Psikolojik rahatsızlıklar için dua

“Ya vasiu ya aliymü ya zelfadlil aziym.İn temsesni,bi durrin la kaşife lehü illa ente ve in teruddeni bi hayrin fe la radde li fadlike,tüsıybü bihi men teşaü min ibadike ve entel gafurur rahiym”

pisikolojik rahatsızlıklarda hasta yada hasta yakını tarafından bu duayı,3,7 yada 21 defa okunur.

Arama etiketleri : psikolojik rahatsızlıklar için dua,psikolojik rahatsızlıklar,en etkili dualar,psikolojik hastalıklar için dua,etkili dualar,ferdün hayyün,psikolojik rahatsızlık için dua,ruhsal hastaliklar için dua

47 “Psikolojik rahatsızlıklar için dua

 1. merhaba 3 aydır çeşitli sorunlar yasıyorum dalgınlık konusurken zorlık çekme kendimi ifade ederken zorlanma gelecekten endişe duyma baskaları tarafındn aşağılanma duygularını yoğun olarak yasıyorum doktora gittik ergenlik döneminde böyle seylerin olması normal ddi :S bn böyle biri diildim hiç bi durum bni yıldırmzdı kndime her daim güvenirdim en ii olduğum şey konusmaktı diyebilirm :S ltfn yardımcı olun manevi yardıma ihtiyacım olduğununun farkındayım bi yandn Allah a sukrediorum derdimin bana kazandırdıklarnı ve insallah selamete ulastığımda alacağım dersleri düşünüorum böylelikle kndimi telkin ediorum çeşitli dualarda ediorum namazımı kılıorum Allah beni sınıor biliyorum ltfn dualarınızı bnden esirgemeyin henüz 15 yasındaım .

  • Merhaba Aysun hanım geçmiş olsun diyorum.Bol bol “La havle vela kuvvete illa billahil alıyyil azıym.”çekin 100 defa okuyun.Ya Fettah 489 defa çekin.Ya Selam 161 defa okuyun.
   Ayrıca:
   “Ya vasiu ya aliymü ya zelfadlil aziym.İn temsesni,bi durrin la kaşife lehü illa ente ve in teruddeni bi hayrin fe la radde li fadlike,tüsıybü bihi men teşaü min ibadike ve entel gafurur rahiym”
   Sitemde Bunalım için dua var onu okuyun.Birde “Şahmeran duasını okyun” hapsi geçecektir.Öncelikle kendinizi toplayın sıkıldığınız şeylere bir bakın sıkıldığınız aman alinize ne geçiyor.Olayları büyütmeden sahip olduklarınıza bir baakın.Sizin sahip olduklarınıza sahip olmayanları düşüünün.Eliniz ayağınız var canım,aklınız çalışıyor yürüyeb,liyorsunuzkonuşabiliyorsunuz.Bunlar düşün ve kendini topla ve Allaha yakın olmaya çalış herşey geçecektir.

  • Evet canım herkesin sıkıntısı var kend,ne göre önemli ama sıkıntıları bazen bizler büyütüyoruz.Sen Allaha havale et ve selamet iste mutlak ergenlik dönemi sıkıntılarıdır.Verdğim dualrı oku mutlaka en kısa zamand arahatlayacaksın.ALlaha emanet ol her şey gönlünce olsun.

  • Psikolojik sıkıntılariçindualar var onları okuyun.
   Bismillahi’r-Rahmani’r Rahim

   Elhamdülillahi rabbi’l-alemin,Er-rahmani’r-Rahim,maliki yevmi’d-din,İyyake na’büdü ve iyyake nesta’in.İhdina’s-sırata’l-mustekim.Sıratallezine en’amte’aleyhim ğayri’l-mağdubi’ aleyhim ve’la’d-dallin.” Amin.

   ayrıca.
   u dua kelime-i tevhit ve Esma-i ilahilerden meydana gelmiştir.Ama havas ilminde,üst ve ileri sviyede kuvvetli ve özel amaçlar için kullanılan esmalardan tertip edilmiştir.

   Allah’u la ilahe illa Hüvel Hayyu’l-Kayyum
   Allah’u la ilalhe illa Hüve’l-Aliyyu’l-hakim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’s-Semiu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa hüve’l-Vahidu’l-Ehad
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ferdü’l-Varid
   Allah’u la ilahe illa hüve Raufu’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Aziz’u’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa hüve’z-Zahiru’l-Batın
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ahadu’s-Samed
   Allah’u la ilahe illa hüve’l-Fettahu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Huve’l-Azizu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Huve’l-Hannanu’l-Mennanu’Deyyan
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Kadiru’l-Kadir
   Allah’u la ilahe illa Hüve’Rafiu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rabbü’l-Arş’il -Azim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Meliku’l-Kudüs
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Hakku’l-Mübin
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Baisü’l-Varis
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Esmau’l-Hüsna
   Hüve’l-Hayy’u la ilahe illa Hu.Fed’uhü Muhlisine Lehü’d-diyn
   Subhane Birahmetike ya Erhame’r-rahimin.
   Ve’l-Hamdu-lillahi Rabbi’l-Alemin

   Açıklaması:”Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla

   Hamd alemlerin Rabbi,Allah’a mahsusdur.Hesap ve ceza gününün maliki.Rahman,Rahim,(Allah’ım)yalnız sana ibadet ederiz ve Yalnız senden yardım dileriz.Bizi doğru yola ilet.kendilerine nimet verdiklerinin yoluna,gazaba uğrayanlarınkine ve sapıklarınkine değil.”

   Bu surenin 3-5-7 defa okunması ve ellerinle tüm vucudunun meshlenmesi efvaldir.

   Fatiha suresi şifadır,bu sure tüm niyetler ve hastalıklar için okunur.

 2. merhaba ben 11 yıldır psikolojik sorunlar yaşıyorum. bu yüzden hayatım mahvoldu.doktor obsesif kompilsif bozukluk teşhisi koydu. 14 çeşit ilaç kullandım ama iyileşemedim. herzaman sıkıntılıyım bunalımdayım herşeyi yanlış yapıyorum. vücudum geriliyor sanki allah rızası için dua edin bana bende sizin bir kardeşinizim

  • Merhaba Tarık bey Allah şifa versin.Bakın Tarık bey doktor tedavisi tabiki önemli ama araştrırlmış dua nın da öcellikle pisikolojik hastalıklarda çok daha faydalı olduğu görülmüştür.her şeyden önece bu egeceçek ve ben bunu başaracağım inancını yerleştirin beyninine siz isterseniz aşarabilirsini.size kendinizden başka yardım edemez Allahın dışında.Allahın isimlerini süreklü zikredin.Özellikle “Ya Nafi celle celalühü 210 defa” birsuya okuyun bu suyu içmeden önce “Ya Şafi Ya Kafi Ya Muafi” Bismillahillezi la yedurru measmihi şey’in fil ardı vela fis semai ve hüves semiul alıym” okuyun.’00 defa “Ya Allah celle celaühü” okuyun.Sitemde özellikle Şahmeran duası var bu dua psikolojik rahatsızlıklar için çok okuna ve çok fayd asağlayan bir dua.Onları okuyun sabırlı olun en az 21 gün devam edin faydası olmadı diye bırakmayın.Yine görüşelim.göreceksniz faydalı olaxcaktır ama siz de inanın ve inanarak okuyun bu arada ilaçlarınız varsa aksatmayın.

  • Tarık kardeş yeni bir dualar gönderiyorum onları oku iyileşeceğine inan.

   Ruh ve sinir hastalıklarına aşağıdaki dualar okunur.
   Bir bardak suya 132 kere “Rabbi enni meseniyed durru ve ente er-Hamü’r Rahim”
   Allahümme inni euzü bike mine’l-hemmi ve’l-hazani ve euzü bike mine’l-aczi ve’l-keseli ve euzü bike mine’l-cübni ve’l buhli ve euzü bike min ğalebeti’d-deyni ve kahri’r-ricali.”
   Sağ el gögsün üstüne konup,aşağıdaki sure 7 kere okunur.
   “Elem neşrah leke sadrek.Ve vada’na anke vizrek.Ellezi enkada zahrek, ve refa’na leke zikrek.Feinne me’al’usri yüsren.İnne me’al usri yüsren.Feiza ferağte fensab.Ve illa Rabbike ferğab.”
   “La ilahe illAllahu kable külli şey’in ve la ilahe illAllahu yebka Rabbuna ve yefna küllü şey’in”
   “Ya Allahü’r-Rakib-ül Hafiz-ür-Rahim.Ya Allahü’l-Hayy-ül-Halim-ül’Azim-ür-Rauf-ül-Kerim.Ya Allahü’l-Hayy-ül-Kayyum-ül-Kaimü ala külli nefsin bima kesebet,hul beyni ve beyne adüvvi.”
   Aşağıdaki tertib yapılır.
   1000 kere “Bismillahirrahmanirrahim”
   1000 kere Fatiha suresi
   1000 kere “La ilahe illa’llah Muhammedü’r Rasulü’llah.
   1000 kere “Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.kema salleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahime inneke hamidün mecid.”
   “Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammmed.Kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahime inneke hamidün mecid.”
   Kaynak:Duaların Esrarı(Ayhan Yalçın)

 3. 2 senedir psikolojik sıkıntı içerisindeyim.Panik atak rahatsızıyım.Doktora gıttım ilaç kullandım fakat hastalığım geçmedi gerçekten çok kötü bir hastalık evimden mahallemden dışarı çıkmaya korkar oldum.Yardım edin lütfen.

  • Kadir kardeşim merhaba siz anlıyorum benim oğlumda da var ama inşallah biz atlatık.Doktorun verdiği ilaçları almaya devam et bunun yanında sitemde Şahmeran duası var bu hastalık için onun okuma usulüne göre oku.Birde her gün “İnşirah suresini” 21 defa oku. Ya Basıt c.c 72 defa 131 ya Selam c.c Ya Batın c.c 62 defa Ya Allh 200 defa oku inşallah en kısa zamanda geçecektir.Boş durmammaya çalış hsatalığınıd akafana takmamya çalış.tekrar konuşalım seninnle

 4. Benim 5 senedir piskolojik sorunlarim var piskologa gitmedim arkadaslarim piskolojin bozuk felan diyorlar . Bana piskolojik sikintilar Icin önerebiliceginiz dua var mi lüften yardiminiza ihtiyacim var

  • SİTEMDE BU KONUYALİLĞİLİ ÇOK DUA VAR AABUNUN İÇİN ÖNERECEĞİM EN GÜZEL DULARDAN BİRİ ŞAHMERAN DUASI SİTEMDE NASIL OKUNACAĞI VAR BAKIN

 5. 4-5 senedir psikolojik rahatsızlık yaşıyorum hayatım mahfoldu ölsem daha ıyı. bır anım bır anımı tutmuyor. 1 yıldır Cimbalta 60 kullanıyorum. bıraz toparladı sanki ama anlık değişiyor ruh halim. ÇOK MUTLUYKEN ABARTMIYORUM AYNI DAKİKA İÇİNDE HÜZÜN BASIYO ORTADA BİRŞEY YOKKEN HERŞEY BOŞ GELİYO ÖLMEK İSTIYORUM. SAATIM DEMIYORUM ANIM ANIMI TUTMUYO. evden çıkmak istemıyorum asla. iş ev arası kötü bır hayatım var. sürekli uyuyorum her fırsatta:( BANA DUA EDİN YARDIM EDİN ALLAH AŞKINA

 6. Merhabaar ben ailem ozellikle annem yanimda olmayinca tek basima bir yere gidip kaldigimda sadece geceleri kotu bisey olucakmis gibi yani hastalanicakmis gibi oluyorum annemsiz biyrre gidemiyorum ne olur bana yardim edin

 7. merhabalar ben 14 yaşındayım bne ailemsiz daha doğrusu annemsiz bir yere gidip kaldığımda geceleri beni korkutan bir şey oluyor yani hastalanıcakmışım veya hastaneye kaldırılıcakmışım gibi sadece geceleri bu problemi yaşıyorum nolur bana yardım edin

 8. Merhabalar. Eşimin çok sitresli olduğundan haddinden fazla sinirli. Sinirlerini kontrol edemiyor. Ayrılma aşamasına geldik. Aldatmadığını biliyorum ama farkına varmadan büyün çevresini kırıyor. Onun haberi olmadan onun için okuyabileceğim dualar var mı acaba. İnsan bir başkası için o kişi bilmeden böyle dualar ya da nazar duaları okur sa kabul olur mu? Şimdiden teşekkür ederim.

 9. annem sinir krizi geçirdi. bize saldırıyor kendine zarar veriyor. hastaneye yatırdık ama hala aynı. sizden rica ediyorum anneme dua edin. N’olursunuz lütfen :’( ayrıca ben ne okyabilirim lütfen yazar mısıınız? ailecek elimiz kolumuz bağlı yiyip içmiyoruz bile üzüntüden. lütfen Allah rızası için dua önerin ve dua edin anneme.. Şimdiden çok teşekkür ediyorum hepinize. Tekrardan Rabbim sizlerden razı olsun..

 10. s.a hocam kendini arkdaşlarımın yanında çok pasif buluyorum bü yuzdn arkadaşlarımda benle hiç konuşmuyor sürekli ezik olduğumu hissediyorum bu yüzden çok yalnızım ALLAH a sürekli dua ediyorum hocam biliyorum Rabbim beni sınıyor.

  • MURAT KARDEŞİM HER ZAMAN CANLI OLMAN İÇİN HER GÜN 7 İNŞİRAH SURESİ 462 YA BASIT C.C 300 YA HAYY C.C OKU..HİÇKİMSE MÜKEMMEL DEĞİLDİR BUNU UNUTMA SENİN OLDUĞU GİBİ HERKESİN KUSURU VARDIR KİMS ESENDEN ÜSTÜN DE DEĞİLDİR.HEREKSİN YAPABİLECEĞİ ŞEYLER VARDIR ..KENDİNE GÜVEN ÖNCE BENDE ONALR GİBİYİM..DERSEN BAŞARIRISIN

 11. S.A. HOCAM, VERMİŞ OLDUĞUNUZ HİZMETTEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDER, HİZMETLERİNİZİN DAİM OLMASINI DİLERİM. BEN 2008′DE ARABA DEĞİŞİMİ YAPARKEN BANKADAN KREDİ ÇEKMEDİM (günah olduğu için) ALTIN BORÇ ETTİM, LAKİN 2009 KRİZİNDEN DOLAYI BORÇ 2 MİSLİ OLDU BİR KAÇ AY SONRA DA BORÇLANDIĞIM ABİ İSTEDİ BİRİNDEN BULAMAYINCA ARTIK BANKADAN KREDİ ÇEKTİM. DAHA KREDİ BİTMEDEN 2. KREDİ ÇEKMEK ZORUNDA KALDIM. HALEN BANKAYA 750 TL KREDİ ÖDEMESİ YAPIYORUM. 5 YIL FALAN OLDU ARTIK BANKA KREDİSİ HEM MADDİ HEM MANEVİ (aile içi) SIKINTI. BU SIKINTIDAN KORTULMAK İSTİYORUM. HOCAM TAVSİYENİZ VEYA OKUYABİLECEĞİM DUA VARSA BENİ BİLGİLENDİREBİLİR MİSİNİZ?

  • YAŞAR KARDEŞİM BEN HOCA EĞİLİM ELİMDEKİ KAYNAKLAR DENEYİMLER SONUCU DUA ÖNERİYORUM ALLAH AYRDIM ETSİN.
   HER SABAH 100 DEFA YA KAFİ YA GANİ YA MUĞNİ YA FETTAH YA REZZAK C.C. OKU
   HER SABAH 100 DEFA “LA İLAHE İLLALLAHÜ MELİKÜL HAKKUL MÜBİN” 100 ÜNCÜDE MUHAMMEDÜN RESULULLAH SADIKUL VA’Dİİ EMİN.
   HER GÜN SABAH 300 BESMELE 300 SELAVAT VE OKUYAİBLİDĞİNİZ KADAR ÇOK İSTİĞFAR OKUYUN.40 ARALIKSIZ DEVAM EDİN.
   BORÇLAR İÇİN YARICA OKUNCAK DUALAR SİTEMDE VAR ONLARID AOKUYABİLİRSİNİZ.SABAH AKŞAM YADA AKŞAMLARI VAKIA SÜRESİNİ OKUYUN

 12. s.a. hocam ben 30 yasindayim birkere evlenip ayrildim. ayrildiktan 3 yil sonra biriyle tanistim birbucuk sene beraber olduk. ama beni istemeye gelecekleri hafta benden ayrildi.ortada dogru duzgun sorun yokken. cok bunalimdayim neyapacagimi bilmiyorum onun pesinden kosuyorum ama nafile.onu cok seviyorum.en ufak tartismalarda hep ayrilmak istiyodu.artik ne düsünecegimi ne dogru ne yanlis bilmiyorum.herzaman icimden aglamak geliyo kimseyi gormek istemiyorum. yardimci olun neolur…

  • KÜBRA KARDEŞİMM NEDEN KOŞUYORSUN..TAMAM SEVDİN SANA HAK VERİYORUM AMAİSTEMİYORSA ..BELKİ BİRBAŞKASI OLCAK TAKIILIP KALMAYIN BELKİ BİR BAŞKASI HAYILRDIR.BAKIN ALLAH BAŞKA ACI VERMESİN NE OLUR BUNUN İÇİN AĞLAYIP SIKMAYIN CANINIZI..HAYILRI OLANI İSTEYİN

 13. HAYIRLI GÜNLER HOCAM BABAMIN SÜREKLİ EL YIKAMA VE KİRLENİRİM DİYE BİRYERLEDE DEĞEMEME SORUNLARI VAR SÜREKLİ SABUNLA ELLERİNİ YIKIYOR. NE YAPTIYSAK OLMADI DOKTORA GİTMEYİDE KABUL ETMİYOR. NE OKUMAM GEREKİR BABAM İÇİN.HAYIRLA KALIN

  • Mehtap bu bir psikolojik rahatsızlık tedavi görün ve ayrıca her gün 170 ya Kuddus c.c 120 Ya Melik c.c okuyun.bir bardak suya 73 yacelil 1 Ayetel kürsi ve Amener resulü suresin okuyun içirin buna 1 hafta devam edin

 14. s.a hocam tesekkür ederim öncelikle cevap verdiginiz icin. elimde degilki onu düsünmeden yapamiyorum artik kendimi suclamaya basladim ona kirici sözler dedigim icin pismanlik duyuyorum. ikimizde evlilikten korkuyorduk ama en cokda ben beni terk etmesinden korkuyordum cunku cogu kavgada ilk aklina gelen söz ayrilikti. ve beni kiracak sözler ediyordu. ailesine karsi kompleksi vardi kimse söz laf diyemez diyordu ama kendisi benim aileme küfür ediyordu buda benim zoruma gidiyordu. Ona diyordum kendine yapilmasini istemedigin seyi neden baskasina yapiyorsun diye. yinede onu cok seviyordum. ona ulasip konusmak istiyorum ama ulasamiyorum :-( bazen kafamda tamam nasip kismet böyleymis diyorum ama aklimdan bir saniye bile cikmiyor. Bisey yiyemiyorum bir ayda 5 kilo verdim aileme bisey belli etmiyorum. onlarda benim icin üzülüyolar. kendimi cok boslukta hissediyorum. Aileme karsi suclu hissediyorum kendimi birdaha onlara ben evlenmek istiyorum demeye hakkim yok gibime geliyor. Artik düsüncelerim bile birbirini tutmuyor. isyerinde konzantre olamiyorum. cok caresizim hocam…

 15. merhaba ben 2-3 gündür nefes darlığı çekiyorum.doktora falan gittim ama psikolojik dediler şimdide psikiyatrise gittim.bi ilaç verdi.onu kullanacam ama geceleri yatarken sıkıntı basıor bunalıorum ama bu sadece aklıma gelince oluyor.bunun için tavsiye ettiğiniz bir dua var mı?

 16. merhaba deniz ben 4,5 senedir obsesif kompilsif bozukluk var biraz iyiyim ilaçların etkisiyle ama içime korku geliyo ruhani varlıklardan korkuyorum biir süredir yoktu yeniden başladı işe girdim yeni ama uykumdan uyanıp sürekli ağarlık çöküyo okuyorum ,okutıyorum sanki biri iğne batırıyo üstümde birisi oturuyo çok rahatsız oluyorum özlellikle 2 haftadır ne yapmam lazım acaba ?

 17. ben yaklaşık bir yıldır kaygı ve düşünce bozuklukları ile gelen ani ateş basmaları ölüm korkusu özellikle bunlarla çırpınıyorum ilaç kullanıyorum fakat rabbimin benden istedği namaza başlayacağım kendimi düzelteceğim ayrıca sizden dua ıstıyorum benden dualarınızı eksık etmeyin namazım daim olsun ayrıca sizden de bunun ıçın bır dua onermenizi rica edıyorum selametle …

  • SEDA ZATEB BU İSTE KARARLI OLMAK ÖNCELİKDİR..MUTLAKA DÜZELCEKSİN BUNUN İÇİN ŞAHMERAN DUASI ..İNŞİRAH SURESİ.170 YA KUDDUS C.C VE SİTEMİZİN GÖNÜLLÜ DSETEK VEREN PSİKOLOĞUMZ VAR EĞER FACEBOOK SAYFAMIZA GELİRSE N YÖNLENDİRİRİM..SAĞLIKLA KALIN.MUTLULUGUNSİFRESİ FACEBOOK

 18. slm arkadaslar 21 ayetul kursi 21 nas 21 fellek 21 ihlas suresini hergun okuyup uzerınıze ufleyın insallah hicbir sey kalmaz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>