”Selâmün kavlen min rabbir rahîm” Faziletleri

selamün

 

 

 

Herhangi önemli olan bir isteğiniz için:

Güzelce bir abdest alın,özellikle Gusül abdesti alınırsa çok daha iyi olur.Tertemiz giyinin yani nasıl biriyle görüşmeye giderken özenirsiniz işte öyle Allah’ın karşısına çıkın.

Özellikle seccadeye oturarak ve kıbleye karşı oturun ve okumaya böyle devam edin.

“Selamün Kavlen Min Rabbir Rahim”

Bu Ayeti kerimeyi okumaya başlamadan önce Yâsîn’i baştan
başlayıp, bu Ayete geldiğinde 818 (“Selamün Kavlen Min Rabbir Rahim”)defa okur ve sureyi okumaya
devam ederek bitirirse, beklenen faydayı hızlandırmış olur.

- Bu Ayeti kerimeyi felçli ve hasta olan veya ruhani hastalığa
mübtela olan bir kimse için, bir bardak suya 818 defa okuyup
nefes edildikten sonra bu su hastaya içirilirse, buna yedi gün veya
daha fazla devam edilirse Allah ın izniyle şifa bulur.

-Her türlü dilek için: Yâsîn sûresini oku ve ”Selâmün kavlen
min rabbir rahîm” Ayeti kerimesine geldiğin zaman 818 defa tekrar
edip, 18 de bir (1) ve her 100 defanın sonunda bir defa şu duayı:

“Allâhümme yâ semîal münâcâti ve yâ mücîbed da’vâti ve yâ
kâdiyel hâcâti ve yâ nûrül ardı ves semâvâti eselüke en tücîbe
da’vetî ve takdî hâcetî fe inneke entes samedil vâhidil ehadi
lem yelid ve lem yûled ve lem yekün lehü küfüven ehad. Ve en
tüsallî alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ muhammedin halkıke ve alâ
âlihi ve sahbihi ecmeîn. Bi rahmetike yâ erhamerrâhimîn.”

- Rızkı dar ve kârıda az olup sıkıntı içerisinde bulunan bir
kimse Cuma gecesi sabaha doğru kalkıp güzelce bir abdest alıp,
iki rekat hacet namazı kıldıktan sonra kıbleye karşı iki diz üzerine
otursun. Besmele-i şeriften sonra 3 İhlas ve 1 defa Fatiha suresini
okuyup, Yâsîn sûresini okumaya başlasın. ”Selâmün kavlen min
rabbir rahîm” Ayetine geldiği zaman 21 defa bu Ayeti tekrar edip,
Yâsîn’i bitirdikten sonra şu duayı okusun

“Allâhümme innî eselüke bi hakki hâzihis sûretiş şerîfeti bi
hakki Selâmün kavlen min rabbir rahîm. En terzuknî rizkan
halâlen tayyiben allâhümme innî eûzü bike min şiddetil fakri
ve belâed dîne allâhümmec alenî mineş şâkirîn.”

Bu tertip üzere Yâsîn sûresini iki kez daha okuyup tamamladıktan
sonra 3 defa salavati şerife getirirse, Allah c.c. ın izniyle sıkıntıdan
kurtulur. Rızkı bollaşır ve kârıda çoğalır.

Alıntıdır.

Arama etiketleri : selamun kavlen mirrabbirrahim,selamün kavlen mir rabbir rahim ayeti,selamun kavlem-mir rabbir rahim,selamun kavlen mir rabbir rahim anlamı,selamün kavlem mir rabbir rahiym fazileti,selamun kavlen mir rabbir rahim duası,selamun kavlen mirrabbirrahim anlamı,selamün kavlen min rabbir rahim anlamı

81 “”Selâmün kavlen min rabbir rahîm” Faziletleri

 1. -Her türlü dilek için: Yâsîn sûresini oku ve ”Selâmün kavlen
  mir rabbir rahîm” Ayeti kerimesine geldiğin zaman 818 defa tekrar
  edip, 18 de bir (1) ve her 100 defanın sonunda bir defa şu duayı

  18 de bir nasi oluyor anlamadim? simdi yasin okucaz selamun kavlen ayetine gelince 818 defa okucaz..
  ama 18 de bir ne demek anlamadim

  • Selamün kavlen mir rabbir rahim” her 100 okuyuşta onunn altında bir dua var onu okuyacaksın 800 oluncaya kadar 18 daha okuyup tekrar o duayı okuyacaksın.

 2. mereba yine ben kusura bakmayın… !!!! 400 defa vedud ismini zkredim. sevgi ve baglılık icin o kişinin yiyecegi icecege bişeye karıstırın demişsiniz.. !!! mesela ben milföy böre yapcam böregin üstünemei okyup üfliycem yada nasıl birde… benim yerime annem niyet edip okuyup üfelese olurmuu lütfen acil cevap.. satt 2 ye kadar yetiştirmem gerek ..

  • canım kusura bakma geç oldu ben geç açtım çünkü işlerim vardı özür dilerim olur tabi ama daha çok tatlı birşey üzerine okunursa der kaynaklar.

 3. lütfen kurban olurum ben size hemen cevap veriri detaylı br şekilde anlatırsanız cok makbule gecicek…. böregi yapmak icin sizden cevap bekliyorumm… kurban olam baska böyle varsada yazın lütfen

 4. size rahatsızlık veriyorum kusura bakmayın ben hst çalışıyorum rabbime şükür gelirim var ama nedendir bilmiyorum paramın bereketi yok elimden geldiği kadar insan lara yardım ederim dua ve zikirimi hiç eksik etmem aileme yardımederim ama bir türlü borçtan kurtulamıyorum içim acıyor kimseye muhtaç olmak açık vermek istemiyorum ne eşime nede arkadaşlarıme bu yüzden ne yapmalıyım

  • her gün bereket duası var onu okuyun “Karınca duası ” olarak geçer. bir de her gün 308 defa “ya fettah ya Rezzak c.c” okuyun sabahları.Bolca istiğfar ve selavat okuyun birde vakıa ve Yasin surelerini her gün okuyun

 5. Yok tamam sorun degil saolun. Mesela ben Paketli cukalataya okusam. Olurmu? Bide okuma usulu varmi. Okuyum tam 400 olunca ustunemi ufliycem detayli bis sekilde yazarmisiniz bide, o cukulatayi bende onunla birlikte yesem olurmu? Direk al ye diyemem?

 6. Paketli cukalataya olur dimi ? Al beniye falan cikolataya. Bide niyet edip 400 ya vedud mu okuycaz. Baska bisey yapmak gerekmi ?

 7. tsk. PAKETLİ CİKOLATAYA OLUR DİMİ ? MESELA albeniye falan cukalaya ? 400 ya vedud okuyoz dimi niyet edip dimi baska bişey yapıyormuyuz ?

  • NE DEMEK CANIM EN KISA ZAMANDA ALLAH SIKINTILARINI GİDERSİN MUTLULGUNŞİFRESİ FACEBOOK SAYFAM VAR ORADA YARIN SELA VAKTİ DUA EDİLECEK SELATEN TÜNCİNA OKUNACAK SİZDE OKUYABİLDİĞİNİZ KADAR OKUYUN SİZDE KATILIN DUAYA.

 8. merhaba ben tesaduf sayfanizi okudum .esimle sorunlarimiz var yeni evlendik .2 aylik evliyiz.esimle severek evlendik .esimin ailesi istemedi ayrilalim diye her sorunu cikardilar.nisanliyken bizi ayirmak icin muska yapmislar .nerdeyse nisanimiz atilacakti.bizde bi hocaya gittik hoca muska yapmislar dedi ben dua edecegim allahin izniyle duzelir dedi para falan kesinlikle almadi. duzeldi de aramiz .simdi yine cok kotu mutsuz bi evliligim var.2 aydir evliyiz.bunu soylemeye utaniyorum affiniza siginarak soyluyorum daha kari koca olmadik.her denememizde esim geri cekiliyor evliligimin duzelmesi icin ne yapmam lazim lutfen acil yardiminizi ve dualarinizi bekliyorum

  • Meryem merhaba canım inşallah düzelecektir gayret et asla mücadeleyi bırakma ona sevdiğini söyle sık sık hemen tbir tatlı birşey üzerine 1000 defa “Ya Vedud c.c”oku. 71 defa kevser suresi oku.vebirlikte yiyin ona bahsetmeyin.7 gün 786 defabesmele okuyun suya yine birlikte için.

   Bir kimse eşinin yada bir kimsenin muhabbetini celp etmek yani kendine bağlamak için sure-i Yasin’i birinci “Mübin’e” kadar 53 kere okursa o kimsenin muhabbetini celp etmiş olur veya uzak bir yerde veya ayrı yaşıyorsa en kısa zamanda o kimseyi elde etmiş olur.

   Okuma zamanı sabah kuşluk vaktidir.Diğer zamanlar içinde okunması en az fayda sağlar.

   Okumaya başlamadan önce boy abdesti alınıp ondan sonra iki rekat hacet namazı kılınması ve ondan sonra okunması etkilidir.

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Dua ile gelen şifa)

   Bir suya aşağıdaki salavat-ı şerife ve süreler okunur.Sonra bu sudan 3 yudum içilir,arta kalan su yıkanma suyuna aktılıp gusledilir.Biiznillahi Teala büyü bozulur.

   3 defa aşagıdaki salavat-ı şerif’ler okunur.

   “Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.kema salleyte ala ibrahime ve ala ali ibrahime inneke hamidün mecid.”

   “Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.Kema Barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahime.İnneke hamidün mecid.”

   7 kere Fatiha Süresi.

   7 kere Kulya eyyühe’l -kafirun

   7 kere Ayetel kürsi

   7 kere İhlas süresi

   7 kere Felak süresi

   7 kere Nas süresi
   bunları yap canım.

   soğukluk içinde;
   Eşler Arasındaki Soğukluk İçin Okunacak Dua…

   Eşler arasındaki soğukluk için okunacak dua… Cuma günü sela ile ezan arasında 5 kere okunacak.. 3 cuma tekrar edilecek..
   Ya iddeti inde şiddeti
   ya recai inde musibeti
   ya munisi inde vahşeti
   ya sahibi inde gurbeti
   ya veliyyi inde nimeti
   ya kaşifi inde kurbeti
   ya ğıyasi inde tigari
   ya melcei inde fezeı
   ya melcei inde ıztırarı
   ya delili inde hayreti
   sübhaneke ya la ilahe illa ente el eman el eman hallisni minel infiradi ev minel azebi..am

 9. ıyı geceler ben esımı ustumden sogutmak ıstıyorum eve gelmemesını ıstıyorum sımdı buraya yazsam uzun olur sorunlar buyuk bana yardımcı olun nolur…

 10. DEPRESYON ANKSİYE YE BAĞLI UYKUSUZLUK VAR BUNUN İÇİN HER SABAH 100 DEFA SELAMÜN KAVLEN MİN RABBİN RAHİM DUASUNU OKUYUP NAMAZ KILIYORUM.BAŞKA YAPABİLECEĞİM DUA VARMIDIR.

 11. Selamün kavlen mir rabbir rahim” her 100 okuyuşta onunn altında bir dua var onu okuyacaksın 800 oluncaya kadar 18 daha okuyup tekrar o duayı okuyacaksın. HANGİ DUA OKUNACAK 100 SEFERDE BİR YAZABİLİRMİSİNİZ BEN BULAMADIM.SYG

  • Ayeslhanım dua bu”Allâhümme yâ semîal münâcâti ve yâ mücîbed da’vâti ve yâ
   kâdiyel hâcâti ve yâ nûrül ardı ves semâvâti eselüke en tücîbe
   da’vetî ve takdî hâcetî fe inneke entes samedil vâhidil ehadi
   lem yelid ve lem yûled ve lem yekün lehü küfüven ehad. Ve en
   tüsallî alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ muhammedin halkıke ve alâ
   âlihi ve sahbihi ecmeîn. Bi rahmetike yâ erhamerrâhimîn.

 12. okula giden ogluma nasıl bir dua okumalıyım ki,zihni acılsın.okulu cok sevıyor ama ders calışmak istemiyor.ayrıca oglum cok çekingen utangaç bir cocuk bunun icinde bir dua yazarsanız mutlu olurum.şimdiden teşekkürler.

  • Zehra hanımonun içininşirah suresini okuyun hem açılması hemde derse yönlendrimek için başarısı için her saban 184 ya Mukaddim c.c 37 ya Evvel okuyun suya içirin kendinede oktun iyi olur.Kendisine “ya hayyü Ya Kayyum bi rahmetike estegisü” duasını öğretin okusun sizde okuyun

 13. cevabınız icin cok tesekkürler.oglum daha 6 yasında 1.sınıf ögrencisi ona okutmasam olur mu.cünkü sıkılır okumaz.sadece ben okusam olmaz mı?

 14. merhaba Allah yar ve yardımcınız olsun
  benim 3sorunum var
  1.si memurluk sınavına girdim atanmam icin önümüzdeki atama cok önemli cünkü hem maddi hem manevi çökmüş durumdayım.cok zor geçiniyoruz ve hhayırlı ve genis rızık esimede banada is nasip olması için du

  2.si esim sigara arada esrar icki kullanıo 6aylık hamileydim kızıma takıldm düstü die öldürürcesine yüzümü dagıttı aileme söylesem bidaha dönüşü olmaz 2 cocukla ne yaparım.ezio hor görüo saygı sevgi yok ne desem batıo ona ne yapcagımi bilemedm.aileside hor görüo

  3.yakında dogum yapacagım dogumun saglıklı ve kolay olması icin dua var mı
  Allah razı olsun

  • İŞinin olması için her gün 86 ya Bedi c.c 707 Ya Varis c.c okuyun.
   Eşinin kötü alışkanlığı için her gün suya 409 defa Ya tevvab c.c 170 ya Kuddus c.c 202 defa Ya berr c.c okuun içsin.
   bebegi korumak için elinizi karnınıza koyarak 998 defa Ya Hafizü c.c okuyun.

 15. tesekkür ederim.yarın babamın evine gdıgyorum 2de bi kapıyı gösterio umurunda dgl icimdn dua etmek bile gelmio istemio aramız dùzelmez artik belkide en ıyisi bu.hoscakalın dua edin banada

 16. tekrar merhaba ben gitmedim bırakmadı.786 besmeleye basladım.88 ya halim ve suya 7 tane ya mukit okuyorum hepimiz iciyoruz.daha iyiyiz en azından beni dinliyor hak veriyor cok sukur.sorum ya varis ya bedi kac gun yapmalıyım.ve sizin yazdgnz kudus falan kac gun tekrarlamalıyım.ya bedi okuyorum.memuriyet icin sekine duası varmıs yapsam olurmu memurluk ataması haziranda puanımda iyi sizde dua edin oglum mayısta dogacak Allah nasip ederse insallah yuvamıza bolluk berekek sans ask muhabbet getirir.bunun icin dua varmı?

 17. merhaba,
  erkek arkadaşımla ayrıldık ve şu an başkasıyla birlikte, beni sürekli arıyor görüşüyoruz bana aşık olduğunu söylüyor fakat diğer kişidende ayrılmıyor(biraz aileninde etksi var), diğer kişi bırakmıyor daha doğrusu… bu kişiyi rkek arkadaşımdan uzaklaştırmak için ne okuyabilirim?

 18. Iyı aksamlar tesadufen buldum sayfanızı ıns bana da yardımcı olursunuz bırı var sevdım bı oluyo sureklı arayıp soruyo bı oluyo gormezden gelıyor onbesgundur 613 selamun kavlenmın rabbı rahımı 787 kere besmele ve 5000 kerede ya vedud u cekıyorum ama hala aramıyor onu kendıme baglamak ıcın ne yapabılırım baska araya baska kızlarda gırıyor galıba bana yardım edın lutfen gozu benden baska kımseyı gormesın lutfen yardımcı olun msj beklıyorum

  • Merhaba eğer kısmetse olacak değilse Allahtan hayırlısını isteyeceksiniz.71 defa kevser suresini bir tatlı yiyeceğe okuyun yemesini sağlayın.dualrınızın kabulünün ya zamanı vardır.yada Allah hakkınızda başka bir hayır verecektir.İlla demeyin hakkımda hayırlı olanı ver diye niyet edin

 19. merhaba; evlenmek istiyorum fakat babam öldüreceğim diye tehdit ediyor kendisi alkolik tüm yolları denedim çıkış yolu bulamadım sürekli dua ediyorum.ailemle farklı şehirde yaşıyorum babam görüşmüyor benmle sürekli hakaret ediyor banaa yardımcı olun yol göstern ne olur

  • kardeşim neden evlenmene karşı çıkıyor kaç yaşındasın ki..onu ikna etmek için 1020 defa Ya Azim c.c okuyun.doğruyu görmesi için 1000 defa her gün ya Reşid c.c okuyun.

 20. selamun aleyküm. ben üniversite sınavına girdim hemşirelik istiyorum puanım yetiyor ama tercihimde gelmesse diye korkuyorum bi aksilik olursa diye.isteğimin gerçekleşmesi için okuyabileceğim dualar hüsnalar var mı lütfen

 21. ben fransadan ben ehliyeet sinavini gececem haziranda 41 yasin okusam suyu icecem namaz kilmam lazimi yada ne onerirsiniz merci

  • sınavda başarılı olmak için dualar var sitemde onları okuyabilirsin.184 defa Ya Mukaddim c.c 37 ya Evvel c.c..sınava girmeden önce 7 defa inşirah suresi oku.”rabbena atina min ledünke rahmeten ve hey’lena min emrina raşeda.Rabbiş rahlisadri.Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmim bil hayr.

 22. ya ben ve eşim doktora gittik ama çocuk olmaması için hiç bir sorun yok bunun için 70.000 bintane LEM YELİD okuyorum başka bildiğiniz dua varmı…..herkesin duasını rabbim kabul etsin AMİN…

 23. merhaba.

  Selamn kavlem mirrabbir rahim 818 defa okucaz, 18 de 1 sayıp 100. defanın sonunda diğer duyayı okuyacağız ama 50.(18 okuyup 1 saydım) 900 kere okumuş oluyorum teker teker düşününce, 818 i geçmiş oldum.kafam karıştı buna.

  bir başka sorum;

  - iş görüşmelerinde çok heyecanlanıyorum, sanki orada kalp krizi geçirip ölecem, heyecanımı kontrol altına almak için,

  - doğumdan sonra çok sosyal hayattan,insanlardan,kalabalık ortamdan çok uzak kaldım, çalışmıyorum, şimdi kalabalık içinde huzursuz oluyorum çekiniyorum,insanlardan çok çekiniyorum öz güvenimi kaybettim sanırım, eskiden çok özgüvenim vardı çok konuşkandım hiç çekinmiyordum, konuşurken yoruluyorum, çok konuşmak sohbet etmek istiyorum aslında.

  - özgüven kazanmak, çekingenliğimi atmak için, yorgunluk için

  - heyecanlanmamak, çok rahat, vurdum duymaz olmak için

  - eşimin bi dediğimi 2 etmemesi için, evlenmeden önceki gibi aşık bana bağlı olması için

  - panik atak için

  - ölüm korkusu ve yakınlarımı kaybetme korkusu için ( doğumdan sonra ortaya çıktı bunlar bende)

  - acillen istediğim gibi hayal ettiğim işi bulmak ve işimde çok başarılı olmak için;

  ne okuyabilirim çok, değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Kardeşim her steğiniziçin dua stede var ne olur bakın hemde bir dua değil birçok dua var.Çok fazla istek var ..melsela Paniknatak için şahmeran duasını okuyun.
   eşiniizn sevgisi için 7 gün 786 defa besmele

 24. Merhaba benim görüştüğüm biri var birbirimizden hoşlanıyoruz ama anlaşamadığımız tek nokta evlilik öncesi ilişkiye girmek istiyor bu düşüncesinden kurtarıp evliliğe nasıl ikna edebilirim bunun için dua önerirmisiniz

  • onun için 7 defa boş bir kaba Ya Mukıyt c.c okuyun içsin Ya hadi c.c 20 68 ya hamid c.c 170 Ya Kuddus c.c.İkna için 1020 Ya Azim c.c okumaya devam edin

 25. bu başlıkta Selâmün kavlen mir rabbir rahîm yazıyor. alttaki başlıkta hasta için selamün kavlen min rabbir rahim okumak yazıyor.yani birinde min diğerinde mir şeklinde hangisi doğru.Allaha emanet olun.

 26. merhabalar ;
  ”Selâmun kavlen min rabbin rahîm” kuran meali sitesinden .doğru yazılışı bu.
  bende 818 adet okuyup dilek diliyorum, Allah cümlemizin hayırlı olacak dualarını kabul etsin.

 27. merhabalar,bir yakinimizin hapisten cabuk cikmasi icin hangi zikirleri cekmeliyiz.bir baska sorumda kotu aliskanliklardan kurtulmak icin hangi zikirler cekilir ve baskasi icinde cekebilirmiyiz?

 28. Selamun kavlen min rabbir rahim surekli dilimden dusurmuyorum ama burda daha detayli girdum benim kismetin bagli diyorlar evlenemiyorum kimseyi evlenecek gozle goremiyorum her konuda kismetim kapali ne onerirsiniz bu arada cok okuyan bir insanim evinizede biseylr var dediler evide satamiyorum facebook sitenize nasil uye olurum

  • sevgi kısmet için her gün 7 yada 21 inşirah süresi 101 inna fetahna leke fethan mübiyna okuyun başka dualrd avarbakın siteye..mutlulugunsifresi facebook

 29. ya beni kimse sevmiyo ve beğenmiyo bu yaşıma geldim çıkma teklifi almadım arkadşlarımın peşinden koşanlar varken ben sap gibiym çıkma teklifi almak i,çin dua okusam olur mu hangi duayı okuyabilirim nolur detsylı yaznn

  • SENE HERKES TARAFINDAN SEVGİ VE SYAĞI GÖRMEK İÇİN..HER GÜN 120 YA AZİM C.C 286 YA RAUF C.C 232 YA KEBİR C.C AYRICA;
   Bu ismi şerifi ;

   “Sübhaneke lâ ilâhe illa ente ,ya Rabbe külle şeyin ve varisehu ve razıkahu ve rahimehu” 17 DEFA OKU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>