allaha emanetolun.

 72. ALLAH razı olsun farkındayım insanların tek istediği şey şudur mutlu olmak ben bu sıkıntılarımdan kurtulmam için ne yapmamı önerirsiniz.

 73. birşey sorucam dua ile onun kalbini fet edebilir miyim tabi ki sonuçta rabbim istemediği sürece hiç birşey olmaz birşşeyler yapmak istiyorum uğraşmak istiyorum mücadele etmek istiyorum..

  • süleyman ben ben size dua önereceğim ama lütfen hakkımda hayırlı ise bana döndür yada sevdir diye dua edin.

   Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.

   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)

   Seher vakti yapılan dualar kabule şayandır.Bu nedenle istediği kişinin kalbini kazanmak isteyen kimseler, seher vaktinde 324 kere “Ya HAYY Celle Celalühü” diye okumaya devam eden ve duasında ısrar eden kimseler istediği kişinin kalbini ve sevgisini kazanır.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Allah’ın isimlerinin sırları)

   Sübhanel lâ ilâhe illâ ente yâ rabbe külli şey’in ve vârisehû ve râzikahû ve râhimeh””

   Yukarıdaki esmayı Cuma günü birinci saatte yani sabah saatinde (150) defa okuyup ta kendisine sevgi duymasını istediği kişiye doğru gönderirse, o kimsenin kalbine sevgi tohumları yeşerir.

   Yine bu esmayı her gün 17 defa okumaya devam eden kimseler insanlar arasında saygı ve sevgi görürler.Hiç kimse ona kötü gözle bakamaz.

   Zalim bir kimsenin zulmünden muhafaza olmak için 72 defa okunursa,Allah’ın izni ile korunur.

   Kaynak:Arif Pamuk(Pamuk yayıncılık)

 74. Süleyman bey yorumlarınızı okudum sizi anlıyorum gerçekten insanın ağrına gidiyor onu mutlu etmek için elinden gelen fedakarlıklarda bulunuyorsun ama o hiç ummadığınız birgünde biz anlaşamıyoruz ayrılalım diyor haklısınız aslında sevdiğimiz insan tarafından hayal kırıklığına uğradığımızda karşımıza dürüst insanlar çıksa bile onlarada inanmıyoruz …benden size bir tavsiye takmayın kafa kendinizde söylüyorsunuz o mutlu ben mutsuzum sizi bırakan biri için niye üzülüyorsunuz ALLAH etmesin size bişey olsa onun umrunda olurmu bence onun için üzülmeye değmez aslında siz değil giden sizi kaybetmiştir bir gün çok pişman olacak sizi kaybettiğine geri dönmek isteyecek ama o an iş işten geçmiş olacak gençliğinizi mac etmeyin umarım yazdıklarımdan dolayı kazmazsınız selametle kalın

 75. mrb özlem hanım tabikide kırılan bardak eski yerini tutmaz ne kadar ugraşırsan ugraş artık hiç birşey eskisi gibi olamaz bir insanı mutlu etmek için herşey yapıyorsun canını bile ortaya koyuyorsun karşı taraftan böyle kelimeler duyunca hayat başına yıkılıyor hiç ummadıgım hiç beklemediğin biranda herşey bitebiliyor birşeyleri yapmak çok zor zaman ister kolay degildir ama bir şeyi yıkmak bir saniyesini alır insanın ben birşeyleri yaparken heleki evlilik işi gibi ciddi bir meseleyi 1000 defa düşünür 1 defa karar veririm verdim sözde sonuna kadar dururum ölücegimi de bilsem sözümden vazgeçmem o laf agzımdan çıktıysa onu yaparım ben eski nişanlıma da bir çok kez söyledim verdin kararların arkasında sözlerin arkasında dur çoçuk oyuncagı olmadıgını en başta söyledim bana vericegin cevabı iyi düşünmesini söyledim ve benle evlenmek istediğini söyledi bu saatten sonra özlem hanım kime güvenebilirim ki artık insan herşeyden bıkıyor korkuyor benim rabbimden tek istediğim inanın ben madden maneviyen bulundugum yere zorluklar la geldim yeri geldim afedersiniz çok özür dileirm köpek gibi çalıştım evimi yaptırim gelecegim güzel olsun diye onun da benimde bütün kazandıklarım külliyen uçup gitti nişandır evdir o dur budur derken elimde hiçbirşey kalmadı artık bu kızla evlenicem diye istedikten sonra rabbim verir yeterki iste ama insanın içinde istek yok artık eskiden en ufak şeyden mutlu olurdum o bile yok hayata gülümsiyemiyorum psikolojikmen çökmüş durumdayım.. hayırlı günler özlem hanım

 76. Süleyman bey yazdıklarınızı okudum ve üzüldüm yaşadıklarınız çok taze zamanla geçer üstelik her insan da bir olmaz siz de yakında sevebileceğiniz biri ile karşılaşırsanız benzer hataları yapmazsınız mutlaka sizinde vardır hatalarınız bende bir kez nişan attım bazı insanlar kendi hatalarını hiç görmüyor eski nişanlıma sorsanız der ki hiç bir şey yokken ayrıldı özür diledim herşeyi abarttı der ama yolda sebebsiz yere kavga edebilecek karakterde bi insandı ondan sonra hep korktum zaten yanında bulunmaktan… hep dua ettim Allah’ım beni koru ne olur diye sonra bitti biz daha hiç alışveriş yapmamıştık mobilya vs. Ailem beni üzdüğü için çok üzülüyordu sonra anladım ki bi sorunu varmış..Neyse herkesin hakkında hayırlısı

 77. Zümrüt hanım tabikide bende hata var yok değil hatasız kul olmaz beş parmağın beşide bir değil sonuçta kusursuz hatasız insan olamaz ben o hatalarımı anladım anlamadım değil ama öyle ayrılıga gidecek bir hata yapmadım bazen sert davrandım ama olması gereken yerde ve ben ona ciddi oldugumu disiplinli bazi şeylerden taviz vermiycegimi söyledim her insanın kendine göre kuralları vardır mutlaka o kadar aşırı olmadıgını söyledim bunları sorun etti durduk yere kendi tartışma çıkarıyordu ben birşey söylesem sen bana bağırdın sert konuştun herşeyde tartışıyorsun sen anlaşamıyoruz felen söylerdi farklı dünyaların insanıyız fikirlerimiz uyuşmuyor hep ben onun yoluna gider alttan alırdım yine yaranamadım ya ben şunu anladım benle evlilik düşünmediğini hayatnda başka birileri oldugunu anlamış oldum ama ben yine alttan aldım bildim için düzelir kendine çeki düzen verir hatasını anlar çoçukca bir hareket yaptıgını anlar ya düşünsenize nişanlısın senin gözün ne diye dışarda daha bilmiyorum güven yok kimseye ben sonuna kadar sözümde durdum dönen kendi oldu…

 78. ailesi zaten bu işin olmasını istiyordu kızlarına ne kadar değer verdiğimi kendileri görüyordu halası annesi bizde yamuk olmaz yanlış olmaz bu iş inşallah olucak seni gerçekten seviyoruz efendi birisin diyorlar dı çok sevilen bir kişiyimdir toplulukta ben iyi oldugumdan kaybediyorum yanlışı burda yapıyorum aynı bana yapılanı ben yapmam ben eski nişanlımdan hiç birşeyi geri almadım ben karşılık lı hiç birşey yapmadığımı söyledim bana çalışıp ödüyeceğini söylüyor ama politika zaten istemiyorum da son zerresine kadar helal olsun rabbim herşeyi görüyor herşeyin hayırlısı olsun hepimiz için

 79. ben hiç sanmıyorum zümrüt hanım olmıycak dua ya amin denmez benim kide olmaz bu saatten sonra o yolunu çizmiş kendine göre hayyalleri varmış onun peşinden gidiyor bana yaptıkları er yada geç çıkar kendisinden o zaman çok geç kalınmış olucak anlar hatasını inşallah kötü durumlara düşmez onun için şu dua yı yapıyorum çünkü çok iyi bir kız namazında abdesttinde kalbi temiz biri inşallah kötü birinin eline düşmez daima mutlu olur üzüntü nedir bilmesin inşallah hayatının yanlışını yapmaz benim elimden birşey gelmiyor inannın gelse koşa koşa giderim…

  • Geçmiş olsun canım.Bu duayı oku.
   Salihlerden bazıları diyorlar ki:

   “Hastalıklı veya ağrıyan yerin üzerine el konularak Fatiha Suresi okunur ve (7) defa şöyle dua edlirse o kimse Allah’ın izni ile şifa bulur.(Kitabül Fevaid,47)

   “Allahümme ezhib anni sûe ecidü”

   Kaynak:Arif Pamuk(Pamuk yayıncılık)
   Ayrıca:
   Karanfil yağının diş ağrılarında lokal olarak kullanılabileceği onaylanmıştır.

   Karanfil yağının ağrıyan dişin üzerine bir pamuk yardımıyla koymanız diş ağrısını hafifletecektir.

   Dikkat:Bu yağı içmemeniz sadece lokalolarak kullanmanız gerekmektedir.

 80. selamün aleyküm adınızı bilmiyorum fakat sizden allah razı olsun vermiş olduğunuz cella celalühü birkaç gün okudum faydasını ilk okuduğumda gördüm şuan okuyamıyorum kızım babannesine gitti geldimi devam edecem

 81. çok zor durumdayım maneviyan hiçbirşeyden tat alamıyorum öldürmek istiyorum kendimi bunaldım iyice arkamda ailem olmasa herşeyi bırakıp gidicem kurtulamıyorum bu durumdan bana yardım edin dua edin ne yapmalıyım dayanamıyorum…

  • Merhaba Süleyman Bey sıkıntılarınızı bu şekilde çözmeniz zor bence psikolojik yardım alın.Öldürmek kolay olsaydı her sıkılan kendini öldürürdü. Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır.herkesin kendine göre sıkıntıları var bu sıkıntılar Ancak Allaha inanç ve ondan yardım istemekle olur.Siz bu şekilde bu sıkıntılardakkurtulamazsınız mutlaka yardım alın.Allaha emanet olun.

 82. Ewet almayı düşünüyorum inançlı biriyim ama şunu ögrenmek istiyorum rabbim bana bu sıkıntıları veriyor kulum ne yapıcak bu sıkıntılar karşısında diyor sabır ve tevekkül gösteriyorum duamı da ediyorum benim merak ettim şu bana rabbim bu sıkıntıyı veriyor ve şifasını bana en güzel birşekilde göstericek bunu da biliyorum ama neden ben ve diğer bu şekilde sıkıntı yaşıyanlar neden bizi çekiyoruz diğer insanlar evlilik konusunda birinci defada mutlu olabiliyor neden biz mutlu olamadık rabbim bizi ne diye bu şekilde sınıyor isyan etmek istemiyorum kesinlikle ama neden biz ya bizde mutlu olmak istiyoruz bende çoluk çoçuga kavuşmak istiyorum neden olmuyor neden biz

 83. mesajıma cevap vermediniz yada gözden kaçırdınız sanırım beni şu konuda gerçekten aydınlatırsanız sevinirim birisiyle nişanlanıyorsun bir çok şey oluyor bitiyor ve birşeyleri tekrar yapmak istiyorum yoluna sokmak istiyorum herkez kaderinde buda varmış diyor peki ben herşeye kaderim dersem ugraşmazsam nasıl başarılı olabilirim hani söyle değilmi birşeyler için mücadele etmen lazım kolay olanı degil zor olanı başarmak güzeldir ben herşeye kaderimdir desem razı gelsem daha mı iyi yoksa birşeyler için ugraşmam mı gerek…gönülden dua ediyorum tekrar mutlu olmak hayata bağlanmak için önereceginiz birşeyler varmı…

  • Bakın Süleyman bey siz eski nişanlınızı geri istiyorsunuz .O sizi istemez ise ne yapabilirsiniz? Siz şu anda ne istediğinizi tam bilecek bir psikolojde değilsiniz.Önce bir yardım alın tabi bu arada kendiniz için dua edin.Sıkıntılarınzın gitmesi için her gün 100 defa “isitğfar “çekiniz.100 defa “laHavle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim” çekin.100 defa “Selamün kavlen min Rabbin Rahim” çekin. 40 defa “La İlahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin ” okuyun.Allah’ın Selam isminin zikrini yapın.Ama mutlaka bir psikloğa gidin.Sizönceki yazınıda Allah neden bazılarına acı çektiriyor diye soruyorsunuz Allah Aslınd asevdiği kullara kendilerine gelmeleri için bir uyarıda bulunarak Yardımda bulunuyor.Siz zannediyormuzunuz ki zalimlik ve kötülük yapanlar dünyada mutlu gibi görünseler de ahirette cezalarını çekmiyecekler.Size demek istediğim Allah sevdiği kullara burda sıkıntı vererek hem uyarıyor düzel diye hemde bizim ceza olarak düşündüğümüz şeylerle aslında bize lütufta bulunuyor.

 84. ewet bunların farkındayım hepsinin tek sıkıntım şu kabullenemiyorum ondan başkasıyla evlilik yapamam ben bende hayatımda bir defa da nişanlanıb evlenmek isterdim ikinci bir kişide ben mutlu olamam hep aklımda eskisi olucak ben bunu atlatamam tek korkum bu ben nasıl bir evlilik yapim ki zoruma giden o mutlu gidip evlenicek bu yaptıkları yanına kar kalırmı oda benim çektim acının hepsini çekse anlar rabbim bunları görüyor o niye mutlu güler yüzlü ben mutsuzum inanın mutlu olmak için herşey yapıyorum vakit geçirmek için aklıma gelmesin diye ama aklıma geliyor unutamıyorum…

 85. süleyman bey,inanın yalnız değilsiniz.bir çok insan sizin yaşadıklarınızı yaşıyo.ben de yaşıyorum.biliyorum ne hissettiğinizi.bizler inançlı insanlarız.siz elinizden geleni yapmışsınız.şimdi de dua ediyosunuz.allah mutlaka duanızı kabul edecektir.içinizi rahatlaması için inşirah süresini okuyun,çok faydasını göreceksiniz.

 86. Unutulan kardeşim elimden glen herşeyi yaptım gerisi takdiri ilahi artık rabbim herkezin gönlüne göre versin tek zoruma giden onun güler yüzlü olması şuan mutlu olması tek zoruma giden bu ben miydim sadece bu evliliği istiyen zorla birşey yapılmadıki kendi isteğiyle oldu herşey benim gözümden akan yaş damlalarının hattı hesabı yok onun da gülücüklerinin hattı hesabı yok insan oğlu neden bu kadar acımasız gaddar ki rabbim onlar çok dogru yolda yaptıkları şeyler çok iyi birşey onları mutlu ediyor ya bize neden mutsuzluğu ağlamayı gülmemeyi gösteriyor oda kulu bende kuluyum aramızdaki fark ne birini gülerek yaşatıyor diğerini ağlayarak nasıl bir imtihan bu adalet mi valla psikolojim tamamen bozuk nerden nereye geldi hayatım rabbim affetsin beni isyankar oldum rabbimin yaptıklarını sorguluyorum biz kimizki aciz bir kuluz nasıl sorgularız düzelmek istiyorum başka birşey istedim yok sadece hayatım yoluma girsin istiyorum…o kızda duam la doğmadıki bedduamla ölsün…

 87. unutamayacaksınız tabi ki, kimse unutamaz o da unutamaz.ama inanın tekrar seveceksiniz..inşallah siz,ben ve tüm üzülenlere, rabbim inşallah, güzellikler,mutluluklar verir.

 88. Amin inşallah öyle olur ama günümüzde şuda var nişanlandık bir defa başka bir yere kız istemeye gittinde yada sevdin diyelim ben bir defa nişanlılık yaşadım ve kıza söyledim de yada ailesi ögrendinde kimileri olmaz diyor kimileri çok soguk bakıyorlar yada kararsız kalıyorlar bunlar insanı düşündürüyor gerçekten kolay degil bu işler hani derler ya ikinci el aynı o durumdayız farkımız yok ki bu saatten sonra zor işimiz rabbim hayırlısını versin bu işler kızlar işin biraz daha zor erkek her yere gider ama bir kız gidemez sonuçta…

 89. ikinci el yakıştırmasını size yakıştırmadım.ayrıca ben de sizde ayrılmak için nişanlanmadınız,nasip olmadı.günümüzde birbirini tanımak için insanlar görüşüyo zaten , biz sadece resmiyete döktük.herşey allahtan.allah herşeyi yoluna koyucaktır ben inanıyorum.sizde umuyorum bu hastalıklı düşünceden allahın izniyle kurtulursunuz.

 90. Rabbim yoluna sokucaktır her işimizi mutlaka er yada geç ayrılmak için kimse nişanlanmaz ve bir resmiyettir ön hazırlıktır ama bunu karşı taraftaki insan ciddiye alıyorsa tabikide resmiyete döktük diyebilir söz verip de dönmek bana ters tamam gerçekten önemli bir konu olur dönersin ama insanlar artık sözlerinde durmuyor

 91. mrb ben size romadan yazıyorum hamileyim nasıl oldu anlamadım ama oldu işte ben romada yaşamaya karar verdim eşimde evet dedi iyi geceler görüşürüzzzz

 92. sa. bir sorum olucak, her insanin kismeti varmi?yani bir insan kismetsizde olabilirmi? kuranda veya islamda nasil yorumlaniyor? arastirdim ama bisey bulamadim…bu konuda yardimci olabilirseniz cok memnun olucagim

  • Allah yarattığı tüm kullarına yada tüm canlılara mutlaka ihtiyaçlarını verir herkesin rızkını kısmetini verir hiç ayırt etmeden.Bazen kısmetimizi kendimiz teperizyada kendi hareketlerimiz yaptıklarımız ile o kısmete engel oluruz.Ve Allaha gerçekten yaklaşıp duamızı ibadetimizi yaparsak günah işlemiş olsak bilemutlaka kısmetimizi verir eğer kısmetimiz yok şansımız yok dersek önce kendi yaşantımıza bir bakmamız hatalarımızı görmemiz ve hatalardan kurtulup Allahtan af dileyip ben,m kısmetimi aç Allahım yaptığım hataları biliyorum beni affet diye münacaatta bulunmalıyız.Sitemde kısmetin açılması için dualar var Amam Allah’ın isimleirnden “Ya Bais ,Ya Fettah,Ya Rahim Ya Rezzak ” isimleri kısmetin açılması için uygundur.Ne için kısmet istediniz onu yazarsanız ona göre dua gönderebilirim.

 93. mrb kız olursa adını zeynep koyacam eşimde izin verdi bu arada bayramın kutlu olsun canım dün söyleyecektim unutum kusura bakma canım benim roma çok güzel bir yer görüşürüzzzz

 94. MRB BEN BİRİYLE ÇIKMAYA BAŞLADIM 1 SENE OLDU. ANNEMLERLE TANIŞTI . BENDEN BÜYÜK ABLAM VAR O EVLENDİ ONUN EŞİNİN DURUMU ÇOK İYİ . BUNUDA ONUN GİBİ OLMASINI İSTEDİLER. ANNEM VE ABLAM ONA AC DİYOR . BENDE BUNA ÇOK ÜZÜLÜYORUM.1 SENE KONUŞTUK O EVLENMEK İSTEDİKCE BEN BAHANELER UYDURDUM.SONRA ONUNLA TARTIŞTIK BEN KIRDIĞIMI FARK ETTİM.ÖZÜR DİLERİM DEDİM YANAŞMIYOR.BİTTİ DİYOR .BEN ÇOK SEVİYORUM .AZ OLSUN ÖZ OLSUN DİYORUM.BU ARADA HOCAYA GİTTİK HOCA BANA BU ADAM İŞE YARAMAZ SAPIK DEDİ.BEN ONU KAZANMAK İSTİYORUM TOPLUMA HERŞEYDE İYİ YERLERE GELMESİNİ İSTİYORUM. BEN ARADIKCA KACIYOR. BEN NE DUA EDEBİLİRİM.ONU HAYATA TUITUNDURMAK İSTİYORUM.

  • Merhaba hayırlı akşamlar hakkınızda hayırlı ne ise o olsun diyorum.Bilemeyiz tabi ama sizin niyetiniz de asilce inşallah sizin sevginizi hak eder.neden kaşıyor acaba onu öğrenmek gerekir.Amma illada denemek istiyorum derseniz sevgisini kazanmak için ” 1000 defa Ya Vedud” okuyun .
   Ayrıca:
   “Sübhanel lâ ilâhe illâ ente yâ rabbe külli şey’in ve vârisehû ve râzikahû ve râhimeh””

   Yukarıdaki esmayı Cuma günü birinci saatte yani sabah saatinde (150) defa okuyup ta kendisine sevgi duymasını istediği kişiye doğru gönderirse, o kimsenin kalbine sevgi tohumları yeşerir.

   Yine bu esmayı her gün 17 defa okumaya devam eden kimseler insanlar arasında saygı ve sevgi görürler.Hiç kimse ona kötü gözle bakamaz.

   Zalim bir kimsenin zulmünden muhafaza olmak için 72 defa okunursa,Allah’ın izni ile korunur.

   Kaynak:Arif Pamuk(Pamuk yayıncılık)

 95. iyi bayramlar zeynep hanim..kismet icin yazdiginiz dualari yaptim.bugun bi aile dostumuz bayram ziyaretine geldi ve kuzenine benim gibi birini istediklerini soyledi.fakat simdide sIkintim bana bu tarz soylemler hep oluyo devami gelmiyo!resmini gordum,isi,gucu yerinde duzgun bi ailenin cocugu..ve aklima cok yatti..bu seferde bu isin olmasi icin nasi dua etmeliyim?kismetim icin dediklerinizi yaptim bu cocuk cikti umarim hayirliysa olur diye dua ediyorum.lafta kalmamasi icin yapabilcegim bi dua var midirki?

  • Umarım hayırlı olur.Duaların kabulü için “3025 Ya Mücib” oku.bütün kötülüklüklerden korunman için yaetel kürsi oku.İnşallah hayırlı olur.Korunmak içinde Ya Hafız” oku.

 96. Selamun aleykum banada yardımcı olun benim babam Azrail gibi biri annemin üzerine kuma getirdi biz kızlar annemizin tarafını tuttuk ama erkek kardeşlerim babamın tarafını bırakmıyorlar erkek kardeşlerimi bize ve anneme karşı kışkırtıyor babam her yerde bizi kötülüyor niyeki getirdiği yeni bayanın hizmetini yapmıyormuşuz diye bizi rezil edeceğini ve annemi kovacağını söylüyor lütfen bizede yardımcı olun babam bize yaklaşmasın annemi kovmasın bizimle uğraşmasın bize önereceğiniz bir dua varmı

  • Ahhh canım benim Allah yar ve yardımcınız olsun.Böyle insanlara ne demeli bilmemki,canım hergece Ayetel kürsiyi okuyup 7 defa babanın üzerine üfleyip bu insan sen bizi koru Allahım deyin.her gün 10 defa Ya Hafız okuyun ve her gece ” Bismillahillez,la yedurru measmihi şey’in fil ardı vela fis semai ve hüves semiul alim.” okuyun 3veya 7 kere.Bu dua sizi ondan korur.Ben daha çok araştırıp size yazacam .Siz yine bana yazı ne olur hep yanınızd aolmak isterim.Aynı şey bir zamanlar bizimde başımızdaydı onun içind eçok üzüldüm durumunuza , Allah yardım etsin.Allah hep yanınızd aolsun.

 97. Babam yanımızda değil ayetl kürsi 7 defa okuyun üzerine üfleyiniz dedinizya… Çok teşekkür ederim annem hastayı üzerine evlendi şimdide kovmak istiyor biz kendisine karışmıyor her ikramı yapıyoruz halada yaralanmıyoruz

 98. Bide Abi’m ve erkek kardeşim içinde dua öneririmisiniz çünkü onlarda annemi hiçe sayıyorlar babamın bize yaptıkları karşısında sesiz kalıyorlar

  • Sevdacığım şu durumu etraflıca bana anlatrsan sevinirim.Baban ve annen ayrımısınız.Erkek kardeşlerin babanın yanındamı.neden annene tavır alıyorlar.Allah hidayet versin.Sen kaç yaşındasın kardeşleirn kaç yaşında .Nerede kalıyorsunuz.Ben görüşücem seninle facebook sayafmaı beğen ordan daha rahat konuşuruz.Mutlulugunşifresi Facebook.

 99. mrb benim size bir sorum daha olucak sevdiğim kişinin bende kılları var onu için nasıl bir dua okuyayım ki bana deli divane olarak gelsin yada nasıl bir işlem yapayım.saygılarımla

 100. YÖNETİCİ HANIM inanın her yorumu okudum dualara bakarken yorumlara takıldım harbi şaka gibi SACİDE hanım var bi burda sakamı gercekmı hayat hıkayesı var bı onda evlenemzken kısmetını bulmus sevmıs asık olmus çiçek tutmus ruyasında derken gelinlik seçmiş evlenmiş olmadı balayına ROMAYA cıkmıs yakmıs romayı oda olmadı sızın adınınız koyacak kzı cocuguna ınanın ALLAH uzun ömür versin sacidye cok güldürdü beni helall olsun becerip evlendiya darısı bana sacide gibi tek romaya gitmeyim hayırlı eş buluyumda…… :)

  • Hayırlı akşamalar kardeşim Allah hakkınızda hayırlı ise gelmesine yardım etsin inşallah.aşağıdaki zikri yap.
   llahın “MUKADDİM” ismi çok tesirli isimlerden biridir.

   Gelmesini istediğiniz bir kimseyi düşünerek,bir kaç gün(184) kere “YA MUKADDİM” diyerek bu ismin zikrine devam eden ve istediği kimseyi getirmesini Cenab-ı Hak’tan isteyen kimse,kısa zamanda bu isteğine kavuşur.İstediği kişi ayağına gelir.

   Kaynak:Esmaül Hüsnanın Keşfi (Dr.Arif Arslan)

 101. abla içine benim sevgim düşmesi için ne okucam ne olur yardım et abla.konuştum telefonda hastaymış.beni arama diyor.ne yapayım bende bilemiyorum ki.

 102. Ara sıra sitenizi ziyaret ediyorum yorumları okuyorum.yorumlara şöyle bir bakayım dedim,bir sacide musallat olmuş.tabi gerçekten sacidemi?oda ayrı konuda.sanki biraz kafa bulmak niyetindeymiş,insanın sabrını sınıyormuş gibi geldi.:))))

  • Evet haklısınız Hatice hanım önce bende ciddi cevaplar verdim fakat daha sonra bir şeyler olduğunu fark ettim.Dediğiniz gibi de olabilir yada hayal dünyasıda olabilir yine ters cevap vermedim.
   Şimdi sizin sorunuza gelelim Esmaül Hüsnayı bazı islam alimleri saat ve sayı gözetmeden hep zikretmişler ve kendilerine vird edinmişler.Ve o ismlerle bütünleşmişler faydalarını da görmüşler.Bende Dr.Arif Arslan Hocanın Allah’ın isimlerinin sırları adlı kitabından yazdım ve kendisi ile konuştum.Gün ve saatine uyarak okunursa daha çabuk tesir edeceğini söyledi.Ama gününe saatine bakmadan da zikredebileceğimizi söyledi.Bende kendim kendi isteklerime göre günlük zikirler yapıyorum.sizde bakın istreseniz kendinize göre zikirler çekebilirsiniz.diğer kitaplarda gün saat yok her gün yada namazlardan sonra der.

 103. Merhaba ben hatice.birde sorum olacaktı size.bende esma-ül hüsna ile zikretmek istiyorum.hem manevi huzur bulmak için,hemde dünyevi bazı isteklerim için.ama sizde bilirsiniz esma-ül hüsnayı zikrederken bazı şeylere dikkat etmemiz gerektiğini,iyi sonuçla karşılaşacağımız gibi,kötü sonuçlarlarlada karşılaşabileceğimiz söyleniyor.açıkcası ben 3 haftadır bu konuyla ilgili sürekli netten bilgi edinmeye çalışıyorum.zikrederken ebced değeri ve saatine göre zikretmek istiyorum.rabbim biliyor art niyetle bir şey yapmak değil asla niyetim.bu zamana kadar esma-ül hüsnayla ilgili çok bilgimiz yoktu,şimdi internet sayesinde bazı şeyleri öğrenebiliyoruz.ben sadece manevi huzur bulmak istiyorum.esma-ül hüsnadan bazı isimlerin anlamlarını,ebced değerlerini,zikir sayılarını kendi sıkıntılarıma göre nasıl zikredebilirim diye seçtim.ama açıkcası bir türlü başlayamadım yanlış bir şey olursa diye.bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.allah razı olsun.

 104. merhaba ben arzu 1 ay önce nişanlım nişanı attı sebebsiz yere 1 ay sonra düğünüm vardı başka hayalleri varmış 5 ay benle nişanlı kaldı gayet güzel di sıkıntımız yoktu 1 günde oldu ve değişti herşey ne yapmalıyım bu konuda bana bilgi verebilirmisiniz

  • Cuma günü selavaktinden sonra ezana kadar”100defa Lâ ilahe illâ ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel ard ya zel celali vel ikram”okuyup dileğinizi dileyin.Birde cuma sabah namazından sonra 3025 defa “Ya Mücib” okuyun.Birde Cuma günüyayınladığım cuma günü okuncak hacet duaları var onlardan sizeuygun olanı okuyabilrisiniz.onun sevgisini tekrar kazanmak için 5000 defa “Ya Vedud” okuyun

 105. merhaba ben meltem nişanlım düğüne 1 ay kala nişanı attı sebebsiz yere çok çaresizim mutsuzum aradımda yüzüme kapatıyor istemediğini söylüyor ne yapmalıyım bana yardım edebilirmisiniz

 106. allah sizden razı olsun sayenizde allaha daha çok yakın olmanın yollarını keşfettim.sizden biarkadaşım için yardım istiyorum eşinden sürekli şiddet görüyor 2tane küçük çocuğu var. eşi vden kovuyormuş ne olur dua esma istiyorum kocası üstelik imam allah erkese kalbten inanmak nasip etsin.acil cevab beklyorum saygılarımla

  • Merhaba meryem teşekkür ederim.O arkadaşınızın eşine Allah hidayet verssin bunun iiçin “Yiyeceği içeceği şeylere 400 defa her gün Yâ Hadi celle celelühü” esmasını okusun Allahım kocama hidayet nasip diye dua etsin.yine yiyecaği ve içeceklerine 1000 defa yâ Vedud” okusun.ayrıca onun sevgisini kazaanmak için aşağıdaki tertibi yapsın.

   Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.

   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)
   Ayrıca onun şerrinden korunmak için fil suresini 21 defa okusun.
   Bu ayet-i kerime zalim bir kişinin arkasından okunursa kimseye zulmedemez.Artık kimse o zalimden korkmaz olur.

   “Bismillahırrahmanirrahıym.fe se tezkürune ma ekulü leküm,ve üfevvidi emri ilallah, innallahe basıyrun bil ibad.”

  • Sadece cevap yazıyorum sakıncası yoktur herhalde.
   Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim
   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.
   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.
   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)

   insanların sevgisini kazanmak için okunacak dua

  • Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir evlilik için dua ederlerse kısmetleri açılır ve evlenirler.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.
   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.
   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.
   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

 107. Merhaba ablacim,Bende evlenmek istiyorum Ama kismetlerim kapanmis gibi. Güzel bir beraberligim vardi,Ama malesef olmadi… Ayrildik,ondan sonrada hic mutlu olamadim,acaba gercekten kismetimi bagladimi diye düsünüyorum bazen büyü gibi seyler aklima geliyor… Herseyden cok evlenmek ve cocuklarimin olmasini istiyorum… Lüften Bana yardimici olurmusunuz,nu durumda ne yapa bilirim. Gecenlerde virile tanistim cok hoslandim o kisiden,Ama o Bana nedensiz olmaz aramiz dedi ans Ben onu cok istiyorum… Bana duva edin ve yardim edin lüften … Cok tsk ederim…

  • İnşallah hayırlı olur canım.Aşağıdaki dua tertiplerini uyğulayabilirsin.her şeyin bir zamanı vardır mutlaka senin de bir kısmetin vardır bu dualarla kapalıysa bile açarsın Allahtan hayırlısını iste.
   Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir evlilik için dua ederlerse kısmetleri açılır ve evlenirler.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.
   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.
   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.
   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

 108. Cok tsk ederim abcalim, cuma eczani vakti Yani gece kalkip Dua etmem Lazim Yani persembeden cumaya baglayan gece…ve 18defa cuma suresi ni kac defa uygulamaliyim? Cunku yazdiklarinizi hepisini yapmak istiyorum…

  • Cuma günü cuma süresini 18 defa okuyun.Allah en hayırlısını versin.Cuma sabah namazından sonra başlayın okumaya Cuma suresini yada perşembe gecesi 12den sonrada olur.

 109. Merhaba yorumlarınızda 21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
  okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir demişsiniz merak ettiğim bir soru var:
  bu bardaktaki su hergün 101 defa dua okunduktan sonra mı içilcek dua bitince yoksa 21 günün sonunda mı içilcek? bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

 110. Zeynep hanım siz çok iyi niyetli bir insansınız ama kendini SACİDE olarak tanıtan kişi hakkaten iyi kafa yapmış sizinle.Ben bu sacide adındaki şahıs için sadece üzülüyorum herhalde psikolojik sorunları var.Allah islah etsin…

 111. slm sitenizi bugün farkettim ne kadar güzel yardımlarınız için teşekkürler.ben 42 yaşındayım birtürlü evlenemedim. olmuyor görüşüyorum sonunda nedensiz yere bitiyor karşıdaki kişi hakkını helal et diye mesaj gönderiyor.en çokta yaş problem oluyor.artık arkadaşlarım evde kaldım düşüncesiyle bana eşinden ayrılmış veya dul adaylar söylüyorlar ben de çaresizlikten internette bulmaya çalışıyorum ama içim hep korku dolu olarak bakıyorum.lütfen bana yardım edin…

  • Ayşe Hanımcığım Allah mutlaka sizinde kısmetinizi verecektir.Allah hakkınızda hayırlı olanı gönlünüze razı etsin ve gönlünüze göre en kısa zamanda mutlu olacağınzı birini çıkarsın.Güneş doğmadan her gün “489 defa Ya fettah” çekin .Cuma günü sela vakti ile ezan arasında “1062 defa Ya Bais” çekin.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

  • Sevgili Ayşeciğim…. Dilerim Allah sana ve gönlüne göre anlaşabileceğin sana değer veren seni seven ve hayat boyu mutlu edecek birini nasip eder.Allahım Ayşe hanım ve evlenmek isteyen tüm kullarına hayırlı kısmetler çıkar.Onlara hem dünyada hem de ahirette hayırlı olacak eşler nasip et.

 112. Ben ayhan ben karsılıksiz bir aşk yasıyorum kız enistemın abisin kızı onu kendim ce cok seviyorun aramızda 9 yaş var o üniversite mezun ben ıse lise mezunuyum .o benim olmasolması icın her namazlarımda dua ediyorum kendısınede acılamıyorum cünku beni kabul etmezse bır daha ne onun nede ailesın yüzune bakabilıqım hep dualarımda ne olur bana yardımcı olun .zeynep hanım.sacide hanımın yorumlarını okudum .icime umut dogdu banada yardım edin .allahın iznıyle .

  • Hayırlı sabahlar.
   İstediğiniz kişinin sevgisini kazanmak için;her gün 786 besmelei şerife okuyun(Niyet edin)
   Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.

   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)
   Seher vakti yapılan dualar kabule şayandır.Bu nedenle istediği kişinin kalbini kazanmak isteyen kimseler, seher vaktinde 324 kere “Ya HAYY Celle Celalühü” diye okumaya devam eden ve duasında ısrar eden kimseler istediği kişinin kalbini ve sevgisini kazanır.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Allah’ın isimlerinin sırları)

   Allah’ın Es-Semi ismi şerifi;Allah gizli-açık,alçak-yüksek,küçük-büyük,her varlığın bütün seslerini ve hareketlerini duyan,her sesi,her yalvarışı ve yakarışı dinleyip işitendir.

   Zikir günü perşembedir.Saati ise Müşteridir.Ama her gün her an da zikredilebilir.

   Bu ismi saatinde ve gününde okumaya ve okumaya devam eden kimseye dost düşman,kadın veya erkek herkesten iyi ve doğru,sevindirici haberler gelir.İstediği şeye kavuşur.

   Bu ismin zikri 180 kere “Ya Semi celle celalühü” şeklinde okunur.

   Bu zikre devam eden kişilerin her türlü dilek ve duası kabul olur ve istediğine kavuşur.

   Her hangi birinin kalbini etkisi altına almak isteyen kişi,bu ismi aradaki soğukluk kin,nefret ve düşmanlık gibi hususlar olsa bile bunların giderilmesi niyeti ile seher vakti (18.000) kere “Ya Semi” diye okuyan ve her yüzde istediği kimsenin isteginin yerine gelmesi için dilekte bulunan kimse,,istediği kişinin kalbini etkisi altına alır.Kendisine bağlar.Sevgi ve ilği hasıl olur ve dolayısiyle aradaki soğukluklar ve düşmanlıklar yok olur.

   Perşembe günü kuşluk namazından sonra 500 kere zikretmeye devam edenin yaptığı dualar geri çevrilmez.

 113. Her iştişare ye yattım da eski nişanlımla tekrar birşeyler olucakmı diye niyetlenip yattım da yeşil ve kırmızı renk görüyorum yeşilin iyi oldugunu söylüyorlar kırmızı renk ne anlama gelir bu renkleri görmek neye işarettir ve diğer rüyamda eski nişanlımın amcasıyla okul aramaya gidiyorum yeşilliğin içinden ve akar suların kenarların dan geçiyoruz nişanlımı sormak istiyorum soramıyorum kendisine rüyamda ve diğer rüyada nişamlımı ve kardeşinin sesini duyuyorum kendisini bir türlü göremiyorum rüyalara takılı kalmam ama bu rüyalarım ne anlama gelir acaba…

 114. merhaba zeynep hanim cok sukur allah inancim var ama tabi sizler kadar dinin icinde degilim acik konusmak gerekirse. Yazilarinizi okudum cok hos seyler. Fakat ben su duayi su kadar oku falan isinin icine girmem. Soyle aciklayayim;cok arkadasim oldu telafi edemeyecegim yanlislarim oldu.gecmise donup durumu duzeltemem. Fakat ici disi bir biriyim. Kendimi anlatmak istemem ama temiz kalpli biriyim oste. Yuce Rabbim bilio. Evlilik cagim geldi fakat kimse yok. Hep hayirsizlari cikti karsima. Dost bakimindanda sansli oldugum soylenemez. Bu yuzden aklima geldikce sayisi onemli degil cani gonulden okuyabilecegim bir dua varmi. Allah in izniyle bir yuva kurup mutlu olmak istiyorum. Boyle bir dua varmi yardimci olurmusunuz tesekkurler

  • Merhaba Naz hanım hatalar bizler içidir önemli olan hata ve günahının farkına varıp tövbe etmek eski yanlışları yapmamaya çalışmak.Allah af dileyeni affeder.Evlenmek için özellikle Cuma günü sela ile ezan arasında 1062 defa “Ya Bâis celle celaühü” okuyun.Her gün 489 defa “Ya fettah ” okuyun.Cuma günü “Cuma” suresini okumanın mümkünse 18defa okuyun.Allah hakkınızda hayırlı olanı versin inşallah.

 115. Ozellikle sayili olmayan bir dua varmi diye rica etmistimzeynep hanim. Yoksa belirtirseniz sevinirim. Tabiki hatalar bizim icin. Allah affetsin insallah. İyi gunler tesekkurler.

  • Naz hanım sayılara bakmadan siz okuyun o zaman evet istediğiniz kadar okuyabilirsiniz.Esmaül Hüsnadan bakarak kendi ihityacınız için faydalı isimleriseçip gün içinde aklınıza geldikçe çekebilirsiniz.Hoşçakalın her şey gönlünüzce olsun.

 116. zeynep hanim mrhba..gecenlerde yazmistim bana bi kismet ciktigini..cocuk sehirdisinda bu yuzden internetten yazisarak gorusme durumundayiz..fakat yazismalarinda boyle bisey isteyip istemedigini anlayamiyorum..sanki oylesine,zorla yada internetten arkadaslik sitesinden biriyle yazisiyomus gibi havasi var…ne yapmaliyim karar veremedim?araci olanda uzagimda arayip sormakta istemiyorum sanki cocugun pesinden kosar gibi….aslina bakarsaniz zor begenen biriyimdir, ilk defa birine aklim yatti…bunuda kaybetmek istemiyorum…yardimci olursaniz sevinirim.

  • Merhaba konuşma esnasında evlilik hakkında düşüncelerini öğrenebilirsin mesela,ama konuşma şeklin zorlayıcı değil samimi bir yaklaşımla benim hakkımda ne düşünüyorsun ilerisi için ben anlaşabileceğini inanıyorum gibi.Daha sonra ona göre hareket edersin eğer seni gerçekten beğeniyor ise değer veriyor ise o zaman ona göre konuşuruz.

  • Çiçekciğim “Allahım niyet ettim arkdaşımın bana geri dönmesi ve aramızdaki sevgini sevginin sağlamlaşması onun beni sevmesi için güzel isimlerini okumaya onların hürmetine duamı kabul et Allahım.”

  • Hayırlı akşamlar…. Sabah namazından sonra “Yâ hâfız ihfaznâ min külli kadaain ve belaain lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azıym.”129 defA okunur.Birde haklı olduğuna inandığın davalarda 1461 defa “Vallahü gaalibün ala emrihi “ayeti kerimesi okunur.çok tesirli olduğu belirtilir.

  • Istemedigin Bir Kimseyi Kendinden uzaklastirmak icin

   dua2
   19 gece arka arka ya okunur.
   *-Abdes alip Allah rizasi icin 2 rekat namaz kilinir
   *-Kibleye karsi oturarak
   *-Niyet edilir
   * 21 defa Selavatu selam okunur
   * 1 adet Fatiha
   *3 adet Ihlas
   * 15 adet Ayetul Kursi
   * 95 adet .Bismillahir Rahmanur Rahim Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddus
   Kale haza firaku beyni ve beynek

   * 661 defa Ya Metin ya Mani okunur

  • Merhaba Özlem hanım gitmeden önce “onun beğenisini ve sevgisini kazanmak için “1000 defa “Ya vedud celle celalühü”okuyun.

 117. Hayirli gunler.babam sedef hastasi kabuklari yaralari cok fazla sizden hangi duayi okumamiz gerekiyor onu sorcaktim birde dua edermisiniz.

  • Bir bardak suya 41 defa “Ya Şekur Ya Şafi Ya Allah” okuyun o suyu içirin ve yaralarında besmele ile Allahım şifa veren sensin şifa ver diye sürün.Şu an ofisteyim ve yanım daonunla ilğil kaynak yok aşma sizeayrı bir dua göndereceğim.Bir de kendisi he r gün 200 defa “Ya Allah celle celalühü,201 defa Ya Yâfi cellecelaühü” zikirlerini çekip üzerine okusun.Çok geçmiş olsun Allah en kısa zamanda şifa versin.

 118. Merhaba,
  Bende hayatıma Allahın emir ve yasakları bilen iyi bir insan çıkmasını yüce rabbimden istiyorum. Bunun için nasıl dua edebilirim.

  • Ne güzel karşınıza çıkacak kişinin Allahın sevdiği ve onun yolunda giden birini istemek.
   Evlenmek isteyen kardeşlerim; evlilik isterken,kendinize bir eş,bir dünya ve ahiret arkadaşı isterken sizlere Allah’tan nasıl isteyeceğinize dair güzel sözler içeren ve nasıl bir eş isteyeceğinize dair aşağıdaki dua özlü bir duadır.

   Rabbim!

   Bir insanı koy kalbime ama o insan Senin de sevdiğin bir insan olsun.ve beni öyle bir insana sevdir ki, o insanın kalbinde sen olasın.Ki ben o insanın kalbinde Seni bulayım.Beni öyle bir insanla buluştur ki benden önce onunla buluşmuş olan Sen olasın.Onunla el ele tutuştuğumda ikimizin elinin üstünde Senin elin olsun.Bana öyle gözler göster ki ben o gözlerden Sana bakayım.Bana öyle bir sevgili ver ki bakışı cennete açılan iki pencere olsun.Onunla öyle bir yolda yürüyelim ki klavuzumuz Sen olasın ey Rabbim.Öyle bir sevgili ver ki bana ona sarıldığımda kainat bize bakıp birbirine sarılsın.Bize öyle bir sevgili ver ki Rabbim,sevgimizden Muhammed sevilsin….

   • 21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
    okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

    - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

    - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
    isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

    ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
    Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

 119. Bu duayı okuduğumda çok etkilendim. Ağlayarak okudum Gerçekten içimden geçenleri çok iyi özetlemiş. Rabbim katında bu dileğim kabul olur inşallah. Çok istiyorum. Rabbime yalvarıyorum. İnşallah dularım kabul olur ve hayırlı bir insan karşıma çıkar. Sizinde dularınızı bekliyorum.

  • İnşallah canım Allah ağlıyarak yaptığınız duayı kabul eder.dua etmeye devam edin.Yarın cuma günü sela ile cuma namazı arasında 1062 defa “Ya Bâis celle celaühü” okuyun.Birde her gün güneşdoğmadan 489 defa “Yâ fettah celle celalühü” okuyun.

 120. sa hayırlı bir evlilik karsındaki kişinin sevgisini kazanmak için okunacak dua hangısıdir_*yardımcı olursanız sevınırım

  • Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.

   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)

  • Mutlaka bir zamanı vardır.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

   Her gün güneş doğmadan önce 489 kere “Ya Fettah celle celalühü” zikrine devam eden ve velenmek isteyenler en kısa zamnda muradlarına ererler.

   Ayrıca Allah’ın Fettah ism-i şerifini her namazdan sonra 489 defa “Ya Fettah celle celalühü” diye zikretmeye devam eden kişiler,her işinde başarılı olurlar.Maddi ve manevi bütün kapılar kendisine açılır.

   Dikkat edilmesi gerekn hususlar.Bu zikirler abdestsiz de okunabilir.Ama daha makbul olması için dileğinizi dilemeden önce abdest alın,mümkünse gusul abdesti alın.2 rekat namaz kılın Allah rızası için.Daha sonra niyetinizi dileyin ve en başta besmele çekerek başlayın zikrinize.Bittikten sonra dua edin ve Amin diyin.

 121. hayırlı akşamlar Peygamber efendimizin selamı üzerinize olsun sizden dua istiyorum inşallah şöyle başlayayım anlatmaya biz sekiz yıldır sevdiğim kişi ile beraberiz ve biz akrabayız biliyorum doğru bir şey değil ama gönül bu.benim hayatımda bir tek o oldu evleneceğim kişinin de o olmasını istiyorum ALLAH’IN izni ile bu yola öyle başladık ilişkimizi annem duydu ailesini sevmediği için ölürüm de vermem diyor onun ailesi istiyor ama benim annem ve ablalarım razı değiller sırf ailesini sevmedikleri için halbuki sevdiğim kişinin ne kumarı ne içkisi ne saygısız biri değil namaz kılmaya da başladı çok şükür istemeye gelecekler ama annem hiç razı değil bütün akrabalarımız öğrendi ilişkimi babam ve ağabilerim duyacak diye çok korkuyorum ben bu arada üniversite okuyorum duyarlarsa okuldan alırlar ve asla onu göremem şimdi neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum lütfen ne yapmam gerektiğini söyler misiniz ? ne olur dualarınızı eksik etmeyin şididen ALLAH razı olsun

  • Allah yar ve yardımcınız olsun Sema hanım.İnşallah hayırlı ise hakkınızda Allahım olmasını ve ailenizide razı eder.yarın cuma duaların makbul olduğu saat sela ile cuma namazı arasında 100 defa “La ilahe illa ente Ya Hannanü Ya Mennanü ya bedias semavati vel ard ya zel celali vel ikram” duasını okuyun.Sabah namazından sonra da 3o25 defa “Ya Mücib” okuyun inşallah Allah kabul eder.

 122. özür dileyerek bir şey daha sormak istiyorum bende bu yıl unutkanlık başladı derslere odaklanamıyorum örneğin tam derse başlıyacağım okuyorum ama ne okuduğumu anlayamıyorum dua ile çok teşekkürler =(

 123. zeynepcim iyi geceler senden bi ricam var sevdiğim kişiye sevgimi belli ediyorum söylüyorum vs oda beni seviyor ama ben daha fazla ilgilensin daha çok sevsin güzel sözler söylesin vs istiyorum kendime daha çok nasıl bağlar sevdiririm

  • hayırlı geceler iremciğim.
   Bir kimse sevdiği kimsenin sınırsız sevgisi ve bağlılığını kazanmak isterse, içinde su dolu bir bardak yada kaba 786 defa “Bismillahirrahmanirrahım” okuyup suya üfler sevdiğine içirir ise,onun sınırsız sevgi ve bağlılığına kavuşur.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan (Dua ile ruhsal Tedavi)

 124. Allah sizden razi olsun. Ben de kismetimin acilmasi icin bu dualari okuyacagim. Tum kardeslerime sesleniyorum. Hayirli mubarek bu Cuma gununde benim icin de dua edin ne olur. Ben de hepimiz icin en hayirlisi icin edecegim. Ben 30 yasindayim ve bekarim. On yildir birini seviyorum, bekliyorum. Universitede tanismistik, sonra bir turlu biraraya gelemedik,uzun yillardir farkli sehirlerdeyiz. Rabbime artik geceler boyu yalvariyorum. Ya nasibimin olsun ya gonlumden gitsin. Gozum baskasini gormuyor, ondan baskasiyla mutlu olamam gibi geliyor. O da kimseyle olamuyor, fakat evlilik icin gerekli adimi atamiyor. Kimse bilmiyor, geceler boyu agliyorum. Insallah Rabbim bana da yuva kurmayi nasib eyler.

  • Filiz hanım sevmek güzel Allah kısmet ettiyse kavuşmak da güzel.Ama önce Allahı hakkımd ahayırlı ise kısa zamand anasip et değilse hem onun hemde benim hakkımdahayırsını ne ise bize o yol göster ve yolda sabitkıldiye dua edin.Bu gün Cuma hadi tüm samimiyetinizle dua edin.Başta güzelce bir abdest alın 2 rekat Allah rızası için Namaz kılın ardından.Niyetinizi yapın önce Allah hamd sonra salavat getirin. ve “1000 defa ya Veliyyü Ya Allah” zikri çekin bitince “Ya Evvel 37 defa “ya Mucib” 55 defa “Ya Vehhab 14 defa” çekin du edin.Sela ile cuma namazı arasında da “Lâ İlâhe illa ente Ya Hannanü ya mennanü ya Bedias semavati vel ard Ya Zel celali vel ikram” 100 defa okuyun tekrar dua edin.Allah dualarınızı kabul etsin hakkınızda hayırlı olanı gönlünüze razı etsin.

  • “Fe sübhanekallâhümme yâ hayra bâriin.Ve yâ hayra hallâkın ve ekrame men beat” bu beyt 7 defa yazılır sedefli hastanın üzereinde taşınır yada birsuya bu 7 defa okunur bir de şifa ayetleri okunursa bu ahstalıkta Yüce Allah’ın izniyle şifa bulunur deniliyor.Bunu uzun birsüre her gün yapın.Ayrıca her gün Ya Allah zikri ve ya Nafi zikri sağ el üzerine konularak okunur.geçmiş olsun Allah şafi ismiyle şifa versin.

 125. selamun aleykum..benim sevdiğim insan benim bulunduğum şehirde iş kurmak istiyor..bu işin hayırlı olması için ve işinin bozulmadan daim olması için ve bu işi bir an önce kurmaya başlama için dua istiyorum…

  • 5 vakit Namazlardan sonra 66 kere “Ya Vekil celle celalühü” zikrine devam edenin her işi yolunda gider,rızkı artar,herkes tarafından sevilir.
   Her fırsatta “Hasbünallahü ve ni’me’mel-Vekil ni’mel-Mevla ve ni’me’n-Nasir” okuyanın,her muradı hasıl olur.

   Kaynak:Duaların esrarı(Ayhan Yalçın)
   Mesleğinde ilerlemek,yükselmek ve terfi etmek isteyenler;5 vakit Namazlardan sonra 351 kere “Ya Rafi celle celalühü” zikrine devam ederlerse hem rızıkları artar,işleri açlır,mesleğinde de ilerler.

   Allah’ın Er-Rafi İsm-i şerifi; iyileri yücelten,yukarı kaldıran,zillettten izzete götüren,bataklıktan çıkaran,dereceleri artıran,mü’minleri yükselten anlamındadır.

   San’at ve mesleğinde ilerlemek için ayrıca 5 vakit namazlardan sonra 150 kere “Ya Alim celle celalühü” zikrine devam etmelidir.Bu zikir ayrıca dünyevi ve uhrevi ilim kapılarını açar.
   Bir kimse evden çıktıktan sonra işleririnin rast gitmesi,maddi ve manevi kötülüklerden uzak kalmak isityorsa ihlasla şu duayı okumalıdır.

   “Bismillahi tevekkeltü alellaah laa havle ve la kuvvete illaa billaahil aliyyil aziym”
   her gün 308 ya rezzak Ya Fettah. Her gün 1100 defa Ya Gani Ya MUğni okusun birde işyerinde her gün 7 defa karınca duasını okusun.

 126. merhaba yazılarınızı bugün gördüm ve sayfayı bir çırpıda okuyuverdim.12 yıllık evliyim,eşime güvenim sonsuz ama bugünlerde inanılmaz şekilde bir kıskançlık hasıl oldu bana.çok sevdiğim bir arkadaşım onun işyerinde işe başladı,o kişiye de güvenim sonsuz ama 1 haftadır kendime çok eziyet çektiriyorum bu konuyla ilgili ruhum rahat değil,niye böyle oldum bilmiyorum.içimi ferahlatamıyorum bir türlü.psikolojim bozuldu.eşimi de bu konu ile ilgili üzmeye başladım.yardımlarınızı rica ediyorum

  • Narin hanımcığım sizi anlıyorum.Allah asla bozmasın evliliğinizi fazla belli etmeden arada ziyaretlerine gidin ama çok fazla kıskançlıkda hastalık haline gelir ve karşı tarafı sıkar.Canım eşinizi tamamen kendinizebağlamak için onun sınırsız sevgisini kazanmak için,Bir kimse sevdiği kimsenin sınırsız sevgisi ve bağlılığını kazanmak isterse, içinde su dolu bir bardak yada kaba 786 defa “Bismillahirrahmanirrahım” okuyup suya üfler sevdiğine içirir ise,onun sınırsız sevgi ve bağlılığına kavuşur.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan (Dua ile ruhsal Tedavi)
   yapın her namazdan sonra 20 defa “Ya Vedud celle celaühü” diyerek Allahım eşimin vebenim sevgimi biribirimize artır.diye dua eden eğer namaz kılmıyorsan her gün 400 defa Ya Vedud çek ve yiyeceğiniziçeceğiniz şeylere oku.Sabah akşam “Bismillahillezi lâ yedurru maasmihi şey’in fil ardı vela fis semai ve hüves semiul Alıym.”okuyun bu duayı sabah akşam 3 veya 7 defa okuyana hiç bir zarar gelmez.

 127. Hayır duanız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim,hepsini yapacağım inşallah.Allah razı olsun sizden.
  Allah kimsenin evliliğini bozmasın,huzurunu kaçırmasın inşallah.

  • Narin hanımcığım bu gün cuma Allah dualarını kabul etsin.Fırsatları kaçırmamak gerekir.Allahı yanınzda bileriek tüm samimiyetinizle ona güvenin ve ona sığının o sizi üzecek her şeyden koruyacaktır.Allahım Narin hanım ve tüm kullarına şu saatte ezalar okunurken sana yalvarıyorum yadım et herkese huzur,sağlık,mutluluk helal rızık ver hem dünya larını hem ahiretleri hayırlı ve güzel eyle.Aminnnnn.

  • Hacet dualrıyla dua edeceksin.Niye edip onun olması için “3025 defa Ya Mücib” çekersin.Cuma günleri “1000 defa ya Allah,Ya Veliyy” esmasını çekip dua et.1000 defa “ya Vali” çek.1100 defa “ya Zül celali vel ikram”çek.

  • Çiçek hanımcığım size cevap verdim bakın,hacet namazı ve hacet dualarını okuyun.Bu gece 1000 defa ya veliyyü ya Allah” zikri yapanların duası kabulolur.Bu gece 1000 defa “Ya Vali” zikri yapan evliyalar zümresin nail olur ve dualrı kabulolur.11oo defa “Ya Zül celali velikram “okuyun.

 128. Hayırlı Cumalar olsun herkese. Bugün yine hayırlı bir evlilik için, 1062 adet “Ya Bais Celle Celalühü” tesbihini okudum. Allah cümle hayırlı dualarımızı kabul etsin. İnşallah benim duamı da içlerinde hayırlısıyla kabul olunan dilekler arasında kabul etsin.
  Ben dualarımda bir esmayı bana zarar veren ve beni çok üzen bir hayırsız için okudum, onun en azından zarar verdiğinin üzüntüsünü yaşaması için okudum. Bu şekilde dua etmemde bir zarar var mı acaba? Bana da dularınızda yer vermeniz dileğimle tekrar hayırlı cumalar.

  • Ümmühan hanımcığım Dileğin hayırlı ise Allahım kabul etsin inşallah.Evet canınız yanmış sizi anlıyorum ama Beddua’nın iyi olmadığın söylerler eğer ona etki etmezse sana geri döner denir.Bütün hocalar beddua etmeyin derler sadece Allahım sana havale ediyorum.Sen her şeyin en iyisini biliyorsun.Yaptığı hata ve yanlışları anlamasını sağla diye etsen daha iyi olur bence.

 129. Hayırlı cumalar çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun inşallah uygulayacağım derslerim içinde bir dua istemiştim kusura bakmayın rahatsızlık verdiğim için çok teşekkürler.

  • Derslerde başarılı olmak için biliyorsun önce düzenli,planlı gayretle çalışmak gerekiyor.Ders çalışmaya başlamdan önce 57 defa Ya Mecid oku.Besmeleçek ve “Rabbena atine min ledünke rahmeten ve heyy’lena min emrina raşeda.Rabbiş rahli sadri ve yessirli emrivalül ukdeten min lisani yefkahu” duasını okuyun.Ders bitincede Allahımbaşarılı olmamiçin bana yardım et.diyin.

 130. S.A ben günden güne eriyorum kendime gelemiyorum dualar ediyorum ama şu içimdeki sıkıntıyı atamıyorum hep yalvarıyorum huzura kavuşmak için başkasıyla beraberlik yaşamak istiyorum olmuyor birşeyler engel oluyor bağırıyorum kızıyorum ama isteyerek yapmıyorum çok pişman oluyorum sonradan bilmiyorum ruhum çok sıkılıyor psikoloji doktoruna çıktım birşey olmadıgını söyledi 2 hocaya gittim birşeyler yapıldıgını söylüyor bilmiyorum ne yapıcam hayatım allak bullak hiç bir işim yolunda gitmiyor…

  • Kendinize eziyet etmeden yeniden başlıycam ve başaracağım.diyerek her yeni güne gülerek başlayın şükrederek başlayın eskiyi unutup hayata yeniden başlamayı başarabilirsiniz.Eğer gerçekten yapmak isterseniz yapabilirsiniz.

 131. Allah razı olsun. Allah’ım herkesin gölüne göre versin. Hatice hanım’ın oğlunada istediği bir kişiyi nasip etsin. Teşekkür ediyorum.

 132. mrblar zeynep ablacığım ben ara ara yazıyorum size ve her zaman da paylaşımlarınızı takip ediyorum. ben bir konu hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. ben netten medyum diye kendilerini tanıtan hatta üstünlük sağlayan kişilerin ne gibi inandırıcı olduğunu çok merak ediyorum hatta bu merakım daha da artıp herhangi bişey için aradım ve direk ismi yazan kişiyle görüştüm tabi ne kadar doğru sadece Allah bilir :) ben dediğim zaman zaman sizden yardım istiyrum ve o kadar güzel yönlendirip yardımcı oluyorsunuz ki sadece benmle değil bütün yazanlara çok güzel bi şekilde cevap veriyorsunuz Allah için bişeyler yapıp yardımcı olmanız ne kadar güzel… mesela tlfda medyum die konuştuğum kişi başından savmak için elinden geleni yaptı ve yardımcı olmamak için bayağı çaba sarfetti :) zaten ben ciddiyetle aramamıştım :) sadece denemek,merak amaçlıydı… zaten konuştuğum,aradığım için o kadar rahatsız ve pişman oldum ki…. :( keşke bu merakım artmasaydı Allah sizden razı olsun her konuda bizi aydınlattığınız için.. bu yaşadığım olayı burada ve sizinle paylaşmak istedim… iyi çalışmalar diliyorum…

  • Teşekkür ederim Aybükeceğim…herkes o kadar duaya muhtaç ki zaten onsuz da bir şey olmaz.Allah sıkıntıları yine bizim yaşantımızdan kaynaklanan yanlışlarımızdan dolayı aslında ceza diye değil kendimize gelelim diye verir.Verdiği sıkıntılardan da kurtuluş yolunu gösterir yapacaklarımızla ve dualar ile.bende elimde olan kaynaklarımdan ve deneyimlerinden yararlanarak herkese elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.hata ve kusurlarımı olursa herkesin affetmesini ve hakkını helal etmesini isterim.

 133. Bende çok mutsuzum birileri çıkar insana ümit verir sonra hayel kırıklığına uğrar ya insan, işte bende öyle oluyorum yarında istediğim haberi almasam tamamen ümidimi yitirecem bu dünya da

  • Yapmayın ama özlem hanım… Önce kendimiz için var olmalıyız kendimizi sevmeli değer vermeliyiz.Mutsuzluk nedir sizce.İstediğiniz birinin sizi sevmemesi mi? istediğiniz şeyin olmamamsı?Belki biz asıl mutluluğu bilmiyoruzdur.
   yaşıyorsun ve nefes alabiliyorsun değimi? Ellerin tutuyor,yürüyebiliyorsun! yemek yiyebiliyorsun.Bunları size örnek verdim özlemciğim.Bazen biz kendi kendimizi ümitsizliğe,mutsuzluğa itiyoruz bizim içinden çıkamadığımız sıkıntı başkasına göre belki sıkıntı bile değil.O kadar büyük acılar ve üzüntüler var ki biz kendi derdimiz dert sanıyoruz .Şimdi derdini söyle belkide çaresi çok basittir sen göremiyorsundur.Ama önce sahip olduklarına bir bak ve şükret canım sonrada istekleirn için Allaha dua et Allah mutlaka seni işitecek ve cevap verecektir.

 134. zeynep hanim onca yaziya cevap veriyorsnz..inanin insan bazen en yakinina bile anlatamadigi seyleri yuzunu bile gormedigi hic tanimadigi birine anlatmasi icini rahatlatiyor..oncelikle kendi adima cok tsk ederim size…yazmistim biriyle tanistigimi,ancak netten gorusebildigimizi…gecen aksamda biraz yazistik..kotu degil yazismamiz..ama 2 gundur bisey yazdigida yok..resimlerinde hareketli,sevimli bi insan..bende ortamina gore uyarim ama resimlerim daha sakin ve sade..bu yuzden mi yazmiyorki?ablamda calisyor yogun cocuk,bizim gibi monoton hayati yok diyor..daha once netten hic boyle bi arkadaslik kurmadim,acaba oda benden mi bekliyor?napicagimi sasirmis durumdayim..kusura bakmayin sizinde bu sekilde zamaninizi aliyorum..

  • O YAZMAYINCA SİZDE Mİ YAZMIYORSUNUZ.EN AZINDAN MERHABA NASILSIN BİRKAÇ GÜNÜDÜR GÖRÜŞMEDİKMERAK ETTİMFALANDİYE YAZIN BAKALIM NE CEVAP VERECEK.AMA YİNE DE HERŞEYİN HAYIRLSINI İSTEYİN ALLAHTAN

 135. merhabalar ben de evlenmeyi çok istiyorum , yaşım oldu 31 kendi ayaklarımın üstünde durabiliyorum,güzelim, hoşum, kısmet olmuyor kimse içime sinmiyor, çevrenin evlen diye baskı yapmasından da bıktım ne yapacağımı bilmiyorum:((((

  • Hakkıınızda hayırlısı, ne zaman kısmet ettiyse Allah o zaman olur.Karşınıza çıkanları fazla inceliyorsunuzdur mutlaka size uygun biri vardır.Mükemmel ve kusursuz insan yoktur zaten.Eğer gerçekten evlenip bir yuva kurmak istiyorsanız.Dua edip Allahtan gönlünüze uygun birini isteyin.

 136. Aslında bugün önerdiğiniz bütün duaları hemen hemen yaptım inşallah Rabbim dualarımı kabul eder bir arkadaşım çok istediğim birine bahsetmiş beni evlenmek için yarın bana haber göndereceğini söyledi olumlu yada olumsuz olmasını çok istiyorum hayırlısyla

 137. HAYIRLI GÜNLER DÜN HACET NAMAZINI KILDIM DEDİĞİNİZ TESBİHLERİ ÇEKTİM YALNIZ Ya Zül celali velikram ÇEKEMDİM ATLADIM TEKRAR YAPIYIMMI YADA BASKA ÖNERE BİLCEGINIZ DUA VARMI BUARADA ÇOK TŞK EDERİM VERDİĞNİZ DUALARDAN SONRA İÇİME BİR HUZUR DOLUYOR

  • Aaaaa Öylemi çok teşekkür ederim inşallah her şey her istediğin yolunda gider Allah hep hayırlı şeyler nasip eder.Günleriniz hep aydın gönlünüz hep neşe içinde olur inşalalh.

 138. AMİN BEN SADECE YİNE ESKİSİ GİBİ OLMAK İSTİYORUM SUREKLİ OKUYORUM İNŞALLAH KABUL OLUR BİZ İYİYDİK SADECE O KIZ GİRENE KADAR ONUNLA DA BEİMLE GÖRÜŞMÜYOR SİMDİ ONUN GERİ DÖNMESİ İÇİN OKUYOURUM SİZDEN VERDİĞNİZ GİBİ OKUDUM DUALARI ONUN İÇİN ÖNEREBİLCEGİNİZ HER DUA BENİM İÇİN ÖMENLİ

  • Canım benim inşallah gönlündeki isteğin hakkında hayırlı ise acilen olsun.yasin suresini birinci mübin’e kadar 53 defa oku.baştan güzelce bir abdest al gusul abdesti alırsan daha da iyi olur.Allah rızası için 2 rekat namazkıl.Arkasında yasin suresini söyleidğim şekilde oku.yasinde sonra okunan bir dua var.Sübhenel müneffis an kulli medyun … “diye onu da 7 defa oku aç ellerini Allaha yalvar isteklerini sırala.sonunda Allahım sana hamd ederim sonsuz sayıda ,sonsuz sayıda peygamberimiz ve onun al ve ashabına salat ve selam olsun de.Yasin suresini her gün sabah akşam birer kere okumak hem huzur verir hemde isteklerine kavuşmana vesile olur hemde rızkını artrırır.hadi bakalaım başlayalım ve Allah da bizden razı olsun ve isteklerimizide acilen versin

 139. bşy sorcam yasin suresini birinci mübin’e kadar 53 defa oku ilk mubine kadar olucam 53 defa yoksa her mübinde 53 defa mubin duasınımı okuyacam

  • Canım yasinde 7 tane mübin vardır.Baştan Yasin diye başla ilk mübin’e gelince başadön yaniyasin diye tekrar başla .Zaten kısa olacak ilk sayfa.

 140. slm hayırlı akşamlar hocam benim işyerine alışverişe gelen güzel bir kız var ve ben bu kızla evlenmek istiyorum ama bir türlü bişey diyemiyorum sadece göz göze gelip bakışıyoruz biraz utangaçlığımda var bir türlü konuya giremiyorum çok çaresizim

 141. Zeynep hanım ve bu sitede olan herkesten rica ediyorum ne olur bana dua edin beklediğim haber yarın gelecek bugün çok bekledim ama gelmedi inşallah olumlu haberler alırım yarın lütfen dualarınıza ihtiyacım var

 142. zeynep hanım,sıze daha once de yazmızstım.bır sevdıgım vardı ve ayrıldık onunla evlenmek ıstıyorum dıye.sureklı dua edıyorum.bıkac gece once ruya gordum.ruyamda arkadasım DUA ET, OKU ADIYLA OKU dıyordu.ne okumamı tavsıye edersınız?tsk

  • Merhaba Yeliz hanım güzel bir rüya inşallah hayırlara çıkar.Sevgisini kazanmanız için.
   Bir veya bir kaç adet kesme şekere Yasin-i şerif okunurken her “Mübin”e gelince bir kere “lev enzelna” okunur ve sevilmek istediği kimseye yedirilirse amacına ulaşır ve gayet yüksek bir sevgiyle bağlanır.Bu formül oldukça etkili bir formüldür.

   kaynak:Dr.Arif Arslan(Dua ile gelen şifa)
   Bu dua özellikle evden kaçan,evden kaybolan birilerini geri getirmek,sevdiğinin gönlünü kazanmak,sevdiğine kavuşmak,karı-koca arasındaki sevgiyi artırmak,sevğililerin kavuşması için okunan bir duadır.Çok tesirli olduğu kaynaklarda belirtilir.

   “Bismillahirrahmanirrahim
   Allahüme ya Alimü ya azimü ya Rahmanü ya Rahimü ya Kadduru ente rabbi ve ilmike hasbi feni`mer rabbü rabbi ve ni`mel hasbü hasbi tensuru men teşaü ve inneke entel azizür rahimi,Ya Kudduru ya Kudduru ya Kudduru ve es`elükel azameti fil harekatı vessekanati vel kelimati vel iradati vel`hatarati minneş şeküri kane vezzununi vel evhami zülzilü zilzalen şediden,Ya Kudduru ya Kudduru ya Kudduru ve iz yekulül münafikune vellezine fi kulubihim meradün ma vaedenellahü ve resuluhu illa gururen,
   ya Kudduru ya Kudduru ya Kudduru veftah lena feinneke hayrul fatihin vağfir lena feinneke hayrul ğafirine.Verhamna feinneke hayrur rahmine.Sebbitna vensurna ve sehhir lena haza emri ve sahharel bahreyni li musa ve
   sahharatil cibalü vel hadidi li davüder rihı vel cinni vel insi li süleymani ve sehharetis sekaleyni Muhammed Mustafa Sallallahu aleyhi ve sellem .Ya Kudduru ya Kudduru ya Kudduru ve sehhır lena küllün fil bahri hüve leke fil ardi vessemai vel mülki vel meleküti külle şey in bimakesebet bi hakkı kaf ha ya ayn sad
   Vensurna feinneke hayrun nasırine verzukna ve ente
   hayrur razikıyn.Ya kuddurü Ya kuddurü Ya kuddurü ve heb lena rihan tayyiben kema hiye fi ilmıke venşur aleyna min hazaini rahmetike verhamna biha hamlil keramati meas selameti vel afiyeti fid dünya vel ahireti Ya kuddurü Ya kuddurü Ya kuddurü Allahümme yessir lena umürena mear rahati likulübina ve eydina vesselameti ve kün lena haceten fi seferina ve halifete fi ehlina vatmün ala vücuhi a`daina vemsehühüm kulübün
   Ya kuddurü Ya kuddurü Ya kuddurü şahetil vücuhü lil`hayyil kayyümü.ve kad habe men hamele zulmen .Ta sin mim ha mim ayn sin kaf,meracel bahreyni yeltekıyani beynehüma berzehun la yebğıyani.Ha mim ,ha mim,ha mim, el emru ve caen nasru fe aleyna la yünsarun.Ya kuddurü Ya kuddurü Ya kuddur.Bismillahirrahmanirrahim.Ha mim,tenzilül kitabi minallahil azizil alim.Ğafirüz zenbi ve kabilit tevbi şedidil ıkabi.Fein tevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim
   Bismillahirrahmanirrahim.Yühıbbunehüm kehubillahi.Vellezine amenü eşeddü hubben, lillahi velev yerallezine zalemü iz yerav nel, azabe ennel kuvvete lillahi cemian.Ve ennellahe şedidül azabi.Ve sallallahu ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve ashabihi ecmaine Ya Kudduru ya Kudduru ya Kudduru.Ya Ekramel ekramine,ve ya erhamer rahimine.Velhamdülillahi rabbil alemin.Amin.”
   KUDDURİYE DUASININ SIRLARI
   Cuma günü sela vakti,gusul abdesti alıp 2 rekat namaz kıldıktan sonra kıbleye doğru oturup, 2 veye 4kez sevdiği kimsenin niyetine okursa,canı gönülden kendine aşık eder
   Karı koca arasında muhabbet için perşembe gecesi tatlı bir şey üzerine 10 kere okunur,karı koca yerlerse birbirlerini aşırı sever ve muhabbet olur.
   Kadınlar kullandıkları sürmenin üzerine okur,gözlerine o sürmeden çekerse onu gören herkes aşık olur.
   Uzakta bulunan insanı,acele yanına getirmek isteyen,akarsu (dere) kenarına giderek,41 kere okuyup,Yarabbi bu suyun aktığı gibi filanın kalbi ve gönlü bana böyle aksın der ise,hakkında dua okunan kişi mutlaka niyet ve kast edilen yere gelir.
   Issız bir mahalde mum üzerine okuyup yakarsa,sevdiği kimse onun için mumun ateşi gibi onun için yanar tutuşur,onun yanına gelir,
   (niyet ederek okunucak)
   Yedi adet yaprak üzerine tenha ıssız bir yerde okuyarak,ateşe atarak yakılırsa sevilmesi istenen kişi,aşkından deli divane olur.
   Bir erkeğin yada bir Kadının kısmeti bağlıysa bu dua yazılarak üzerinde taşımalı,tez vakitte kısmeti açılır,hayırlı talipleri çıkar.(Arapçası yazılacak)
   Parasının bereketli olması için ,yazdırıp üzerinde taşınmalı.
   Cümle alem düşman olsa,üzerinde taşıyana karşı ağzı dili bağlanır.

   Bir kimse sevdiği kimsenin sınırsız sevgisi ve bağlılığını kazanmak isterse, içinde su dolu bir bardak yada kaba 786 defa “Bismillahirrahmanirrahım” okuyup suya üfler sevdiğine içirir ise,onun sınırsız sevgi ve bağlılığına kavuşur.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan (Dua ile ruhsal Tedavi)

   Birbirini sevmeyen arkadaş ve dostlar,karı-koca,kardeşler,görümce ve elti,kayınvalide ve gelin vs.kimseler için temiz bir kaseye (20) defa “YA HADİ” yazıp, üzerine (1600) jere “YA HADİ” okunarak haberleri olmadan içirilirse,araları düzelir.dargınlıklar,kıskançlıklar,kırgınlık ve nefret gider,yerini dostluk,kardeşlik sevgi ve barış alır.
   Bu ismi sürekli okuyup bird edinen kimsenin eşi ve çocukları kendisini severler ve itaat ederler.
   Her gün 400 defa “YA HADİ” okumaya devam eden kimse,Cenab-ı Hakkın gizli ve açık bir takım lütuf ve inayetlerine mazhar olurlar.Bütün işlerinde başarılı olurlar.

 143. zeynep hanım oncelıkle cok teskekur ederım ancak sevdıgım kısıyı goremıyorum.kı kaldıkı ona bısey yedırıp ıcırebıleyım.4444 salat-ı tefrıcıye yı bıtırdım.2 gece once yıne ruyamda aılesının elını opuyordum.cok sukur kı suraklı hayırlı ruyalar goruyorum.kendımın yapıp okuyabılecegım neler var acaba.sızın bılgılerınıze ve sıze guvenıyorum,bana umut verıyorsunuz.

  • Canım güzel rüyalar görmeniz güzel inşallah her şey istediğiniz gibi olur.Ozaman afehitsüresi okuma usulüvar onu okuyun çok faydalı ve çok önemli bir duadır.sitemde var.Birde yasin suresi okunur.Güzelce bir abdest alın özellikle gusul abdesti alın.Yasin suresini ilk mübin”e kadar 53 defa okuyun ve isteğinizi Allaha iletin.Sadece ilk sayfa ve ilk mübüne gelince tekrar başa dönüp besmele çekin yaniden okuyun bu şekilde 53 defa okuyun.Bu okumaşekli Dr.Arif Arslan Hocanın kitabında geçiyor ve çok etkili olduğu söyleniyor.

 144. Kardelen hanım çok istediğim biriyle evlenmek istiyorum bir arkadaşın vesilesiyle olacak inşallah olumlu ipler yarın arkadaşımdan haber alacam

 145. hayırlı geceler sizden kardeşim için dua bekliyorum çünkü çok ihtiyacı var kardeşimin kötü alışkanlıkları ve kötü çevresi var kardeşimin o kötü çevreden ve kötü arkadaşlarından nasıl kurtarabiliriz. Yaşı geldi evlendirmek istiyoruz ama hiç istemiyor sanki evlilik kelimesini bile duymak istemiyor.çok özür dileyerek söylüyorum belki evlenmeme sebeblerinden biri de iki üç kız arkadaşı oluyor ve ayrıldığı çoğu kız arkadaşlarından beddua alıyor üstelik namazda kılmıyıyor çok üzülüyorum bu haline aslında oda farkında yanlış yaptığından ama bir türlü kurtulamıyor o bataktan ne yapmamız gerekiyor lütfen dualarınızı bekliyoruz inşallah tekrar hayırlı geceler

  • Hayırlı sabahlar Zeynepciğim sizi çok iyi anlıyorum.Allah yardım etsin.Allah en kısa zamanda doğru yolu göstersin canım.Şimdiki gençlerin çoğu bu durumda yanlışı bildikleri halde nefislerine uyup devam ediyorular.Canım öncelikle zorlayarak değil çok iyi davranarak bu alışkanlıklardan kuratarbiliriz.Her gün tüm kalbinle en ve anneciğin üzerine yada içtiği suyun içine 170 defa “Yâ Kuddus” 489 defa “Ya Fettah” 514 defa “Ya Raşid” 409 defa “Ya Tevvab” 202 defa “Ya Berr” ismi şeriflerini okuyun.Ayrıca 7 gün yine içtiği suya “kenzül arş duasını 7 kere okuyun.İnşallah en kısa zamanda hidayete erer.birde faydalı şeylere yönelmesi için”201 defa Ya Nafi” semasını çekin.Allahı sevmesi için de “1000 defa Ya vedud” okuyun.siz Mutlulgunşifresin facebook sayfamı beğenirseniz her gün oradan farklı dualar paylaşıyorum.Sitemden de bakabilrsinizi.Ben daha farklı şeyler bulabilirsem size yazacağım.İrtibatı koparmadan haberleşelim.

 146. merhabalar iyi geceler eşimle aramız pek iyi değil lafları bazen canımı çok acıtıyor bir şey sorduğumda cevap vermiyor üstelik soru sorduğum için beni tersliyor mesele eve geldiğinde bugün işin nasıl geçti dediğimde sanane sen işine bak diyor eşim önceden böyle değildi ne oldu anlayamıyorum bunun için eşimi tekrar nasıl kazanabilirim dualarınızı bekliyorum çok teşekkürler şimdiden.

  • Merhabalar…. aslında evet can sıkıcı bir durum Allah inşallah düzeltir en kısa zamanda.Onun sevgi dilini öğrenmeye çalışın.neden hoşlanıyor nasıl biryaklaşımdan hoşlanıyor o şekilde yaklaşmaya çalışın.sormayın bir süre işten gelince işini falan sadece hoşgeldin nasılsın deyin sabırlı olun.Her gün yediğiniz içtiğiniz şeylere 786 defa besleme çekin aramızdaki sevgi ve sayğıyı artır Allahım dye niyet edin.bunu en az 7 gün yapın.
   aşağıdaki tertipleride yapabilirsiniz.
   Karı koca arasındaki soğukluğu gidermek,aralarındaki sevgiyi artırmak için;

   Taha suresinin 39.ayeti olan; ” Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni” 41 defa bir suya okunur ve içilir.

   Bir kimse eşinden yakınlık ve sevgi göremiyorsa bir bardak yada sürahi suya “786 defa Bismillahirrrahmanirrahim” okuyup içirir ise,eşi ona karşı sevgi ve iliği duyar.Bu işlem 7 gün devam edilirse çok daha faydalı olur.
   Share on facebookShare on twitterShare on emailShare on printMore Sharing Services

   DuaBirbirini sevmeyen arkadaş ve dostlar,karı-koca,kardeşler,görümce ve elti,kayınvalide ve gelin vs.kimseler için temiz bir kaseye (20) defa “YA HADİ” yazıp, üzerine (1600) jere “YA HADİ” okunarak haberleri olmadan içirilirse,araları düzelir.dargınlıklar,kıskançlıklar,kırgınlık ve nefret gider,yerini dostluk,kardeşlik sevgi ve barış alır.

   Bu ismi sürekli okuyup bird edinen kimsenin eşi ve çocukları kendisini severler ve itaat ederler.

   Her gün 400 defa “YA HADİ” okumaya devam eden kimse,Cenab-ı Hakkın gizli ve açık bir takım lütuf ve inayetlerine mazhar olurlar.Bütün işlerinde başarılı olurlar.
   EL-VELİYY: İsmi şerifi ile Allah bütün mahlukata dost,son derece şefkatli ve iyilik eden, müminlerin yar ve yardımcısı olduğunu hatırlatıyor.

   Bu ismin zikri her gün (46) keredir.

   Bir kimse Cuma günü (1000) defa ”Ya Veliyyü Ya Allah” şeklinde zikretse,istediği yerine gelir.İtaat etmeyen eşi içinde okusa ve yanına girip çıktıkça içinden “Ya Veliyy” dese,eşiıslah ve itaatkâr olur.

 147. Sayın yönetici site güzel bir paylaşım sitesi fazla okuyamadım ama insanların derdine ortak olmanız onların paylaştıklarına hemen cevap bulmanız çok güzel Allah sizden razı olsun… Benimde paylaşmak istediğim bir takım sorunlarım var benimde derdime ortak olacağınıza canı gönülden inanıyorum.

  • Rümeysa tabiki mutlaka elimden geleni yaparım her zaman.Siz ayazın ben okuyup cevaplarım en kısazamanda en güzel günler sizlerin olsun Allah her daim yar ve yardımcınız olsun.

 148. Allah sizden razı olsun çok teşekkür ederim. Sevdiğim biri vardı görüşüyorduk birbirimizide seviyorduk ama benim akrabalarım onlara ne beddua etsem azdır bizi farklı yollarla bir kaç gün önce ayırdılar iki gün öncede onun bile hiç tahmin etmeyeceği bir insanla nişanladılar onu ne yapacağımı bilmiyorum ikimizinde üstünde bağlılık olduğu için dualar etki etmiyor ne okudumsada olmadı bana ne yapmam gerektiği konusunda yardım edin lütfen

  • Canım benim üzüldüm iki seven insanı ayırmak ne kadar kötü bir şey ama bunu yapanlar mutlaka cezalarını bulurlar.Canım öncelikle Allah’ın lutfuna keremine ve yardım edeceğini kulları için ne hayırlı ise onu vereceğine inan.Ve Allahım bu kişi benin için hayırlı ise nasip etmek ve kavuşturmak ancak senin gücün ile olur.Aradaki, engelleri ancak sen kaldırabilirsin çünkü sen sonsuz güce sahipsin ve her şeye kadirsin.Diyerek niyet et ve iki rekat Allah rızası için namaz kıl.Sonra eğer mümkünse yedirmek içirmek.Yok değil ise isteğini hayal ederek ve düşünerek Bir veya bir kaç adet kesme şekere Yasin-i şerif okunurken her “Mübin”e gelince bir kere “lev enzelna” okunur ve sevilmek istediği kimseye yedirilirse amacına ulaşır ve gayet yüksek bir sevgiyle bağlanır.Bu formül oldukça etkili bir formüldür.

   kaynak:Dr.Arif Arslan(Dua ile gelen şifa)
   hacetin için hacetin namazı kıl,eğer karşıdaki kişi de seni seviyorsa gayret edin.Birlikte Allaha dayanıp yalvardıktan sonra eğer kısmetse kimse engel olamaz.
   Canım sen elinden geleni yap siteem bak farklı dualrde var hangisi seninisteğine daha yatkın ise en az 7 gün devam et gerisini de Allaha havale et.

  • Rümeysa Sana cevap yazdım herhlade canım.Onları yapın ve dua edin eğer sizin kısmetinizde ise ne kadar kimse ne yaparsa yapsın buna engel olamazlar.

 149. merhabalar aslında benim cıktığım biri vardı bir ay önce ayrıldı benden biir haftadadır falan biryle çıkıyormuş,, ben cok üzgünüm ne yapacıgımı bilmiyorum ben onu hala seviyorum ,, n eyapacam ben:;(((

  • Canım onun sevgisini tekrar kazanabilmek için duu edin.Eğer sizin için hayırlı ise Allah size geri dönmesini sağlayacaktır.
   “Sübhanel lâ ilâhe illâ ente yâ rabbe külli şey’in ve vârisehû ve râzikahû ve râhimeh””

   Yukarıdaki esmayı Cuma günü birinci saatte yani sabah saatinde (150) defa okuyup ta kendisine sevgi duymasını istediği kişiye doğru gönderirse, o kimsenin kalbine sevgi tohumları yeşerir.

   Yine bu esmayı her gün 17 defa okumaya devam eden kimseler insanlar arasında saygı ve sevgi görürler.Hiç kimse ona kötü gözle bakamaz.

   Zalim bir kimsenin zulmünden muhafaza olmak için 72 defa okunursa,Allah’ın izni ile korunur.

   Kaynak:Arif Pamuk(Pamuk yayıncılık)

 150. günaydın çok karışık rüyalar gördüm önce ev yerleştirdim komşularımla sonra bir sürü polis huzursuzluk vardı sanırsın savvaş çıkmış allah hayırlara vesile etsin

 151. ben kaç zamandır yemek bile yiyemiyorum ,, ben tek kalıyorum evde biraz psikolojik desteğe ihtiyacım var mesajlarımı yayınlamadan cevaplarsanız sevinirm

  • Kardelen merhaba canım kusura bakma canın yoğunluktan cevaplarımı geciktimiişolabilirimve yanlışkla yorumınzu onayladım.Elimden geleni yaparım.Tekrar yazı ve sorunlarınzın ne olduğunu ve nasıl yardım edebileceğimi yazın ve konuşalım.birdaha ki sefer dikkat ederim.

 152. mrb ben muhabbet dualarını 1 haftadır okuyorum hepsini yaptım ama esma ı şerifi besmeleyle 3 gün günde 300 kere okuyun demiştiniz ama ben 3. gün özel günümdeyim diye okuyamadm. sonra devam etsem olur mu bi de 4444 salat ı tefriciye, 41 yasin, duha suresi,seher vakti esma-ül hüsnayı 41 kere ve ya hayy celle celalühü’yü okudum, cuma suresini de okudum sizin verdiğiniz ya vedud, ya latif, ya mukaddimi de bütün gün okuyorum ama hala bir gelişme yok umudum iyice azaldı napmalıyım daha lütfen yardımcı olun çok mutsuzumm çünkü onu gerçekten seviyorum ama o beni sevmiyor :((

  • Merhaba Ayşe hanım adetli iken sadece kuranı eline almaz ve okuyamazsın zikirleri yapabilirsin.Allahtan ümüdünü kesme eğer senin hakkında hayırlrı ise verecektir Allah dua edip de kabul olmadı siye düşünmeyn sakın.Aiiah senin istediğinin aynısı olacak diye bir şey yok ama duada ısrar edersen olacağına delalet eder.Öncelikle de Allahtan hayırlısını isteyin

 153. İnşallah rabbim onlara en büyük cezayı verir buna inanıyorum şuan ikimizinde içinde bulunduğumuz pisikolojinin daha kötüsünü onlara verir inşallah. Verdiğiniz yöntem güzel ama işe yararmı bilmiyorum hem yanımda değil yani o başka ilde ben başka bir ildeyim yedirip içirmem mümkün değil hemde hocalara baktırdım ikimizede ayrılmamız için bir takım işlemler yapılmış bu yüzden etkisi olmuyormuş okuduklarımın.Bu bir hafta içinde muhabbet için okunacak ALLAHın bir çok ismini zikrettim yasini şerifi okudum her mubine gelince 101 tane vedud okudum yinede işe yaramadı :(

  • Devam etmek duanın kabulüne delalet derler ümitsizliğe kapılmadan devama edin dualarınız boşa gitmiyecektir eğer o isteğiniz olmazsa başkabirşeyle sizimükafatlandıracaktır.

 154. çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizden umut oldu içimde yine çok haklısınız ben dualarıma sarılcam yine okumaya devam etcem Rabbim den hayırlısını isteyeceğim o çünkü herşeyin iyisini bilir. çok sağolun..

 155. ALLAH razı olsun çok sağolun inşallah dediklerinizi yapacağım inşallah ALLAHIN İzni ile doğru yolu bulacak facebook hesabım akrabamdan beyensem olur mu acaba

  • Olur canım Benim adımda zeynep bu arada Allahım inşalalh tüm gençlerimize en kısa zamanda hidayet verip doğruyolu bulurlar.yine görüeşlim herhangi bir değişiklik olursa yazın

  • Zeynep şunu da yapın canım:Her gün güneş doğmadan önce ” 490 defa Yâ Mümit celle celalühü” der ve Allah’ım üzerimde ne kadar kötü huy varsa,ve senin razı olmadığın yaptığım ne kadar amel var ise bu güzel ismi şerifin hürmetine acilen gider,diye dua eder ise en kısa zamanda bu kötü huylardan kurtulur.

 156. Size bişey sormak istiyorum kaderle ilgili şimdi kime soruyorsam çevremde kendini yorma kaderinde kim varsa o olur diyorlar peki diğer tarafta da şu dua yı okursan dileğin gerçekleşir diyorlar şimdi ben dua edersem istediğim kişiyle evlene bilirmiyim beni aydınlatırmısınız bu konu hakkında…

 157. slm..zeynep hnm..benim isler yine karisik bi hal aldi..gorusurken herseyi konusabiliyoruz..bana cokta eglenceli geliyor hatta..ama dun evlilik konusu acildi..istemiyorum aslinda falan demeye basladi..ama beni tanimak istediginide bi sekilde dile getirdi..bunlar icin cok erken farkindayim da tanisma nedenimzde ortada..kafam cok karisti..sizinle karsilastiktan sonra hayatimda guzel seyler olmaya basladi,onerdiginiz dualari yapinca allahim duydu sesimi..ugurunuza ihtiyacim var..

 158. Ben öğlen namazından sonra 53 defa Yasin süresini mübine. Kadar okudum kuşluk vaktinde okunacağını bir başka yazınızda gördüm

  • Olsun Allah kabul eder.Bir kerede kuşluk vakti yaprsınz zaten bunu bir kaç defa yapın mesela 7 defa tekraralasanız daha iyi olur.

 159. zeynep hanım,afehit süresini sıtenızde bulamadım,burda yazabılır mısınız nasıl okuyacagımı.bır de yasın suresını mubıne kadar 53 kere okumanın bır gunu yada saatı var mıdır?herhangı bır zamanda okuyabılır mıyım.mesela bu gece?

  • Yasin suresinin okuma zamanı her hangi bir gün kuşluk zamanıdır.
   Sıkıntılarınızdan kurtulmak,her hangi bir dileğinize kavuşmak için Fetih suresi çok makbul olan ve denenmiş bir suredir.

   Bu sure 7 günde 41 defa okunmuş olur.Fakat bunun okuma usulü vardır.

   Fetih suresini okumaya Cumartesi günü başlanır.Bunun için güzelce bir abdest alın(gusul abdesti olursa daha da iyi olur.) İki rekat namaz kılın Allah rızası için.Önce 3-5 yada 7 defa “Estağfirullah” çekin.Arkasından bir salavat okuyun.Ve niyetinizi yapın.Şimdi okuma usulünü anlatacağım.

   Cumartesi günü 1 defa okuyun (yani fetih suresini)

   Pazar günü 3 defa okuyun

   Pazartesi günü 5 defa okuyun

   Salı günü 7 defa okuyun

   Çarşamaba günü 7 defa okuyun

   Perşembe günü 7 defa okuyun

   Cuma günü sela okunmadan 11 defa okuyun.

   Toplamda 41 defa okumuş oluyorsunuz.Ardından dileğinizi tüm içtenliğinizle Allah’a yalvararak isteyin.

   Fetih suresi adı üstünde fethetmek demek,kurtuluş demektir.

   Dilerim tüm kardeşlerimin hayır olan istek ve arzuları gerçekleşir.

 160. Size bişey sormak istiyorum kaderle ilgili şimdi kime soruyorsam çevremde kendini yorma kaderinde kim varsa o olur diyorlar peki diğer tarafta da şu dua yı okursan dileğin gerçekleşir diyorlar şimdi ben dua edersem istediğim kişiyle evlene bilirmiyim beni aydınlatırmısınız bu konu hakkında…

  • Allah bizim için mutlaka bir şeyler takdir etmiştir vet kader var ama dua kaderin gidişatını değiştirebilir diye biliyorum.O zaman neden Allah bana dua edin duanızı kabul edeyim demiştir.Ozaman kaderimiz deyip oturup beklerdik diye düşünüyorum.O zaman neden Peygamberimiz ve diğer peygamberle dua etiler.

 161. Evet okudum çok sağolun bunları uygulayacağım Allahın izniyle. Bu arada facebook sayfanızı beğendim ama sizinle özelden de görüşmek isterim bu mümkün olurmu acaba ?

 162. hayırlı sabahlar yasin okumaya basladım dediğniz gibi allah hepimizin duları kabul etsin yalnız buaralar çok rüyalar görmeye basladım dun aksamda kına yaktım kendime allah hayırlısını versin

 163. İyi günler.ben şu anda 21 yaşındayım.19 yaşıma kadar kimseyi ama kimseyi sevmedim.yolda yürürken karşı cinsten birini görsem başımı eğerdim.korkardım güvenmezdim erkeklere.sevgileri saf temiz gelmezdi.annemde sürekli böyle der zaten.ben derdim karşı taraftan kimsenin sevgisine ihtiyacım yok.aşk ve ben yanyana gelemicek iki kelime derdim.anlıyacağınız çok büyük konuştum.Çünkü ben o zamanlar Allah aşkıyla yanıyodum.Allah ım seni seviyorum diyerek hergün gözyaşı döküyodum.Şarkı yerine ilahi dinliyodum.Allah aşkıyla yanarken bir kulu sevmek imkansız geliyodu.19 yaşıma geldiğimde bir kursa yazıldım.yine kız arkadaşlarım dışında kimsenin yüzüne bakmadım.birgün hoca slaytı okuttururken bizlere içlerinden birinin sesi beni daha önce hiç hissetmediğim şeyler hissettirdi.içimden bir parça koptu gitti sanki.aşkı bilmiyorum ya ne olduğunu anlamadım.ardından özlem hanım sizde gelmez misiniz diye çağırdığında yüzüm kıpkırmızı olmuştu.başımı kaldırıp ona baktım.Yüzü o kadar güzel gözleri o kadar güzel göründü ki bana.böyle böyle her geçen gün daha çok sevdim.Elimde değildi.istemiyodum.Ama sevgimede engel olamıyodum.tam 15 gün sonra arkadaşlarım mesut özlem senden hoşlanıyo demişler.Oda biliyorum ama yapabileceğim birşey yok benim sevdiğim var 2 buçuk senedir çıkıyoruz demiş.bunu banada o gün kendisi söyledi.o gün çok kötü oldum.ilk defa sevipte karşılıksız olması canımı çok yakmıştı.insan hergün ağlar mı.tam 8 ay boyunca hergün ağlamıştım.Bu sefer dualarım Allahım ben onu çok seviyorum ama elimde değil yardım et oldu.sevdiğinden ayrılsa keşke deyip duruyodum.8.ayın sonunda bana bir msj geldi.ondandı.bağlanmamak adına sordum sevdiğinle aran nasıl nasılsın diye ayrıldık dedi.o gün bugündür 3 sene oldu.sadece ama sadece msjla konuştu benimle.bu 3 sene içerisinde mesajla kavga edip konuşmadığım günlerde oldu.ümidimi kaybediyodum.mesuttan sonra hoşlandığım birisi daha olmuştu.Ama Allahtan çabuk öğrendim onunda sevdiği varmış.onu umursamadım bile.şu anda üniversiteye gidiyorum.tam hoşlanmaya başladım onunda sevdiği varmış.Şunu anladım ki Alllah bana her iki aşkıda yaşattı.Hem kendi aşkını hem bir kulun aşkını.duaların kaderi değiştirmediğini anladım.mesutla aramdaki tek engel o zamanlar kız arkadaşıydı.Ama değilmiş.Öylede olmadı böylede.Yalnız anlamadığım neden tam sevdiğim anda o kişininde bir sevdiği oluyo.Yani neden hep karşılıksız oluyo.Sevmeyi yaşadımda karşı taraftan sevilmenin güzelliğini yaşamadım.kimse bana onun gibi bakmadı bugüne kadar.Bazen bunalıma giriyoru.Beni beğenmiyolar ben güzel değilimde ondan mı sevilmiyorum acaba diyorum.Ama Allaha şükürler olsun.şu anda tek derslerimle ilgileniyorum.Oduanız çok güzel hergün okucam.Benim için sanırım mesut hayırlı değilmiş.

  • Canım benim o kadar güzel anlatmışsın ki çok beğendim keşke seninle karşılıklı konuşmak imkanı olsaydı.Sana Halit Ertuğrul’un “Selim ve Hande “isimli kitabını okumanı tavsiye ederim.sakın Allah aşkını yitirme Bu güne kadar olmamasının mutlaka bir nedeni vardır.Senin gibi Allah’ı çok seven ve onun yolunda olan birini verecektir mutlaka.Bu yaşadıkların sana birer göstergesi idi.Evet her gün Allahım bana seni seven ve seninyolunda olan senin sevdiklerini seven senin sevdiğin güzel ameller işleyen birini sevdir.Bana da senden daha fazla senin yaratıklarını sevdirme. diye dua et.herşey gönlünce olacaktır.Seni tanımak isterim .benim adım zeynep sitenin yöneticisiyim.Mutluluğunşifresi facebook sayfamdan özel görüşebiliriz.

 164. mrb Zeynep hanım ben yarın sevdiğim kişiyle görüşcem çok heyecanlıyım ne dua etmeliyim ona hoş görünmek onu etkilemek için lütfen yardım edin.. çok istiyorum onun da beni sevmesini..

  • Gitmeden önce 1000 defa “Ya Vedud.” okuyun baştan niyet edin.Besmele ile çıkın evden ve gidinceye kadar da” Ya Hayyü ya Kayyum Birahmetike esteğisü” okuyun.

 165. HAYIRLI SABAHLAR BUGÜN ÇOK HUZURSUZUM SİZİN DEDİĞİNİZ DUALARA BAŞLADIM ONU GERİ DONDURMEK İÇİN BUNDAN BIRAZ SABIR LAZIM AMA GENEDE BİR HUZURSUZLUK VAR KORKUYRUM SANIRIM

 166. öle bsy sorcam size ben günlük 400 ad ya vedud 114 ya cami cekiyorum arkadasıma bunu söyledim oda bana bu iki esmanın duası var onu yap dedi bide ya vedud ecbed hesaplat dedi ona göre çek dedi o nedemek

  • canım şöyle demek istemiştir.herkesin isminin bir ebced değeri var ona karşılık gelen Allah’ın ismini çekmek ona fayd asağlar.Ama ebced hesaplamayı bilmiyorum Fakat.Cami isminin ebced değeri 114 dür zaten.Vedud ismi denormali 20 dir.Ama bunun kendisi ileçarpımı da büyük ebced değeridir.belli birduası yok Allahım bu iismler hürmetine diyip dua edersin.

 167. merhabalar;ben 29 yaşında bekar ve çalışan bir bayanım kısmet için elimden geldiğince dualar okuyorum bildiğiniz başka kısmet duaları var mı? bir sorum daha olucak 18 adet cuma suresini istediğim bir gün okuyabilirmiyim…

 168. teşekkür ederim sağolun.bişey daha sormak istiyorum 4444 tane tafriciye duasını abdestsiz okunabilir mi?bildiğiniz başka kısmet duası var mı?birde erkek kardeşim var bizimle konuşmuyor işsizlik problemleri yaşadığı için bunalımda onun içinde bir dua istiyorum.

  • Yeldacığım salavatlar abdestsiz okunabilir ma abdestli olsa ve seccadeye oturularak yapılsa daha iyi olur.Birde 1001 selaten Tüncina da okuyabilirsin oda dilek için çok faydalı.Cuma günü sela vakti “1062 Ya Bais” çek birde her sabah “489 Ya Fettah” çek.Perşembe akşamında cumagünüyapılacak dualr yayınlıycam Mutlulgunşifresi facebook sayfamdam d atakip edebilirsiniz.Kardeşiniziçinde “Ya Bais ” çekilir.

 169. slm zeynep hnm..ben korkuyorum..nette yazisiyoruz diye neti acmak istemiyorum ya biterse ya buda olmazsa diye…nasilsa simdi aramiz iyi,ne kadar gec gorusursek okadar cok benim olucakmis gibi geliyor..gorusme olanagimizda yok arada cokk mesafe var..ama yazdiklariyla,resimleriyle ona baglanmaya basliyorum..bu kez olsun bu hayirlisiyla benim esim olsun istiyorum..ne okumaliyim onu kaybetmemek icin?

  • Cuma günü selavakti dua edin o günün dualrı var.Birde sabah namazından sonra okunacak bir dilek duası var onı vereyim okuyun.
   Her hangi bir dileğiniz için sabah namazını kıldıktan sonra kalkmadan bu dua yüz defa okursa dileğiniz en kısa zamnda gerçekleşir inşallah.Bu dua evliyaların okuduğu bir duadır.İsa Aleyhiselam bu dua ile ölüleri diriltirdi.

   Cenabı Allah’ın “evliya ” kullarından olan Süleyman bin Mukatil hazretleri tavsiye etmiştir.

   Duanın okunuşu:

   “Bismillahirrahmanirrahim.Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym.Allahümme inni es’elüke ya Kadimü.Ya Daimü,Ya Ferdü.Ya Vitru.Ya Ehadü.Ya Samedü.Ya Hayyü.Ya Kayyumü.Ya zel celali vel ikram.Fe in tevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym.”

  • muska büyü böyle şeyler doğru değil eğer kızda istiyorsa zaten olur.Kızı sevdiğinden ayırmak d agünah yada erkeği.En iyisi dua edip gönlünde kimse yok ise gönlüne beni sevdir niye niyet edip dua etmek.

 170. tekrar merhaba isik gibisiniz size bakmadan aydinlanamiyorum son bir aydir her yaziyi okumaya calisiyorum dualari aksatmadan okumaya calisiyorum bu arada karsima kismetlerim cikti oyle gelip isteme olmadi biri sehir disinda ben onu cok begendim ama uzaktan nasil tanirim bilemiyorum astsubay doguda gorev yapiyor her istedigi zaman gelemiyor bende gidemem digeri uzaktan akraba olursa mantik evliligi olur bir kisi daha var gorusmek isteyen ama ben hakkimda hangisi hayirlisi nasil tercih yapmaliyim bilmiyorum bunun icin bir dua var midir? Yuce Rabbim hepimize en hayirlisini versin hep iyi insanlarla karsilastirsin cevabinizi bekliyorum

  • canan hanımcığım inşallah hangisi hayırlı ise hakınızda onu nasip eder Allahım.İsterseniz her ikisi içinde ayrı ayrı istihareye yatın.Birde yatmadanönce abdestli olarakyatmadan önce 7 defa “Elâ ya’lemü men hüve hâlâk.vehüve’l-lâtifü’l-Habir .ayetini okursanız dileği şeyi ve isitihareyi rüyada görür.denilir isterseniz deneyin.

 171. iyi geceler zeynep hanım.bende buraya yazan bir çok arkadaşım gibi mutsuzum.34 yaşında bekar bir bayanım.hala evlenmedim çirkin biride değilim ama olmuyor isteyenim cok benim evet dediklerim onlar hayır diyor ,onlar evet dediginde ben sıcak bakmıyorum nedense ,ne yapacagımı bilmiyorum.artık iyice bunaldım.her namazda dua ediyorum hayırlı bir eş istiyorum rabbimden mutlu olmak sevmek ve sevilmek için.çevremde sevilen biriyim.herkes mutluluğu hakettiğimi demekki zamanı olduğunu söylüyor.ama ben iyice umudumu kaybettim.neden bu kadar cok istediğim halde olmuyo.bir yerlerde rabbime karşı bir eksiğimmi var acaba.cok duygusal biriyim çok içime atıyorum.çevremdeki arkadaşlarım dostlarım herkes çok mutlu bende eşimi bulup mutlu bir yuva kurmak istiyorum.allah isteyen bütün bekar kardeşlerime hayırlı ve mutlu bir yuva kurmayı nasip etsin.bana yardımcı olursanız sevinirim….

  • canım benim inan ki böyle şeyler nasip.Ama dua ve inançla zamnala Allah herkese gönlündeki verir.Evlenmek mutlu olmakyuva kurmak herkes gibi senin de hakkın tabi ama olmadı diye bu kadar mutsuz olmaya gerek yok boşuna kendini üzüyorsun.Her şeyin bir vakti var ama sende çok incelemeden dürüst ahlaklı ve Allah yolund aolan birisi çıknca iyice düşün ve karar ver hemen kestirip atma.Bak canım bazen kısmet kapalı olur onu da dualrla açablirsin.Cuma günü sela vakti tam bir samimiyetle Otur seccadeye aç ellerini 1062 defa “ya Basi celle celalühü “oku.her gün güneş doğmadan 489 Ya Fettah oku.Tabi baştan niyet et.Allahım ben senin iznin ve rızanla senin razı olduğun bir kulile yuvakurmak sitiyorum bana nasbimiver okuyacağım şu güzel ismlerin hürmetin de.
   aşağıdaki dualrı d ayapabilirsin.
   1 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

 172. ben bütün gün sizin dediklerinizi tesbih çekiyorum gece seher vaktini bekleyip tesbih çekip dua ediyorum ama sanırım olmuycak benim için hayırsızmış ki Rabbim beni sevdiğime kavuşturmuyor bir umut yine okuyorum dualarımı çekiyorum tesbihlerimi ama o beni hiçbir zaman sevmeyecek sanırım artık anladım :(

  • Bak canım önce Allahım hakkımda hayırlı ise olsun de.Olmazsa da dünyanın sonu değil ya inan insan bir daha sevemem diyor ama öyle bir seviyor ki.Üzüldüğü ağladığı yana kalıyor.Dediğim gibi Allahım hyasırlı olacak ise sevdir yoksa hakkıkmd ahayırlısını nasip et.de,

 173. Öncelikle böyle insanlara faydalı bir site yaptığınız için çok teşekkürler ALLAh sizden razı olsun ben 42 yaşındayım evlenmek istiyorum ama bir türlü olmuyor hep sorunlar çıkıyor kısmet tabiki rabbim yazarsa elbet olur ama artık çocuk açısından geç kaldim diye düşünüyorum sevdiğim insanlada birbiimizi sevdiğimiz halde ayrılmak zorunda kaldık yaynladığınız duaları okuyorum daha farklı okuyacağım dua veya esmalar varsa yazarsanız çok sevinirim çok ihtiyacım var rabbim herkezin gönlüne göre versin benimde inşallah

  • Hayırlı bir evlilik için sitemde yazdığımdualar var onundışınd aşu an yokolursa yazarım Allah hakkınızda hayırlısını versin.

 174. hayırlı sabahlar bikaç birşey daha sorucam sizide sorularımla sıkıyorsam kusuruma bakmayın.kısmet içn duaya başladım tabiki olur mu olmazmı ALLAHIN bileceği iş dua her kapıyı açar ben buna inanarak okuyorum herzaman hayırlısını RABBİMDEN diliyorum 19 gün boyunca fetih suresini okuyorum arkadaşım tavsiye etmişti birde 1 hafta içinde hasbiyallahü diye bir dua var yalnız kafama takılan internetten araştırıyorum ya yazılışı hasbiyallahu çıkıyor yada hasbiyallahü okunuşu nasıl olmalıdır bu konuda yardımcı olurmusunuz duanın devamını yazıyorum size

  Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm

  böylemi okunmalıdır…ALLAH tüm bekar arkadaşlarıma hayırlı kapılar açsın.

  • Evet dua öyledir canım.Allah kabul etsin inşallah sizler dua etmeye devam ettikçe mutlaka karşılığını göreceksiniz.Belki tam istediğiniz olmayabilir ama başka bir şekilde başka bir isteğini karşılar yada başına gelebilecek her hangi bir şerden korur.

 175. MERHABA BUGÜN KONUSAMADIK HİÇ OGÜN SİZEDE SORMUŞ TUM EBCAD HESAPLATTIM YA VEDUD ONA GÖRE ÇEKİCEM BİDE 114 CAMİ ÇEKİCEM AYNI SENİNDEDİĞİ GİBİ

  • Er-Rahman:Dünyada,mü’min ve kafir ayırtetmeksizin herkese merhamet eden,şevkat gösteren,acıyan Allahü teala Hazretleridir.

   Haklı olduğunuz davayı kazanmak isteğiyle her gün 1011 defa” Ya Rahman celle celalühü” zikrine devam ederseniz,davayı kazanır,muradınıza erersiniz.

   Kaynak:Duaların esrarı.
   Her hangi bir konuda haklı oldugunuza inanıyorsanız.Bu davayı kazanmak için her gün 117 kere “Ya Müizz,Ya Zel Celali Ve’l-ikram celle celalühü” diyerek dua eden kişi haklı olduğu davayı kazanır.Ayrıca her işinde başarılı olur.

   Ayrıca her gün 4624 kere “Ya Hakem celle celalühü” zikri okunur.

   Güneş doğmadan önce 10816 kere “Ya Adl celle celalühü” zikri yapılırsa haklı olduğu dava kazanılır.

 176. günaydın söle diyim ben ya vedud cekiyorum günde kaçtane çekeyim dedim oda bana benim ve onun isimlerini sordum arap albesine ebcadlaını hesaplamış 1250 tane 8 gün çekmen gerekiyor dedi ole yani :)

  • Mutluluğunşifresi facebookta yayınladım hepsini canım.Bu gün kılınacak bir hacet namazı var bakarsın.Bulamzsan yazarım.dün akşama yayınladım.

 177. günaydın ben dua ediyorum eski nişanlım için ve rüyamda yılan görüyorum siyah ama bana zarar vermiyor korkuyorum ve ben dua ettimde onun için hep bu tarz rüyalar görüyorum..

 178. işyerinde face yasak telefonla girdim bulamadım onun senden ricam yazarsan sevinirim bugün hacet namazı kılmam gerekiypr sanırım

  • Önemli hacet ve dileklerinizi hacet namzı ile yüce Allah’a arz ederek,yerine gelmesi için perşembe gecesi yatmadan önce yada teheccüd zamanında kılarsanız hacetlerinize cevap verilecektir.

   hacetHacet namazının perşembeyi cumaya bağlayan gecelerde veya kandil gecelerinde kılınması asıldır. Ama bütün gecelerde kılınabilir. Önce boy abdesti alınır. Sonra hacet namazına niyet edilir.

   Namazda aşağıdaki âyetler okunur:

   1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

   2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

   2. Rekâtın sonunda : Ettehiyyâtü + Allahümme salli + Allahümme bârik

   3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

   4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

   Namaz tamamlandıktan sonra Allah’tan hacet neyse o istenir. Allah’tan mürşid istemek için bu namaz kılındıysa mürşid istenir.

   Bu namazdan sonra hiç konuşmadan yatmak gerekir. Yatarken kıbleyi sağa alacak şekilde yatak kurulur. Vücudun ön cephesi kıbleye çevrilerek yanüstü yatılır, 3 Âyetel Kürsî okunur ve Allah’tan mürşid istenir. Eğer kişinin haceti mürşid değil de başka bir hedefe ulaşmaksa (zahirî veya batınî bir hedef olabilir) o hedefe ulaşmak istenir. Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra başlar. Yanüstü yatıldığı için sağ kulak yastığa gelecektir. Baş biraz sağa, sola oynatılarak kulakta kalbin atışlarının, basınç sebebiyle rahatça duyulacağı pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atışında “Allah, Allah” diyerek kişi Allah’ı zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.

   Eğer ilk namazdan sonra yatıldığında birşey görülmez ise tekrar tekrar, her perşembeyi cumaya bağlayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kılınabilir.

  • rüyada beyaz ve yeşil görürsen istihare yattığın şey için olumlu düşünülür.Siyah yada başka renk görülürse olumsuz düşünülür denilir.

 179. hayırlı sabahlar hacet namzanı kılldım ve önce yeşilimsikırmızımsı rek gördüm daha sonra bir sürü beyaz sayfa heryer beyazdı allah hayırlara çıakrsın

 180. 24 yaşındayım esmer yakışıklı biriyim ama daha evlenemedim ve evlenmeyi çok istiyorum artık bu yanlızlıktan kurtulmak istiyorum bana bi yardımcı olusanız çok sevinirim ne yapmam gerek

  • kısmetinizin açılması karşınıza hayırlı birinin çıkması için dua edeceksiniz.İnşallah Allah hem dünyanız hem de ahiretiniz için hayırlı olacak birini çıkarır.
   21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””
   Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,hayırlı bir evlilik için dua ederlerse kısmetleri açılır ve evlenirler.
   Birde her gün 489 defa “Ya Fettah ” okuyun.

 181. merhaba ben 27 yaşındayım ve artık evlenmek istiyorum diyarbakırlıyım.. diger arkadaşlara dediğiniz duaları okumaya başladım allah herkese hayırlı eş nasip etsin. tşk ederim

 182. Merhaba… Ben birisi seviyorum eskiden cikiyorduk.. ama onu hala unutamiyorum yollarimiz ayrildi hala bekar oda biriyle evlenecek duydum ama o istemiyormus… bir dua varmi o bana tekrar donsun diye ve de en onemli bana hayirli bir es olsun diye… onu hic unutamiyorum hala seviyorum…

  • Eğer hakkınızda ve onun hakkında hayırlı ise Allah birleşmenizi nasip etsin.Hala görüşebiliyorsanız.Beraber yiyeceğini< tatlı birşey üzerine 71 defa Kevser süresini okuyun ve birlikte yiyin.
   Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.

   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)
   “Sübhanel lâ ilâhe illâ ente yâ rabbe külli şey’in ve vârisehû ve râzikahû ve râhimeh””

   Yukarıdaki esmayı Cuma günü birinci saatte yani sabah saatinde (150) defa okuyup ta kendisine sevgi duymasını istediği kişiye doğru gönderirse, o kimsenin kalbine sevgi tohumları yeşerir.

   Yine bu esmayı her gün 17 defa okumaya devam eden kimseler insanlar arasında saygı ve sevgi görürler.Hiç kimse ona kötü gözle bakamaz.

   Zalim bir kimsenin zulmünden muhafaza olmak için 72 defa okunursa,Allah’ın izni ile korunur.

   Kaynak:Arif Pamuk(Pamuk yayıncılık)

 183. konuştuğum insan alevi ama dine yöneliyor cumaya gidiyor oruç tutuyor ama çevremd kimse bu birilikteliğe onay vermiyor geçen istihareye de bir yakınımı yatırdım oda siyah ve kırmızı görmüş.hayırlı olmadığını söylüyor ne yapmam gerek bilmiyorum .bana yardımcı olur musunuz ne yapmam gerek bu ilişkiyi bitirmelimiyim

  • Leyla kusura bakma biraz geç oldu.Çervendekiler neden onay vermiyor acaba haklılar mı sence bir düşünmeni
   istiyorum.Bana da yazmanı istiyorum.Evet istiharede siyah ve kırmızı görmek hayırlı değil denilir.Sende yat Allahım bana göster benim kalbimi hayırlı olan tarafa meylettir de.yatsı namazından sonra yatmadan önce 812 defa “Ya Habir celle celalühü” oku ve uyuyuncaya kadar da Allahı zikret.bakalım sen ne göreceksin.Birde yatsı namazından sonra 514 defa “ya Reşid” oku ve bana doğruyu göster Allahım de.

  • Ailede önemli tabi ama bazende peşin hüküm veriliyor ama çoğu kişi olumsuz diyorsa düşünmek gerekir.Evet yatarken abdestliolarak yat ve oku.

 184. merhaba, ben evlenmek üzere görüştüğüm bir insan var ancak ailem pek istemedi ama ben istiyorum diye de bişey demediler. bende arada kaldım ve istihare namazı kıldım ama rüyamdan tamda emin olamadım sanki uyku ile uyanıklık arasında gibiydim. ama rüyamda çokca yeşillik hatta yeşil salatalıklar gördüm ancak meyveleri egri idi. ufak birde kırmızılık gördüm ve işin içinden hala çıkmış değilim hayırlısı ne ise o olsun tabi ama en hayırlısı beni Allah yoluna götürecek o yolda ilerlememi isteyecek mutlu olabilecegm en hayırlı eş nasıll istenir hangi dua ile isteniz??

  • Canım bir kaç defa istihareyi tekrarla için rahat etmiyorsa.şöye dua edebilirsin.Evlenmek isteyen kardeşlerim; evlilik isterken,kendinize bir eş,bir dünya ve ahiret arkadaşı isterken sizlere Allah’tan nasıl isteyeceğinize dair güzel sözler içeren ve nasıl bir eş isteyeceğinize dair aşağıdaki dua özlü bir duadır.

   Rabbim!

   Bir insanı koy kalbime ama o insan Senin de sevdiğin bir insan olsun.ve beni öyle bir insana sevdir ki, o insanın kalbinde sen olasın.Ki ben o insanın kalbinde Seni bulayım.Beni öyle bir insanla buluştur ki benden önce onunla buluşmuş olan Sen olasın.Onunla el ele tutuştuğumda ikimizin elinin üstünde Senin elin olsun.Bana öyle gözler göster ki ben o gözlerden Sana bakayım.Bana öyle bir sevgili ver ki bakışı cennete açılan iki pencere olsun.Onunla öyle bir yolda yürüyelim ki klavuzumuz Sen olasın ey Rabbim.Öyle bir sevgili ver ki bana ona sarıldığımda kainat bize bakıp birbirine sarılsın.Bize öyle bir sevgili ver ki Rabbim,sevgimizden Muhammed sevilsin….

 185. artık yaşamak istemiyorum ne tutnacak dalım nede yarın için umudum var ve dışarı çıkınca hemen bir an evvel eve gideyim diyorum ihtiyaçlarım olmasa hiç çıkmak istemiyorum kendimi güvende hissetmiyorum etrafımdakiler kendine bak bu ne hal diyorlar ama içimdeki sıkıntıyı boş bir yaşamım olduğunu bilmiyorlar şu an gençliğin yaşanması gerekn yaştayım ama bırakın gençliği normal bir hayat süremiyorum psikoloğa gittim bana kafana bir şey takma dedi ve beni terapi etmeye çalıştı olmayınca kitap yazdı yani psikologda bir şey yapamadı bıktıııım artık intiharı bile düşünüyorum ama ovakit hem Allaha hesaap vermekten korkuyorum ;;;;;;yardım ediiin lütfen

  • Ben sizi anlamıyorum hayat sadece o varsa mı var aklınızdan çıkarın artık.Dünyanın sonu mu kendiniz toplayın ve doğru düşünün Allaha sığının mutluluguğu ve doğruyu Allah size gösterecektir.

  • Kendinizi bunalıma sokan siz olduğunuz gibi,bu durumdan kurtulmak için tek çözüm yine siz olduğunuzu unutmayın!
   En önemli neden de sizi bunalıma sokan tembellik ve hareketsiz ve eylemsizliktir.Yapmak zorunda olduğunuz şeyleri yapmak istemeyişiniz yada başkalarına yükleyerek sorumluluktan kaçmanızdır.
   Neden bazı insanlar yapıyor yada yapmak zorunda? Siz neden yapmak istemiyorsunuz işte sorun burada başlıyor.
   “Bir tüccarın tembel ve “bunalımlı” bir oğlu varmış.Tüccar oğlunu Sokrates’e götürerek tedavi etmesini ister.Sokrates “Uzun bir kendini keşfetme eğitimi” önerir.Tüccar bu çözümü beğenmeyip oğlunu dünya seyahatine gönderir.Çocuk tüm dünyayı gezdikten sonra aynı halde dönüp gelir.Baba tekrar çocuğunu Sokrates’in yanına getirir.”Tüm dünyayı gezdi ama hâlâ aynı,bu niye değişmedi?.”
   Sokrates,”Dünyayı gezdi ama giderken ,kendini de yanında götürdü.” diye cevap verir.
   Ülkeniz ataletli ise içinden çıkar başka bir yere yerleşirsiniz.Çalşıtığınız şirket ataletli ise istifa eder başka bir şirkete geçersiniz.Peki atalet (hareketsizlik-Tembellik)sizin içinizde ise ,kendinizi terk edebilecek misiniz?
   Peki çözüm nedir? Bunalımdan ve tembellikten,hareketsizlikten kurtulma savaşınızı bir an önce başlatmanızdır! hemen kendinize gelin!kendinize hemen bu durumdan kurtuluş programı yapın,ve hemen uygulayın.
   Bu programı nasıl yapabilirsiniz?
   Öncelikle sizi bunalıma sokan,tembelliğe iten atalet hallerinizi “adını koyabilir”listesini yapabilirsiniz.Şimdi bunalımdan kurtulduğunuz ve tembellikten kurtulmuş halinizi gözünüzde canlandırın.Gelecekte nasıl birhayat yaşamak istediğinizi bunu için bu günden neler yapmanız gerektiğini belirlemelisiniz.Ardından kendinize şunu sorabilirsiniz;“Bu gün yapmam gerektiği halde yapmadıklarımın gelecekte sonuçları neler olaacak?”
   Tam burada irade gücünüz ile kendinizi zorlayarak kendinizi harekete geçirebilirsiniz.Sizi sınırlayan,elinizden gelenin en iyisini yapmanızı engelleyen inanç ve düşüncelerinizi tespit edip değiştirebilirsiniz.Kendinize ilham veren hedefler koyabilirsiniz,kasvetli,hantal ve bunalımlı bir hayatı yakıştırmayın.
   Sizi tembelliğe,bunalıma,hiç bir şey yapmak istemeyen bir yaşamdan kurtulmak istemeniz gerekir. Önce karar verin ve isze bu durumu yaşatan hayatınızdaki yapmak istemediklerizi belirleyin. Hemen harekete geçin.Kendinize bir takvim ayarlayın ve şu andan itibaren “mücadele ayı-yılı” ilan edin.
   Şunu asla unutmayın kurtulmak için “muhtaç olduğunuz kudretin” kendi içinizde bulunduğunu bilmek ve inanmak çok önemlidir.

   Kaynak:Mümin Sekman(Kişisel ataleti yenmek)

 186. Merhaba 3 yıldır çok sevdiğim biri var oda beni çok seviyor biliyorum daha önce başından evlilik geçmiş ve bir çocuğu var ben bunu kabüllendim zaten ilk başlarda evliliğe sıcaktık ama artık hiç sözünü etmiyor ben ise deli gibi onunla evlenmek çocuğumuz olsun istiyorum nasıl döndürebilirim,şimdiden çok teşekkürler cevaplarınız için.

  • Neden evlenmek istemediğini sorun karşılıklı konuşun belki tereddütleri vardır.önce Allahım hakkındahayırlı ise onula evlenmek isitiyorrum diye niyet edin.Sonra cuma günü sabah namazından sonra 3025 defa”Ya Mücib” okuyun.

 187. sevgili yönetici kocam başka bir kadınla üç seneden beri birlikte yaşıyor beni aldatıyormuş bana ise gidiyorum deyip kadının evine gidip birlikte oluyorlarmış sonu ben yakaladım mesajını. kendisine telefon açtım fakat ahlaksızın ta kendisi senin kocan benim kocam diyor eşimi vazgeçiremiyorum eve bağlayamıyorum.gozumun içine baka baka yalan söyleyıp ahlaksız bir kadının evine gidiyor allaha tevekkul ediyorum ama boyle bir dertle yasamak ölumden beter bir oğlum var boşanacak maddi gücüm yok ne yapabilirim bana yardımcı olmanızı nasıl duga etmemi önerirsiniz bu evliligi nasıl kurtarabilirim. cok çaresizim mutsuzum bana yardım etmenizi sızden rica ediyorum kalp gözü açık olan allah katında duası kabul olan bir zatın duasına ihtiyacım var bana yardım edermisiniz

  • Fatma hanımcığım sizi anlıyorum Allah doğru yolu göstersin ikisine de inşallah.Bir kaç dua verecem onları yapun yinede görüşelim sıkıntılarınızı her zaman yazabilirisiniz.
   O kadını uzaklaştırmak için:
   Istemedigin Bir Kimseyi Kendinden uzaklastirmak icin

   dua2
   19 gece arka arka ya okunur.
   *-Abdes alip Allah rizasi icin 2 rekat namaz kilinir
   *-Kibleye karsi oturarak
   *-Niyet edilir
   * 21 defa Selavatu selam okunur
   * 1 adet Fatiha
   *3 adet Ihlas
   * 15 adet Ayetul Kursi
   * 95 adet .Bismillahir Rahmanur Rahim Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddus
   Kale haza firaku beyni ve beynek

   * 661 defa Ya Metin ya Mani okunur
   Bu tertibi yapın bıkmadan Allaha güvenrek en za 7 gün yapın.
   Eeğer kocanız eve geliyorsa tatlı birşeyinüzerine 1000 defa “Ya Vedud” okuyun yemesini sağlayın ve niyet edin Allahım bugüzel ismin hürmetine kocamın sevgisini bana yönelt.
   Bir kimse eşinin yada bir kimsenin muhabbetini celp etmek yani kendine bağlamak için sure-i Yasin’i birinci “Mübin’e” kadar 53 kere okursa o kimsenin muhabbetini celp etmiş olur veya uzak bir yerde veya ayrı yaşıyorsa en kısa zamanda o kimseyi elde etmiş olur.

   Okuma zamanı sabah kuşluk vaktidir.Diğer zamanlar içinde okunması en az fayda sağlar.

   Okumaya başlamadan önce boy abdesti alınıp ondan sonra iki rekat hacet namazı kılınması ve ondan sonra okunması etkilidir.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Dua ile gelen şifa)

 188. merhaba zeynep hanım ben bir erkekle görüşüyorum ailesi beni gördü sonra aynı ortamda tanıştıksonra beni aradılar ne dersin dediler bende tanışalım dedim.ben ondan çok uzaktayım sadece telefonda görüşüyoruz bu görüşmelerde politika siyaset günlük olaylar…yani evlilik dışında herşey konuşuyoruz konu açılınca bende konuşuyorum bu konuları buda canımı sıkıyor neden evlilikten bahsetmiyor çok üzülüyorum.bana evlilikle ilgili birşey sormuyor sadece ilk aradığında neden evlemediğimizi konuştuk bu konu kapandı. zaten evlilik için çok geç kaldım ne yapabilirim bende bugüne kadar kaybettiklerim var yani terk edilmek.artık fobi oluştu birşey söyleyemiyorum kaybetmekten korktuğum için.aklımdan şu geçiyor bu benimle oynuyormu diye düşünüyorum ne tavsiye edersiniz ne yapabilirim görüşmeyi bıraksammı?o her aradığında heyecanlanıyorum ama konuştuğumuz şeyler anlamsız ve gereksiz ona ısınıp olumsuz sonuç çıkmasından kaybetmekten endişe ediyorum zaten yaşımız geçti napabilirim ?lütfen yardımcı olun duaya ihtiyacım var

  • Merhaba Ayşe Hanım….Eğer niyetinde ciddi olsaydı şimdiye kadar konuyu açar bizim ilşkimizin amacı şu derdi.İşi uzatmadan siz konuşun ne düşünüyorsun ben bukonuda ciddi düşüyorum diyerek ağzını ara ve eğer yan çiziyor bahaneler gösteriyor ise uzatma Allah başka birini çıkarır karşına üstelik sadece politika konuşmak için bir arkadaşlık olmaz.Bilmiyorum başka ne amacı olur ama dikkatli olun ve bana da yazın.Lütfen sırf evlenmek için evlilik yapmasın kimse şimdi yalnızım diyerek evlilik düşüneneler bu günlerini çok arayabilirler.Herşeyin hayırlısınıi steyin Allahtan

 189. zeynep hnm merhaba..kafam cok karisti artk..gorustugum kisinin sehirdisinda old.yazmistim..cokta faal bi insan.bu ara hic denk gelemedik nette ve isin kotu tarafi gecendede gorusemedigimzde ben msj atmistm nasilsin diye..simdi yazip,merakli gibi atlamak istemiyorum.ama onunda yazdigi yok.yazisirken cok guzeldi hersey ama son hafta hicbisey yok..cok ketum oldugunu soylemisti bana..hatta sorulsa bile zor soylerim demisti..acaba baskasi mi var?neden bu kadar ilgisiz hicbiseye yorum yapamiyorum.az once nette online gordum onu ama fazla surmedi cikti..bu is baslamadan bitmis mi oluyo simdi?neden dualarima cevap olarak o cikti karsimada olmuyo?yada benim msj atmami mi bekliyo?onun sevgisini kazamak icin yapabilcegim bu dua onerebilir misinz?

 190. “Sübhanel lâ ilâhe illâ ente yâ rabbe külli şey’in ve vârisehû ve râzikahû ve râhimeh””

  Yukarıdaki esmayı Cuma günü birinci saatte yani sabah saatinde (150) defa okuyup ta kendisine sevgi duymasını istediği kişiye doğru gönderirse, o kimsenin kalbine sevgi tohumları yeşerir.
  Bunu yazmistiniz yani bu gecce 12′den sonra etmeliyim???

 191. zeynep hnm yikildim..evlenmeye hazir olmadigini soyledi..ozaman neden boyle biseye razi oldu tanisti…offf cok istemistim bu kez..neden benim istedigim beni istemiyor da beni isteyenide ben istemiyorum?nolcak boyle?cok icim acidi..hayatimda 2.kez birine yer vermek istedim oda olmadi…ilk 6 sene oncesinde ayrilik yasamistim,aileler yuzunden ayrilmistik ama 1 senede zor atlattim…bunda yasanmis bisey yok ama cok heveslenmistim..su an kendimi o kadar caresiz hissediyorum ki anlatamam…sanki onunla olucak gibiydi..bi anda soylemesi yikti resmen…cirkin degilim sadece netten yazistik,gorustuk..neyi begenmedi neden istemedi…kendimi toparlamam lazim ama nasill??

  • Bak canım her şeyden önce sağlığın yerinde güzelliğin yarinde elin kolun tutuyor ve konuşabiliyorsun.Zaten çok daiyi tanımıyordun belkide hakkında hayırlı değildir.Sakın kafana takma sen dua et Allaha ve senin karşına hayırlısnı çıkarsın tamma cnaın skılır amabu kadar canını sıkacak birşey değil lütfen ne üzüntüler var.Bir başkası çıkacaktır karşına.Hayırlısı olsun sıkmacanını.

 192. mrb zeynep ablacımm ben sizin dulalarınızın hepsini okudum hala da okuyorum bana beni unut diyen insan ile görüştüm daha sonrasında benden zaman istedi kafasının karışık olduğunu ne hissettiğinden emin olmak istediğini söyledi. ben bu zamanda olumlu düşünmesi için güzel şeyler olması için ne dua etmeliyimm?? lütfen verdiğiniz duaları hep okuyorum zaten ben onu çok seviyorumm inş o da artıık olumlu bi cvp verir en kısa zamanda:((

  • İnşallah Ayşe hanımcığım.Allah yine de hakkında hayırlısı ne ise onu verisin.Tabi dua etmeyi bırakma dua etmen sadece ona değil senin iyiliğin içinde çok önemli.Verdiğim duaları edin birde dualrının kabulü için sabah namazından sonra 196 Ya Vehhab ve 55defa Ya Mücib oku.

 193. merhabalar ben 7 yıldır birinin sevgisini kazanmak için dua ediyorum. dışardan bakıldığında inanç meslek vs oldukça uygunuz ancak o bir kaç yıl önce istemedi sonra bir daha bu konuda konuşmadık farlı şehirlerdeyiz pek de görüşmüyoruzbazen bırakıyorum duayı bazen de diyorum sonuna kadar devam etmek duada ısrar etmek gerek . kararsız kalıyorum Bir çok dua okudum şu ana kadar yine de tavsiye edebileceğiniz birşey varsa okumak isterim. Bir de olmuyor deyip bırakacağımız zamanı nasıl anlayacağız. iyi akşamlar

  • Merhaba Şule hanım eğer hakkınızda hayırlı ise olsun ama onunda isteği var mı bu konuda belkide başkası vardır.Yine de ümüdinizi kırmak istemiyorum ama duayı sadece bu isteğiniz için değil hayatınızın her anında etmeniz gerekir.evet devam etmeniz ısrar etmeniz güzel fakat eğer ümit varsa bu konuda ısrar edin görüşün ve açıkca anlatın sevdiğinizi eğer ondan biraz da olsa karşılk alabilirseniz bu konuda ki duanıza devam edin eğer yoksa hakkınzda başka bir hayırlısını isteyin.siz karar verin ve görüşmeye fikrini sorun öğrenin ondan sonra konuşalım oldumu.

 194. Ya bilmiyorum çok sıkıntıdayım hangisini söyliyeyim evlenmek istiyorum işlerimde sorun var evde durmak istemiyorum inanın ki günah olmasaydı intahar ederdim ama inançlı biriyim çok sıkıntıdayım sabah namazdan sonra ya fettah esmasını çekiyorum yatmadan önce kuran okuyorum ama çok sıkılıyorum hayattan ç,ok sıkıldım neolur dua edin teşekkürler zeynep hanımcım dualarımın kabul olması dilegiyle dua bekliyorum AALLAH RAZI OLSUN MEVLAM HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN AMİNN

 195. mrb zeynep ablacım ben dün de yazmıştım verdiğim duaları edin demiştin birinin sevgisini kazanmak onun da kalbine beni sevdirmesi için kafası netlik kazansın bana karşı hislerinden olsun ne dua etmeliyim lütfen yardım edin namazımı kılıyorum tesbihlerimi çekiyorum başka ne tavsiye edersiniz?

  • Bir kimse bu esma-i şerifi besmele ile üç gün günde 300 defa olmak üzere okumaya devam ederse ,sevgisini istediği kişiye kendini sevdirir.

   Bismillahirrahmanirrahim

   “Ya Kadiru Ya Allah.Ya Rahmanu Ya Allah.Ya Rahimu Ya Allah.Ya kerimu Ya Allah.

   Aralarında soğukluk olan kimseler,karşı tarafın kalbini kazanmak için, Allah rızası için 2 rekat namaz kılar,sonra 5000 defa “Ya Vedud” esmasını okursa istediği kimsenin sevgisini kazanır.Kalbini celp etmiş olur.

   Kaynak:Dua ile gelen şifa(Dr.Arif Arslan)Bir kimse sevdiği kimsenin sınırsız sevgisi ve bağlılığını kazanmak isterse, içinde su dolu bir bardak yada kaba 786 defa “Bismillahirrahmanirrahım” okuyup suya üfler sevdiğine içirir ise,onun sınırsız sevgi ve bağlılığına kavuşur.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan (Dua ile ruhsal Tedavi)

 196. zeynep hnm bisey sormak istiyrm.bi sitede cok fazla dua etmenin,istenene ulasmak icin butun dualri bi arada yapinca ters tepki verebileginide yazmis..boyle bisey olabilir mi sizce?

  • Öyle bir şey yok ama siz isimlerin zikri hariç bir hafta bir duayı diğer hafta başka birduyı yapın hem daha çok adapte olursunuz hemde kafanız karışmamış olur.Ama çok dua etmenin bir zararı olmaz .

 197. mrb nişanlımın neden nişan attıgını ögrendim kendisinden değil ama başka birisinden ne kadar dogrudur bilemem benim hakkımda iftira atmışlar kısaca kıza beni çok kötü şekilde kötülemişler ve şuan çok pişman oldugunu ögrendim ama nişanlım tükürdüğünü yalamaz geri adım atmaz biliyorum ve ben şimdi bunları bilmişken ne yapmalıyım…

  • Onu ikna etmek için dua okuyun inşallah kısmet ise razı olur.
   Yaşadıgımız sürece gayret eder,çabalarız birilerini ikna etmeye! Bu Annemiz,babamız,çocugumuz,eşimiz,arkadaşımız olabilir.Deneriz hep o yolu deneriz olmaz,başka bir yol deneriz yine olmaz.İkna etmenin de denenmiş,bilimsel yolları vardır mutlaka.Bende bir çok yolu denedim kendime göre, en uygun yolu bulmaya çalıştım.En uygun yolun psikologlarca da onanmış olumlu yaklaşım ve ikna yollarını bilmekten geçtiğini öğrendim.Deniyorum ve başaracağıma da inanıyorum.

   Sizde merak ediyorsanız bakın ikna yolları Betül Başak tarafından şöyle anlatılıyor.Ben bu ikna yolunu beğendim ve deniyorum isterseniz sizde deneyin,ne kaybedersiniz!

   Okuyun, ikna olun!
   “Pek çok sebepten dolayı sürekli bir iletişim içerisindeyiz. Bilgi vermek, bilgi almak, yardım istemek,
   söz vermek, kendi duygu ve düşüncelerini anlatmak ya da başkasının duygu ve düşüncelerini öğrenmeye çalışmak
   İletişimin tanımına bakarsak, basit konuşmanın bile bir ikna olduğunu düşünmek mümkündür. Günlük hayatta da
   görülebileceği gibi, iletişimin gerçekleştirdiği pek çok durumda insanlar ya birisini verdikleri bilginin
   ya davranışın değiştirmesine ya da başka bir konuda ikna etmeye çalışır.

   ikna

   Güvenilirlik temel şart
   İkna, bir fikri kabul ettirmek ya da karşısındakilerin sizin görüşünüzü benimsemesini sağlamak
   başkalarından bir şeyler öğrenme ve ortak bir çözümü görüşme sürecidir. Fakat iknayı birçok insan yanlış
   anlar ve ondan tam olarak yararlanamaz. İkna, aslında insanları paylaşmadıkları bir görüşe yöneltmeyi gerektirir.
   Tabii ki bu yalvararak veya kandırarak olmaz. Güvenilirlik ikna becerisinin