Her işte başarılı olmak için

Dua

 

 

 

 

 

 

 

Ya Kayyum isimini  her gün 780 defa zikreden kimse ,her tuttuğu işte başarılı olur ve işlerini kolayca halleder.her yerde herkes tarafından  sevilir ve sayılır.Bu isimin zikriyelemeşgul olan kimseler  mutluluğa erip isteklerine kavuşurlar.

Arama etiketleri : ya hayyum ya kayyum,ya vedud ya mukaddim,ya şafi ya allah kaç kere okunur,el kayyum fazileti,ya kayyum celle celaluhu,ya şafi kaç kere çekilir,ya vedud ya hadi ya cami ya mukaddim,yeni bir işte başarılı olmak için dua

79 “Her işte başarılı olmak için

  • DUA :

   “Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu”

   “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum”

   DUA:

   1. Elem neşrah leke sadrek
   2. Ve vada’na ‘anke vizreke
   3. Elleziy enkada zahreke
   4. Ve refa’na leke zikreke
   5. Feinne me’al’usri yüsren
   6. İnne me’al’usri yüsren
   7. Feiza ferağte fensab
   8. Ve ila rabbike ferğab

   Anlamı:

   1-) Biz senin için (mutlulugun) gögsünü açmadik mi?
   2 -) Senden yükünü indirmedik mi?
   3 -) O senin sirtini ezen yükü.
   4 -) Senin sanini yüceltmedik mi?
   5 -) Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylik vardir.
   6 -) Evet, zorlukla beraber bir kolaylik vardir.
   7 -) O halde bos kaldin mi, yine kalk (baska bir is ve ibadetle) yorul.
   8 -) Ancak Rabbine yönel.
   Sınavlarında; Başarı kazanmak,imtihanlarının iyi geçmesini isteyenler:Bir kere şu kesindir ki çalışmadan,gayret etmeden Allah’ın sizlere yardımcı olacağını düşünmek dogru değildir.Ama siz gayret eder çalişırsanız ardından da Allah’tan yardım isterseniz mutlaka yardım edecektir.

   Okunacak dualar.

   1 bardak suya 184 defa ” Ya Mukaddim Celle Celalühü” İsmi Şerifi okunur ve içilir.İçen kişi imtihanda başarılı olur.
   Sınava girmeden önce ” besmele çekerek “Allahım beni sınava doğru bir girişle girdir ve doğru bir çıkışla çıkar,katından bana bir yardımcı gönder” diye dua edilir. “Rabbi yessir vela tuassir Rabbi temmim bil hayr.” duası okunur.
   Ayrıca sınava girmeden önce Besmele çekilir. “Ya Evvel celle Celalühü “ismi, şerifi 37 defa söylenir.

   Sınava girmeden önce 3 yada 7 defa okunur.

   dar

   “Rabbi Zidni İlmen Ve Fehmen Ve El-Hikni Bi`S-Salihin.
   Rabbişrahli Sadri Ve Yessir Li Emri Vahlü`L-Ukdeten Min Lisani Yefkahü Kavli.

   Ya Hafız,ya Rakib,Ya Nasır,Ya Allah. Rabbi Yessir Ve La Tüassir, Rabbi Temmim Bi`L-Hayr.”

  • Bende size teşekkür ederim canım.Allah hepimizden razı olsun.Allah hakkımızda hayırlı olacak duaalrımızı kabul etsin.Allaha emanet olun.

 1. ama ben şunuda sordum her işte başarılı olmak için okunacak duada ‘ya kayyum’ ismini diyo yani sadece ya kayyum diceğiz yoksa duaın hepsinimi diye sormuştum.

  • Canım bir istek bir sürü dua vardır.Bunlardan biri evet “Ya Kayyum” Birde her işe başlarkene besmele çekip,Ya Hayyu ya kayyum Birahmetike estegisü” duasını okuyun.Birde “Ya Mukaddim” esmasını 184 defa okuyun.
   er işte Başarılı olmak için;

   Her gün (623) kere “Ya Allah,Ya Rahman,Ya Rahim Celle Celalühü) okumaya devam eden kişi başladığı her işte başarılı olur.Ayrıca rızkı artar,Sıhhati devamlı olur.

   Güç işleri kolaylaştırmak için:

   Her gün (352) kere “Ya Allah, Ya Kafi Celle Celalühü.” okuyan bütün güç olan işleri kolayca başarır.

 2. tamam..şimdi benim zikrettiğm esmlar ya bais,ya basit,ya cami,ya halim,ya kavi,ya kuddüs,ya metin,ya mürid,ya rauf ya latif,ya vedud bunları zikrediyorum..ben öyle bir durumdaydım ki anlatamam ruh gibiydim..artık şeytan o kadar benle uğraşıyordu ki öylesine yaşıyordum derken rabbimi unuttuğumu ona karşı kulluk görevimi yerine getirmediğimi fark ettim ve namaza başladım..sizin söylediğiniz iştirah suresini namazlardan sonra okuyorum bir de sıkıntılı zamanlarımda sizin dediğiniz gibi La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azıym diyorum….sizce esmları fazla mı okuyoruum başka ekleyeceğim bir şey var mı şimdien teşekkürler

  • Canım benim göreceksiniz ki Allaha yaklaştıkca sıkıntılarınız gidecektir.İstediğiniz esmayı istediğiniz kadar çekebilrisiniz özellikle şu anki ihtyacınıza uyan esmayı çekmeye çalışın.Allha yar ve yardımcınız olsun.her şey yoluna girecektir.Göreceksiniz.Yine bir sıkıntızın olursa her zaman seve seve yardımcı olurum.Allaha emanet olun.

 3. merhaba,benim sorum şu:allahın isimlerini çok okursak varlık gelir diye bişey okumuştum başka bir sitede böyle birşey mümkün değil diye düşünüyorum.sonuçta allaha yaklaşmak için okuyoruz,rahatlamak için varlık gelmesi tuhaf geldi.bu konu da yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

  • Öyle bir şey olabilir mi canım.Allahın isimlerinin her biri bizim için seçilmiş Allah yaklaşımdır.Her isim bizim bir ihtiyacımız içindir.Dikkat edin bakın Hiadayet istersen “hadi” ismi selamet istersen “selam” ismi.ne kadar o ismi çekersen o sıkıntın gider ve o isimle bütünleşirsin.Hoşçakalın Allaha emanet olun.

 4. ya ben ALLAHA isyan da etmek istemiyorum ama ben neden insanlar arasında bu kadar kasıyorum kendimi hep kaygı hep endişe..sevgili yönetici bana bir akıl verin ya okuduğum 11 esma var bir de dua ve namaz…bir de esmaları okurken sanki uyku basıyor,çok yorgun bitkin oluyorum..sosyal fobi için,kendine güven için dua yok mu?*

  • Berna hanım yavaş yavaş canım zamana bırak.Rahat olun o insanların senden üstün yanı yok onlarda senin gbib bir insan.Birde Şahmeran duası var isterseniz onu da okuyun.Herkes beni eleştirecek diye bakmayın sakın herkesin bir kusuru vardır kusursuz insan yoktur.
   Şahmeran duası

   havas ilminde,üst ve ileri sviyede kuvvetli ve özel amaçlar için kullanılan esmalardan tertip edilmiştir.

   Allah’u la ilahe illa Hüvel Hayyu’l-Kayyum
   Allah’u la ilalhe illa Hüve’l-Aliyyu’l-hakim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’s-Semiu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa hüve’l-Vahidu’l-Ehad
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ferdü’l-Varid
   Allah’u la ilahe illa hüve Raufu’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Aziz’u’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa hüve’z-Zahiru’l-Batın
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ahadu’s-Samed
   Allah’u la ilahe illa hüve’l-Fettahu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Huve’l-Azizu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Huve’l-Hannanu’l-Mennanu’Deyyan
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Kadiru’l-Kadir
   Allah’u la ilahe illa Hüve’Rafiu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rabbü’l-Arş’il -Azim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Meliku’l-Kudüs
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Hakku’l-Mübin
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Baisü’l-Varis
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Esmau’l-Hüsna
   Hüve’l-Hayy’u la ilahe illa Hu.Fed’uhü Muhlisine Lehü’d-diyn
   Subhane Birahmetike ya Erhame’r-rahimin.
   Ve’l-Hamdu-lillahi Rabbi’l-Alemin

   • kendini iyi hissetmek için bu yazıyı okuyun
    Evet kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız iyi şeylere odaklanın.Sakinleşmeyi ve tüm dikkatinizi istemediğiniz sizi üzen konular üzerinden çekmeyi öğrenin ve bunun için kendinizi zorlayın.Tüm duygusal enerjinizi ve dikkatinizi yaşamak istediklerinize yöneltin.Böylece enerji dikkatin bulunduğu yere doğru akmaya başlar.
    İyi şeylere odaklandığınızda kendinizi iyi hisseder,iyilikleri çoğaltarak dünyaya ve aynı zamanda hayatınıza katarsınız.Mutlu olduğunuz da hem kendi hayatınızı hemde etrafınızdakileri coşturursunuz.
    Yaşamınızda, beklentilerinize ve size verilenler farklıysa buna şaşırıp kalmayarak sorumlulugu üstlenin, daha sonrada gerçemkleşmesini istediğiniz yeni şeyler düşünerek,onları hissedin ve yerine geldikleride mutlaka şükredin.
    Kendi yaşamınıza ve çevrenize dikkat ettiğinizde kötü ve olumsuz şeylere odaklanıp,”bak göreceksin böyle olacak, ben zaten şansızım,hep böyle şeyler beni bulur” gibi olumsuz ve düşünceler düşündüğünüzde çoğu zaman olduğunu görmüşsünüzdür.
    Şunu unutmayın ve mutlaka uygulayın,İyi olmak için ve iyi hissetmek için hep iyi şeyler düşünün ve olacağına inanın.hayatınızın ne kadar çabuk değiştiğini göreceksiniz.Mutlaka zaman zaman olumsuz ve kötü olaylarla karşılaşırsınız,Olabilir hemen uzaklaşın başka şeyler, başka güzel şeyler düşünerek dikkatinizi ve düşüncelerininizi iyiye yöneltin.
    Sonsuz yolculugunuzda sonsuz iyilikler ve mutluluklar sizin olsun.

  • kardeşim sana zikir tavsiye edeyim Allah ın izniyle bişeyin kalmaz

   sabah uyanır uyanmaz

   50-( rabbi inniy…..) duası
   10-( Euzü bi vechillahil keriym…) duası

   500- Zekiy
   500-habir
   500- zahir
   100- Ya kayyumu fela yefutu şey un min ilmihi vela yeuduhu

 5. merhaba benim size tekrar bir sorum olucak.bayanların özel günlerin de dua etmesi günah mı?ben bildiğim sureleri okuyorum,ayetel kürsi,felak,nas,ama günah olur dediler.doğru mu ?acaba.teşekkürler.

  • Selam canım.Özel günler de zikir olarak Allahın isimleri ve diğer duaları okuyabilirsiniz.Sadece kur’an ellenerek okunamaz diye biliyorum.Özellikle özel günlerde dua etmek güneh diye bir şey yok herzamand ua edebilrisin ama namaz kılamazsın.Oruç tutamazsın.hatta seccadeyi serip kıblye dönerek oturup dua etmek çok makbuldür.Namaz zamanları oturup dua edebilirsin.

 6. çok güzel anlatıyorsunuz ama akın eden düşünceler var ya dur diyemiyorum..beni esiri altına alıyorlar ve arada sıkışıp kalıyorum nefes alamıyorum..kendime güvenim sıfır..napcam böle bilmiyorum…şimdi yaptğım çalışmalar esmaları zikretmek,iştirah ve şahmeran duasını okumak gün içinde ve le hevle vele kuvvet demek..sizce ben düzelebilcek miyim..bir de esmaların birbirni nötrlemesi gibi birşey olur mu??çoookk çaresizim ya dualarla iyileşen şu sosyal fobiden kurtulan oldu mu ya?sizi hep rahatsız ediyorum kusura bakmayın

  • Bak canım ne olur sakin ol iyi olacağım ben benim bir şeyim yok diye odaklan.Birde aşağıdaki duayı oku.Esmalardan da sıkıntına cevap verecek esmaları oku.Mesela “Bais” Ve elemneşrah suresi özellikle.
   Aşağıda gelecek olan ayeti kerime bunalımları hafifletmek,işleri kolaylaştırmak ve sebebi bilinmeyen sıkıntılardan kurtulmak için başvurulması gereken tesirli bir reçetedir.

   Her kim bu ayeti kerimeyi farz namazlarının sonunda olmak üzere ve bir cuma gününün ikindi vaktinden başlayarak aralıksız bir hafta müddetle okumaya devam ederse,hafta sonunda üzerindeki manevi sıkıntısının hafiflediğini yakinen görecektir.Cenabı Hakk o kimseye her hususta kolaylık ihsan edecektir.

   Bismillahirrahmanirrahıym.El ane haffefellahü anküm ve alime enne fiyküm da’fa.fe in yekün minküm mietün sabiratün yağlibu mieteyn,ve in yekün minküm elfün yağlibu elfeynei bi iznillah.Vallahü meas sabiriyn.

   Kaynak:Şifalı dualar(Manevi reçeteler)Arif Pamuk

 7. şeytan uğraşıyor sürekli benle..o yüzden de sakinlik falan bişrey kalmıyor…okuduğum esmalar ya basi,ya basit,ya kavi,ya kuddüs,ya metin,ya vedud,ya mütekebbir
  tamam dediğiniz duayı da okuycam…iştirah duası var bir de..bir de h.z musa duası var onu da okuycam..şahmeran duasını da okuyun demiştiniz…bir de yukarda söylediğiniz dua…çok fazla mı oldu sizce??

  • semaları çekin ama duaların hepsi bir güne çok olursa bir gün birini bir gün birini okuyunama birde doktora gidn bence.Allah sağlık versin acilen.

    • NAME: KARDEŞİM DUA EDİP VE GAYRET EDİNCE HE DUA KABUL OLUR..OTORUDUĞUN YERDEN HİÇ BİRŞEY YAPAMDAN DUA TABİ DUA KABUL OLMAZ.SEBELERİ YARATACAKSIN SONRADADUA EDECEKSİN

 8. peki şöyle yapsam..yukarda dediğiniz duayı namazlardan sonra okusam bir gün şahmeran bir gün iştirah duasını okurum..aminnnnnn

 9. Berna hanım en kısa zamanda bir hak murşitden el almalıdır.Esmalar evliyadan ders alınmadan çekilirse yararından çok zararı olur.Korumasız olunca tehlikeye açık olunur..Acil şifa diliyorum.

  • Asu Hanım bir çok din büyüklerinin kitapları var onlarda hiç ders alıncağını söylemiyor.Mesela Nihat Hatipoğlu Ve Arif Arslan,Osman Pamuk gibi.

 10. asu hanım şimdi içime kurt düşürdünüz.sonuçta ben ALLAH rızası için yapıyorum ve büüün saflığımla,çaressizliğimle yalvarıyorum..neden böyle dediniz anlamadım??

 11. sevgili yönetici şahmeran duasını okumak için öncesinde 2 rekat namaz mı kılınmalı??günde kaç kere okumalıyım??şimdiden teşekkürler

  • Günde 7 defa 21 gün diye yazar Dr.Arif Arslan’ın kitabında.Başta niyet et istersen 2 rekat hacet namazı kıl daha iyi olur.İyi akşamlar.

  • iyi akşamlar canım Allah en kısa zamanda şifalar versin.Bu kadar dua ve uğraş hiçboşa gitmiyecektir.inanarak yap.Mutlaka karşılığını göreceksindir.Allah dualarını kabul etsin.

 12. aynen dediğinize katılıyorum dilimden dua ve esma eksik olmuyor..ama insanların yanına gidince sanki beni zindana atmışlar gibi kasılıyorum…şimdi sürekli ya mukaddim,ya mütakebbir,ya vali,ya bais bunlar özellikle dilimden düşmüyor..şahmeran duasına dün başladım..bir de sizin verdiğiniz kısa bir dua var..ALLAHIN İZNİYLE ii olacam inşallah

  • Tamam canım geçecek ve iyi olacağım en kısa zamnda şifa veren Allahtır canı gönülden inan.hep olumlu düüşün Allah şükür çaresiz bir hastalık değil.Şifalar diliyroum Allaha emanet ol.

 13. merhaba bnm sorunum su ; bn eskiden çok konusan ama bos konusmayan biriydim simdi ise bi insan görünce adeta donuorum konusmak istiorum ama konusacak mantıklı bişyler bulamıorum bana nasıl bir dua önerirsiniz lütfen yrdmcı olnn :((

  • Merhaba Ayşin hanımcığım geçmiş olsun.Allahtan Şafi ismiyel sana şifa vermesini diliyorum.Canım Allahın”Fettah ismini 489 “defa çekin.Allah’ın “Bais” ismi şerifini 573 defa çekin.İçeceğiniz suya falan okuyup için.Bais ismi gafletten,içine kapanıklıktan,çekingenlikten kurtarır.Ve her işinde başarılı olursun.her 5 vakit namzada okuyun.Eğer namza kılmıyorsanız da vakit buldukça okuyun.Bu ismin faydasını göreceksiniz.Ayrıca “Elemneşrah” suresini de okuyun.
   Ayırca “Ya Bais,Ya fettah celle celaühü” zikirini birlikte güne 573 defa okuyabilirsiniz.Ayırıca mutlaka baştan niyet edin Allahım sana sığınıyorum şu sıkıntılarımdan ancak senden yardım dilerim.Okuacağım güzel ismlerinle bana şifa ve yardımcı ol diye.Duanın kabulü için her gün 55 defa “Ya mucib” oku.Biede bir an evvel olması içinde, “Ya evvel c.c.” zikrini oku.Eğer namaz kılıyorsan her namazdans onra yoks agün içinde oku.Allah yar ve yardımcınız olsun.Herhangi bir sorunuz için tekrar yazabilirsiniz.Allaha emanet olun.

 14. siz ne kadar iyisiniz ya.bakıyorum başka sitelere burçalara göre esma çalışması ve çok yüklü paralar alınarak yapılıyor…vicdan ya…siz ise hiç bir karşılık beklemeden yapıyorsunuz…sevgiyle kalın

  • Canım benim teşekkür ederim.Ben sadece Allah rızası için yapıyorum bu işi.Elimden ne geliyorsa.İnşallah çok kimseye yardımcı olabilme imaknı verir Allah.Allaha emanet ol.Arada nasıl olduğundan haber verirsen sevinirim.

 15. çok tesekkür ederim size dualarım sizinle :))) Allah sizden razı olsun insallah verdiğiniz esmaların faydsını görürüm :)) bn dha 15 yasındayım ileride psikolog olmak istediğim için güzel ve etkileyici konusmak bnm için çok önemli :))) sağıckla kalınn .

  • Canım benim güzel kızım bak psikoloğ olmak istiyorsun ne güzel önce kendine iyi olmalısın:kendini sevmelisin ve kendine değer vermelisin.Yaşamak güzel bu güzelliğide kendimiz yaratmalıyız.Mutlu olmayı önce iste mutlaka istiyorum diyorsun dimi.O zaman mutlu olmadığın şeylerin listesini çıkar kendine ve üzereinde düşün ne kadar önemli yada önemsiz.Allah ihityacımız olan her şeyi vermiş bize bir düşün ve tekrar konuşalım ve benim mutluluk ü
   zerien ve kişisel gelişim üzerien olan yazılarımı okymanı isterim .Tekrar yaz bana seninle konuşmayı çok isterim.Hadi hemen başla şimdi mutluyum ve mutlu olacağım mutsuz olmak için düşündüğüm şeyler önemsiz şeyler.diye başla seni öpüyorum görüşmek üzere.Allaha emanet ol.

 16. sizi tanımadan sevmeye basladım :) yaklasık 2 aydır eskisi gibi konusamadığım için çok mutsuzdum cevremdekilerin bni güldürme eğlendirme çabaları bosa çıkıodu sizin bana yazdığınız cevabı okurken yüzüme tebessüm yayıldı annemde bni tgülerken gördüğü için çok mutlu oldu anlayacağınız hem bni hem annemi çok mutlu ettiniz :)) verdiğiniz tavsiyeleri uygulayacağın Allah ın izniyle :) hem size yazıorum bir yandan da bni mutsuz eden mutlu olmama engel olan şeylerin listesini yapıorumm :) bir iki dakikada bna verdiğiniz tavsiyelerle bnm bakıs açımı değiştrdiniz gerçektn :)

  • Çok sevindim canım benim.Ne zaman konuşmak istersen ben burdayım.Lütfen hiç çekinme.Önce etrafına bak insanları yaşantılarını incele,hiç kimse tam mutlu değildir ve istekleri bitmez.Ama önemli mutlu olmak için çok önemli olan sahip oldukalrını bilmeli.Daha öncede bahsettiğim gibi,özürlü olan yaratılanlar ve sonradan özürlü olanalr var onlar bile sahip olduklarına şükredip mutlu olmanın yollarını bulmaya çalışıyorlar.Her şeyden önce de şükretmeyi bilmek gerekir.Her sabah kaltığın yani uynadığım zaman şükret Allaha .Allahım şüküğrler olsun bu gün de uyandım nefes alabiliyorum,konuşabiliyorum,yüriyebiliyorum,Ailem yanımda sağlıklıyım.Şükürler olsun rabbim bu günü mü senin rızan üzere geçirmeyi diliyorum diye dua et ve şükret canım.Göreceksin her şey daha başka olacak.Allaha emanet ol annene selam söyle ve anneni üzme canım senin mutlulugun onunda mutluluğudur.Görüşmek üzere canım.Allaha emanet ol.sağlık ve huzurla kal.

  • kendini iyi hissetmek istermisin?
   Nasıl düşünüyorsanız öyle hissedersiniz.
   Hanğimiz,kendimizi kötü hissediren,sıkıntılı,huzursuz,hüzünlü ve mutsuz hissediren duygulardan kurtulmak istemezki.
   Peki bunu nasıl başaracağız,bu depresif duygu ve düşüncelerimizden,kurtulup,kendimizi daha iyi hissedeceğiz? Ne yapmalıyız? Nasıl yapmalıyız?Neler yapmamalıyız?
   Şimdi gelelim,bize bu durumu yaşatan nedenlere;
   Kendini kötü hisseden,çoğumuz,genellikle bu durumu kabul eder gibi davranıp,hep birilerini suçlar,başına gelenleri sayar,yaşadığı olayları,sıralar,benim bu durumda olmam normal değilmi, diye birde başkalarına onaylatmak ister.
   Aslında,kendimizi kötü hissetmemize,mutsuzluğumuza,huzursuzluğumuza,ruhsal durumuzun bozulmasına,genel sağlığımızın bozulmasına,hayatımızı kabusa çeviren uykusuzluklarımıza,yaşama sevincimizn kaybolmasına,amaçsızlığımıza,daha bir sürü sayabilirim neden sadece kendimiz olduğunu hiç düşünmediniz değilmi.
   Şunu asla unutmamalıyız ki, biz istemedikce kimse bizi mutsuz edemez,huzursuz edemez,üzemez,bizi kötü hissediren,iyi olmamızı engelleyen,bizim olumsuz düşüncelerimiz,katı kurallarımız,alışkanlıklarımız, zaaflarımız,kendimizin iyiliği için yapmadıklarımızdır.
   Evet İnsan olarak bazı durumlarda,mutsuz,huzursuz,çaresiz kalmamız doğaldır.Bu bizim yaradılışımıdan dolayıdır.Örneğin,yakınlarımızın ölümü,başlarına gelen kazalar,sıkıntılar,yada kendimizin başına glenler.Ama inanınki bunlar geçicidir.Bu durumda bile kendimiz için yada yakınlarımız için elimizden geleninin en iyisini yaparak, beklemek gerekir.Sonucunu yaradana havale edip dua etmekden başka çaremiz yokdur.Hayat devam ediyor. yemek, içmek gezmek,çalışmak,gibi doğal ihiyaçlarımız devam ediyor.Kendimizi neden bu benim başıma geldi? neden … neden diyerek yıpratarak elimize hiç bir şey geçmez.Geçmişi ve olanları değiştiremeyiz değilmi?
   Bir de dha öncede söylediğim gibi,İnsanın en büyük düşmanı kendidir.Neden mi? Çünkü kendimizin sağlığına dikkat etmez hasta ederiz,sonra sağlığımıza kavuşmak için dortor,doktor gezer,şifa arar,yığınla para harcarız.Sıkıntılarımzın çözümünü ve nedenini aramaz,bunalıma girer,daha çok sıkıntı çekeriz.Bunalımdayım hastayım der akşama kadar yatar,tüm ihtiyaçlarımızı başkalarından bekleriz,iş yok nasıl çalışayım deriz,ama iş begenmeyiz.sorumluluklarımızı yerine getirmez başkalarına yükleriz.söz veririz sözümüzde durmayız.Aslında böyle yaparak bir şeyler yapmakdan kaçtığını,yapması gerekenleri ertelediğini düşünerek,rahatladığını hisseden bizler,beynimizin bir tarafında yaptığı bu yanlışlarla çok huzursuzdur,rahatsızdır,kendi kendiyle kavgalıdır.Tam burda şunu belirtmeliyim ki eğer sen benim ihiyacım yoksa bile yakınlarımın var,Kalkıp bir şeyler yapmalıyım,birilerinin yardımna koşmalıyım,herkesden her şeyden önce kendimi işe yarar hissetmem için,çalışmalıyım,gayret etmeliyim,Umursmaz haytıma son vermeliyim.herkesin kendine göre sıkıntıları var ama herkes bir şeylerle uğraşıyor. Bunu bende başarabilirim,başarmalıyım,kendimi sayğılı,değerli,işe yarar hisetmem için bunu başarmalıyım diyerek,hem kendini hemde etrafındakilerin mutlu ve huzurlu olmalarına katkıda bulunabilirsin.Ayrıca kendini iyi ama çok iyi hissedebilirsin.
   Boş duran insan, kötü ve olumsuz şeyler düşünür.
   Esas değinmek istediğim, kendimizi iyi hissetmenin yollarını nasıl bulup belirleyeceğiz ve başaracağız?
   Kendimizi kötü hissediren duyguları,tesbit etmek;
   Bunu nasıl başaracağız,İşte kendini kötü hissettiğin an, yada az önce ,düşündüğün ve kötü hissetmene neden olan duygu ve düşüncelerini belirle ve hemen bir yere yaz.Bu duygu ve düşüncelerden kurtulmak için bunun yerine,seni daha iyi hissedirecek olumlu ve güzel şeylerle yer değiştir.Bunu başarabilirsin, çünkü düşündüğün kadar zor değil.
   Bu duygu ve düşünceler tıpki radyodan gelen parazitli bir müziğe benzer.problem radyoda yada radyonun tüplerinde,transistörlerinde,hava şartlarında değildir. Sadece frekansının tekrar ayarlanması gerekmekdedir.İşte duygu ve düşüncelerinizdeki bu zihinsel ayarlamaları yaptığınızda sorun çözülmüş olacakdır.Tıpkı radyonun frekansını ayarlanarak sesin netleşmesi gibi,seninde duygu ve düşüncelerinin ayarlanması ile,sorunun çözümü netlik kaznacakdır.
   Son olarak sevğili kardeşlerim,kendinizi gaza getirin ve sesli bir şekilde kendinizle konuşun,ben bu durumdan kurtulmak istiyorum,bana, benden çok yardım edecek ve iyilik ayapacak kimse yokdur,yaşamak güzel,hayat güzel,kendimi olumsuz ve mutsuz eden nedenleri buldum,bunları kendimden uzaklaştıryorum,tamamen yok ediyorum.
   Ama şunu unutmayın, hemen eyleme geçmeniz gerekmekdedir.Ertelemeyin,yarına bırakmayın,biliyorsunuz,bir şeyi başarmak için önce eylem sonra istek gelir.Kendini iyi hissetmek istiyorsan yapamıyorum,deniyorum olmuyor değil.Yapabilirim, yapıyorm, ve yaptım ve kendimi çok iyi hissediyorum demelisiniz.
   Sayğıyla,sevgiyle ve iyiliklerle kalın

 17. sevgili yönetici ben esmaları zikretmeye ve dualarımı okumaya devam ediyorum..şeytanı uzaklaştırmak için bir dua buldum ve gün içinde sesli bir şekilde okuyorum bunun da faydası oluyor..rabbim sesimi duyuyor…bir de ya mütekebbir esması güven veriyor..inşallah iyi olcam…sevgiler

 18. olur mu hiç siz bana vakit ayırdınız cevap verdiniz ben de tabi ki size cevap yazacam…ayrıca ALLAH öyle bir güç verdi ki şeytanın vesvelerine artık kanmıyorum dualarım daha içten ve samimi..bir de olacak şeyleri rüyamda görüyorum…ALLAHIM SANA ŞÜKÜRLER OLSUN

  • Canım aferim sana işte böyle sen Allahı andığın surece şeytan sana yaklaşamaz.Çok daha iyi olacaksın Allah emnet ol.Sağlıklı günler en kısa zamanda inşallah.

 19. merhablaar yönetici…içimde çoookk büyük bir huzursuzluk var..gün içinde 200 defa rabbi enniy messeniyeş şeytanu binüssbin azab diye bir dua okuyorum herhangi bir zararı olmaz demi

  • Berna hanım geçmiş olsun.Ya Bais celle celalühü 573 defa çekin.Ya Fettah çekin 489 defa.Birde “Rabbiş rahli sadri ve yessirli emri vahlul ukdeten min lisanı yafkahu kavli.” duasını okuyun.Ve “Elemneşrah leke suresini okuyun.Ya selam celle celalühü çekin.Rahatlayacaksınız.

 20. merhabalar..size önceden de yazmıştım…sizin bilgilieriniz verdiğiniz cevaplar benim için önemli..sosyal fobi var bende.bunun için hacamat yapsam br faydası olur mu şimdiden teşekkürler

  • Hacamat konusunda bir şey diyemem.Bu sıkıntıdan kurtulmak için size şahmeran duasını öneriyorum.
   Bu dua kelime-i tevhit ve Esma-i ilahilerden meydana gelmiştir.Ama havas ilminde,üst ve ileri sviyede kuvvetli ve özel amaçlar için kullanılan esmalardan tertip edilmiştir.

   Allah’u la ilahe illa Hüvel Hayyu’l-Kayyum
   Allah’u la ilalhe illa Hüve’l-Aliyyu’l-hakim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’s-Semiu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa hüve’l-Vahidu’l-Ehad
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ferdü’l-Varid
   Allah’u la ilahe illa hüve Raufu’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Aziz’u’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa hüve’z-Zahiru’l-Batın
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ahadu’s-Samed
   Allah’u la ilahe illa hüve’l-Fettahu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Huve’l-Azizu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Huve’l-Hannanu’l-Mennanu’Deyyan
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Kadiru’l-Kadir
   Allah’u la ilahe illa Hüve’Rafiu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rabbü’l-Arş’il -Azim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Meliku’l-Kudüs
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Hakku’l-Mübin
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Baisü’l-Varis
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Esmau’l-Hüsna
   Hüve’l-Hayy’u la ilahe illa Hu.Fed’uhü Muhlisine Lehü’d-diyn
   Subhane Birahmetike ya Erhame’r-rahimin.
   Ve’l-Hamdu-lillahi Rabbi’l-Alemin

   Günde 3 defa olmak üzere 21′er defa okyun.
   Ayrıca sabah ve akşam olmak üzere 7 şer defa aşağıdaki duayı okuyun.
   Sabah ve akşam yedişer defa 21 gün okunursa Allah’ın izni ile vesevseden kurtulunur.

   “Ya Allahür rakiybül hafizur rahıym.Ya Allahül hayyüll halimül azıymür raufül kerim.Ya Allahül hayyül kayyumül kaimü ala külli nefsin bi ma kesebet hulle beyni ve beyne adüvvi.”

 21. sayın admin benimde 2 ricam olucak 1. eşimle ayrı eve çıkmak istiyorum ama kayınpederin izin vermiyor bunun için bir dua + 2. benim ilgilenmem gereken 2 işim var başarılı olmak ve yükselmek için bir dua istiyorum çok zor durumdayım kayınvalidem kayınpederim , eşimin babaannesi ,ben 2 kızım eşim ve görümcem 2 kızı yanımdalar 11 yıldır dayanacak gücüm kalmadı ne olur acil cevap bekliyorum yaradana emanetsiniz ….SAYGILARIMLA.

  • Mehtap merhaba Allah yardım etsin ve selamate çıkarsın inşallah en kısa zamanda.Fetih suresi var canım bir hatada 42 defa okuma usulü.Cumartesi başlanıp cuma bitirliyor çok makbul bir duadır.Onu yap bir.Birde Cuma günü dualar var.Sela ile ezan arasında “La İlahe illa ente ya Hannanü Ya menananü ya bedias semavati vel ard ya zelcelali vel ikram “100 kere oku ve dileğini dile.Her gün s00 defa “Selamün kavlen min rabbin rahim” 40 defa “Lailahe illa ente sübnaneke inni küntü minez zalimin” oku.Her gün sabha akşam yasin süreisni okumaya açlış dileğini dile.her gün 489 defa “ya fettah “çek canım “YaSelam “çek Allah en kısa zamand adualrını kabule etsinDularının kabul olması için her gün “55 defa Ya Mücib” ve bir an evvel olması için de “37 defa Ya evvel “oku.

 22. Merhabalar,ismim selim,sizlere bi durum arz etmek istiyorum,sevdigm kiza 3 harfliler musallat oldu,kizin dili tutuldu,ve gozunun onunde beni oldurdulr,1 ay sonra dili acildi,ne yasadiklarini nede beni hatirliyor,bu duqumda ben cok sikinti icindym,beni bilgilendirirsenz seuinrm

  • Doktora gitmesini sağlayın ayrıca; sitemde şifa dualrı var.onları okuyun ruhi hastalıklar için.
   H asta üzerine ve bir miktar suya 41 Fatiha,41 ayetül Kürsi,41 ihlas ve 41 felak 41 ihlas suresş okunsun.her sürenin sonunda suya “Hü” ismi şerifi üflenir.hasta bu su ile gusul abdesti alırsa Allahü Teala izni ile şifa bulur denilir.

 23. mrb bu sosyal fobi için bi dua yok mu bazı kişilerle konuşurken heycanlanıyorm ve sonra yüzüm kızarıyr aşırı terleme oluyor bi sakin olamıyorum kalbim hızlı atıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>