İNŞİRAH SURESİ esrarı ve faydaları(Müşkil işler,unutkanlık,tembellikten kurtulma)

İNŞİRAH SURESİ:
Bismillahirrahmanirrahim,

1. Elemneşrahleke sadrek
2. Ve vedağna anke vizrek
3. Ellezi engada zahrek
4. Ve refağna leke zikrek
5. Feinne meal usri yüsra
6. Inne meal üsri yüsra
7. Feiza ferağte fensab
8. Ve ila rabbike ferğab

1.Biz, senin göğsünü yarıp-genişletmedik mi?
2.Ve yükünü indirip-atmadık mı?
3.Ki o, senin belini bükmüştü;
4.Senin zikrini (şanını) yüceltmedik mi?
5.Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır.
6.Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır.
7.Şu halde boş kaldığın zaman, durmaksızın (dua ve ibadetle) yorulmaya-devam et.
8.Ve yalnızca Rabbine rağbet et.

Mekke’de nazil olmuştur. 8 âyettir. “İnşirah” açılmak, genişlemek, sevinmek manalarına gelir.

 • Okuyanı kalp sıkıntısından kurtarır, rızkını çoğaltır.
 • İnşirah Suresini cam kaba yazıp, gül suyu ile yazıyı silip, içen kişi korku ve endişeden kurtulur.
 • Farz namazlarının ardından 3-5 veya 7 defa okuyan kişinin rızkı artar. Tembellikten ve kederden kurtulur.
 • Sıkıntıdan kurtulmak veya müşkil bir işi olan 2 rekat ALLAH rızası için namaz kılıp, 152 İnşirah Suresini okur ve dua ederse müşkilattan ve sıkıntıdan kurtulur.
 • Unutkanlığı gidermek için bir kaba yazılıp, zemzem veya yağmur suyu ile yazı silinip, içen kişinin hafızası kuvvetlenir.
Arama etiketleri : inşirah suresi,insirah duasi,inşirah,inşirah suresi faydaları,tembellikten kurtulmak için dua,inşirak suresi,tembellikten kurtulmak,inşirah suresinin faydaları

379 “İNŞİRAH SURESİ esrarı ve faydaları(Müşkil işler,unutkanlık,tembellikten kurtulma)

  • Canım benim tabiki olur.yada herhangi bir dua kitabından.Allah yar ve yardımcınız olsun ve dularınız kabul olsun.

   • sayın yönetici benim bir kızım var tam ergenlik döneminde ama o kadar zor geçiriyor ki, yapmadığını bırakmıyor saygısız kötü insanlarla arkadaşlık ediyor siz bana karışamazssınız diye hep bir asilik hep bir baş kaldırma sürekli. babayla ayrıyız babadan nefret ediyor beni saymıyor ve dinlemiyor benden izin almıyor iş bulup çalışıp ev tutup kendi başına yaşayacakmış etrafımızdaki herkez onunun iyi olması için çabalıyor kimseyi dinlemiyor bana karşıda terbiyesizce konuşuyor ağzı bozuk aile olmayı sevmiyormuş ailedeki insanları sevmiyor anne baba kardeşler hiç birimizi sevmiyormuş halbuki biz ona yardımcı olmaya çalışıyoruz o bizi düşman gibi görüyor ve yapmadığını bırakmıyor. ben onun inşaallah bu dönemi başına birşey gelmeden atlatmasını doğru yolu bulmasını istiyorum. sürekli dua ediyorum. Allah yardımcımız olsun hepimizin. bana da yardım eder misiniz? kızımın mülayim olması söz dinlemesi doğru adımlar atması ailesini sevmesi için ne okuyabilirim bana bir tavsiye de bulunabilir misiniz. şimdiden teşekkür ederim.

    • NUR KARDEŞİM HER GÜN 409 YA TEVVAB C.C 202 YA BERR C.C 170 YA KUDDUS C.C 68 YA HAMİD C.C 400 YA HADİ C.C OKUYUNDUA EDİN DOĞRU YOLU GÖRMESİ İÇİN

     • Size zikri öneririm.kuran da önemle 250 Ayette yüce Rabb’imizin ve Resulunun üzerinde önemlı bir ıkazı
      Çok kolay biri zikir formülü. Tahmin edemiyeceniz açılımlar oluyor . Site adresinden zikir nasıl yapılır a bakınız
      http://www.veyselkarane.com
      UYGULANMASI:

      1-Bir , besmele söyledikten sonra ;100 veya 70 kere “ TEVBE ESTAĞFURULLAH” söylemek… (İsterseniz Arabcasını söyleyebilirsiniz)
      2-(Besmele söylemeden ) En az 100 kere (Peygamberimize) SALAT-I ŞERİFE söylemek.(Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)
      3-Salat-ı şerifleri söyleyip , bitirdikten sonra “MUTLAKA” 3 İhlas ve 1 Fatiha okuyup,” Yüce Peygamberimize , akrabalarına ve arkadaşlarına ve salih kullarının ruhlarına” hediye ettim ” denilecek…
      4- Bir besmele çekilip , en az 100 kere “ LA İLAHE İLLALLAH “ söylenecek.
      ***Not : Zikiri bitirdikten sonra 3 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır…***
      Bu kadar mı ? Evet bu kadar…

 1. rahatsızlığı olan bir arkadaşım için okumuştum. bulunduğu ildeki doktorlar sonuçlarının iyi olmadığını söylemişlerdi.1 hafta okudum.çok şükür sonuçlar koktuğumuz gibi çıkmadı.bu duanın mucizelerine inanıyorum herkese de tavsiye ediyoum. Allah dualarımızı kabul etsin.

 2. galiba yanlış yere yorum yapmışım.. fetih suresinden bahsediyorum. ama inşirah suresinin de mu azzam etkileri var.unutkanlık için örneğin . okudum ve tavsiye ediyorum çocuklarımıza bolbol okuyalım

  • Evet hem fetih suresi hemde İnşirah suresi çok faydalı sürelerdir.İnşirah suresi özlelikle tembellik unutkanlık ve sıkıntılardan özellikle kalp sıkıntılarından kurtulmak için,genişlemek rahatmaka için faydalıdır.

 3. Tüm sureleri ve duaları her gün okuyalım.
  Peygamberimize layık ümmet olalım.
  Boş vakitlerimizi Kur’an okuyarak değerlendirelim.
  Allah’a emanet olunuz.

  • benim adım naciye annemin adı nimet kızımın adıda Ayşenur ismimize bakan esmayı öğrenmek istiyorum çok teşekkür ederim

  • Aminnn kardeşim.İnşallah aynı zamanda 462 defa “Ya Basıt” “Rabbiş Rahli sadri ve yessirli emri vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli”duasını da okuyabilirsiniz.

 4. Unutkanlığı gidermek için bir kaba yazılıp, zemzem veya yağmur suyu ile yazı silinip, içen kişinin hafızası kuvvetlenir…. BUNU NASIL YAPICAĞIZ BEN PEK ANLAMDIM DA NASIL SİLİP İÇİCEĞİZ

  • Bu süreyi bir kağıda yazıp bir sürahi yada başka bir kaba su doldurup unun içine bırakırsın ondan her su içersin taki kağıttaki yazı silinceye kadar.

 5. Selamın aleyküm ; Lütfen aldığımız reklamlara dikkat edelim…Kur’an-ı Kerim yazılı ve üstünde içinde çıplak kadın bulunan reklam var…Hayırlı günler…

 6. Öncelikle dua için Allah razı olsun,Birol Erkul arkadaşımızın yazısını görmeden ben not düşmeyi düşünmüştüm ki yorumlarda görünce tekrarlama gereği duymadım kesinlkle katılıyorum … maalesefki her yerde edepsizlik diz boyu yazıkki hemcinslerimiz bu şekilde kullanılıyor ve kendilerini kullandırdıyorlar.. yazık!!

 7. bu sure mucize bu surenin yüzü suyu hürmetine olmaz dediğim oldu imkansız dileklerim imkanlı oldu. rabbime ne KADAR ŞÜKRETSEM AZ. AYRICA PSİKOLOJİK SORUNLARA DA BİREBİR İLAÇ HAP KULLANMAYA HİÇ GEREK YOK BU SUREYİ OKUMANIZ YETERLİ

 8. İçim öyle bir sıkılmıstıkı denk geldım inşirah süresine okudugum andan ıtıbaren yuzumde değişik bir tebessum olustu insanın gercekten ıcını rahatlatan bır dua :)

 9. çoçuğum olmuyor nedenide bir türlü bulamıyor defalarca doktara gitmemize rağmen bir sonuç alamıyoruz banada dua edermisiniz bende evlat sahibi olmak istiyorum ve bu konu beni ve kocamı çok üzüyor bunun için ne yapmam gerek bana da yardımcı olun lütfen

  • Sedef kardeşim önce ne olur sağlıklı hayırlı bir evlat olacak ise istiyorum Allahım diye niyet edin.Ben sana dua ediyorum.Allah’ım ne olur sedef hanım için bir çocuk kısmet edecekisen hayırlı evlat ve sağlıklı olacak ise nasip et onun gönlünü de kısmetinde var ise evlat sevgisni tattır yok hayırlı olmayacak ise sen her şeyin ne iyisini bilirsin.Aminnnn.Fetih suresini yapın 7 günde 41 adet okum ausulü var sitemden alabilirsiniz.
   Her hangi bir dileğiniz için sabah namazını kıldıktan sonra kalkmadan bu dua yüz defa okursa dileğiniz en kısa zamnda gerçekleşir inşallah.Bu dua evliyaların okuduğu bir duadır.İsa Aleyhiselam bu dua ile ölüleri diriltirdi.

   Cenabı Allah’ın “evliya ” kullarından olan Süleyman bin Mukatil hazretleri tavsiye etmiştir.

   Duanın okunuşu:

   “Bismillahirrahmanirrahim.Vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil aziym.Allahümme inni es’elüke ya Kadimü.Ya Daimü,Ya Ferdü.Ya Vitru.Ya Ehadü.Ya Samedü.Ya Hayyü.Ya Kayyumü.Ya zel celali vel ikram.Fe in tevellev fekul hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym.”

 10. çok tşk allah razı olsun 7 günde 41 tane mi yoksa hergün 41 tane mi okuyacam 7 güne tamamlayacam fetih süresini. bu sabah namazı yapılan duayı her dilek için yapılırmı kaç gün okumam lazım

 11. Tükenmez kalem pilot kalem vs alkol bulunabilecek mürekkeplerle bence yazılmamalı .Bu işler için gül suyundan (doğal yapraklardan) elde edilecek mürekkep kullanılsa daha doğru olmazmı.Havvas uygulamalarında doğal bitkilerden elde edilmiş mürekkepler kullanılmakta ve amacına göre farklı bitkiler kullanılmakta.Sentetik mürekkepler sağlığa zararı olabilir.

  • bir gün alim adamlarda biri yolda yürürken bi başkasının bişey fısıldadağını görmüş.durup dinlemiş.adam yaradana ellerini açıp;allahım benim güzel koyunlarım var birini sana verem kes ye.,hatta yanında pilav da koy kuyluk yağınıda içine at çok güzel olur afiyetle yersin diye sesleniyormuş rabbine.bizim alim kızmış.napıyon sen allahımızın koyuna pilavamı ihtiyacı var madem dua edicen sana öğretem diye bi kaç dua ezberletmiş ve gitmiş.bi zaman sonra bizim alime bi ses;naptın sen o ezberlettiğin adam hergün benle konuşurken şimdi azaldı artık konuşmuyo git ve düzelt demiş.alim hemen adamın yanına koşmuş.bakmışki ellerini açıyor ve hemen kapatıyo.yanına gitmiş sormuş noluyo diye.adam yanlış okurum diye korkuyorom allahım bana kızar küser yanlış yaparım diye okuyamıyorum demiş. bizim alim adama aman kardeşim sen bildiğin gibi dua nı et yaradanına o seni böylede seviyo demiş.adam şükür yaradanıma uzaklaşmıştım deyip eskisi gibi koyun kuzu pilav diye yaradanıyla konuşmaya başlamış.yani şudur bence yanlış yaparım hata yaparım yanlış okurum kaçdefe okumuştum diye düşünülmemeli her an her zaman kalben allahımızı zikredip onu analım.yaradan bizim sıkıntılarımızı isteklerimizi arzularımızı bilir.kalben onunla konuşalım.7 10 20 defa değil ona teslimiyetle dua edelim.o herzaman bizim yanımızdadır.

 12. inşirah suresini yeni keşfettim .rabbim çıkardı resmen karşıma öyle bi anımda okudum ki tam içinde bulunduğum zorluğu anlattı bana . yaptığım hatalardan ötürü çok pişmanım resmen kendimden utanıyorum alllahım doğru yoldan ayırmasın kimseleri. yönetici bana iç sıkıntılarımı gidermem ve önümde hayatıma yön verecek olan sınavda başarılı olmam için ne önerirsiniz

  • Hayatına yön verecek zikirler Allahın ismleri ne istyorsan onun simleine başvur her ismi bizim birihtiyacımızı gidriyor.Doğru yol için “Ya Raşid c.c)” hidayet için “Ya Hadi c.c) sınav içinde İnşirah suresini okuyabilirsin.Birde 184 defa “YA MUKADDİMc.c) 37 defa YA EVVEL

 13. merhaba benim evliligimde problemler var 3 cocugum var ne yapayim bilmiyorum bana da dua edermisiniz hakkimda hayirlisi olmasi icin hangi duayi okumaliyim hakli oldugum halde haksiz durumdayim kocam gercekleri bir turlu gormuyor duaniza benide ekleyin lutfen

  • Sevda hanımcığım merhaba Allah doğruları göstersin canım Allah hidayet versin.Onun için her gün 400 defa “Ya Hadi c.c” okuyun doğruları görmesi içinde her gün 514 deaf “Ya Reşid” okuyun.Hajsızlığa uğrayanlar yasin süresin okusun denir.Yasin Suresini okuyun okuma usülleri sitemde var.Allah en kısa zamanda sıkıntılarını gidersin canım.Birde her gün Yunus (a.s) ın duasını oku 41 defa “La İlahe illa ente subhaneke inni künti minez zalimin.”

 14. selamün aleyküm ben sizinle bu gün tanıştım sesadüfen ve cok hoşuma gitti amacım inşirah süresini ezberlemkti ama sizin sayfaya kadar getirdi rabbim cok etkilebdm yorumlardan dualrdan ve önerilerinizden bende eşinden ayrılmış bir insan olarak rabbimden istedigim tek şey onun yüzüne bakamıyacak hatalarda ve günahlardan uzak durmak istiyorum ama cok kötü herkez herşey ben kactıkca sanki şeytan beni takip ediyor günah işle diye sevk ediyor beni .ama ben allah cc gül cemalini görememkten cok korkuyorum .dünya sıkıntılaırmsa saymakla bitmez ama ben uhrevi hayatımı kaybetmek istem,yrum bunun icin ne önerirsinz hangi duayı hangi ismini rabbimin şimdiden cok teşkkürle

  • MERHABA KARDEŞİM EĞER AYRILDIYSANIZ GÖRÜŞMEYİN ASLA UZAK DURUN.ÖZCELİKLE İSTEMİYEREK YAPTIĞINIZ HATA VE GÜNAHLAR İÇİN TÖVBE NAMAZI KILIN 2 REKAT ARKASINDA 100 İSTİĞİFAR ÇEKİN 100 SELAVAT OKUYUN.HER GÜN İSTİĞFAR VE SALAVATA DEVAM EDİN.ONADAN SONRA HER GÜN 170 DEFA “YA KUDDUS C.C” YA TEVVAB 409 DEFA” YA LATİF 129 DEFA YA NAFİ 201 DEFA YA ALLAH 1000 DEFA ALLAHIN VELİ KULLARINDAN OLMAK İÇİN HER GÜN ÖZELLİKLE CUMA GÜNLERİ 1000 DEFA YA VELİYYÜ YA ALLAH OKUYUN.SİTEME BAKIN SİZ BANA YAZI MEN MUTLAKA CEVAP VERİRİM AYRICA MUTLULUGUNŞİFRESİ FACEBOOK SAYFAM VAR ORADAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. HOŞGELDİNİZ HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLUN.

 15. merhabalar 5 yıllık evi 8 aylık bir bebeğim var 6 ay önce eşimin beni aldattığını öğrendiğimde dünyam karadı. ben bu aldatılma olayını öğrendiğimde eşimle aramda soğukluk girdi eşim benden boşanmak istiyor. eşimin ahlakı iyice bozuldu

  eşimin yuvasına eşine ve çocuğuna bağlaması için bana dua edebilirmisiniz yada ben hangi duayı okumalıyım.

  • ALLAH EN KISA ZAMANDA DOĞRUYU GÖSTERİP YUVASINA DÖNDÜRSÜN İNŞALLAH.
   Eve gelmeyen veya kaçan, sürekli dışarda olan eş,çocuk veya herhangi birini evine bağlamak,kaçmasını engelllemek yada geri getirmek için DUHA suresini belirtilen miktarda okumak ve yazılı nüshayı karanlık bitr yerde yada bir kitap arasında saklamak la istek yerine gelir.

   Cuma gecesi kalkıp abdest alarak kıblye karşı dönüp otur ve önce duha ” suresinin bir kere ,sonrada geri getirmek eve bağlamak ,ısındırmak istediğiniz kimsenin üzerine değmiş bir elbiseyi ,saç telinin veya başka bir eşyayı önüne koy,bir kere daha “duha” suresini oku.

   Duha suresi:

   “Ve’d-Duha velleyli iza seca.ma veddeake Rabbüke vema kala.Ve le’l-Ahiretü hayrun leke mine’l Üla.Ve lesevfe yu’tıyke Rabbüke feterda.Elem yecid ke yetimen fe eva.ve vecedeke dailen feheda.Ve vecedeke ailen fe ağna.fe emme’l-yetime fela tekhar.Ve emme’s saile fela tenhar.ve emma bi-nimeti rabbike fehaddis.”

   sonra da 170 kere şu duayı oku.

   “Allahümme ya camiannasi liyevmin la raybe fih.İnanallahe la yuhlfiü’l-miyad.icma beyni ve beyne fülan bin fülame ve tülane binti fülane…..”

   Okuma soarasında günlük veya ödağacı yakıp odanı güzel bir koku ile kokulandır.

   Bu sondaki dua yı Arapça olarak da yaz ve arapça parçayı katlamadan karanlık bir yere koy ve sadece geceleri okuyacağın zaman çıkar.Ona bakarak yogunlaş ve bir kere “vedduha” suresini okuduktan sonra alttaki türkçe harflerle yazılı olan duayı 170 kere oku.Arapça duayı da bir kitabın arasına yada karanlkı bir yere koyarak ortadan kaldır.

   kaynak.Dr.Arif Arslan(Dua ile ruhsal tedavi)

   Eşinden ve eşinin başkalarıya ilişkisinden rahatsız olan kimse aşagıdaki formülleri 21 gün uygularsa .Allah2ın izni ile eşini geri kazanacakdır.

   Bu işe başlarken önce Allah Rızası için abdest alıp,sonrada niyet edilmelidir.Ancak allah rızası için namaz da kılınırsa yapılan işlemin daha kısa sürede ve daha çabuk etkisi görülür.

   Yapılacak işlemlere başlaman önce, şöyle dua edilmeli.

   “Allahümme elki muhabbeti(filan bin veya binti falan veya fülane )ve ağlik kalbi aleyha acilen ve sür’aten”

   Duanın türkçesi de yapılabilir.Anne adıyla birlikde arası yapılacak kimselerin isimleri zikredilir.Türkçesi şöyledir.

   “Allah’ım acilen ve süratle(Mesela:Ayşe kızı Fatma ile Emine oğlu Ali’nin filane kızı falane ile falane oğlu filanı)birbirlerine sevdir ve kalplerini bağla”

   41 nohut ve karabiber okuma:

   41 siyah nohut yada karabiber tanesine 41 defa”Tebbet” suresi okuyup üflenir ve eşini kendisne bağlamak niyetiyle birebir ateşe atıp yakılır.

   Bir mikdar tuza 51 yasin okuma:Bir kimse sevdiği birinin veya eşinin muhabbeti için bir mikdar tuza 51 defa Yasin suresinin son sayfasındaki“Ve darabe lena ve nesiye halkah.kale men yuhyi’l -izame ve hiye ramim.”ayetini okuyup ateşte yakarsa ,Allah’ın izini ile o kimsenin muhabbeti artar.Sabrı kararı kalmaz ve evine döner.Eşine ve çocuklarına bağlanır.

   Sevgiyi artırmak için: yedi tane kesme şekere “Yasin” suresinin son iki ayeti olan“İnnema emruhu iza erade şey’en en yekule lehu kün fe’yekün.Fe-subhanellezi bi tedihi melekütü külli şey’in ve ileyhi turceun”ayetini okuyup istediği kimseye yedirirse muhabbetiartabilir.

 16. Merhaba ben cok sikintidayim cozum bulamadım 1aydir uyku yok.6,5aylik hamileyim hiçbir sorunum olmamasına rağmen (bebekle ve benle ilgili) sabaha kadar uyku yok.artik ayakta duramıyorum yorgunluk ve göz yanması cok sıkıntı veriyor.doktorlar care bulamadı ben inşirah okuyorum.baska ne yapabilirim????

  • Bakın bu duayı bebekler için vermiştim ve çok memnun kalanlar var.s,zde yapın ve ayrıca başka dua da vereciğim inşallah faydası olacaktır.
   Bir çocuk uyumakta zorluk çekiyor ve bir türlü uyuyamıyorsa,aşağıdkai dua yazılıp beşiğine bağlanırsa inşallah şifa bulur ve rahat uyur.

   “Bismillahirrahmanirrahim.Ve cealna nevmeküm sübata ve cealnalleyli libasa veceelnannehara meaşa birahmetike ya erhamerrahim.”

   Uyumakda zorlanan insanlar abdestli uyumaya çalışmalıdırlar.Bu konuyla ilğili hadis kitaplarında aşağıdaki bazı dualar tavsiye edilmişdir.

   Euzü bikelimati’llahi’t-tammati min şerri ma halaka ve zerae ve berae
   Bimillhi’llezila yedurru mea’s-mihi şey’ün fi’l-ardı vela fi’s-sema.Ve hüve’s-Semiu’l-Alim
   Allahümme ğarati’nnücum ve hedeiti-l-uyun.ve ente Hayyün kayyumün La te’huzühü sinetün vela nevm.İhdi kalbi ve emin ayni.
   Allahümme eslemtü nefsi ileyk.ve veccehtü vechi ileyk.ve fevvadtü emri ileyk.Ve’l-ce’tü zahri ileyk. Rağbeten ve rahbeten ileyk.La Melcee vela mencee ille ileyk.Allahümme Amentü bi-kitabikellezi enzelt ve nebiyikellezi erselt.
   Allahümme bismike emütü ve ahya.

 17. Hocam ben her defa soruyorum ama cvbni qoremiyorum ben nasil yazdiklarimin cvbni okuya bilirim ?
  onceki yorumlara nereden qire bilirim?
  ruyayla baqli sorunumu yazmiwdim wimdi cevabini okuyamiyorum..

  • Merhaba ben sitemde yorum kısmına eklenecek yazılımlar var o nedenle öncekileri siz göremiyorsunuz,Yapım aşamasında şu an.Siz tekrar yazın ben bakayım yada ben geriye doğru bakabiliyorum sorun neydi bana yazın ben bakayım.Aksaklık için özür diliyorum

 18. hocam mesajınızı yeni okuma fırsatı buldum önerilerinizi uygulayacağım çok teşekkür ederim ilginizden dolayı
  hoşçakalın.

 19. Selamunaleyküm, benim bir sorum olacaktı.
  Güzel rüya, salih rüya görmek icin dua yada
  namaz varmıdır. Yardimcı olursanız sevinirim..

 20. Arkadasim Allah rzi olsun senden hakkini helal et. 1000 er kere cekmem gerekenleri yazmissin hepsini bir seferde hergun mu yapmam gerekiyor birde bir bardak suya 132 Rabbi enni duasini ailece ictigimiz suyun icine doksem ailece icsek olurmu yanliz kendimmi icmeliyim? birde insirah suresini 2rekat namazimi kilip 152 defa suya okusam ve yine ailece icsek olurmu yada ailece yiyecegimiz tatliya yada suyumuza okuya bilecegim baska dualar tafsiye edermisin. Tesekur ederim arkadasim .

  • evet ailece içeceğiniz yemeğe tatlıya,suya olur Kıymet hanım.Bir birinizi sevmeniz için 400 defa da Ya Vedud c.c okuyabilirsin.

 21. hayatımdan cıkartmak istediğim fakat mantıksızca ona bağlandıgım ve herseyi yapmasına ragmen onu silemediğim birisi var.onu unutmak zorundaym çok ciddi yardıma ihtiyacım ne okuyabilirm ne yapabilirmm

  • doğruyu görmeniz için her gün 514 defa “Ya raşid c.c” okuyun.
   Istemedigin Bir Kimseyi Kendinden uzaklastirmak icin

   dua2
   19 gece arka arka ya okunur.
   *-Abdes alip Allah rizasi icin 2 rekat namaz kilinir
   *-Kibleye karsi oturarak
   *-Niyet edilir
   * 21 defa Selavatu selam okunur
   * 1 adet Fatiha
   *3 adet Ihlas
   * 15 adet Ayetul Kursi
   * 95 adet .Bismillahir Rahmanur Rahim Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddus
   Kale haza firaku beyni ve beynek

   * 661 defa Ya Metin ya Mani okunur

 22. duyduğum bir bilgiyi size sormak bu konuda muzdarip olanlara yardımcı olmanız dilegiyle paylaşmak istiyorum. nette BAKARA SÜRESİNİN 6. ve 7. ayetlerinin zina yapan eslerin üzerine okunduğu zaman bu huyu Allahın izniyle terk edeceklerini okudum. eger bu dogru bir bilgiyse sıkıntıda olan herkesle paylasmanızı istiyorum. Simdiden tesekkür ediyorum.

 23. Hocam verdiginiz dualara devam ediyorum .kesiklide olsa uyumaya başladım Allah razı olsun.birde kehf süresi 10-11 ayetlerini ekledim.insallah deliksiz uyurum eskisi gibi.birde doğacak bebeğimin hayırlı sakin sağlıklı olması için ne okumaliyim?tesekkurler

 24. hocam uzun zamandır maddi sıkıntıdayım borç aldım ödeyemiyorum.. borç aldıgım insnalardan benim yüzünden sıkıntıda .. sadece sıkıntılı oldugum zaman degil her zaman dua eden bir insanım Rabbime ulaşabilmek en büyük dilegim. yazmaya utanıyorum ama sanki artık dualarım kabul olmuyor muş gibi geliyor bol bol tövbe ediyorum.. kendimi geçtim zarar verdigim insanlar var çok utanıyorum.. yardımcı olurmusunuz Rabbimin izinni ile..

  • Ben hoca değilim kardeşim sadece elimdeki kaynaklardan dua paylaşıyorum.Allah yardım etsin inşallah.Sizi anlıyorum ama duam kabul olmuyor diye düşünmeyin.Her gün vakıa ve Yasin surelerini sabah akşam okuyun.Her sabah ya Fettah ya Rezzak 308 defa okuyun.İstiğfarı çoğaltın.her gün ve özellikle cuma günü “ya Ganiyy Ya Muğni c.c” 1100 defa okuyun.270kere ya kerim okuyun sbaha namzından sonra 120 defa Ya Melik c.c 94 defaa ya Aziz c.c okuyun.

 25. merhaba hocam benim eşim, kayınvalidem ve görümcemin etkisinde çok kalıyor.onların dedikodularından ve her türlü kötülüklerinden koruyacak dua istiyorum.ailemizin huzuru için hangi duaları okumalıyım bana yardımcı olur musunuz ALLAH razı olsun

  • Hazal merhaba canım kardeşim.Aile huzuruz için sabah akşam 7 defa “Hasbiyallahü aleyhi tevekkeltü ve hüve arbbil arşil azim” okuyun.Onların zarından korunman için her gün” 161 defa Ya Mani celle celalühü”oku.Ayetel Kürsi oku.İnşirah suresini onu .Her türlü zorluğu aşman için her gün 305 kere “Ya Kadir c.c”oku.

 26. zeynep hanım yazdıgım görünmüyor… benim eşim memur 2 bne yakın maaş alıyor çok borcumuz yok ama ayın 15 inde maaş alıyor 16 sında elde avuçta hiçbişey kalmıyor b yüzden çk tartışıp kavga ediyoruz bereketimiz huzurumuz kalmadı evimizin bereketi ve huzuru için ne yapmalıyım

  • öncelikle birbütçe ayarı yapın ve ona uymaya çalışın.Evin bereketiiçin her günkrınca duasını yani bereket duası 7 defa okuyun sabah.Sabahları 308 defa ya Fettah Ya Rezzak c.c okuyun.Her gün Vakıa suresini sabahve akşam okuyun.Yasin suresini de okunsanız iyi olur.İstiğafarı çoğaltın.her gün 1100 defa “Ya gani Ya Muğni c.c” okuyun.
   3 tane buğday tanesine 797 defa ya fettah Ya Rezzak okuyun evin birtarfına koyun.

 27. Selamın aleyküm ben daha öncede yazdım ama birtürlü soruma cvp alamadım hocam benim olmaz denecek kadar büyük bir sıkıntım var altından kalkamıyorum Allah rızası için bana da dua edin Allah olmazları oldururmuş ne olur sizlerde dualarınızla yardımcı olun Allah razı olsun cevabınızı nasıl görebilirim hocam saygılarım la selim

  • Selim kardeşim ben hoca değilim her soruya da cevap veriyorum.zor durumları aşabilmeniz için;
   Başı dertte,sıkıntıda olan,büyük bir problemi olan,herhangi bir düşmanından kurtulmak isteyen,selamate çıkmak isteyen yada başka talepleri olanlar için son derece tesirli bir dua formülüdür.

   Bu duayı tatbik eden pek çok kişi 19 güne varmaan arzularına nail olmuşlardır.yalnız şunu kesinlikle ifade edeyim ki haksız yere yada başkasına zulüm için,başkasına kötülük amaçlı olarak bu formül tatbk edlirse bunu yapanın asla başı derttten,beladan kurtulmaz.ettiği dua kendine döner.

   Şimdi dua şeklini ve duayı yazalım.

   önce şu altı Allah ismini ezberleyelim.“FERDÜN,HAYYUN,KAYYÜMUN,HAKEMUN,ADLUN,

   KUDDUSUN”

   beş vakit namazın farzının arkasından,önce 10 defa “ALLAHUEKBER”dedikten sonra bu Allah’ın altı ismi

   “FERDÜN,HAYYUN,KAYYÜMUN,HAKEMUN,ADLUN,

   KUDDUSUN”

   ” her defasında “Bismillahirrahmanirrahıym”diyerek 19 defa okuyacaksınız.

   19 günden sonra,herhangi bir değişiklik olmaz ,sıkıntınızdan kurtulamamış yada dileğiniz olmamışsa,bu defa 19 harfli altı isimden sonra ilaveten“seyec’alullahu ba’de usrin yusra” manası;(Allah her güçlüğün arkasından bir kolylık verir.)
   yani 19 gün, her namazın farzından sonra 10 defa “ALLAHUEKBER” arkasından herdefasında besmele olmak şartıyla“FERDÜN,HAYYUN,KAYYÜMUN,HAKEMUN,ADLUN,KUDDÜSUN, SEYEC’ALULLAHU BA’DE USRİN YUSRA” okuncaktır.

   • Allah ın isimlerini tek tek mi 19 kez okuyacağım yoksa besmele çekip hepsini tek seferde mi başlayıp okuyacağım, yardımcı olursanız bu konuda sevinirim

    • HANGİSİ KADERŞİM 19 LU HACET DUASI İSE HER SEFERİNDE BESMELE VE 19 FERDÜN HAYYÜN…………İDYE GİDEN İSİMLER SÖYELECEK HER DEFASIND ABSEMELE İLE 19 DEFA

  • Ne güzel bak birde dua öğrenmiş oldun bu dua çok faydalıdır her sıkıntıyı giderdiği gibi her şeyde yardımcı olur.

 28. Hayırlı günler dilerim.Ben daha önce de yazmıştım size kendi sıkıntılarım için yazmıştım ama şimdi kuzenimin bir sıkıntısı ile ilgili sizden yardım isteyecektim.İŞyerinde sürekli problemler yaşayan bir kızcağız kuzenim,epilepsi hastası evli bir tane de oğlu var ama çalışmak zorunda.İşyerinde çok sıkıntılar yaşıyor 10 dakika gecikse problem ediyorlar en ufacık bir hatada ya da patronu başka bir şeye kızsın hemen işten atmakla ya da maaşını düşürmekle tehdit ediyor.İşini kaybetmek istemiyor ama epilepsi nöbetlerinden dolayı 10 yıldır orada çalışan kuzenime alttan alttan uyarılar gönderiyorlar.Kızcağız ne yapacağını şaşırdı bu adama dürüst ahlaklı düzgün çalışkan olmakla da yaranılmıyor.Sizden ricam kuzenime işyerindeki huzuru patronun gözündeki şu olumsuz taraflarının kalkabilmesi işinin rastgidebilmesi için bir dua önermeniz.Şimdiden teşekkür ederiz.

  • O adamın ona iyi davranması için 88 defa “Ya Halim c.c” okusun üzerine üflesin.1286 defa “ya Gafur c.c” okuyarak bu adamın öfkesinden ve zulmünde Allaha sığınsın.o adamın zülmünden korunmak için her gün 161 defa “ya Mani c.c” okusun ve ayetel kürsiyi bol okusun Allah sığınsın.

 29. hayırlı günler cümlenize.. Ben Allah’ın isimleri ile ilgili olan duayı yaptım 19 gün e kalmadan daha başadıgımın 3.günü sıkıntılarım çözülmeye başladı.. Hem maddi hem manevi ve ailevi çok ciddi sıkıntılarım var dı.. Allah razı olsun ögretenden tavsiye edenden okuyandan.. Mevlam cümlemizin muratlarını nasip eylesin.. Dualarımızı kabul etsin inşallah.. Şimdi namaz dan sonra hala okumaya devam ediyorum içime huzur veriyor mutlu oluyorum ..

 30. ben bir kac sey sormak istiyorum ibadetlerimi devamli yapamiyorum baslayinca gulyasini tamamini okumaya calisiyorum saatlerce okudugum zamanlar oluyor baska yerlerden aldigim dualari tespiyatlarida okumaya calisiyorum bir kac gun surmuyor bizim ailece uzerimizde agirlik unutkanlik ise karsi isteksizlik ev isleride gozumde buyuyor ailece restorant calistiriyoruz musterilerimiz azaldi sizden ricam ailece tatli uzerine okuyabilecegim birdua birde kucuk oglumun kotu aliskanliklardan kurtulmasi icin birde oglumun devletten bekledigimiz cok onemli kagit bekliyoruz bizim heppimizin geldi bir tek kucuk oglumun gelmiyor cok onemli bana yardimci olursaniz cok sevinirim duada edermisiniz Allah razi olsun fazla olduysa ozur dilerm

  • Merhaba kıymet kardeşim müşterinin çoğalması için her gün 797 defa ya Fettah ya Rezzak okuyun.7 bugaday üzerien de yine 797 defa okuyun dükkanın yükdsek bir yerine koyun.Oğlun için birsuya 7 gün Kenzülarş duasın 7 defa oku her gün 7 defaYa Kuddus oku 170 defa 409 defa Ya tevvab oku.

 31. birde duydugum gordugum dualar esmaul husna lardan parca parca sayfalarca notlar aldim onlari neyapabilirim sadece sizin tafsiye ettiklerinizi okumak istiyorum not aldiklarimdan sunu okuyayim bunlarida okuyayim derken kafam cok karisiyor hepsini toplayip buyuk gole atsam olurmu ne tafsiye edersiniz . Iyiki varsiniz Allah raziolsun sizden

  • Her gün 2160 defa Ya Ganiyy Ya Muğni okuyun.Tümsıkıntılr iöçin sevgi için her gün yemelekrle suya olabilir 1000 defa Ya vedud okuyun.

 32. BRİ KONUDA YARDIMCI OLMANIZI İSTİYORUM EŞİMLE ANNEM BİR SÜRE ÖNCE KAVGA ETTİ.HALA GÖRÜŞMÜYOLAR ARADA BEN KALDIM ANNEM EVİME BİLE GELMİYOR ARTIK BENDE BU DURUMDAN DOLAYI ÇOK SIKINTIDAYIM ONLARI BARIŞTIRMAK İSTİYORUM AMA İKİSİDE YANAŞMIYOR.BU BUNALIMDAN BİR AN ÖNCE KURTULMAK İSTİYORUM NE OLUR BANA YARDIMCI OLUN.İÇİMİ FERAHLATMAK İÇİN NE YAPAMAM GEREKECEK.HAYIRLI GÜNLER

  • Eğer sen görüşüyorsan annenle bir tatlı yap bunun üzer,ne 5000 defa ya vedud oku üfleniyet et ikisinin barışması için birazı da evd kalsın eşin yesin aynı atalı üserine 232 defa da Ya Kebir oku.

 33. CVP İÇİN TŞK EDERİM ÖNCELİKLE ANNEM ŞEHİR DIŞINDA AYNI MEMLEKTTTE YAŞAMIYORUZ ÇALIŞTIGIM İÇİN ANCAK BAYRAMLARDA GİDEBİLİYORUM AMA EŞİME YAPIP 232 DEFA YA KEBİR OKUSAM OLURMU? HAYIRLI AKŞAMLAR

 34. SELAMIN ALEYKÜM ÖNCELİKLE. 6 YAŞINDA BİR OĞLUM VAR.1 AY ÖNCE TİP 1 TEŞHİSİ KONULDU.BİR ANNE İÇİN KÜÇÜÇÜK KOLLARA SABAH AKŞAM İNSÜLİN YAPMAK VE ONUN EN SEVDİĞİ ŞEKERLİ ŞEYLERDEN YOKSUN BIRAKMAK ÇOK ACI VERİYOR. IRSİ DEĞİL.KESİN TEDAVİSİDE YOK.ÇARESİZ KALMAK ÇOK KÖTÜ BİR DURUM.ALLAHIMDAN BİR MUCİZE BEKLİYORUM.BANA YARDIM EDİN LÜTFEN.NE YAPABİLİRİM.NASIL SÖKÜP ATMASINI SAĞLAYABİLİRİM OĞLUMUN HASTLIĞINI.

  • 21 gün boyunca her gün 1 bardak suya 101 defa, ‘’Inna fetahna leke fethan mübina. Ve fütihatis semaü fekanet ebvaba’’
   okunması ve bu suyun evlenmek isteyen kişinin içmesi tavsiye edilmiştir.

   - Cuma günü abdest alınıp 2 rekât tövbe namazı kılıp 18 defa Cuma suresi okunması hayırlı evlilik için tavsiye edilir.

   - Evlenmek için her gün okuyabildiğiniz kadar şu duanın okunması tavsiye ediliyor, anlamına da dikkat ederseniz ne kadar
   isabetli bir dua olduğunun farkına varırsınız.

   ‘’Rabbi,,inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru ‘’
   Anlamı: Rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım””

 35. hayırlı bir evlilik yapmak için

  önceLİKLE SELAMINALEYKÜM
  ADIM BAHAR DAHA ÖNCE KONUŞTUGUM BİRİLERİ OLDU AMA ŞİMDİ ALLAHIN İZNİYLE HAYIRLI BİR EVLİLİK İSTİYORUM BEN BİRİYLE KONUŞTUGUM ZAMAN SANKİ GÜNAH İŞLİYORUM SANIYORUM AYRILIYORUM BANA BU KONUDA YARDIMCI OLURMUSUNUZ ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

  • hayırlı bir evlilik için tabi uygun şekilde görüşmeniz tanımanız açosından doğru diimizde belirtilen yanlışlar yapılamdığı sürece bence sakınca yok

 36. Merhaba zeynep ablam nasılsın.birsey sorcam size ben salatı tefriciye ve salavatı tunciye cektim 8gün gecti cok dikkat ederek cektim normalde bunu cekenler bikacgün içinde istedikleri oluyor.bunun herhangi bi zamanı varmı olması icin bibilginiz varmı kabul olmamasından cok korkuyorum.slm ve dua ile hoscakalın

 37. sizden Allah razi olsun benim uzuntum okumak istedigim pek cok dua ve tesbihatlar var sizden not aldiklarim ne yazikki her seferinde boy abdesti alarak namazima ve dualarima basliyorum bilhassa sabah namazindan sonra bir basliyorum en az 2 saat suruyor fakat 3/4/ gun yapabiliyorum sonra yine bunalima giriyorum gunlerce hic birsey yapamiyorum cok hastaymis gibi hep yatiyorum zaten ev isi diye bir seyde kalmadi lutfen yardim edermisiniz sifa Allahtan vesile senden insallah . Acaba diyorum bana agir gelen sure tesbihat dualarmi var acaba ne dusunecegimi sasirdim simdi yine boy abdesti alip yeniden baslamak istiyorum namazlarimi ve dualarimin devami icin sizden dua etmenizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum birde yazmak istedigim bazi dualar tesbihatlar var siz turkce yazmissiniz bizlerde turkce yazsak olurmu arapca nasil yazabiliriz birde suya okuyupta yemekte kullanip ailece yememiz icin bazi dualar var beni dusunduren okunmus su seker tuz pirinc her neye okuyorsak onu her ne sekilde pisiriyorsak atese konmasi uygunmu bu yuzden cok terettuteyim bu yuzden bu yuzden okuyamiyorum dogrusunu soylermisiniz tesekur ederim

  • Güzelşeyler için okudğunuz dualar neden sorun olsun suya okuyun yemeğe katın mesela Arapça biirne yazdurabilirsiniz cami hocasına falan olur.Eğer yazdıramzsanzı da türkçessiniyapın yapacak birşey yok.sıkıntınız için bol bol inşirah suresini okuyun.o kadar çok dua karıştırısın sıkıntıları için seçtiğin dualrı birhata birini yap diğer hafta birini böyel devaöe debilrisn yine birkaç sema seç isteklerine uygun ama kendiniz demeşguş edin birşeyle içinize kapanmayın günde 2 saat elinize tesbihialın dışarda yürüyün yürüken çekersiniz.

 38. yazmak istiyorum derken eve ve isyerine bereket dualar tesbihatlar onlari turkce yazzak olurmu bildigim kadariyla arapca yazmamiz gerekiyormus diyelim uzerine kopya kagidi koyarak yazmaya calistik fakat sizin tavsiye ettiklerinizin arapca yazilani nasil bula biliriz umarim sizi cokskmadim

  • yok nedemek sıkılmak her zaman yazabilirsiniz elimden geldiğinc eyetişmeye çalışıyorum.Birine yazdırın bir cami hıcasın afalan yad abilen birine tabi arapça olsa daha iyi olur.

  • inşirah suresin oku ve bir bardak suya 812 defa Ya Habirokuyun anlayışınız artar.her nmzdan sonra yada her gün 78 defa Ya Hakim c.cokuyanın öğrenme kabiliyeti artar.

 39. Selamun aleykum kardesm Allh razi olsn yazdklarinizi okudm not alamadm ama bos vaktmde ilk isim not almak oluck .ben elemnesrahleke suresine aşigim. Anlamini okurken doluyor gozlerim 21 yasindaym nisanliyim birde dua isteyim sizdn ve kardeslermden nisanlimn isleri yolunda degil insallh hayrli riziklar nasip edicek Rabbm cok dua ediyorm sizlerde esirgemeyn dualarinizi Allh razi olsn bisy sormk istiyorum bide ben son zmnlarda hc olmadigm kdr duygusalim dua ederkn kurn okurkn suan bunlaei yazarkn bile gozlrmdn yaslar suzuluyor bu huznm nedendr icimde ozlem vr gunahlarima pismnlk vr bi de huzur vr ki Rabbm herkese nasp etsn.

  • Allaha yaklaştığın için olabilir dualr ve özellikle inşirah suresi insanın kalbini ruhunu açar işlerin düzene girmesi için her gün 720 defa Ya Hasib c.c sende oku nişanlında okusun.her gün 308 defa Ya Rezzak Ya Fettah c.cokısun her gün Vakıa suresini okumayı ihmal etmeyin.

 40. Bir sorum daha olucak bnm dayim yillardir evine para vermiyor Zamanins
  da evi dedem gecindirirdi smdi dedecim veft etti dayimn cocuklari calsmaya basladi cocuklar gecndiryor evi. Yengemi aldattigi kesin ztn eve gelmedigi gunlerde oluyo bol bol dua okuyup suya ufleyip gonderiyorz .birde siz ne onerirsnz evi ve cocuklaryla muhabbtli olup evine bagli kalmasi icn . Hic abdeat namz kaygisi yok Allhm herkesle berbr dayima da hidyt versn ins. Birde bu soruma cevp vrirsnz Allh razi olsn

  • amin canım suyuna her gün 400 Ya hadi c.c okuyun 170 Ya Kuddus c.c 409 defa Ya Tevvab c.c okuyun.her gün olmak üzre 7 gün 7 şer defa kenzül arş duasını okuyun.
   Bu ismin tertibini uygulayan veya kendisine uygulanan kimse,ayağı dışarda,gece hayatına alışkın veya evinden soğuksa, gece ve dışarı hayatını bırakıp evine ve eşine bağlanır.Bu isim,daha çok eşini aldatan kimselerin üzerine okunması tavsiye edilen bir isim tertibidir.
   Eşine karşı soğuk davranan,hakaret eden,başkalarının yanında küçük düşüren bir kocaya karşı; bir arabi ayın ilk cuma günü sala vaktinde temiz bir kağıda aşağıda yazılı ayeti kerimeyi ve esmaları misk yada safran mürekkebi ile yazar yada yazdırır sol koluna bağlarsa kocası karısını çok muhabbetle ve şefkatle sever,saygılı olur.Kabalıktan vazgeçer.

   Yazılacak ayeti kerime ve esmalar.

   Bismillahirrahmanirrahim.

   Elhamdü-illahillezi halaka’s-semavati ve’l-arda ve ceale’z-zulümati ve’n-nur.Sümme’llezine keferu bi-Rabbihim ya’dilun.Ya hayü ya Kayyum.Ya ze’l-Celal-i ve’l-ikram.Hasb.yallahü ve ni’mel vekil.Ni’mel Mevla ve ni’men Nasir.Ve lâ havle ve la kuvvete illa billahi’l-Aliyyi’l-Azim.Ve salallahü ala seyyidina Muhammedin ve alihi ve sahbihi ve sellem.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Dua ile Gelen Şifa)

  • Allahın isimlerinden Kebir isminin zikri görevinden azledilen bir kimse okunması çok faydalıdır.
   KEBİR:Celalinin ve büyüklüğünün ve şanının hududu olmayan dır.Ne kadar büyük olduğunu ancak kendisi bilen.Büyüklük ve ululuğu hiç bir varlık tarafından bilinmeyen ve bilinmeyecek olan.
   Dr.Arif Arslan’nın ALLAH’IN İSİMLRİNİN SIRLARI, isimli kitabında, görevinden alınan,azledilen bir kişi günde 232 defa “YA KEBİR” zikrinin çeker ve dua ederse en kısa zaman da görevine döner diyor.
   Bu gece saat 01.00 de ve yarın sabah saat 8 de okuyun daha tesirli olur niyet edn önce Allaha hamd edin sonra salavat okuyun zikriçekin ve arasından duanız yapın sonra yine hamd ve salavat okuyun

 41. selamün aleykum dediğiniz gibi gece 1 de ve bugün sabah 8de okudum kusura bakmayın sormayı unuttum başka nezaman okumalıyım Kebir ismi hergün mü hangi saatlerde birde başka hangi dualar olabilr?Bir şey daha sorucam bir şeyin satılması için okunan su göle dökülebilirmi çünkü bizim burada deniz ve akarsu yok göl var.A.E.O

  • o saatler esmanın ,lğiliesmanın okunduğu zman daha tesirliolan zamanıdır ama her gün istediğinz saatte okuyun faydası vardır.zikirhaline getirin.yoksa dökmeyin yada sadece duayı okuyun.

  • Hangi dua bir sn once borclardan kurtulmam icin kisa surede yardimcim olur bir mucize olsada butun borclar bir anda bitsr bende maddi bir rahata kavussam diye hayel kurar oldum

   • EMEL KARDEŞİM TABİK İSTEMEZ İNSAN BİR AN ÖNCE KURTULMAK İSTER.AMAM GAYRET ETMEK LAZIM VE EN FAYDALI YOL NE İSE ONA YÖNELMEK GEREKİR.SİTEDEKİ BORÇLARDAN KRUTARAN DUALARA DEVAM EDİN..HER GÜN 300 BESMELE.300 SELAVAT EN AZ 100 İSTİĞFAR OKUYUN..YA MALİKEL MÜLK YA ZÜL CELALİ VEL İKRAM EN AZ 100 OKUYUN

 42. Merhabalar, benim bir sorum olacaktı size. son günlerde annem babam ben her birimiz ayrı ayrı ve ard arda kötü olaylar yaşıyoruz ve bir büyü olabilmesinden şüpheleniyoruz. bunu bozabilmek için ne yapmamız gerekiyor. birde ben bir sınava hazırlanıyorum ama hiç ders çalışamıyorum ders çalışmak için masanın başına oturduğumda sanki bir şeyler bana engel oluyor çok çabuk yoruluyor ve vazgeçiyorum. bunu yenmek için ne yapabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim. Allah’a emanet olun..

  • Bir suya aşağıdaki salavat-ı şerife ve süreler okunur.Sonra bu sudan 3 yudum içilir,arta kalan su yıkanma suyuna aktılıp gusledilir.Biiznillahi Teala büyü bozulur.
   3 defa aşagıdaki salavat-ı şerif’ler okunur.
   “Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.kema salleyte ala ibrahime ve ala ali ibrahime inneke hamidün mecid.”
   “Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.Kema Barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahime.İnneke hamidün mecid.”
   7 kere Fatiha Süresi.
   7 kere Kulya eyyühe’l -kafirun
   7 kere Ayetel kürsi
   7 kere İhlas süresi
   7 kere Felak süresi
   7 kere Nas süresi

   Ders için;aşağıda Ders çalışmaya başlamadan önce aşağıdaki ayet-i kerimeler okunur.
   (TA-HA SURESİ,ayet:25-28)
   Euzü bi’llahimine’ş-şeytani’r-racim.Bismi’llahi’Rahmani’r-Rahim.
   “Kale Rabbi’ş-rah li sadri ve yessir li emri vahlü’l-ukdeten min lisani yefkahu kavli.”
   “Lehüm darü’s-selami inde Rabbihim ve hüve veliyyühüm bima kanu ya’melun.”
   “Allahümeftah aleyna hikmeteke venşür aleyna rahmeteke ya ze’l-celali ve’l-ikram.”
   Aşağıdaki dualar sabah-akşam 3′er kere okunur.
   “Ya tammü fela tesfü’l-elsünü külle Celali mülkihi ve izzihi.”
   “Allahümme inna nes’elüke ya men lehü’l-cudü ve’l-keremü.Ve ya men bi-fadlihi yesudü’l-umemi.Veya men hüve kaşifü’ddurri ve’l-elemi.Ve ya men lehu beytü’l haremi.Ve ya men halaka’l-levhe ve’l-kaleme.Ve ya men yerzuku’l-halaka’l-levhe ve’l-kaleme.Ve ya men yerzuku’l-a’rabe ve’l-a’ceme.Ve ya men kabele’t-tevbete ve’n-nedeme.İşreh li sadri ve fehhimni te’vile’l Kur’an-il-azim.Verzukni limen nafian ve ekrimni bilfehmi ve’l-hıfzı ya Hayyü ya Kayyumü ya ze’l-celali ve’l-ikram.Birahmetike ya er-hame’r-Rahimin.”
   Aşağıdaki dua,her gün 20 kere okunur.
   “Sübhane ya Rabbe külli şey’in ve varisehu ve razikahu.”
   Aşağıdaki dualar,her zaman okunur.
   “Ya allamü’l-ğuyubi fela şey’e yefutühü min Ilmihi ve yeudühü.”
   “Allahümme inni es’elüke ilmen nafian ve rızkan vasian ve şifaen min külli dain ve sakemin.”
   “Hüvellezi la ilahe illa Hüve’Alimü’lAllamü’l ğuyup.El-Hakimü’l-Habir.El-Hafizü’l-Rakib.El-Mübinü’l-hadi.”
   Aşağıdaki dualar her zaman okunur.
   “Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve imanen.
   “Rabbi zidni ilmen Rabbi hebli hükmen ve el-hıkni bi’s-salihin.”
   “Ve kul Rabbi zidni ilmen”verdiğim dualardan bir kaçını okuyabilirsin,

   birde haer gün 184 defa ya Mukaddim oku suya iç canım inşirah suresini oku

 43. Size big sorum olacakti esimin isleri hep kotu gidiyor neye el atsa hep sonuc kotu ne dua okuyabilirim bana yardimci olun simdiden allah razi olsun

  • her gün ve özellikle cuma günü sabah 202 defa Ya Berr c.c okuyun.
   Bu ismin zikrini özellikle cuma günü yada Cumartesi günü 201 defa “Ya Nafi celle celalühü” diye zikreden kişi,hangi işe elini atsa başarılı olur.Faydalı kazançlar elde eder.
   Her gün 720 defa Ya Hasib c.c okuyun
   her gün vakıa suresini okuyun yada bir kerede 41 defa okuyun
   her sabah 308 defa Ya fettah Ya Rezzak c.c

 44. slm kizkardesim icin sizleri meskul ediyorum hakkinizi helal edin kardesimin esi ile hic gecimleri olmuyordu kardesim kuofor bir gun kardesim ve esi bir bayan la is yapmaya kalkisiyorlar ve daha sonra kardesimin esiyle aralari cok kotu oluyor esi kardesime bicak cekiyor dovuyor ve kardesim annemlere siginacagi yerde o bayanla kaciyor 2 cocugunu birakipta kaciyor annemler 20 gun haber alamiyorlar bu arada annemler kardesimin evine gittikleri zaman 10 tane miska buluyorlar annemler bir sekilde kardesimi o bayanla buluyorlar kardesimi eve getiriyorlar kardesim deli gibi olmus bir turlu zapt edemiyorlar annemleri karakola sikayet ediyor ve daha sonra kadin siginma evinde kalidi esi o bayandan uzaklassin diye pek cok buyuler yaptirmaya basladi annemlerde hocalara gitti ve anlasildi kardesimin esi bir taraftan buyu yapiyor o bayan bir tarafdan buyu yaptiriyor en sonunda kardesimin esi pes ediyor evlerini arabalarini satip kaciyor kardesim o bayanla yasamaya basliyor bizleri hic istemiyor babam kalp ameliyati oldu o ara biraz gorusmeye basladilar fakat yine annemlerle gorusmuyor bizden nefret ediyor su anda kiralik ev ariyor esi evi sattigindan dolayi annemlerinde kiracisi var annemler kiraciyi cikartip kardesimin cocuklariyla orda oturmasini istiyorlar ustelik kardesimin isyeri annemlerin bir sokak otesinde fakat kardesim bizleri gozunle gormek istemiyor o bayanin izin vermedigi asikar fakat o bayana laf soyletmiyor bayan dedigimde motorsikletle geziyor bayan demeye bin sahit ister onun hakkinda kimse iyi bir sey soylemiyor yani sey oldugunu soyluyorlar anlamissinizdir neyse ben Allah islah eylesin diyorum benim sizden ricam o bayandan uzaklasip bizleri sevmesi ailesine donmesi keske mumkun olsa hatta esi ile yeniden bir araya gelebilmesi yuvalari yikilmasin sizden ricam annem kisa ve cok etkili ne okuyabilir inanin annemin goz yasi hic dinmiyor kizinin uzaklastiginami uzulsun dedi kodularami annecigimin esmaul husna lardan ne ceke bilir insallah iyi haberleri sizinle paylasirim Allahim herkezin yuvasina huzur versin allaha emanet olun

  • Dün gözümden kaçmış özür dilerim.
   Canım o bayandan uzaklaşması için her gün 846 defa Ya Muahhir c.c okuyun. birde aşağıdaki tertibi yapın.
   Istemedigin Bir Kimseyi Kendinden uzaklastirmak icin

   dua2
   19 gece arka arka ya okunur.
   *-Abdes alip Allah rizasi icin 2 rekat namaz kilinir
   *-Kibleye karsi oturarak
   *-Niyet edilir
   * 21 defa Selavatu selam okunur
   * 1 adet Fatiha
   *3 adet Ihlas
   * 15 adet Ayetul Kursi
   * 95 adet .Bismillahir Rahmanur Rahim Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddus
   Kale haza firaku beyni ve beynek

   * 661 defa Ya Metin ya Mani okunur

   sizi sevmesiiçin bir yemeğe yada tatlıya 5000 defa Ya Vedud okuyun iyikle çağırın sizde yiyin o da yesin.
   Sabah namazından sonra dualrının kabulü için 3025 defa ya Mücib c.c okuyun
   siz sevmesi için ayrıca yasin suresini 1.mübine kadar 53 defa okuyun.

 45. Merhabalar öncelikle şimdiden teşekkür ederim sayfanız çok güzel benim sorum kayınvalıdemle beraber yasıyoruz ve hayatımda çok seye karışıyor onu susturmak için ne ne yapmalıyım birde yedi aylık oğlum var onun hastalanmaması için ne okusam iiyi gelir Allah sizden razı olsun

  • Vücudun herhangi bir yerinde bulunan çıban sivilce ve sebebsiz çıkan yara üzerine (7) gün yedişer defa aşağıdaki ayet-i kerime okunmalıdır.
   “Senesimühü ale’l-hurtum.İnna belevnahüm kema belevna ashabe’l-cenneti iz aksemu leyesrimünneha musbihıyne ve la yestesnun.Fetafe aleyna taifu’m-mi’r-Rabbike vehum naimun.Feesbehat ke’s-Sariym”(kalem,68:16-20)

 46. merhabalar efendim ben 4 yillik evliyim evlendiyimden beride sorunlarim hic bitmiyor kayinvalidemle birlikde yasiyorum kayinvalidem her zaman kocami bana karsi dolduruyor evimde sorunlar cikariyor iki cocugum var ama hala kocam beniml ilgilenmiyor evliliyimiz cok sorunlu bitirmek istiyorum cunki annesi dediyini yapiyor benimle ilgilenmiyor cocuklariyla ilgilenmiyor ve bir gun evimde dua buldum bende bir gorucuy gitdim ve bana dua yapildigini soyluyor kocama karsi buyu yapildigini soyluyor ben bunu baska bir hocayla buyuyu acdirsam olurmu? ve ya buyuyu acmaq icin evde hangi dualari okumaliyim?

  • eğer öyle birşey varsa bunu yapın:
   Bir suya aşağıdaki salavat-ı şerife ve süreler okunur.Sonra bu sudan 3 yudum içilir,arta kalan su yıkanma suyuna aktılıp gusledilir.Biiznillahi Teala büyü bozulur.
   3 defa aşagıdaki salavat-ı şerif’ler okunur.
   “Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.kema salleyte ala ibrahime ve ala ali ibrahime inneke hamidün mecid.”
   “Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.Kema Barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahime.İnneke hamidün mecid.”
   7 kere Fatiha Süresi.
   7 kere Kulya eyyühe’l -kafirun
   7 kere Ayetel kürsi
   7 kere İhlas süresi
   7 kere Felak süresi
   7 kere Nas süresi

   kayınvalidenin sana ve mutluğuan mudahale etmmesi için he rgün 161 defa Ya Mani c.c oku onun seni sevmesiçin Ya Vedud c.c okuyun suyayemeğe

 47. Kardeşim allah senden razi olsun. Ben kalp kapagi hastasıyım. Hsfra sonu ist.gidip muane olacagim. Yüksek ihtimalle kalp kapagim ameliyat ile degisecek. Bana duA onerir misin.allah razı olsun.

 48. Merhabalar, hocam
  Benim uzun zamandir sedef hastaligim var.
  Cok ilac kullandim ama etkisi kisa sureli.
  son 1 ay her gun dua okumayi calisiyorum
  Muminun suresinden ayetlerini, Yasin suresini, Vakia, Duha surelerini vs.
  Son gunler degisik sitelerde suya okunup icilmesini tavsiye edenler var ve suya okunacak dualari ararken bu siteye rastladim.
  Hocam sizden ricam Insirah suresini nasil suya okusam?(okumak olurmu ve kac kere okumam lazim, ne zaman icmem gerektigini yazarmisiniz).
  Allah razi olsun sizden
  Sifa isteyenlere insAllah Rabbim sifa versin. Amin
  Sagilicakla…

  • İstediğin kadar okuyabilirsin okuyabildiğin kadar ama ben bir yerde 152 adet okunursa iyi olur notun gördüm”

   birde bu duayı oku kardeşim iyi geleceğine ve şifa bulcağına inanarak oku ama bir okumada bitirme bunu her gün yapın duaları.
   Sedef hastalığı,siğil ve çıban gibi. cilt rahatsızlıklarından kurtulmak için;
   TAHA SURESİ nin 105-107 ayetleri temiz bir kağıda yazılıp menekşe yağı olan bir kapta bekletilir. daha sonra o yağ cilt üzerine bu ayetler okunarak sürülürse, Allah’ın izni şifa olur.denilmektedir kaynakta.
   بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم وَيَسْأَلُونَكَ عَنِ الْجِبَالِ فَقُلْ يَنسِفُهَا رَبِّي نَسْفًا * فَيَذَرُهَا قَاعًا صَفْصَفًا *لَا تَرَى فِيهَا عِوَجًا وَلَا أَمْتًا
   “BismillahirRahmanirRahim Ve yes’elûneke anil cibâli fe kul yensifuhâ rabbî nesfâ Fe yezeruhâ kâan safsafâ Lâ terâ fîhâ ivecen ve lâ emtâ”
   Kaynak;Yusuf Tavaslı dua kitabı

 49. Hocam gunde kac kere suyu icmem lazim ve nasil icmem gerektigini izah edebilirmisiniz?
  Ayrica, ne kadar sure o kagidi yagin icinde bekletmem gerektigini soyleyebilirmisiniz?
  Allah razi olsun, hocam.
  Allah hepimize acil sifalar nail eylesin. Amin
  Saglicakla…

 50. Ablacım sana bırkc gün önce yazmıştım özel görüşmek istemiştim hatırlardıysan mümkün değil demekti anlayisla karşılıyorum öyle özel tel verilse hangimize yetişebilirsin haklısın ama seninle yinele özel bir sekıilde gorusebılsem bana gercekten daha yardımcı olacaksın biliyorum çünkü ne kadar yazarsam yazayım tam olarak anlatamıycam ve yazdığım gibi benim bir cok asılması gereken şeylerim var şimdi iyice bir düşünüp onları sana sorulcam yinedebılmedigim icin soruyorum fareden özel görüşme imkanı varmı bilmediğim icin soruyorum biryerden başlayıp sizden istediğim duaları sorulcam Allah’a emanet olun

 51. nişanlımla aramdaki ilgisizlik soğukluk kalkması için bağlılığı artırmak sevgiyi güçlendirmek için ne okumam lazım zeynep hanım?

 52. değermi kardeşim ölmeye lütfen sakin olun hayatta sadece eş sevgisi yok ki.değer verin kendinize lütfen yaşamak illa birinin sevgisi gerekmiyor kardeşim uğraşırsın ayyrılmamak için ama olmuyorsa hayata devam edersiniz.

 53. Sevgili yonetici..

  Canim cok yaniyor. Cok haksizliklara ugradim. Cok dua ettim inanin. Cirpinip duruyorum. Caresiz.. Bicare.. Bunca kadersizlik haksizlik.. Allahim bugunumuzu aratmasin ama canim cok yaniyor. Canimi yakanlarin canlari yansin istiyorum. Dayanamiyorum. Siz de dua edin lutfen :(((( sadece dua istiyorum. Allahim herkesin dualarini kabul etsin. Caresiz olmak cok zor…

 54. Onlar benim canimi nasil yakti yuvami nasil bozduysa onlarin da o acilari cekmesini istiyorum. Cigerim yandi benim.. Esimi benden soguttular. Kendileri aradan cekildi. Simdi esim ben istemiyorum seni diyor. Daha bikac hafta once gelecek planlari yapiyordu benimle.. Kapima gelsinler af dilesinlernbin pisman olsunlar istiyorum. Yok mu duasi.. Bin pisman etme ozur diletme duasi yok mu.. Canim cok yaniyor.. Bu insanlarin yeri var mi bu dunyada bilemiyorum yani :(

  • Yeriyok her iki dünayda kardeşim kötülük yapanalrın… Sen dua et sadece Yarıncuam cuam günü sela ile ezanarasında ” la ilahe illa ente ya hannanü ya mennanü ya bedias semavati vel ard ya zel celai vel ikram” 100 defa oku iste Allahtan.

 55. Allah sizden razi olsun.. Insallah icime bi damla da olsa su serper Rabbim.. Acilarimi alir huzur ve mutluluk verir. Allahim butun dertlilere deva versin.. Can acisi cok zor.. Hakkinizi helal edin..

 56. hocam intiharın eşigine geldim işlerim hic düzgün gitmiyor cok perişan durumdayım allahdan korktugum icin canıma kıyamıyorum bana yardım edin.

  • her gün 720 ya hasib c.c okuyun ve 1100 ya gani ya muğni okuyun bu sitemin facebok sayafasında sizin gibi olanlara dua ediliyor.

 57. eselamun aleyküm kocam çok ilgisiz sevgisiz çocuklarına karşıda aynı bu şekilde varsa yoksa işi ve annesi çok sıkıldım bunaldım rica ediyorum acil güzel bir dua istiyorum evime huzur muhabbet gelsin bana herşeyini anlatsın .allah razı olsun..

  • 71 DEFA KEVSER SURESİNİ TATLI BİRŞEYE(ÇAY ŞEKERİ OLABİLİR) OKU BİRLİKTE TÜKATİN TÜM AİLE HALKI.1000 DEFA YA VEDUD C.C OKU YİNE AYNI ŞEKİLDE 7 GÜN 786 DEFA SUYA BESMELE OKU

 58. Selamin aleykum hocam benm 5 aylik bir oglum var dogdundan beri surekli agliyor ve cok huzursuz. Duzelmesi icin hangi dualari okuyabilirim tesekur ederim simdiden.

 59. facede aradım sizi ama birsürü kişi çıkıyor özel görüşmek istiyorum. tesadüf gördüm burayıda arayan bulurmuş misali çok güzel bir iş yapıyorsunuz allah razı olsun sizlerden. insanlara yardımcı olmak ayrı bir meziyet……açık adresinizi yada nasıl ulaşabileceğimi yazarsanız çok sevinirim……

 60. merhaba ıyı gunler ben unıversıte sınavına hazırlanıyorum calısma azmı ıcın daha basarılı olmak ıcın rahat ve sıkıntısız calısmak ıcın hangı duaları okuyabılırım

 61. ben çok sıkıntı çekiyorum daralıyor nefes alamıyorum piskolojik tedavi görüyorum ama faydası az bu ruh hastalığından kurtulmak mutlu huzurlu olmak istiyorum bunlar nezaman geçer bilmiyorum hastalandımmı herşey bitiyo sanki ölmek istiyom cok canım yanıyo ne yapmalıyım ALLAH HERKEZE ŞİFA VERSİN

 62. BU RUHSAL HASTALIKLAR DARLIK SIKINTILAR BİZE BİZE SINAVMI DAYANAMADIĞIM ZAMANLAR OLUYOR ÜMİTSİLİĞE DÜŞÜYORUM KORKUYORUM İYLEŞEMEMEKTEN NE ZAMAN İYİ OLACAĞIMI BİLMİYOM ÇOK DUA YAPIYOM ALAHIMA SIĞINIYOM SİZDEN NE YAPMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLERSENİZ SEVİNİRİM BÖYLE DYAZMAMDA YANLIŞMI BİLMİYOM ALLAHA EMANET OLUN

  • bu durumalrda inşirah suresini okuyun…62 defa Ya Batın c.c okuyun.72 defa Ya Bais c.c okuyun..eliniz kalbinize koyarak 489 defa Ya Fettah c.c okuyun

 63. merhabalar 5 yıllık evi 16 aylık bir bebeğim var 1 ay önce eşimin beni aldattığını öğrendiğimde dünyam karadı. ben bu aldatılma olayını öğrendiğimde eşimle aramda soğukluk girdi eşim benden boşanmak istiyor. eşimin ahlakı iyice bozuldu

  eşimin yuvasına eşine ve çocuğuna bağlaması için bana dua edebilirmisiniz yada ben hangi duayı okumalıyım.

  • Allah yardım etsin kardeşim eşinize de hidayet versin.100 defa ya kadir c.c okuyun.100 defa Ya zül celali vel ikram okuyun.Allah eğer senin ve çocuğun için hayırlı olacak ise en kısa zamanda döndürsün bu sitenin Facebook sayfasına gelin size dua edelim toplu.

 64. slm ablacım benim sorunum eşimle içki içiyor kumar oynuyor her kelimesi yalan beni aldatıyor benimle ve çocuklarla ilgisi yok bizle hiç vakit geçirmiyor sanki bizi isdemiyor ayrılalım dedimmi ayrılıgı kabul etmiyor.ve oglum var oglumda çok yalan söylüyor derslerle ilgisi yok .vede evimize haram para giriyor.lütfen yardımcı olun ALLAH rızası için şimdiden teşekkür ederim.ALLAH razı olsun.

  • Oğlunuzun ve eşinizin ahlakının düzelmesi için suya 68 Ya Hamid c.c,409 defa Ya tevveb c.c,202 defa Ya Berr c.c,170 Ya Kuddus c.c 7 defa Ya Mukiyt c.c oku.buna her gün devam et.Eşinini sizi sevmesi için yemekelere 232 defa Ya Kebir c.c ve 1001 defa Ya Vedud c.c okuyun.

 65. benim bi sorum daha olacak ben birine borç verdim ama üzerinden 5 yıl geçti daha alamadım bunun için bir dua isdiyorum teşekkürlr

 66. Mrb esim benimle ogluyyla eviyle hic ilgilenmiyor sadece isi ve annesi babasi kardesleri var sanki onlarin lafini dinliyor hangi dualari okuyabilirim bizimle ilgilenmesi icin

  • Bu gün 2209 defa Ya Vali c.c oku dua et.Senini sözünü dinlemesi için her gün olmak üzre 1000 defa Ya reşid c.c oku.Yediğiniz yemeklere 232 defa Ya kebir c.c 1001 defa Ya Vedud c.c oku.3 veya 7 gün devam et

 67. çocuğum için yardım edin lütfen iki kişiyi ayırmak için dua istiyorum yasinle yapılanı duydum ama karnımdan eğilemiyor uzun süre kalamıyorum lütfen yardım edin

 68. Insanlari kagida yazilan duayi suya koyup icmeleri gibi batil inanclarla kandirmayin. Onemli olan o sureyi zikretmek, hayatimizda uygulamaktir. Kagida yazilarak suya koyuldugunda sadece bir murekkeptir hangi ayette hangi hadiste boyle birsey yaziyorda siz bu sacma seyleri yazarak insanlarida yanlia yonlendiriyorsunuz.

  • ŞEYMA KARDEŞİM BU BENİM FİKRİM YADA KENDİ UYDURDUĞUM BİR ŞEY DEĞİL KAYNAKDA NE YAZIYORSA ONU YAZIYORUM

 69. inşirah suresini araken bu siteyi buldum ALLAH razı olsun herderde devı olsun gerçektea dualar var bende sultan hanım gibiyim 152 inşirah suresi okudum öncesinde 2 rekat namazda kıldım cenaballahım nerde varsa yardımcısı olsun gerçekten depresyon.panik atak.süründüren bir hastalık MEVLAM YARDIMCIMIZ OLSUN.FACEBOOKTAN HEMEN BEĞENİ YAPTIM UMARIM HEPİMİZ ŞİFA BULURUZ.YÖNETİCİ BEY ÇOK TEŞEKKÜRLER..

 70. Merhaba ablacım.Bu konu fazlasıyla aklıma takılıyor.Yani duaların okunuşu.Hemen hemen her duanın okunuşları sitelerde farklı.Bu yüzden okurken hep doğrumu acaba diye şüpheyle okuyorum.Bunun için düşünceleriniz ya da olması gereken nedir.Teşekkür ederim.

  Bu da başka sitenin paylaştığı İnşirah suresi:

  1. Elem neşrah leke sadrek

  2. Ve vada’na ‘anke vizreke

  3. Elleziy enkada zahreke

  4. Ve refa’na leke zikreke

  5. Feinne me’al’usri yüsren

  6. İnne me’al’usri yüsren

  7. Feiza ferağte fensab

  8. Ve ila rabbike ferğab

 71. hatice kılıç

  kızım sınava girecek güzel bir yeri kazanmasını istiyorum zorluk içinde okutuyorum ne olur dualarınızı eksik etmeyin şimdiden herkesten allah razı olsun tüm müslüman kardeşlerimin duaları kabul olsun….

 72. beminmde sorunu esimle aramizda soguluk bu iki senede beri boyleyiz. yatagini bile ayirmis benden evin icnde iki yabanci gibiyiz .acaba bidiginiz bir dua vrsa ne olur bana yazin ssim aylarca yanima gelmiyor.saygi ve sevgilerimle cevap bekliyom

  • Devran kardeşim..Bir kaseye 20 defa Ya Hadi yazın yada kağıda suya koyun bu suya 1600 defa Ya hadi c.c oku..Haberi olmadan içir. İnşalalh düzelir ayrıca tatlı bir şey üzeren 1000 defa Ya Vedud c.c oku berber yiyin

 73. Merhaba ablacım.Bu konu fazlasıyla aklıma takılıyor.Yani duaların okunuşu.Hemen hemen her duanın okunuşları sitelerde farklı.Bu yüzden okurken hep doğrumu acaba diye şüpheyle okuyorum.Bunun için düşünceleriniz ya da olması gereken nedir.Teşekkür ederim.
  Bu da başka sitenin paylaştığı İnşirah suresi:
  1. Elem neşrah leke sadrek
  2. Ve vada’na ‘anke vizreke
  3. Elleziy enkada zahreke
  4. Ve refa’na leke zikreke
  5. Feinne me’al’usri yüsren
  6. İnne me’al’usri yüsren
  7. Feiza ferağte fensab
  8. Ve ila rabbike ferğab

  • SEREN BEN BÖYLE OKURUM.
   İnşirah Suresi:
   Bismillahirrahmanirrahim.
   Elem neşrahleke sadrak.Ve veda’na anke vizrak ellezi engada zahrak.Ve refa’na leke zikrak.Feinne mea’l-usri yüsra.İnne mea’l-usri yüsra.Feiza ferağte fe’nsab ve ila Rabbike fergab.
   “biz senin için(mutluluğu) gögsünü açmadıkmı?.Senden yükünü indirmedikmi? O senin sırtını ezen yükü.Senin şanını yüceltmedik mi?.Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık vardır.Evet,zorlukla beraber bir kolaylık vardır.O halde boş kaldın mı yine kalk(başka bir iş ve ibadetle)yorul.Ancak Rabbine yönel”

  • BEGÜM BAŞ AĞRISI İÇİN
   “Bismillahirrahmanırrahıym.Vallahü min veraihim mühıyt.bel hüve kur’anün meciyd.fi levhın mahfüz.”

   “Bismillahirrahmanirrahıym.Bismillahi rabbil erdi ves sema.bismillahismühü beraketün ve şifa,bismillahillezi la yedurru measmihi şey’ün fil erdi ve la fis sema,ve hüves semiy’ul aliym.”

   Bir kişinin baş ağrısı için sağ elini başı ağrıyan kişinin yada kendi okuyacaksa kendi eli başının üzerien koyarak bu duaları 3 kere okursa Allahın izniyle geçer.

 74. Benim içimde sebebi olmayan bir sıkıntı var sürekli huzursuz kaygılı endişeli sıkıntılı bir halim var.Bu sıkıntı beni hiç bırakmıyor.Namazlarımı kılıyorum dua ediyorum azalıyo ama sonra tekrar sıkıntı basıyo nefesim daralıyo o an sadece uyumak istiyorum çünkü o nefes darlığı,iç sıkıntısı benim yaşama sevincim alıyor.Nas suresini tavsiye ettiler iyi gelir gibi oldu ama tam geçmedi bana yardım edebilir misiniz gerçekten bu iç sıkıntısı nefes darlığı huzursuzluk beni yedi bitirdi yaşam sevincimi elimden aldı çok pozitif biri iken.yardım ederseniz teşekkür ederim huzurlu olmayı çok özledim.Allah herkese huzurlu günler nasip etsin

  • BERK HER GÜN EN AZ 100 YA LATİF C.C OKU 573 YA BAİS C.C 489 YA FETTAH OKU İNŞİRAH SURESİNİ SUYA OKU İÇ

  • Kötü alışkanlık için 409 Ya Tevvab c.c 202 ya Berr c.c 1000 Ya reşid c.c huzursuzluk için 232 Ya Kebir c.c 209 Ya muksit c.c

 75. tv de veya nette bazı kişiler sayıyla dua olmaz okuyabıldiniz kadar okuyun falan sayıyla günah diyolar ve kafamız karışıyo hangisi doğru şaşırıyoruz bizi aydınlantırsanız seviniriz ayrıca kumar alışkanlığını düzeltme şansımız var mı ne yapabiliriz.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN SAOLUN SELEMÜNALEYKÜM.

  • Leyla kardeşim evet eski din büyükleri genelde sadce Allah rızasını istedikleri için sayısız okurlarmış.Ama kaynaklarda günüde saatinde ebced değeri kadar okursanız daha makbul olur der

  • Ayrı süre ve dualr istemde var ama 409 Ya tevvab c.c 1000 Ya Reşid c.c 202 ya Berr c.c 170 Ya Kuddus c.c 156 Ya Afüvv c.c bunların hepsini yada birini yada bir kaçını okuyun

 76. merhaba benimde sizden ricam olucak Allah rızası için ben 28 yaşındayım ve hep evlenmek niyeti ile başladığım insanlar beni yarı yolda umut verip bıraktılar benim için gönlüme göre hayırlı bir eş çıkması için karşıma kısmet duası verebilir misniZ?
  ÇOK İHTİYACIM VAR

 77. arkadaşlar benim bazı korkularım var.yemek yerken yutkunmaktan korku başladı bir türlü atamıyom kafamdan ne yapmam lazım. tamamen psikolojik bise

  • Korku için dualr var sitemde onalrı okuyun kardeşim.isiznkivesvese de olabilir onun içinde 170 ya Kuddus okuyun

 78. Yani vesvesede olabilir.Tamammen psikolojik çok sıkıntılı günler geçirdik stresten bu hale geldim.bir türlü işede giremedim bunca yıl nereye başvursam hep bi aksilik çıktı kısmet kapalılığı varmış.sadece kuddus duasıyla korku duası yeterli olur mu?Allah razı olsun çok sagolun.

 79. Her gün 170 kere “Ya Kuddus celle celalühü” zikrini yapıp,ardında “Subbuhü’n-Kuddusü’n-Rabbü’l-melaiketi ve’r-ruh”

  bu duayı mı okuyacam???

 80. korkunu aklindan cikarman icin hangi dua okunur lutfen bana yardim edin. size omrumun sonuna kadar minnetdar kalirim.

  • Sevdacığım her şeyden önce ben dua okuyorum ve Alaha sığınıyprum Allaha sığınana hiç kimse birşey yapamz diye düşün.korku için sitede dualar var bakın

 81. size bir sual vermek istiyorum hicab balamak istiyorum ama okuldan icaze vermiyorlar bu halde hicab balayip okula aca bilirimmi hemde namazda vesvese gelenmesi normal haldirmi

 82. birde onu demek istiyorum ki ben korkunc bir filme bakdim simdi uyuyamiyorumher yerde onu goruyorum bunun icin bir sey yapa bilirimmi.

 83. Merhabalar dualara bakarken gördüm yorumları insanlara canla başla nasıl yardımcı oluyorsunuz Allah bin kere razı olsun sizden…. Bir sorum olacak ben ve eşim ayrı memleketlerde çalışıyoruz hafta sonları görüşebiliyoruz ancak,,,, çok sevdiğini biliyorum ancak arada incir çekirdeği tabiri komik kalacak kadar küçük şeylerden geçmişi açarak bana hakaretler yağdırıyor hak etmediğim halde …. Çok ağır konuşmaları var ve ağzında çıkanı geri almıyor… Ben her sabah dua ile yataktan kalkarım iş yerime gidene kadar okurum okumam sayesinde çok badireleri kolay atlattım hasbinallah ve nimel vekil derim ama eşimin ani çıkışlarının önüne geçemiyorum yardımcı olursanız sevinirim…saygılar

 84. Sayın yönetici, ben 7 ay önce dolandırıldım, çok yüklü miktarda bir para, borçlarımı ödeyemiyorum. 2 kez intihara teşebbüs ettim, bana bu kötülüğü yapanlar gününü gün ediyorlar. Ne yapmalıyım, yardımcı olurmusunuz ….sağlıkla kalın

  • Borçlar için çok faydalı dualr var sitede bakın birde 40 gün sabah namzından sonra 100 Ya Azizi c.c okuyun vakıa suresi okuyun

 85. Merhaba Çiğdem Hanım

  Ben uzun süredir ankisiyete bozukluğu yaşıyorum ve hiç doktora gitmedim kendi kendimi tedavi etmeye çalışıyorum.örneğin bu aralar nefes alamıyormuşum gibi heran boğulacakmışım gibi hissediyorum haftasonuda ilaç içerken boğulma tehlikesi geçirdim bu hafta ile anksiyetem iyice arttı .çocuğum var ve ben ona faydalı olabilmek içik için sürekli hastalıklı olarak bir şey olacak korkusu ile yaşamak istemiyorum..bana hangi duayı öneririsiniz nasıl bir eksiklik varki bu şekilde yaşıyorum.yardımlarınızı rica edeceğim.

  • ruh ve snir hastalıkları için okunacak dualr var sitemde onları ve her gün 21 defa olmak üzere 21 gün şahmeran duasını okuyun

 86. sayın yönetici annem diyaliz hastası damarlarıda tıkalı tıpta çaresi yok,ablamla ben kırk yaşına gelmemize rağmen evlenemedik annemize bakıyoruz ,rızkımızında açılması için ne dua okumalıyız teşekkürler.

  • SABAH EEKN GÜNEŞE DOĞRU HER GÜN 600 BESMELE 600 SALAVAT OKUYUN HER GÜN EN AZ 100 İSTİĞFAR. VAKIA SURESİ OKUYUN HER GÜN

 87. merhabalar bende sizden yardım isticem benim sorunum eşimle. bana karşı sevgisini hiç belli etmez sanki karı koca değilde ev arkadaşı gibiyiz ona göre normal flört dönemimizde böyle değildi sonradan oldu ne olduysa aynı şekilde aileme akrabalarıma karşıda çok uzaktır aralarında geçen hiçbirşey olmadığı halde görüşmek istemiyor ben heryere tek gitmek zorunda kalıyorum evime kimseyi davet edemiyorum birlikte gittiğimiz zamanda suratını asar konuşmaz aynı şekilde ailem geldiğindede konuşmaz küs gibi oturur çok yoruldum artık banada bir dua tavsiye edin lütfen

  • çoğu ailede ilk evliliklerde olur bu büyütmeyin ve üstüen gtemyin zamanla düzelir ya hamid c.c okuyun 62 defa 88 ya halim sevgi için 7 gün 786 besmele okuyun suya içirin

 88. teşekkürler cevabınız için 62 defa ya hamid 88 defa ya halimi aileme karşı düzelmesi içinmi okuyacağım birde bu sevgi için olan 786 besmeleyi aynı suya 7 gün okuyup 7 günün sonundamı içirmem gerekiyor.

 89. çok bunalımdayı ettiğim duaların hiçbiri kabul olmuyor bu aralara en çok istediğim şeyde devlet kadrosunda devlet memuru olmak çok dualar ettim olmuyor :(

  • ettiğiniz duaya yien olmuyacak diye yaklaşmayın hakkımda ne hayırlı sie onu ver Allahım diyerek devam edin dualr kabul olur ama ya zaanın vardır ya senin için hayırlı değildir yada başka bir iyilikle sana döner

 90. annemle babam boşanmak üzere annem evden gitti annemi geri getirmek ve babamla barıştırmak için hangi duaları okumalıyım kardeşim ve ben perişan durumdayız lütfen bizlere de dua edin…

  • FATMA BİZ EDERİZ MUTLULUGUNSİFRESİ SAYFAMA GEL FACEBOOK SAYFMA AMA SENDE 232 YA KEBİR C.C OKUYABİLİDĞİN KADAR YA CAMİ C.COKU..1286 YA GAFUR C.C OKU DUA ET.Dargınlıkların giderilmesi,dargınları barıştırmak için,evini, terk edeni getirmek için her gün 12.996 defa “Yâ Cami celle celalühü” ism-şerifi okunup dua edilirse maksada ulaşılır.

   Kaynak:Duaların esrarı(Ayhan Yalçın)

 91. SA HERKESE YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ SAĞOLUN. BENİM DURUMUM DA ŞÖYLE: kpss YE girdim birçok kişi gibi.sonuçları bekliyoruz. kazanıp öğretmen olarak atanmayı çok istiyorum herkes için istiyorum… çok korkuyorum kazanamamaktan çünkü artık kendimi çok yorgun hissediyorum beyin olarak artık en tez vakitte atanıp aileme yardım etmek istiyorum . o kadar yorgunum ki bu sınav süreçlerinden dolayı. beynim uyuşmuş gibi düşünmekten. sizden hem başarılı olup hayırlısıyla atanabilmek hem de diğer dualarım için öyle güzel bi dua istiyorum ki tıpkı koşup koşup yorulup bir bardak su içip ohh elhamdülillah demiş insan gibi ohh çok şükür diyebileceğim bir dua istiyorum. simdiden Allah razı olsun

  • NASİP ETSİN ALLAHIM KARDEŞİM ALLAH HER DUAYI İŞİTRİ YETERKİ İÇTEN EV SAMYETLE SADECE ALLAHA YÖNELİN..305 YA KADİR C.C 1100 YA ZÜL CELALİ VELİKRAM 55 YA MÜCİB OKUMAY DEVAM EDİN

 92. sürekli alkol alıyorum, ayrıca,eskiden hiçte olmadığım halde şimdi yolda bir bayan görsem kötü gözle bakıyorum.. bu durumdan kurtulmam için yol gösterebilirmisiniz.

  • Alkolden kurtulmak için kenzül raş duası ve başka dualr var stede bakın kardeşim. birde 202 ya berr c.c 409 ya Tevvab 514ya Reşid c.c 1106 ya zahir c.c okuyun

 93. merhaba ayrı iki sevgiliye 152 inşirah okunsa barışırlarmı erkek sorun çıkardıyor dönermi erkek veya acil ne okuya bilirim ikiside seviyor fakat erkek hovardalık peşinde kızıda seviyor ne okuya bilirim barışmalarına

 94. benimde sıkıntılarım var birsürü hastalıklar geldi gecti cocuklarımın başından şu anda maddi sıkıntı icindeyiz rabbime şükürler olsun bunlar bizler icin bir imtihan bizlere sabretmek düşer rabbim bir kolaylıgını verecek inşallah banada dua edresenizsevinirim allah ettiğiniz duaları kabul etsin allaha emanet olun

  • sitenin facebook sayfası olan mutlulugunsifresi faecbook saytfamad adua isteyen sitemeyn herekse her gün dua edlir.her akşam okuduğumuz tüm dualrda tüm skıntılara yer veriyorum

 95. MERABA :D GEÇENLERDE SINAVIM İÇİN DUA İSTEMİŞTİM BEN :D DUA İSTEMEDEN ÖNCE DE İNŞİRAH SURESİNİ SÜREKLİ OKUMAYA BAŞLAMIŞTIM. DİLEĞİM VARDI HAYIRLISI AMA UMMADIĞIM KADAR DAHA GÜZELİ OLUYOR DİYODUM. ÇOK ŞÜKÜR İŞ KISMETİM YOLUNDA GİTTİ. MEMNUN OLACAĞIM Bİ İŞ :) KESİNLİKLE İNŞİRAH SURESİNİ VE RABBENA DUALARINI TAVSİYE EDİYORUM HEP ÇOK GÜZEL ŞEYLER OLUYO ÇOK ŞÜKÜR :D Bİ DE GERÇEKTEN RABBİMİN VERECEĞİNE İNANIYODUM AMA İŞTE ZAMANININ BİR AN ÖNCE GELMESİNİ BEKLİYODUM ÇOK ŞÜKÜR OLDU. SİZE DE ,YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM TEKRARDAN :D

 96. selamunaleykum dostlar, bende zaman zaman her derdime deva olacak , icimi rahatlatacak dualar arayip okuyup ferahliyorum, goruyoruzki bir cok insanlar care pesinde ve gayet dogaldir, once yoneticiye kizdim , bu adam neden bu kadar tesbihat veriyor bilmem 5000 defa su 100 defa su 300 defa okunacak diye ama sonra dusundum yonetici daha ne yapsin, insanlar yeterki dermanini allahta arasin diye yaziyordur dedim . kardeslerim ben oyle bilgin hoca gibi veya alim gibi birisi degilim, ben sadece ask icin buyu ici borc icin vesayir….. bir cok dert icin bu arayislardan gectim ve de iyi yaptim en azindan bir seyler ogrendim, sayin dostlar islamin 5 sartini tam bir ihlas ile yerine getirenlerin duasi bir besmele ile bile kabul olur, islamin sartini yerine getirin ve goreceksiniz her sey degisecek, aksamlara ve sabahlara kadar dua ederdim ve hizimi kesemezdim cunku kabul odumu acaba diye supheye duserdim , simdi artik is degisti namaza basladim 6 yil oldu ,oruc , zekat bunlarida yerine getirdikten sonra anne baba hakki derken herkese iyi davranirken gordumki sabahlara ve aksamlara kadar kendimi dua ile meskul edecek vaktim kalmamis fazla , her gun emine tegzeyi hastanede gormek , mario isimli yasli yabanci komsumun ihtiyacini gormek ve onlarin duasini almak , annemin babamin yaninda namaz kilip dualarini almak beni gayet kurtarmis , 20 yilda yapamadigim isleri 4 yilda haketmisim . demek istedigim su ki duada samimiyet ve Allaha tam tevekkul gerekiyor, allah yolunda giden felaha eriyor , Allah hepimizin dualarini kabul etsin ve hepimizi bagislasin , Allah yar ve yardimciniz olsun

  • SÜLEYMAN KARDEŞİM ÇOK HAKLISINIZ TÜM MUTLULUK İSLAM VE ŞARTLARINDA NE KADAR İSALAM UYGUN YAŞARSAN O KADRA MUTLU OLSUN HUZURLU OLURSUN SİZİN ADINIZA SEVİNDİM BENDE HOCA FALAN DEĞİLİM SADCE ELİMDEKİ KAYNAKALRDAN FAYDA VERECEK DUALARI YAZIYORUM.ELİMDEKİ KAYNAKLARDA ESMAÜL HÜSNA VE ONLARIN EBCED DEĞERLERİNE GÖRE OKUMA ŞEKLİ.BUNU HER KAYNAKTA BUALBİLİRSİNİZ TABİKİ İLLA OALCAK DİEY BİR ŞEY YOK.İLLA SAYIDA ŞART DEĞİL.AMA ŞÖYLE DÜŞÜNÜN SİZ BİRİNDE BİR RİCADA BULUNCAĞINIZ DA TANIDK BİRİNİ VESİLE EDERSENİZ DAHA GEÇERLİ BİR HATIR OLUR..BİR ŞEY İSTEMEK İÇİNDE DEFALARCA BELKİ RİCADA BULUNURSUNUZ BİZDE BURADA İSTEĞİMİZ VERECEK TEK MAKAM OLAN ALLAHA RİCADA BULNUYORUZ

 97. 39haftalk hamileym dogumdan cok korkuyorum bir avazda azsanciyla rabbim kurtarmayi nasip etsn istyrm ne yapmaliym hangi dualari pkumalym

 98. hylı cumalar benim eşim uzun yol şöförü onun için esmalar okucam ama suyunu ydi gün içiremiyom yedi gün okuyup geldikce suyunu içirsem olurmu.ve 12 yaşındaki oglum içinde çok şımarık yalan söylüyo bazı kötü alışkanlıkları var bunlar için bir dua hyrlı günler

  • AYŞE GELDİĞİ ZAMAN İÇİRİRSİN..OĞLUN İÇİN 68 YA HAMİD C.C 88 YA LAİM C.C 20 YA HADİ ..C 21 YA ŞEHİD C.C OKU

  • ÖNCE NİYET ET AYŞE KARDEŞİM SABIRLI VE BU OKUNDA AZAİMİ OLMAK İÇİN YA SABUR S.S 298 OKUMAYA DEVAM ET.170 YA KUDDUS C.C 170 OKU..ALLAHIM SEN KALAPLERİ EVİRİP ÇEVİRENSİN BENİM KALBİMİM İSLAM DİNİ ÜZEREİNE ÇEVİR VE SABİT KIL.İBADETELRİMDE BANA YARDIM ET.SENİ ÇOK ZİKREDEN SANA ÇOK ŞÜKREDEN SANA HAKKIYLA İBADETİNİ YAPAN BİR KUL OLMAM İÇİN YARDIM SİTİYORUM BUNU HER GÜN AKLIANGELDİKÇE OKU

   • slm.yıllarca kötü olaylarla karşılaştım.akıl sağlığımın yerinde olmasına şükrediyorum.şu an depresyon tedavisi görüyorum..denize düştüm yılana sarıldım .Derdimin dermanını hocalarda aradım.hepsi büyü olduğunu başıma gelen müsebetlerin nedenini büyü olduğunu söylediler.çözmeye çalıştılar.En son sevdiğim insanın geri gelmesi için ve büyülerin yapana geri dönmesi için tavsilerde bulundular bende günah olup olmadığını sordum.olmaz dediler bende söylediklerini yaptım.şuan vicdanım çok rahatsız.yoksa bende mi büyü yaptım.bana
    yardımcı olurmusunuz lütfen.teşekkür ederim.

    • emine kardeşim neyapılldı ne okundu bilmiyorum eğer büyübile olsa siz büyü oldğunu bilmiyorsunuz sadece dua için gitmişsiniz ama yinede eğer büyü ise rabbim diye affını iste istiğfar oku çok her gün

  • emine kardeşim sanki ısmarlamı dua bunu Alalh bilir belkihkaın ahayırlıd eğil ozaman olmayabilir.hemzamnın Allah bilir.bakın her gün 134 ya samed c.c 100 ya kadir c..c 1100 ya zül celali velikram c.c55 ya mücib c.c 37 ay evvel c.c okuyun

 99. şey iyi günler benim nişanlımla ilgili bi sorunum var beni çok seviyo ama sürekli kızlarla dolaşıyo telefon hiç elin den düşürmüyo sürekli mesajlaşıyo beni canından bile çok sevdiğini biliyorum ama küçüklükten kızlarla iç içe olduğu için şimdi zorlanıyo ve takıldığı kişilerde nişanlısı olduğunu bilmelerine rağmen ona çok ilgi alaka gösteriyolar lütfen büyü yapmaktan çok korkuyorum yardım ne yapabilirim ondan ayrılaamm çok şey yaşadık onun böyle yapması içimi acıtıyo hatta şimdi bile bi kızla dışarda bu soğukta geziyo lütfen onu kızlardan soğutucak sadece benimle ilgilenmesini sağlıycak bi dua yokmu Allah rızası ıiçin yardım edin

  • şeyma nasıl brşey anlamdımhem nişanlı hemde başkakızlaral neyse siz her gün 73 defa ya celil c.c okuyun 409 ya tevvab c.c 202 ya berr c.c

 100. slm hocam .kızımda büyü oluğunu düşünüyorum onun yerine felak nas i 100 düğüm üzerine okuyup çözsem olurmu?teşekkürler…

 101. Bu sayfadaki yazıları okuyan herkese selam. ALLAH RIZASI İÇİN bana dua dua dua ve dua edermisiniz.? Buna çok çok çok ihtiyacim var. Hastayim :-(

 102. mutsuz kardeşim ALLAH yardımcın olsun eş ile imtihan çok zor ben 8 yıldırcebelleşiyorum adam beni mahvetti her türlü pis huy var bide piskopat kurtulamıyorum ALLAH hepimiizn yardımcısı olsun beterinden esirgesin inş. amin

  • ŞAHMERAN DUASININ İŞ İÇİN OKUMA USUÜLÜ VAR SİTEDE.BİRDE 7 GECE 7963 YA BEDİ C.C 707 YA VARİS C.C OKUYABİLİRSİNİZ.BAŞKA DUAŞR İÇN SİTEYE BAKIN

 103. bu sene okula başlayan kızım var sürekli öğretmeninden şikayet alıyoruz yerinde durmuyor,çok hareketli, söylenilenleri yazamıyor, çok nazlı, sürekli ağlıyor,dikkati dağınık dalıp dalıp gidiyor bir psikoloğa götürün diye söylüyor .çocuğumun uslu aklı başında derslerinde başarılı olması için neler yapabilirim lütfen yardımcı olun…

  • ONUR KARDEŞ 88 YA HALİM C.C 209 YA MUKSİT C.C 20 YA HADİ 20 YA ŞEHİD C.C OKUYUN.AMA DOĞRO PSİKOLOĞA GÖTÜRÜN EN AZNIDAN SİZN NE YAPMANIZ NASIL DAVRANAMNIZ GEREEKTİĞİ KONUSUND AÇOK YARDIMCI OLACAKTIR

 104. cok sıkıntılıyım bı sorum olcaktı eşim iş yeri açtı 1 yıl oldu fborcumuzu senet yapmıştık temmuzda senetlerimiz bitti ama temmuzdan bu yana işler iyi deil diğer borclarımızda sürüyor ama ödeme sıkıntıları yaşıyoruz cok daraldık pide lahmacun kofte işi yapıyoruz acaba işlerin açılması için ne yapabilirim müsteri artması için Vakıa suresi okumaya basladım 3 gün oluyor cesitli zikirler cekıyorum internette arastırdıgım İnşirah suresıne bu gün gordum onu okumaya baslıycam namaz kılarkende sureklılık saglıyamıyorum ne yapabilirim sizce

 105. allahasıgınmış

  eski sevgilimi rüyamda görüyorum ve evlıyım. kocmdn utanıyorum allhtan korkuyorum dualr ediyorum , bitsin artık bu işkence, eşime layık bir eş allha layık bır kul olmak ıstıyorum. ama neredeyse hergun göruyorum ruyamda. allah rızası için bana bir yol gösterın , dua edın. zamanında yaptgım hatayı vicdanım kabul etmıyor. allahtn başka sıgınagım yok, :(

 106. bu mesajı okuyan herkes lütfen dikkate alsın KURANI KERIM veya Allahu Teala nin Esmaül husnası nı okurken harflere ve Tecvid lere dikkat edilmesi gerekir yoksa bunlardaki esrar açığa çıkmaz MazAllah sonra inkar yoluna gidersiniz . Bu yazdıklarım doğrudur ben kurs hocasıyım

 107. merhaba hocam lütfen bana yardım edin aydınlatın sevdiğim birisi var ayrıldık ama ben hala çok seviyorum hergün geri dönmesi için dualar ediyorum zikirler çekiyorumm ne demeliyim ne dua etmeliyim hangisi daha tesiri olur lütfen bana yardım edin

 108. selamun aleyküm.sitenize tembellik için baktım fakat bir derdimi açmak istiyorum inşaALLAH umuyorum çaresi Allah’tan sizde vesile olursunuz…3.5 yıllık bir sevdiğim var.cahilliğimden malesef böyle bir gaflete düştüm.yanlış yaptığımı fark etiğimde ayrılmayı çok denedim bitsin bu günah dedim çok denedik oda bende ama bir türlü olmadı.benim babam hariç ailelerimiz biliyor..onun okulu var bir bucuk senesi kaldı…ve sonra askerlik.. eviriyoruz çeviriyoruz hiç bir plan uymuyor..mecbur 3 sene daha beklemek zorundayız belkşde daha fazla..ben artık çok yorgunum Allah a karşı kendimi çok kötü bir kul olarak mahçup hissediyorum babama öylr ailerime öyle..bazı zamanlar geliyor görüşmemeye karar alıyoruz fakat birşey oluyor bir zaman sonra tekrar görüşmeye başlıyoruz…ne yapacağımı bilmiyorumm..Allah a dua ediyorum…ama onun yasağını işlediğim içinde kendimi büyük bir günahkar olarak hissediyorum..bana yardım edin Allah ın izniyle rica ediyorumm..ya zamanın hayırlı ve hızlı geçmesi için ya refaha kavuşmak için ya da bir an önce evlenmek için dua istiyorum..Allah sizden Razı olsun…:((((

  • TÜM İSTEKLERİNİZ İÇİN DUALAR VAR SİTEDE KARDEŞİM..İSTEİDĞİNİZ ŞEYN HAYIRLI OLMASINI DİLEREK DUA EDİN..EĞER İYİ BİRİ İSE BEKLEMEYE DEGER..AMA GÜNAH İŞLEDİYESNZ HER GÜN İSTİĞFAR OKUYUN ALLAH AFFEDİCİDİR.AMA GÜNAHA DEVAM ETEMMEK İÇİN DE GAYRET EDİN.İSTEĞİNİZ BİR AN EVVEL OLMASI İÇİN HER GÜN 37 YA EVVEL C.C OKUYUN SELMATE ÇIKMAK İÇİN 131 YA SELAM C.C

 109. Allah sizden razı olsun ümidim vardı hep ELHAMDÜLİLLAH fakat şimdi dahada arttı umuyorum ilacım olsun.ve bütün müslüman gençlerimizi gafltten,şeytanın tuzaklarından korusun Rabbim kimsenin ayağını kaydırmasın..:(( bütün kardeşlerimi korusun Allah ım..hayırlı günler olsun inşaALLAH..

 110. Merhabalar.evlenmek uzereyim ama erkek arkadasimin ailesi adetlerimiz agir oldugundan dolayi beni istemiyor ve tum yardimlarini keseceklerini erkek arkadasimi tek basina birakacaklarini soyluyorlar.erkek arkadasim benim yanimda ama ailesi destegi cekince benim ailem izin vermeyecek…icim daraliyor ve ne yapacagimi bilmiyorum…mumkunse herseyin hallolmasi ve skntilarimin gitmesi icin bir dua istiyorum.Rabbim yar ve yardimcimiz olsun

  • gamze onların razı olması için..1286 ya gafur c.c 206 ya cebbar c.c 88 ya halim c.c okuyun.seni sevsivler diye ya vedud c.c 400 oku

 111. Esimle türkiyede yasiyorduk daha 1sene olmadi evliligimiz ben Almanyadan türkiyeye gelin gitdim ama türkiyede yasamaya alisamadim bunaldim ve Esimle aramizda kavgalar basladi bu kavgalarin sonunda bende almanyaya alilemin yanina döndüm, esim asla almanyada yasamam diyor isimi rahatimi bozamam diyor, ama evlenmeden önce bana söz vermisdi eyer ben türkiyede yasamaya alisamazsam gelirim diye ama simdi sözünde durmuyor ben öyle birsey demedim diyip kestirip atiyor, ben ayrilmak istemiyorum cok cagresizim esimi ikna etmek icin ne yapabilirim bana dua ederseniz cok mutlu olurum allah (cc) simdiden razi olsun.

  • LAVİNYA EĞER SEVİYORSANIZ KATLANIR VE ALIŞMAYA ÇALŞIRSINIZ.KARDEŞİM EŞİNİZİN İŞİ BURDA İSE SİZEDE ARADA İZN VERİYOR GİDİP GÖRÜYORSANIZ.LÜTFEN DÖNÜN VE SEVDİĞİNİZLE BİRLİKTE OLUN..BAKIN EEĞER İSTERSENİZ SİZİ MEŞGUL EDECEK BİRİŞ BİR UĞRAŞ BULUR ALIŞIRSINIZ

 112. Merhabalar.. Sitenizi yeni gördüm. Çok güzel paylaşımlar var öncelikle kendi adıma teşekkür ederim. Yaşadığım bazı problemlerden dolayı eşimle boşandık. Benim yaklaşık 2 aydır sıkıntım var. İçim daralıyor. İçimde sebebini bilmediğim bir korku ve sıkıntı var. Mutlu değilim. Halime şükrediyorum hep ve sağlığımda birşey yokken sebepsiz bu sıkıntıyı yaşadığım için kendime kızıyorum. Kocaman bir boşluktayım sanki ve ömür boyu böyle sürecekmiş gibi. Kendimi telkin ediyorum hep ama yoruldum.. Doktora gitmeyi düşündüm ama ilaç kullanmak istemiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

 113. Selamun Aleykum Zeynep hanim,

  bir insanin (esim ve kayinbabam ozellikle) bana yaptigi hatalardan dolayi pisman olup, benden ozur dilemesi ve hatalarini telafi etmesi icin ne okuyabilirim ?

  bir de, esim cok gururlu bir insan, hem gururunun kirilmasi icin, hem de bana karsi daha duyarli, daha fazla empati kuran birisi olmasi icin okuyabilecegim bir sey var mi ?

  ayrica ne kadar zaman okumam gerektigini de yazar misiniz ?
  cok faydali bilgiler paylasiyorsunuz, Rahman razi olsun, daim eylesin..
  Avrupa’dan selamlar

 114. Mrb kayinvalidemlerle ayni binadayiz onlara cok duskun bana ayri ona ayri davraniyo esime anlatinca kiziyo laf soyletmiyo inanmiyo soylediklerme ne dua okuyabilirim cok saolun simdiden

  • Mutsuz kardeşim mutlaka doktora götürmişsünüzdür bunun yanında.
   Konuşmakta güçlük çeken kimseler her gün bir bardak suya 801 defa “Ya Evvel,Ya Ahir celle celalühü” İsm-i şeiflerini okuyup içerlerse bu dertlerinden kurtulur.

   5 vakit namazlardan sonra 801 defa “Ya Evvel,Ya Ahir celle celalühü” zikrine devam ederlerse dünya ve ahiret saadetine kavuşurlar

   Kaynak:Duaların sırrı.Ayhan Yalçın

 115. ablacım merhabalar bende sıkıntıma çare ararken sayfanızı gördüm.ergen bir kızım 2oğlum var kızım zor bir dönem içine girdi.yakın çevre büyük ebeveynler okları bana yöneltti eşim bile aile bağlarımız güçlensin,kötülüklerden uzak dursun,derslerinde başarılı olsun,hayırlısı ile kimseye zarar gelmeden atlatalım kızım durulsun laf dinlesin istiyorum(çok şey mi istiyorum acaba?)bana ne yapabilirim ne okuyabilirim yardımcı olursan ablacım duacın olurum.ben aile huzuru için 786 besmele okuyorum.bu da euzu besmele şeklinde mi olmalı?hayırlı günler diliyorum.

  • Emel kardeşim 20 Ya vedud c.c 20 Ya Hadi c.c 232 Ya kebir c.c 286 Ya Rauf c.c 209 Ya Muksit c.c bir yiyecepğe 1600 Ya hadi c.c 3025 ya Mücib cçc oku hepiniz yiyin Allah bu esmalar hürmetine aile içi hzuzur istiyorum hepimiz bir birimize saygı ve sevgi ile davardanalım.Kızın için 514 Ya reşid c.c 319 Ya şahid c.c 88 Ya halim c.c oku

 116. Merhaba İnşirah süresini arıyordum ve sitenizle karşılaştım çoğu kişinin olduğu gibi bende size teşekkür etmek istiyorum yorumları okudum o kadar çok bilgi vermişsiniz ki Allah herkesin sıkıntılarını gidersin sizden de razı olsun ben lise son sınıf öğrencisiyim Üniversite Sınavlarına hazırlanıyorum İnşirah Suresi ni kaç defa okumalıyım günlük ?

  • UFUK KARDEŞİM 7 YADA 21 DEFA OKU HER GÜN BİRDE 101 İNNA FETAHNA LEKE FETHAN MÜBİYNA..37 YA EVVEL C.C 184 YA MUKADDİM C.C.SİTEDE BAŞKA DUARDA VAR BİRDE SINAV GÜNÜ YADA SABAHI GİRMEDNE OKUNCAK DUALAR VAR BAKIN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>