Bakara suresi’nin faziletleri

 

dar

 

 

 

 

 

 

 • 163′ncü ayetinin İsm-i A’zam olduğu rivayet edilir.
 • 164′ncü ayetini okuyup da manasını düşünmek çok faziletlidir.
 • Ayetü’l Kürsi’yi(255′nci ayet) okumak çok faziletlidir.
 • İlk 5 ayetini(Elif,Lam,Mim) okumaya devam etmek zihin açıklığına vesiledir.
 • Son iki ayetini(Amene’r -Rasulü), yatsı namzından sonra okumanın gece ibadeti için yeterli olacağı rivayet edilir.
 • Geceleyin Bakara ile Al-i İmran suresini okuyan Huzuru ialhide,taatla meşgul olmuş gibi sevab kazanır.
 • Her gün okumaya devam eden,büyü ve sihir gibi şeylerden korunur.kendisne şeytan yaklaşmaz.
 • Her gün okumaya devam edenini rızkı artar.
 • Ruh hastasına,Bakara suresinin(1,2,3,4,255,258,257,284,285,286′ncı )ayetleri okunursa,Allahu Teala’nın izniyle şifa bulur.
Arama etiketleri : bakara suresi fazileti,kehf suresi fazileti,elif lam mim fazileti,elif lam mim suresi fazileti,bakara suresinin faziletleri,elif lam mim süresinin fazileti,bakara suresinin faydaları,bakara süresi faziletleri

6 “Bakara suresi’nin faziletleri

  • Hafızayı kuvvetlendirmek için ve zihnin açılması için Allah’ın İsimlerinden olan ” EN-NUR” ismi şerifi 256 defa ,her 5 vakit namazdan sonra “YA NUR CELLE CELALÜHÜ” şeklinde zikredilirse okuyanın zihin açılır,hafızası kuvvetlenir.

   Ayrıca NUR suresinin 35.ayet’i kerimesi okunur.

   NUR Suresinin 35.Ayet’i Kerimesi ” Allâhu nûrus semâvâti vel ard(ardı), meselu nûrihî ke mişkâtin fîhâ mısbâh(mısbâhun), el mısbâhu fî zucâceh(zucâcetin), ez zucâcetu ke ennehâ kevkebun durrîyyun, yûkadu min şeceratin mubâraketin zeytûnetin lâ şarkîyetin ve lâ garbiyyetin, yekâdu zeytuhâ yudîu ve lev lem temseshu nâr(nârun), nûrun alâ nûr(nûrin), yehdîllâhu li nûrihî men yeşâu, ve yadribullâhul emsâle lin nâs(nâsi), vallâhu bi kulli şey’in alîm(alîmun).”
   Her gün 312 defa “Ya Rakib celle celalühü” ismi şerifini okuyanın hafızası kuvvetlenir.
   Aşağıdaki duayı 40 gün sabah namazından önce,evvelinde 7 fatiha okuyarak 70 defa okuyan kimsenin unutkanlık hastalığı gider ve hafızası kuvvetli olur.

   “Allahümmerzuknaa hıfzel mursliyn.Ve ilhamel enbiyaai ve fehmel evliyaaai bi keramike ya ekremel ekramiyn ve bi rahmetike ya erhamerrahıymiyn.”
   Bu duada derse başlamadan önce okunur.
   veftah aleyna ebvabe fadlike venşur aleyna hazaine Rahmetike bi Rahmetike ya Erhamerrahim.”

   Bu dua derse başlamada önce okunursa Allah-ü Teala o kimsenin anlayış gücünü artırır.

  • Unutkanlıgı unutmak icin dua.
   ” Allahümmerzukna hıfzal-mürseliyn . Ve ilhamel-enbiyaa-i ve fehmel evliyaaa-i bi keramike ya ekramel ekramiyn ve bi rahmetike ya erhamer-rahimiyn . “
   Manası: Ey Allahım ! Bizi Rasullerin hafızası, enbiyanın ilhamı, evliyanın anlayışı ile rızıklandır.
   Ey Keremlilerin en Keremlisi Ve Ey Merhametlilerin en Merhametlisi olan Allahım !
   Bu duayı 40 gün sabah namazından önce, evvelinde 7 Fatiha okuyarak 70 defa okuyan kimsenin unutkanlık hastalığı gider ve hafızası kuvvetli olur.
   “Bir insan gece kalksa, seher vaktinde 40 gün boyunca, 70 defa bu duayı okusa , unutmak nedir inkar eder” buyurmuşlardır.

 1. selamun aleykum.arkadaslar madden ve manen asiri dardayim.annem babam eşim yok.kiz evladimla bir basimayim.surekli rabbime dualar ediyorum.4444 tefriciyyeyi ve 1000 munciyeyi bitirdim.100 kadir suresi bitirdim.ayrica surekli yasin ayet el kursi amenerrasulu okuyor ve surekli zikir cekiyorum.rabbimin dualarima icabet etmesi icin baska neler yapabilirim? sizlerden de dualarinizi bekliyorum.ne olur esirgemeyin.inanin cok dardayim.allah razi olsun cumlenizden.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>