EL- KAYYUM esması ve zikrinin faydaları

EL- KAYYUM;Gökleri ve yeri,bütün mahlukatı ayakta tutan.Kur’an-ı Kerim’de pek çok yerde Allah’ın,HAYY VE KAYYUM olduğu birlikte zikredilmektedir.Bunlardan biride hemen herkesin bildiği ve her gün okuduğu AYET’EL-KÜRSİ’dir.

Allah’tan başka ilah yok.Hayy’dır O,sürekli diridir.Kayyum’dur O,kudretin kaynağıdır.ne gaflet yaklaşır O’na ne kendinden geçme ,nede uyku.

Ebced değeri ve zikir saati:EL-KAYYUM isminin zikri (156) adettir.Zikir saati Müşteri,zikrin günü Perşembedir.

Özellikleri ve bazı faydaları:

 • Bu ismin zikriyle uğraşan kimse,mutluluga erer,istediğine kavuşur.
 • Bu ismin zikrine her gün (780) defa devam eden  kimse,her tuttuğu iş kolayca hallolur.her yerde herkes tarafından sevilir,sayılır.ilği ve itibar görür.
 • YA HAYYU YA KAYYUM ismini her gün güneş doğarken ZÜHRE  saatinde ,vekfi üzerinde iken (174) veya (870) defa zikreden kimse kısa zamanda bir çok olağanüstü hallere vakıf olur.birtakım gizli sırlar,özellikle yıldızların esrarı kendisine açılır.yerin ve denzilerin altında olup biten birtakım olaylardan ve uzayın derinliklerindeki esrarengiz şeylerden haberdar olur.İnsanların kafa ve kalplerinden geçen birtakım şeylere de nufuz edebilir.

kaynak:Dr.Arif Arslan(esmaül hüsnanın keşfi)

 

Arama etiketleri : ya kayyum,el kayyum,ya hayyum ya kayyum fazileti,ya kayyum fazileti,ya kayyum esması,ya hayy ya kayyum,ya hayyum ya kayyum zikri,kayyum esması

9 “EL- KAYYUM esması ve zikrinin faydaları

 1. Mesut Bahtiyar

  arkadaşlar öyle 3-5 günde belli sayılarda bu zikirleri çekince kimse bir şeyler beklemesin bu işler öyle hemen olacak işler değil bu işler emk isteyen hal isteyen işler hem destursuz bir adım bile gidilmez. Önce aşı lazım biz 1986 dan beri hep çekiyoruz hemde sizin dediğinizden fazla ge de bir şey yok. bu zikir 6. makamın zikridir. Öyleyse önce o makamın halinin sende vücut bulması lazım. Ölmeden önce ölmen lazım. bunların hangisi var. Benlik ve enaniyetinde yaşayanlara bu sırların kapısı açılmaz. önce istememeyi öğrenmek lazım. daha çok anlatılacak şeyler var ama bu kadar yeter. Bu iş temelden başlar bu işin temeli de la ilahe illallahtır.

 2. YA HAYYU KAYYUM OLAN ALLAHIM HAYY VE KAYYUM HAKKI ICIN GUNAY KULUNU BASTA MUHAMMED MUSTAFA OLMAK UZERE TUM MUKMIN KULLARINI AFFU MAGFIRET ET HER TURLU DUALARIMIZI HAYIRLI OLANLARI KABUL EYLE AMIN VELHAMDULILLAHIRABBULALEMIN…

 3. YA SEMI YA BASIR YA GANIYYU YA KADIR YA VEHHAB YA VEDUD YA LATIF YA NUR YA MUHEYMIN YA SETTAR YA EHAD YA SAMED

 4. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM EY GOKLERİN VE YERİN YARATICISI NURU EY KUDRETİ HER SEYE YETEN SETTAR ALLAHIM UMMEDİ MUHAMMEDİ AFFU MAGFİRET EYLE AMİN…..

 5. EL MELİK EL KUDDUS ES SELAM EL HAKK EL VEKİL EL MECİD EL VEDUD ES SEMİ EL BASİR ALLAHIMIZ ESMAUL HUSNANI VESİLE EDEREK SANA YAKLASMAYI SU MİSKİN KULUNA LUTUFTA BULUN AMİN.

 6. EY RABBİM ZATININ BÜYÜKLÜĞÜNE VE SALTANATININ KADRÜ KIYMETİNCE SANA HAMDÜ SENALAR OLSUN ŞÜKÜRLER OLSUN SONSUZA DEK SANA YARAŞIR ŞEKİLDE HAMDOLSUN SANA YARAŞIR ŞEKİLDE ŞÜKÜRLER OLSUN AMİN AMİN AMİN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>