Ayva çekirdeği ve faydaları(Dr.Feridun Kunak)

ayvaKış meyvelerinden olan ayva tümüyle şifa olan bir meyvedir.yaprağı,kabukları,çekirdeği  hastalıklara ve cilde çok faydalıdır.

Öksürük,bronşit ve boğaz ağrılarına karşı  çay:

Bir su bardağı suya 4-5 adet ayva çekirdeği,ve bir tutan yaprak ve yarım elma kabuğu atılarak kaynatılır.5 dakika demlenip içilir.İçine tarçın yada karanfil de atabilirsiniz.

çekirdek

Cilt güzelliği,lekeler için maske:Bir kaseye 4-5 adet ayva çekirdeği koyup,üzerine çok az miktarda(yaklaşık yarım çay bardağı) ilave edin ve bir gün bekletin.Ertesi jöle kıvamına gelen bu sudan cildinize sürün yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirisniz.

Bu jöle içinden bir tatlı kaşığı alıp bir kapta,bir çay kaşığı da bal ilave edip karıştırın ve için.Boğaz ağrılarına ve öksürüğe çok iyi gelecektir.

yaprak

Arama etiketleri : ayva çekirdeğinin faydaları,ayva çekirdeği,ayva cekirdegi faydalari,ayva çekirdeğinin cilde faydaları,ayva çekirdeğinin faydası,ayva çekirdeğinin cilde faydası,ayva çekirdeği cilt,ayva cekirdegi faydasi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>