EL-FETTAH isminin zikri ve faydaları

FettahEL-FETTAH:Her türlü zorluk ve mükülleri çözen,maddi-manevi bütün kapıları açan.Kulların arasında hakim olan.her şeyi hikmetle açan.

Fetih ve zaferlerde Yüce Allah’ın elindedir ve Onun izniyledir.Kur’an-ı Kerim’in en başına Fatiha suresinin koyulması da bu hikmete binaendir.O da Kur’anı açan,anahtardır.

Ebced değeri ve zikir saati:
EL-FETTAH isminin zikir adedi(489); Zikir saati Utarit;Günü çarşambadır.

Çarşamba Utarit(GÜNŞE DOĞARKEN-İKİNDİ SONRASI VE GECE YARISI)

Özellikleri ve bazı faydaları:

 • Zikir saatinde,belirtilen miktara uygun okumayı gerçekleştiren kimsenin gözlerinden manevi perde kaşkar,Kendisine hiçbir zararlı zarar veremez.Bu mübarek isim hürmetine Yüce Allah(c.c) o kimseye gayb hazinelerini açar.
 • Bu ismi virt edinerek Cenab-ı haktan her hangi bir konuda dilekte bulunan kimsenin dileği  geri çevrilmez.Maddi kapılarda kendisine açılır ve hayatı boyunca işlerinde başarılı olur.
 • Bir arabi ayın ilk cuma günü gümüş bir levha üzerine “Ya Fettah ve Ya Rezzak” ismi şeriflerinin vekfini yazıp bir iş yerinin yüksek bir yerine asan ve her gün iş yerine gelince(797) kere “Ya Fettah Ya Rezzak” ismini birlikte okuyan kimse,iş yerinde işlerine yetişemiyecek kadar bol işe ve müteriye kavuşur.hayırlı ve bol kazanç elde eder.İş yeri zararlı ve kötü şeylerden korunur.
 • Sabah namazından sonra elini göğsüne koyup (15) kere okumaya devam edenin kalbi aydınlanır.işleri kolaylaşırve rızkı bol olur.

 

 

Arama etiketleri : el fettah,ya fettah ya rezzak,el fettah zikri,ya fettah zikri,ya fettah ebced değeri,ya fettah okumanın fazileti,fetih suresini okumanın faydaları,ya rezzak ya fettah

49 “EL-FETTAH isminin zikri ve faydaları

 1. Merhabalar,
  “El-fettah” zikri için Utarit saatini vermişsiniz ancak yine sizin sitenizdeki tabloda Çarşamba günü gündüz 1 ve 8 Utarit saati gözüküyor. Oysa ki siz zikir için Çarşamba 1 ve 6 saatlerini söylemişsiniz.
  Hangisi doğru ve esas kabul edilecek?
  Teşekkürler

  • Merhabalar.. benim kaynağım olan Dr.Arif Arslan hocanın kitabında Çarşamba günü Utarit saatidir.evet 1 ve 8 arası diyor.Söylediğiniz saati hangi kaynaktan aldım hatılamadım bakacam ve size yazacağım.teşekkürler Allaah emanet olun.

 2. Diyelimki pazartesi okunacak zikirlerin birtanesini okudum..Birdahaki pazartesiye kadar okumucakmıyım onu ? haftadan haftayamı okucam. esma hüsna kitaplarını okudum ama çözemedim. bu konuda bilgilendiiriseniz beni çok memnun kalıcam şimdiden çok teşekkür ederim saygılar……

  • Öylede yapabilirsin yada içlerinden senin ihtiyacına karşılık olan ismi her gün zikredebilirsin.Bu ihitiyacını gidereceği gibi Allah rızasını da kazanırsın.

 3. Çarşamba Utarit( öğlen saat 1 dir) gece okunacak sa çarşamba sabah saat (8) dır.
  bu oglen saati oglen 13:00 mi oluyor
  gecede saliyi carsammbaya baglayan gece yani carsamba sabahi 8 degilmi

 4. Arkadaşlar dünya dua üzerine kurulmuştur hangi duayı okursanız okuyun sevabtır ama devamlı yapılan ibadet daima en makbul olanıdır hepinizden allah razı olsun iyi günler

 5. okudugumuz emalari istedigimiz saatte okusak olmazmi ben genelde gece okuyorum herkez yatmi; oluyor sakin sakin okuyorum

 6. merhaba iyigunler benim oglum uc yasinda asiri utangac ve korkulari var bunun icin bir dua yazabilirmisiniz simdiden tskrler

 7. GÜNAY TÜRKOĞLU

  EY FETTAH ALLAHIM GÜNAY KULUNA BÜTÜN HAYIR KAPILARINI AÇ BÜTÜN ŞER KAPILARINI KAPAT AMİN….BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM KULHUVALLAHU EHAD ALLAHÜSAMED LEMYELİD VELEM YULED VELEM YEKUNLEHU KUFUVEN EHAD.

 8. GÜNAY TÜRKOĞLU

  EY RABBİM ZATININ BÜYÜKLÜĞÜNE SALTANATININ KUDRETİNE YARAŞIR ŞEKİLDE SANA HAMDÜ SENALAR-ŞÜKÜRLER OLSUN AMİN AMİN AMİN…..

 9. GÜNAY TÜRKOĞLU

  YA GANİYYU ALLAH YA VEHHABU ALLAH YA SETTARU ALLAH YA SAMEDU ALLAH YA HAKKU ALLAH YA SEMİ YA BASİRU ALLAH.

 10. ne olursunuz bana dua edin eşimle tartıştık ayrılmak üzereyiz herşey bitti siz sevgili kardeşlerimden dua istiyorum yuvam yılkılmasın eşimde beni çok seviyor bende onu çok seviyorum ama neden anlaşamadığımızı anlamış değilim herşeye tartışmak için bahaneler buluyor

  • Bire vlilik danışmanına gidin kardeşim sorunun ne olduğunu anlarsınız.232 defa ya kebir c.c okuyun yiyeceklerinize

 11. GÜNAY RÜRKOĞLU

  EY YERLERİN VE GÖKLERİN NURU EY EŞSİZ NUR EY KIRIK GÖNÜLLERİN SAHİBİ EY GÜNAYIN SAHİBİ EY LATİF EY VEDUD EY VEKİL EY HAHIZ HIVZU HİMAYENE SIĞINAN GÜNAY KULUNU HER İKİ CİHANDA AZİZ İSMİNİN HÜRMETİNE AZİZ EYLE ÜMMEDİ MUHAMMEDİN KUSUR VE HATALARINA MAĞFİRET ET BİZLERİ SANA KAVUŞMA ŞEVKİYLE ŞENLENDİR TÜM ZERRELERİMİZİ SANA KAVUŞMANIN ŞEVKİNİ LÜTFEYLE EY HER ŞEYİN SAHİBİ ULU ALLAHIM AMİN AMİN AMİN VELHAMDULİLLAHİRABBÜLALEMİN.

 12. GÜNAY TÜRKOĞLU

  EY YERLERİN VE GÖKLERİN NURU EY EŞSİZ NUR EY KIRIK GÖNÜLLERİN SAHİBİ EY GÜNAYIN SAHİBİ EY LATİF EY VEDUD EY VEKİL EY HAHIZ HIVZU HİMAYENE SIĞINAN GÜNAY KULUNU HER İKİ CİHANDA AZİZ İSMİNİN HÜRMETİNE AZİZ EYLE ÜMMEDİ MUHAMMEDİN KUSUR VE HATALARINA MAĞFİRET ET BİZLERİ SANA KAVUŞMA ŞEVKİYLE ŞENLENDİR TÜM ZERRELERİMİZİ SANA KAVUŞMANIN ŞEVKİNİ LÜTFEYLE EY HER ŞEYİN SAHİBİ ULU ALLAHIM AMİN AMİN AMİN VELHAMDULİLLAHİRABBÜLALEMİN.SALAVATULLAHİ VESSELAM YA RESULALLAH.

 13. GÜNAY TÜRKOĞLU

  GÖKLERİ DİREKSİZ YARATIP TUTANI TESBİH EDERİM YERYÜZÜNÜ DİNLENME VE BARINMA YERİ YAPIP YAYANI TESBİH EDERİM SUYU YARATIP YERYÜZÜNE YAYANI TESBİH EDERİM HERŞEYİN KENDİSİNE DÖNDÜĞÜ ULU MEVLAMI TESBİH EDERİM NEYLE GELDİN DİYE SUAL EDERSE ŞAYET RABBİM GÜNAY KULU ZİKİRLE GELDİM YARABBİ DERİM HER ŞEYE BELLİ ÖLÇÜ VE NİZAM KOYANI TESBİH EDERİM BENİ UNUTMAYIP RIZKIMI HER AN GÖNDERENİ TESBİH EDERİM ZATINA SALTANATINA YARAŞIR BİR ŞEKİLDE TESBİH EDERİM SONSUZA KADAR TESBİH EDERİM YARABBİ AMİN.

 14. GÜNAY TÜRKOĞLU

  YA VEDUD YA VEDUD YA VEDUD SENİN SEVGİNİ KALBİME ÖYLE BİR KOY Kİ SENDEN BAŞKASINA YER KALMASIN SENİNLE COŞSUN SENİNLE HUZUR BULSUN AMİN.

 15. GÜNAY TÜRKOĞLU

  ALLAHTAN ASLA ÜMİT KESMEYİN ALLAHTAN MÜNAFIKLARDAN BAŞKASI ÜMİT KESMEZ ZİRA SONUNDA VARILACAK YER ONUN HUZURUDUR.

 16. GÜNAY TÜRKOĞLU

  ALLAHUEKBER ALLAHUEKBER ALLAHUEKBER SUBHANALLAH SUBHANALLAH SUBHANALLAH ELHAMDULILLAH ELHAMDULILLAH ELHAMDULILLAH.

 17. s.a ben hergün el fettah ismi okuyorum..bunun bana inanıyorumki çok yararı olucak ve oluyor…SIKINTIM İÇİN ve muhabbet için,rızık için daha çok ne okunması gerekiyor

 18. ALLAHIM SANA KAVUŞMA ŞEVKİYLE DONAT GÜNAY KULUNUN KALBİNİ HER YANIMDAN NURLAR FIŞKIRSAN AMİN ……VELHAMDÜLİLLAHİRABBÜLALEMİN.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>