DERSE BAŞLAMADAN OKUNACAK DUA

“Allahümme ahricna min zulumatil vehmi ve ekrimna bi nuril fehmi veftah aleyna ebvabe fadlike venşur aleyna hazaine Rahmetike bi Rahmetike  ya Erhamerrahim.”

Bu dua derse başlamada önce okunursa Allah-ü Teala  o kimsenin anlayış gücünü artırır.

Arama etiketleri : ders çalışmak için dua,ders çalışırken okunacak dua,ders çalışma duası,derse baslamadan once okunacak dua,ders calismadan once okunacak dua,ders çalışmaya başlamadan önce okunacak dua,ders çalışmaya başlarken okunacak dua,derse başlamadan okunacak dua

84 “DERSE BAŞLAMADAN OKUNACAK DUA

 1. Çok teşekkür ederim admin ALLAH RAZI OLSUN… ALLAHIM (s.a.v) herkese anlayış gücü soruları kolay çözebilme gücü versin ( AMİN)

  • Ben size teşekkür ederim takip ettiğiniz için.Başarılar diliyorum hakkınızda ne hayırlı ise inşallah gerçekleşir.derse başlamadan önce mutlaka besmele çekin.ve Allah’ın “Ya Evvel” ismini zikredin.Ve niyet edin Mesela “Allah’ım önce senin rızanı istiyorum,sonra bana yapacağım çalışmalarda başarılar vermeni anlaşımı artırmanı,bana rahmetinle yardını diliyroum” diye.Allah hayatınızın her anında yar yardımcınız olsun.

 2. İyi günler. Şu hayırlı cuma günü dualarımız kabul olur inşallah. Bende 1Nisan da diğer mü’min kardeşlerim gibi sınava gireceğim. Rabbim sorularda yardımcı olsun. Herkese hak ettiği çalışıp emek verdiği gibisonuçlar gelir umarım.. Elim ayağıma dolanıyor. Ne yapacagımı bılmıyorum..:(

  • Başarılar diliyorum.Allah herkesin hakkında hayırlı olan kapıları açsın inşallah.Cümle imtihana girenlere başarılar diliyorum Allah yar ve yardımcıları olsun.

  • Başarılar diliyorum.Allah herkesin hakkında hayırlı olan kapıları açsın inşallah.Cümle imtihana girenlere başarılar diliyorum Allah yar ve yardımcıları olsun.

  • İyi günler,Cümle evlatlarımıza başarılar,Allah yar ve yardımcıları olsun.Emeklerini boşa çıkarmasın inşallah.çalışın ve Allah’a güvenin mutlaka başarırsınız.

 3. ”ALLAH ” sizden razı olsun. bu ay ortalama yükseltme sınavına giricam inşallah ALLAHIN rızasıyla geçerim. herkese basarılar .

  • Başarılar diliyorum.Allah yar ve yardımcın olsun.Sınava girerken, “Ya Hayyü Ya Kayyüm Birahmetike esteğisü” duasını okuyabi,ldiğin kadar oku.Sınav Başlamadan öne de ” Ya Evvel” ismini 37 defa oku.

 4. ben kpss sınavına hazırlanıyorum ve hayatım elhamdülillah iyi ama biraz karışık yoluna girmesi için ve okuduklarımın aklımda kalması için bir dua önerebilirmisiniz bana birde istihare yapıyorum ben sevdiğim için fakat birşey görememekteyim sebebi nedir sizce

 5. çok teşekürler allah razı olsun. Başarılar diliyorum.Allah herkesin hakkında hayırlı olan kapıları açsın inşallah.Cümle imtihana girenlere başarılar diliyorum Allah yar ve yardımcıları olsun.

 6. (Allah Razı Olsun) bu site ile tesadüfen karşılaştım çok teşekkürler bu dua bana yazılımda yardımcı olur “İNŞALLAH”HERKESE BURDAN BAŞARILAR DİLİYORUM sevgiler saygılar…….!!!!!

 7. ders calışmak istiyorum ama nedense dersin basına gittiğim zaman içimdeki ümitsizlik cıkıveriyo ortaya kazanmadıgım zaman neyin ne olacagının farkındayım ne kadar kötü olacagımında calışmak ve kazanmak istiyorum ama buna ragmen hiç bişey yapamıyorum :(((

  • Yapacağım ve yapabilirim bende herkes gibi yaparım benim neyim eksik dyeceksin zeynep. Hadi bakalım ben sana güveniyorum ve başaracağın da eminimbir besmeleçek. Derse başlamdan önce du duayı oku. “Allahümme ahricna min zulumatil vehmi ve ekrimna bi nuril fehmi veftah aleyna ebvabe fadlike venşur aleyna hazaine Rahmetike bi Rahmetike ya Erhamerrahim.”

   Bu dua derse başlamada önce okunursa Allah-ü Teala o kimsenin anlayış gücünü artırır.
   Birde Allah’ın “Ya Evvel ismini 37 defa oku. 184 de Ya MUKADDİM oku.

 8. ben 24 saatlik bi yoldan gldim yeni üniversite okuyorum ailemden uzağım ilk sınavlarım bi kaçı kötü geçti.ne yapacam bilmiyorumi ikinci sınavlara calışıyorum yamayacam diye cok korkuyorum herkesden dua bekliyorum ve aileme yakın olam gerekir ne olur bana yardım edin neyacam bana bi tavsiye söyliyin. uyuyamıyorum yapamayam diye

  • Hediyekardeşim yapamıyacağım değil yaparım yapacağım diyeceksin.derse başlarken yorum yaptığınız duayı okuyun.her gün 37 Ya Evvel 184 Ya Mukaddim okuyun.her gün okuyabildiğiniz kadar”Ya hayyü ya kayyum birahmetike estegisü” okuyun herşeye Besmele ile başlayın

 9. s.a hocam ben derslerimde başarılı olmayı çok istiyorum ama hem ders çalışma isteğim olmuyo hem de dersleri bir türlü anlamıyorum hocam lütfen yardım edin bana … Şimdiden çoook teşekkürler ALLAH sizi ve sizin gibileri başımızdan eksik etmesinnn …… AMİNNN

  • Fadime merhaba ben hoca değilim.Bu sitenin yöneticisyim.Derse başlamdan önce:
   “Allahümme ahricna min zulumatil vehmi ve ekrimna bi nuril fehmi veftah aleyna ebvabe fadlike venşur aleyna hazaine Rahmetike bi Rahmetike ya Erhamerrahim.”

   Bu dua derse başlamada önce okunursa Allah-ü Teala o kimsenin anlayış gücünü artırır.
   Daha c-sonra derse besmele ile başla 57 defa “Ya Mecid Celle celalühü” 48 defa “Ya Macid celle celalühü “oku.”37 defa da Ya Evvel celle celalühü”oku sunava girmeden önce de 184 defa Ya Mukaddim c.c bir bardak suya oku ve su-ınav agit.

 10. Salam aleykum hocam(bunu bizlerde hurmet alameti olarak soyluyorlar ve bu bizde hoca deyilde_Muellim adlanir),her wey ucun kocaman tewekkurler bu kadar insanin acisini dinlemek onlara care bulmak kolay biwey deyil biz agirliklarmizi konuwmakla sizi yukluyoruz ama siz yinede hic bikmdan usanmadan bize yardiminizi esqemiyorsunuz ALLAH (C.C) SIZDEN DAIM RAZI OLSUN Onun sevdiyi kul olasiz INWALLAH AMIN.
  Hocam ben AZERiyim sizin siteni cok seviyorum cok samimi 1 yer,yardiminizdan da 1kac defa yararlandim.(ben bazi sozleri_laflari azerice yaza bilirim anlamasaz yeniden yaza bilirim)son defa eyer hatirliyorsaniz sizden birisinin hayati ucun sormuwdum__o birisi benim)
  ben niwanlimla hic qecinemiyoruz cun o cox weyi sorun yapiyor onu nicin dedin bunu nicin yaptin orda woyle zarafat yaramaz falan filan qibi weyler bu qibi weyleriyle saolsun beni hic sikintisiz burakmiyor, ne yapacagimi bilmiyorum bu kucuk weyler boyuk kavgalara qetirib cikariyor ne yapip ne edeceymi bilmiyorum,bunu konuwmakla estagfurullah ALLAHA isyan etmiyorum sadece care bulmak istiyorum.ben size qerekirse yazarim neler ediyor.aslinda beni seviyor bende onu ama biz haftalarca kus 1kac saat bariwmiw oluyoruz yani hep kavga kavga,anne ve akrabalarida beni baw ortume qore sevmiyorlar,Niwanlimsa_(uzuklerimiz takili bu yayda toy olmali)ama biz hep kavqali cok korkuyorum ki aile olursak bana hep sorun cikaricak hep anne babasinin sozunu dinler onlarin sozunu der ve beni hep kucumser hep manevi eziyyet eder,ne yapib edeceymi bilemiyorum cok sikintida oluyorum kendimi toparlayib how davraniyorum hakli oldugum weylerde yine ondan ozur diliyorum ama o yine bana seni bagiwlamayacagam sen hep boylesin sen benim asabimi bozdun sen bizi bu hale qetirdin senden hic hayir yok bana diye beni cok kiriyor cok uzuluyorum cunki ben niwanli kizim istediymi yapip edeceymi diqer sikintilarmi yalniz onnla paylawib rahatlamak istyorum ama osa beni …
  ama o yalniz benle boyle benden kenar hic kimseyle kotu davranmaz hic kimseyle herkesle waka yapar konuwur gulur gecimli olur..icimde cok wey var konuwmakcin size yani nelerden sorunlar cikariyor bana neler soyluyor luzum olursa yazarim ne olursunuz benim icin dua edin ve bana ne yapip edeceym dua ve zikrlerden yazin kecen defa 88Ya Halim Ya Kuddus 170 soylememi dediz yapiyorum her gun neticesi 1azca hiss ediyorum ama yinede kusuz yinede qerekse benimle sert konuwa bilir ..ben iwliyorum bow vaktim cok az yani mumkunse cok qecerli saatlarce vakit almayan bieyler olsun ALLAH daim yardimciniz olsun AMIN
  CEVABINIZI sabr ve sevincle bekliyorum

  • Sana hainlik yapan yada kötü davraran kim varsa,

   Niyet ettim Allah rızası için,” …………………………şu kişinin(buraya falandan olma falan diyebilirsiniz.bana karşı bütün düşmanlıklarını dostluğa çevrilmesi,bana karşı hainlik ve düşmanlık etmeyi düşünmemesi,beni kendine dost görmesi,ve onun bana karşı düşündüğü bütün kötü düşüncelerin iyiliğe çevrilmesini diliyorum senden Allahım.Allah!ım sana güvendim,sana sığındım, hakkımda ne kadar kötü düşüncesi varsa iyiye çevir.beni onun gözünde,şirin ve sevimli göster.

   Ardından (101) defa “Ve innellahe biküm le raüfün Rahim” duasını okuyup.tekrar dua edin.
   Aranızın iyiolması için;Bir kimse eşinin yada bir kimsenin muhabbetini celp etmek yani kendine bağlamak için sure-i Yasin’i birinci “Mübin’e” kadar 53 kere okursa o kimsenin muhabbetini celp etmiş olur veya uzak bir yerde veya ayrı yaşıyorsa en kısa zamanda o kimseyi elde etmiş olur.

   Okuma zamanı sabah kuşluk vaktidir.Diğer zamanlar içinde okunması en az fayda sağlar.

   Okumaya başlamadan önce boy abdesti alınıp ondan sonra iki rekat hacet namazı kılınması ve ondan sonra okunması etkilidir.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Dua ile gelen şifa)
   Bak canım sen bu kadar iyi ve severken hoşgörülü davranırken sana kötü davranıyorsa ve aileside istemiyorsa sonra daha çok üzülürsün.Bence kesin konuş hep böyle olacak ise senin için daha hayırlısı çıkacaktır.Ben yiende dua verdimonları oku sıkıntılarının gitmesi için her gün “selamün kavlen mir Rabbir Rahim ” oku.Sen biraz düşün ve tekrar yaz.Yeniden konuşalım.

  • Bu yorum “Ben” Olan kişiye.Her hangi bir yiyeceğin üzerine 232 defa “Ya Kebir Celle Celalühü” okuyun.ikinizde yiyin.Bu hem dünya hemde Ahiret huzur ve mutluluğu için geçinde uyumluluk için iyi anlaşmak için,arada ki kırgınlık ve küskünlüklerin gitmesi için.

 11. “Senin elinde kızım.
  Senin elinde …”
  Canlı kalması da, ölü olması da senin elinde …
  bu cumleler benim cok howuma qitdi ondan tesirlenibde yazdim yukaridakilari

 12. ALLAH RAZI Olsun herwey icin INWALLAHki dediklernizi yaparim ve hayrinida qorurum AMIN..
  AMA benim ayrilma qibi wansim yok cunki ailem toya hazirlaniyo ve annem cok uzulur cun kiz kardewimde ailesinden ayrildi ve annemin sevmediyi birisiyle aile kurdu bununcun benim hic 1 wansim yok,annem eyer ayrilsan yuzuk kayitsa kendimi oldururum diyor..
  benimde o yuzden hec ayrilma wansim yok,hem universite vakitinden 1-1imizi seviyoruz beni elde etmek icin neler yapmiwdi ama indise bende kil kadar yanliw qorurse azab veriyo manevi..her weyin sebebinde beni qoruyo artik 6 yildir sevqiliyiz,bu kadar yili silip atmak cok aciveriyo..
  ben o ilk onceden ne dediyse yaptim,indide cok kucuk 1weyleri yanliwlari qecmiyo.yalniz ALLAH bilir sikintimi ve onun bana ne kadar azap verdiyini,bilir..
  Siz boy abdesti dediniz ya ben hafta ici iwde oluram ede bilmiyecem ya hefte sonuda olar?boy abdesti olmadan sadece abdestle olmazmi?

  • Olur canım olur üzülme Allaha dayan ve inşallah olur.Son olarak “Ya Kebir celle celaühü ” 232 defa bir yiyeceğe oku gönderdim bunu yap.yine görüşelim üzülme başaracaksın oldumu.

 13. Oldu yaparim ve tezlikle size iyi haberleri yazarim AMIN .. ALLAH (C.C)sizden razi olsun hocam cok iyi ve cok wefkatlisiniz,benimde insanlikda aradigim tek wey manevi qidani ala bilmek ne bahtiyar sizin yakinlariniz aileniz..
  her kes sizin gibi davransa ne olurdu 1 insana can demekle candan can eksik olmazki..
  cok agirmi how davranmak nicin boyle bu insanlar hep azap hep hor qorme awagilama…

  • Allah da senin karşındakileri Allahı seven sevdiklerini seven bundan dolayı daherkese sevgi ve şefkatle davraan inslar yapsın dilerim kıymetini bilirler senin.Allahın “Ya vedud celle celaühü” ismini hergün 400 defa oku.Birde Allahın Veli kulu olman ve her konuda yardımı olması için her gün müasit oldukça “Ya Veliyyü Ya Allah c.c “zikret.Allaha emanet ol.Her şey gönlünce olsun.Sıkıntısı olan çevrende ki insanlara tavsiye edersen sevinirim.
   ,

 14. verdiğiniz bilgiler için çok sağolun ben bir şeyi sormak istiyorum 184 defa Ya Mukaddim celle celalühü yü derse çalışmayan çoçuğum için ben suya okusam da içirsem olurmu?

 15. çok teşekkür ederim.sayın yönetici vereceğiniz yanıta çok ihtiyacım var lütfen yanıtsız bırakmayınız.sınava gireçek çoçuklar için anne veya babası bu bir bardak suya 184 defa Ya Mukaddim celle celalühü yü okuyabilirmi? aynı etki olurmu?

 16. 1 ay sonra sbs var polislik lisesini istsyorum ama puanım yetmiyor daha fazla ders çalışmak için ne yapmalıyım ne olur yardım edin

 17. bende ecemle aynı sıkıntıyı yaşıyorum sayın yönetici.

  duanın türkçesini de istiyoruz mümkünde.ne okuduğumuzu bilmek açısından

 18. YA ARKADAŞLAR SELAM ÖNCELİKLE

  DERS ÇALİŞİYORUM YAZ TATİLİNDE SORU ÇÖZÜYORUM

  SBS SINAVLARİ İÇİN Bİ TÜRLÜ SORULAR AKLİMA GİRMİO LÜTFEN YARDİM

  • samil kaç yaşındasın ne güzel dua etmek biliyorsun değil mi? Dua Allaha yakınlaşmaktır.Dua Allaha hacetini bildremktie.Yüce Allah dua etmemizi buyurmuş özelliklede bir birimize teşekküre dereim benden sana dua Allahım ömür boyu sağlık sıhhat başarı ve hayırlı bir yaşama versin

  • EREN BAŞARILAR EVLADIM SANA 37 YA EVVEL C.C 184 YA MUKADDİM C.C 51 BSEMELE OKU SINAV İÇİN SAYDA BAŞARI VE SINAV İÇİN HER DUAYID AOKUYAİBLİRSN

 19. iyi akşamlar benim 4 sınafa giden bir oğlum var çok isteksiz hiç birşey canı istemiyor canı isteyince yapıyor ve başarılı oluyo hangi ayeyi okumalıyım

  • kardeşim başarılı olması için istede dualar.var.drse başlamdan önce okuycağı dua var.birde her gün onun için 37 ya evvel c.c 184 ua mukaddim c.c okuyun

 20. Bu duanin Turkce meali ne? Bildigim kadariyla dua illaki Arabca olarak yapilmasi gerekmez. Kabul gormesi icin bir sart degil Arabca olmasi. Eger ayet veya hadis ise original Arabca olarak daha hayirli olur bildigim kadariyla. Sayet bu dua Kuran ayeti ve Efendimizin duasi degil ise, rica etsem Turkce mealini yazabilirmisiniz? Ezberlemek daha kolay olur. Tesekkurler ve Allah razi olsun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>