Kolaylık Duası

dar

 

 

 

 

 

 

Okunuşu:

“Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri ve es’elu’azamete’r-ruşd.Ve se’eluke şukra ni’metike ve husne ibadetik.Ve se’eluke lisanen sadıkan ve kalben selima.ve e’uzü bi-ke min şerri ma ta’lem.Ve se’eluke min hayri ma  ta’lem.ve estağfiruke mimma ta’lem.İnneke ente allamu’l-ğuyub!”

Anlamı:

Allah’ım! Senden dinde sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyroum.Nimetine şükretmeyi ve Sana güzel bir şekilde ibadet ebedilmeyi istiyorum.Doğruyu konuşan bir dil ve eğrilikten uzak bir kalp diliyorum.Senin bildiğin her çeşit şerden Sana sığınıyorum.Bildiğin bütün hayırları Senden isterim.Bildiğin günahlardan dolayı Senden bağışlanma diliyorum.Şüphesiz Sen,gaybı en iyi bilensin.”

 

Kaynak:Mustafa Karataş(En güzel dualar)

Arama etiketleri : işlerin kolaylığı için dua,allah\a sıgınma duası,doğruluk duası,işte kolaylık duası,iş kolaylığı için dua,işlerde kolaylık için dua,işte kolaylık için dua,kolay dualar

4 “Kolaylık Duası

  1. Allah bu duaları buraya koyandan razı olsun.bütün müslümanların duaları kabul olsun.Çok güzel ve önemli bir site olmuş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>