Sitemiz yorumları ve facebook sayfamızdan kabul olan dualarımız

sponsor reklam

Değerli üyelerimiz ve değerli sayfa kardeşlerimiz. Sitemizde her  yorumu okur ve cevap  veririm mutlaka,zaman zaman uzun uzun konuşur dertleşiriz elimden geldiğince acizane yardımcı olmaya çalışırım.Site yorumlarına  şu duayı okudum olumlu cevap aldım dualarım kabul oldu diye yorum yapan kardeşlerimize ve facebook sayfamızdan da bana mesajla ulaşan haber veren sevinç yaşayan ve bize de  yaşatan kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Diğer dua kardeşlerimizin de inşallah hem dünyası hem ahireti için hayırlı olan duaları kabul olur.Sıkıntı içinde olan kardeşlerimizde selamete çıkar inşallah.

Hiç bir dua boşa gitmez kardeşlerim “Duam kabul olmadı,olmuyor” demeyin ” vakti var,yada hayırlı değil,Rabbim mutlaka beni benden daha çok sever ve düşünür “ diye düşünün.Evet dualarımızın hepsi kabul olmayabilir.Ya zamanı vardır,yada hayırlı değildir ki kabul olmamıştır. Ama duanız kabul olmasada mutlaka sizi ahirette karşılar.

Duanın kabul olma şartlarından biri; Helal istek olucak,olabilicek mantıklı istekler olucak,Başkasının kötüğü için dua edilmiycek.Duada mutlaka önce Allah rızasını canı gönülden isteyecek sonra kendi isteğini ki Allahın rızası her isteğimizden daha önemlidir.Dua ederken önce “İsitiğfar” “Allaha Hamd” sonra “Peygamber Efendimize salavat” okunur. Dua etmeye başlamadan önce  7 defa  “Subhane Rabbiyel aliyyil alel vehhab” 3 veya 7 defa okumalıyız. duada niyet çok önemli.İşte burdan sonra niyet edilir. Duanız neyse okunur.dua sonunda ” “Sübhane Rabbike Rabbil-izzeti amma yesifun.Ve selamun alel-mürseliyn.Velhamdülillahi Rabbil alemiynel Fatiha ve messalavat” denir.
Şu şekilde tekrar salavat getirilir:”Allahümme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deyip Fatiha süresi okunur.

“Amin” deyip dua bitirilir.Allah  kabul etsin.

Şİmdi mesaj ve yorumlardan topladığım kabul olan duaları yazdım kardeşlerim.

EVLİLİK İÇİN OKUNAN VE KABUL OLAN BİR DUAMIZ
Merhaba Ben bu dua sayesinde hayatımın aşkı ile evlendim 2015 yılında 2 yaşındada kız evladım var allah bağışlasın. Bu duayı okumadan önce çok acılı bir aşk deneyimi yaşadım. 21 gece bu duayı 51kez bıkmadan gönülden rabbime yalvararak okudum. Ve rabbim karşıma 1 hafta sonra evleneceğim adamı çıkarttı ve 5. Ayımızda herşeyimiz tam olarak evlendik. Hayırlı eş isteyenler mutlaka inanarak okuyun rabbim sizi her anlamda duyuyor ve geri çevirmeyecektir.
51 Salat- mecüle

51 kere “salat-ı mecule’”Çözülmez düğümleri çözen salavat

KARDEŞİMİZ
Hayırlı akşamlar Zeynep Hanım. size kaybolan anahtar için yazmıştım. verdiğiniz duaları her gün 100 defa okudum. annemle sürekli selavat çektik. ilk gün bulamadık dün paylaştığınız tün dilek dualarında anahtarı bulmaya niyet edip okudum. bu sabah defalarca baktığımız yerde bulduk. Allah sizden razı olsun Rabbim size ve tüm dua kardeşlerime ummadıkları yerlerden sevinçler yaşatsın.

çok teşekkür ederim inanın bu olay diğer pek çoklarının yanında küçük kalır ama bizim için ayrı bir önemi vardı.
sizin sayenizde benim ve sayfayı tavsiye ettiğim arkadaşlarımın hayatlarında o kadar çok şey değişti ki. ben hep şuna inanarak dua ettim. nasıl camı açtığım zaman dışardan soğuk havanın geleceğinden kuşkum yoksa elimi açtığım zamanda Rabbimin kabul edeceğinden kuşku duymadım. bu gün olmazsa yarın devam ettiğiniz zaman mutlaka rabbim ol diyor.

“Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …(Bu kısımda kaybolan yada çalılan eşyanın adı söylenmelidir.)” duasını okuyabilir.(İbni Âbidin) hergün 100 defa. bu duayı da her gün 100 defa okuduk. ararken sayısız selavat ve sübhanallah okuduk. zaten okumaya başladığımızın 2. günü bulundu. ayrıca sizin pazartesi günü paylaştığınız dilek dualarını anahtarın bulunmasına niyet ederek 1 er defa okudum.
tekrar teşekkür ediyorum Allah razı olsun. hayırlı akşamlar.
Zeynep hanım insallah birilerine vesile olur. Rabbimin bildiği bir dogru zaman vardır mutlaka. Her zaman Rabbim senden hayirlisini istiyorum hayırlısıyla istiyorum demekte cok önemli. Tüm dualara katılamasam da sayfanızı her gun takip ediyorum. Esmaül hüsnanin Gücü insan beyninin algılanmaktadır aciz kalacağı kadar buyuk benim daha cok işim ve ailemle ilgiliydi dualarım inanin Rabbim Red etmedi. Sizinle paylaşmıştım öğrencim babasından dayak yiyordu guzel bir is buldu baska bir Şehirde yeni bir düzen kurdu üstelik Alevi bir kızdı. Teyzem iftiraya uğramıştı 2 çocuğu birden bu Yüzden suçsuz yere hapse girmişti hiç bıkmadan hep inanarak 6 ay sizin dualarımıza katıldık 15 sene ceza yerler Demişti avukat 2. Mahkemede serbest kaldilar. Cok borcu olan bir arkadaşıma sizi takip etmesini soyledim su anda cok daha iyi durumda.Kalpten inanarak Allah’ım senden hayırlısıyla istiyorum diyebilmek önemli. Eğer isterseniz bunu da paylaşabilirsiniz.
———————————————————–

Nazan;” Malın satılması için bir dua vardı onu okuyordum hiç satılmayan arabamız satıldı mal mülk sahibi olmak için dua vardı onu okudum sıfır araba ve bi yayla evi aldım birde sürekli tekasür suresini okuyorum çok şükür borçlarımı kolaylıkla ödüyorum.”
—————————————————–
Deniz;” Bildiğim kadarıyla sonuç alabilmek için 40 gün okumak gerekiyor daha önce ya cami okudum küs olan arkadaşlarımın barışması için şaşırtıcı bir şekilde bir anda batıştıklarına şahit oldum 256 ya nur 129 ya lâtif 108 ya hakk 312 ya rakib 94 ya Aziz 336 ya. müsavvir.

—————————————————

Gül ” Her gün okumaya calisiyorum.330 ya Allah 185 ya evvel.136 ya mümin aklima geldikce ayetel kürsi insirah fatiha oluyorum cok faydasini gördüm.”

Gül ” Salavati mecule salavati cok faydali bi salavat.51 gün devam edildigi takdirde mutlaka karsilik geliyo.”

Gül :Ben selaten nariye ya latif celli celaliyi okudum biseylerin degistigini gördum insallah allahim
—————————————————
ŞİFA İÇİN KABUL OLAN DUA

Yurdagül  kardeşimiz
Bu dua şifa duaların şahı olarak görüyorum çok da okumuşumdur Allahım ın izni ile şifasını çok gördük.
Okunacak dua:

HASTALIKLARIN ŞİFASI İÇİN(HIZIR A.S DUASI)


OKUNACAK DUA;

”  Aksemtü aleyki eyyetühel ılletü bi izzetillâh.Ve bi azameti azametillâh.Ve bi celâli celâlillâh..Ve bi kudrati kudretillâh.Ve bi  sültani sültânillâh.Ve bi  lâ ilâhe illellâh.Ve bi mâ  cerâ bihil  kalemü min indillâh.Ve bi lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhi illen sarafti.”

MANASI:” Ey hastalık! Sana Allah’ın izzetiyle,azametiyle,yüceliğiyle,kudretiyle,gücüyle,la ilâhe illellâh ile,Allah katından  kalemin yazdıkları ve Allah’ın güç ve kuvveti ile yemin veriyorum,bu kimseyi terk edip uzaklaş.”

————————————————-

Meloz; Ya Veliyyü Ya Allah Ya Cebbar Ya Mecid Ya Rezzak Ya Vedud Ya Allah Ya Basit Ya Musavvir Ya Varis Ya Fettah Ya Bedi Ya Bedias semavati vel ard ya zül celali vel ikram İnna fetehna leke fethan Mübin Yunus duası Ayatel Kürsi sayısız okuyorum hergün Besmele çok faydasını gördüm.”
——————————————
Gülsüm: Perşembe gunu esimden haber bekliyordum bi konu hakkinda ve siz o an ya semiyi yayinladiniz sevindirici haber almak icin..180 tane okudumm ve sukurler olsun esimden sevindirici haber aldimm..ve ne zaman sevindirici haber almak istesem okuyorumm sukurler olsun hepp yardimci oluyoo bana..allahta sizden razi olsunn sizede her seferinde dua ediyorum mutlulugun sifresi yani zeynep hanimm:))
———————————————-
Ayşegül:”Ben la ilahe illallahul melukulhakkul mübin” hergun okuyorum yillardir gercekten cok faydasini görüyorum herkesin okumasini tavsiye ederim
—————————————
Yağmur;”Ya Selam ismini zikrettim ve Rabbimin izniyle selamete çıktım..Cuma günleri cuma suresini okudum, Taha suresini okudum ve kismetim açıldı..Sabırla ve içten dua edildiği takdirde rabbim boş cevirmiyor..Yalniz dua ederken kaygı bir tarafa bırakıldığı zaman tabi… Rabbim Zeynep Hanım’ dan da razı olsun böyle bir sayfada bize yardımcı olduğu için”
————————————————
Nermin: Zeynep Hanım.” Allah’tan ne istersen isteğine kavuşursun!” duasını paylaştınız oğlumun bir sıkıntısı vardır.Bu biter bitmez dua kabul oldu.Allah razı olsun sizden.
Dua budur;
Herhangi bir isteğin olması için;önce istenilen şeye niyet edilir.

Sırayla aşağıdaki sureler okunur.

3 defa okunacak:
1. İza zülziletil erdu zilzaleha
2. Ve ahracetilerdu eskaleha
3. Ve kalel insanü ma leha
4. Yevmeizin tühaddisü ahbaraha
5. Bienne rabbeke evha leha
6. Yevmeiziy yasdürun nasü eştatel li yürav a’malehüm
7. Fe mey ya’mel miskale zerratin hayray yerah
8. Ve mey ya’mel miskale zerratin şerray yerah

(Elemneşrahleke)(11 defa okunacak)

Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

Fil suresi 11 defa okunacak:

“Bismillahirrahmanirrahim: Elem tera keyfe fe’ale rabbüke biashâbilfîl. Elem yec’al keydehüm fî tadlîl. Ve ersele aleyhim tayran ebâbîl. Termîhim bihicâratin min siccîl. Fece’alehüm ke’asfin me’kûl.”

11 defa aşağıdaki salavat okunur.

“Allahümme salli alâ seyyidina Muhammedi’nin-nebiyyi’l-ümmiyyi ve alâ âlihi ve sahbihi ve sellim.”

Daha sonra kıbleye dönerek 786 defa “Bismillahirrahmanirrahim” okunur ve niyetinde istediğin şey için dua edilir.Bu işleme 7 gece devam edilir.Allahın izniyle ne isterse,isteğine kavuşulur.
—————————————————————-
BİR KARDEŞİMİZ.
Zeynep abla .111 defa okuna evliya zikrini okuduk o gün atamam ile ilğili çok olumlu bir gelişme oldu.Herkes şaşırdı.Teşekkür ederim.
Okunan dua budur:“Allahü hüve melikü semiün gadirun kerimün halimün Alimün latifün muinün sadıgun”
——————————————————————————
Bu ism-i şerifi herhangi bir niyet veya isteğiniz için 111 kere okursanız kabul olur biiznillah..
BİR KARDEŞİMİZ.
Bir evlilik işi vardı sürücemede idi. Sizin paylaştığınız 211 defa okunan dua var ” Ve hüvel kaviyyül azim” okuduk hemen olumlu gelişme oldu.
——————————————————–

Bir kardeşimiz

7 Gün ayetel Kürsi dua tertibini okudum duam kabul oldu.Saat gece 11 ile  6 arası okunan her gece ayrı sayıda okunan dua tertibi.
————————————————-

Bir kardeşimiz

70 Bin kelime-i tevhid  bitirdim.Daha bitmeden duam kabul oldu.Ben evalmak için okumuştum.Herkesin hayırlı duası kabul olsun.


Yine bir kardeşimiz  sevdiği kimseden haber almak istediğini bunu için 3025 Ya Mücib esmasını okuduğunu Sevdiği kişinin biter bitmez aradığını yazmış


Sizin tavsiye ettiğiniz  her namazdan sonra okunan 70 defa esmalar ve sonra salavat.Bu duayı okudum ve her işim rast gitti.Bırakmıyor  devam ediyorum.Çok faydasını gördüm. Kardeşlerimizde fayda görsün diye yazdım size.

70 Defa, “Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir” ve sonra salaten münciye okudum.


sayfamızdan ve site üyelerimizden Fidan kardeşimizinde duası kabul olmuş çok şükür.Allah hayırlı etsin
Hocam inwaallah benim bu yorumumuda dua edib duasi kabul olanlara ilave edersiniz.size is bulmak icin kac zamandir dua icin muracat etdim.en sonunda Zeyneb hanimin tavsiyesiyle VE HUVEL KAVIYYUL AZIZ (211DEFA HERGUN) okudum.20 gundur okuyorum icden ice Allaha Rabbime cok wukur ise girdim sonunda.cook kuvvetli dua.yeterki icden Allah rizasi icin isteyin..RABBIM TUM IS HALAL RIZIK ARAYAN KARDESLERIMIZE IS YETIRSIN.AMIN


Satılması gereken bir mal için kabul olmuş  dua;

Bu sayfa kardeşimizin mesajı:
Size daha öncede yazmıştım maddi sıkıntıların var evimi satamjyorum diye.
Evimi sattım.sahmeran duasını ikindi ile akşam arasi 11 gün 7 kere okudum.
Ve bir hafta sonra evime aynı anda iki alıcı çıktı ve birine sattik
Bunu yazıyorum belki kabul olmuş dualar arasında yayınlarımız diye
Sizi yakından takip ediyorum ve Allah razı olsun sizlerden
İnsanlar gerçekten çok mutsuz .imana ihtiyaçları var ve sizde böyle bir sayfa açarak insanları manen destekliyorsunuz.


Kabul olan bir duamız;

Zeynep hanim ben bu dua tertibini yaptim dilegim gerceklesti 2 gunde istedimki tekrar paylasin ki baskalarida faydasini gorsun benim duam kabul oldu rabbim herkesin tum hayirli dilegini kabul etsin ol desin ve oluversin ins yatsi namazindan sonra kibleye donuk yapsalar daha iyi olur ben oyle yaptim
çok sevindim canım ne için okudun acaba
Orda herhangi bir istegin icin diyo bende uzun zamandir bekledigim bi is haberi vardi onu diledim ve 2gunde cok guzel ruyalar gormeye basladim ve 2 günun sonunda haber geldi aile ici ailecek bekledigimiz cok guzel bi istekti ve rabbime eger hakkimizda hayirli ise bize bunu hemen bagset diye dua ettim cok sukur ailecek sevindik hemen oluverdi ve bu sebeple hakkimizda hayirli oldugunuda ogrenmis olduk.
Bu dua Bakara 117 ayeti kerimdir.

Bakara 117 Âyet-i Kerim duaların kabulü

sponsor reklam
Benzer konular
Yorumlar
sponsor reklam
Dualar

Dilek Duası, Hacet Duası, Sınav Duası gibi dualara da yer veriliyor

Esmaül Hüsna

Esmaül Hüsna mücizeleri ve ne zaman ne kadar Esmaül Hüsna okuyacağınıza dair bilgilere yer veriliyor

Hadis-i Şerifler

Peygamber efendimiz (sav) sözlü ifadelerine yer veriliyor

Şifalı bitkiler

Hastalıklara alternatif çözümler getiren mucizevi şifalı bitkilere yer veriliyor

Hastalık

Hastalığınıza tıbbi çözümler ile yaklaşan bilimsel bilgilere yer veriliyor

İslami bilgiler

İslam dininde neyin nasıl olduğunu ve neyi nasıl yapacağınıza dair bilgilere yer veriliyor

KAZA NAMAZI NEDİR? NASIL KILINIR?

KAZA NAMAZI NEDİR? Kur’an’da vaktinde kılınamayan namazların kaza edilmesi ile ilgili olarak açık bir ifade bulunmamakla birlikte, Hz. Peyga...

Ramazan Ayının ilk 10 ve 2 nci 10 gününde (Tesbih Namazı ve Hatmi Enbiya)

Ramazan ayının ilk 10 gün içinde ve 2 nci 10 gün içinde Tesbih namazaı kılmak ve Hatmi enbiya yapmak çok makbul bir ibadettir. HATM-İ ENBİYÂ...

Bütün kısmet kapılarını açan sırlı ” Bismillahi 20 Duası”

  Bütün kısmet kapılarını açan çok sırlı bir duadır Bu duayı okuyanın 1-) Mutluluk ve kısmet kapıları açılır. 2-) Kaza, bela ve bunlara...

İmsak saati “Peygamber Efendimiz’in okuduğu Dua

İmsak saatinde Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in okuduğu dua.Kıyamet günen kadar nurun tamamlanması ile okunan bir duadır. “Allahüm...

DUALARIN KABULÜ İÇİN GECE UYANDIĞINDA OKUNACAK DUA

Sevgili  kardeşlerim gece vakti yapılan dualar çok makbul dualardır. Ebû Hüreyre”den (ra) nakledildiğine göre, Resûlullah (sav) şöyle ...

Cuma gecesi Aile geçimsizliği-Sevgi Muhabbetin Devamı İçin Dua

Cuma gecesi sabah karşı 2 rekat namaz kılıp,ardından aşağıdaki  duayı (1000) defa tatlı bir şeye okuyup Ailede geçimsizlik olanlar,anlaşamay...

Kendisi için helal olan birinden “Sevgi ve Aşk teklifi Almak için Esma”

Allahü Teâlâ’nın ” El Mübdiü ” İsmi şerifi anlam ve mana olarak,”Kainatı yoktan var eden,vücuda getiren.” deme...

Sevdiği Bir Kişiden Hayırlı Haber Almak İçin Esma

Allahü Teâlâ’nın “Yâ Semi celle celalühü “ İsmi Şerifi “Gizli açık,alçak-yüksek,küçük-büyük ,her varlığın bütün sesl...

Sabah namazından Evvel Dilek-Sevgi-Muhabbet-terk eden birinin dönmesi için DUA

Yüce Mevla’dan önemli ve hayırlı bir dileği olan  bir kimse dilek ve hacetinin kabulü yada sevdiği bir kişiden sevgi ilgi ve alakayı g...

Her hangi bir işin görülmesi ve isteğin kabulü için Dua

Her hangi bir kişi veya makam sahibi ile görüşmende,görüşmenin olumlu olması,isteğin kabulü için,görüşme yapacağın kişinin isteğini kabul et...

esmaül Hüsna
İsminizin ebced değeri ..İsminize bakan esma nasıl bulunur?

Esmaül Hüsna’dan her biri başka bir isme bakar.Dolayısıyla siz de kendisiminize bakan esmayı tesbit edip her gün çıkan miktarı  okuyun...

Dua1
Bu duayı (41) defa okuyanın haceti kabul olur

“Ahmet Ziyâeddin Gümüşhânevi hazretleri buyuruyor ki: “Muyiddin-i  Arabî hazretlerine ait aşağıdaki duayı(41) defa okuyup haceti...

dua budur
Çok kıymetli bir dua her türlü istek için”Çok tesirli bir duadır”

Aşağıdaki Ayet-i  kerimenin  faydaları Hastalıkların tedavisinde. Dert ve sıkıntılardan kurtulmak. Hapisten kurtulmakta.  Borç ödemekte çok ...

fetih1
Her hangi Bir Dilek İçin Fetih Suresini Okumak( 7 günde 41 defa okuma usulü)

        Sıkıntılarınızdan kurtulmak,her hangi bir dileğinize kavuşmak için Fetih suresi çok makbul olan ve denenmiş bir ...

dua budur
Her türlü hacet için 7 gece Ayetel kürsi okumak

HER TÜRLÜ İSTEK ARZU VE HACET İÇİN OKUNACAK AYETEL KÜRSİ OKUMA  ŞEKLİ. HER KİM BU ÇALIŞMAYI 7 GECE ARALIKSIZ SAAT 23:00 İLE 06:00 ARASI OKUR...

dar
Çok kuvvetli ve makbul olan hacet duası

  Akşam namazını kıldıktan sonra (40) defa okunan aşağıdaki dua kabule şayan bir duadır.Çabuk kabul olması için,3 gün yada 7 gün arka a...

dar
Bekarlar için “evlilik duası”

Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,...

şükür
Duaları kabul olanlar ve okudukları dualar

Sayfamızda üye olan kardeşlerimden zaman zaman paylaştıkları faydalandıkları duaların toplamı..Kendilerine payalaşımları için teşekkür ediyo...

dar
Sınavlarda Başarılı Olmak İçin Dualar(Nihat Hatipoğlu)

   DUA : “Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu” “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahme...

İnşirah Suresi ve faziletleri(içi daralanlar,selamete çıkmak isteyenler,dileği olanlar)

İnşirah Suresi: Bismillahirrahmanirrahim. “Elem neşrahleke sadrak.Ve veda’na anke vizrak ellezi engada zahrak.Ve refa’na l...