Fatiha Suresinin Sırrı ve Mucizeleri (Peygamber Efendimizden)

 

dar

 

 

 

 

 

 

Bir Kudsi Hadis’i Rasulullah (S.A.V) Efendimiz şöyle izah etmiştir.

 Kul Namazında:

 • Elhamdü li’llahi Rabbi’l-Alemin” dediği zaman
  Allahü  Teala:
  -”Bana hamd etti”
 • Kul ;
  -” Er-Rahmani’r-Rahim.” dediği zaman
  -Allahü Teala “Kulum,beni umumi ve hususi merhametle andıBana sena etti.” buyurur.
 • Kul; “Malik Yevmi’d-din” dediği zaman
  Allahü Teala ” Kulum ,beni tazim etti;Beni yüceledi.” buyurur.

Buraya kadar olan ayet-i kerimeler,kulun,Allahu Teala’ya hamd ve senasıdır.Buaradna sonraki ayetler ise kul ile ilğilidir

 • Kul ;  iyyake na’büdü ve iyyake nestein.” dediği zaman
  Allahü Teala; ” Bu benimle kulum arasındadır.İbadet bana,yardımda kuluma aittir.kulumun istediği verilecektir.” buyurur.
 • Kul; ” İhdina’s-sıratal’mustakim.Sırate’l-lezine en amte aleyhim,Gayri’l-mağdubi aleyhim vela’d-dallin.” dediğinde
  Allahü Teala ; “Bu istek kula aittir.Ona,istediği verilecektir.” buyurur.

Günde beş vakit namaz kılan bir insan her gün  kırk(40) defa;

 • Allah’a hamd etmenin mutluluguna erer.
 • Allah’ın lütf ve ihsan ettiği nimetleri hatırlar.
 • Gönül ve ruh huzuruna erer.
 • Ahireti düşünür; bu sebeble hem dünya,hemde ahiret için çalşırı.
 • Mükafatını da İlahi takdire bırakır.

Fatiha suresinin Faziletleri:

 • Geçim sıkıntısı çekenler her gün 41 defa Fatiha suresini ve ardından da  şu duayı okusun.”Ve terzukü men teşaü bi-gayri hisab.Allahümmerzukni rızkan vasian helalen sehlen.Amin.” ardından gönlünce dua edersen murad hasıl olur.
 • Bir bardak suya 40 defa Fatiha suresi okunup hastaya içirilirse Allahü Teal’nın izniyle şifa bulur.
  hastanında suyu içmeden şu duayı okuması iyi olur.” Allahümmeşfi ente’ş-Şafi,Allahümmekfi ente’l-Kafi,Allahümme afi ente’l-Muafi.”
 • Evine girerken Fatiha ve İhlas suresini okuyanın evinde hayır ve bereket artar.
 • Yatmadan önce Fatiha,İhlas,Felak ve Nas sürelerini okuyup, avucuna üfledikten sonra vücuduna sıvazlayan sabaha kadar ölümden başka herşeyden korunur.
 • Bir tehilike anında 19 defa Fatiha suresini okuyan korunmuş olur.
 • Bir badrak yağmur suyuna 40 defa Fatiha okuyup da ,içi sıkılan kimseye içirilirse Allah’ın ziniyle şifa bulur.
 • 2 rekat namaz kılınır;her rekatında 7 Fatiha ve 3 ihlas okunur.Sonra gönlünce dua edilir.Bu dua kabul olur.
 • Her gün 100 defa fatiha okuyan kişi kötü huylarından kurtulur.
 • Her gün 100 defa fatiha okuyanın duaları kabul olur.Malı-Mülkü artar.

.

Arama etiketleri : fatiha suresinin fazileti,fatiha suresi fazileti,fatiha suresinin faziletleri,fatihanın fazileti,41 fatiha fazileti,fatiha suresinin sırları,fatihanın sırları,fatiha süresinin fazileti ve sırları

40 “Fatiha Suresinin Sırrı ve Mucizeleri (Peygamber Efendimizden)

  • Merhaba Nur hanım inşallah hayırlısı olur.
   Başladığınız işin hayırlı olması ve başarılı olmanız için aşağıdaki dua çokça okunur.

   “Bismillahirrahmanirrahim.Rabbi yessir vela tüassir Rabbi temim bil hayr.”

   Ayrıca başarılı olmak için de her gün (68) defa “Ya Muhyi” esması okunur.

   Her yeni bir işe,her yeni bir göreve başlayan bu ayetleri dua olarak okumalıdır.Allahü Teala, mümin kullarına bu duaları öğretmiştir.O mümin kulları da her işlerine başlamalarında bu duaları okumuşlardır.Cenab-Hakk Kur’anda böyle haber veriyor.Allah adıyla başlanan işte hayır,bereket olur.Huzur oluyor.Başarı ve muvaffakiyet oluyor.O zaman bu fırsatı kaçırmayalım.Her gün işimize başlamadan önce Besmele ile bu duayı okuyalım.

   Okunuşu: “Rabbena atina min-ledünke rahmeten ve heyyi’lena min emrina raşeda.rabbi’ş-rah li sadri.Ve yessir emri”

   Manası:”Ey rabbimiz!Bize kendi katından bir rahmet ver.Ve bu işimizde bize doğruluk ver,bizim için muvaffakiyet(başarı) hazırla.”Rabbim,göğsümü aç, ve işimi kolaylaştır.”

   Kaynak:Tam dua kitabı(Yusuf Tavaslı)

   İş görüşmesine gitmede 50 defa Besmele okuyun iş görüşmesine gittiğiniz kapıya gidince yada içeri girince bir tane daha besmele oku.İnşallah hayırlı olur.

 1. s.a umarım derdime bir cvb olur..
  kız arkadaşım var ciddi düşünüyoruz fakat sürekli bir barışıp bir ayrılıyoruz ve evlenmekten çok korkuyor ınaılmaz bır derecede çelişkili bir bakmışsınız çok iyiyiz bir bakmışsınız ortada hiç bir sey yok ıken kopuyor benden beni istiyor fakat gelmekten korkuyor neden dıye soruyorum bu hal ne diyorum bende bılmıyorum sebebını dıyor lütfen yardım edın surekli onun nıyetını fatiha ve ayetel kürsi okuyorum ama bir değişiklk olmuyor nıyetım ciddi hak yolunda hayırlı bır evlılık yapmak ıstıyorum korkularını suphelerını veseveselerı nasıl kaldırabılırım ne yapmalıyım Allahın izni ile

  • aranzıdaki sevgiyi pekiştirmek için her gün ya vedud okuyun 1000 adet yada atalı birşey üzerien okuyun birlkte yiyin.7 gün 786 defa besmele okuyun bir suya için.

 2. ALLAH RAZI OLSUN PAYLAŞIMLARINIZ İÇİN ÇOK MAKBULE GEÇTİ YAZAN VE PAYLAŞAN ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN İNŞALLAH

 3. bende memur olmak için her sabah namazında sünnetle farz arası 51 defa Fatiha okuyorum. memur olmak için önereceğiniz bir dua var mı ablacım rabbim dualarımızı kabul etsin…

  • HER İŞ İÇİN HER GECE 7973 YA BEDİ C.C 707 YA VARSİ C.C OKUNUR KARDEŞİM HER DİLEK DUASINI OKUYABİLİRSİNİZ

 4. ablacım ben bugün memurluk başvurusu yaptım kpss puanım pek yüksek değil ama atanabilmek için o zamana kadar hangi duayı okumam gerekir yardımcı olursan sevinirim abla dua et bana atanayım :(

 5. S.A Ben cok zor durumdayim Allah tan korkmasam intaar edip gidecem Allah korkusundan yapamiyorum.Ben bir yildir is ariyorum bulamiyorum 4444 kere salavat i tefriciyeyi oku dediler okudum 313 besmele oku dediler okudum ya bedi ya fettah ya varis ya rezzak oku dediler okudum is aramaktan yoruldum hem okuyorum hem ariyorum borclar birikti isyan etmekten cok korkuyorum .baska bildiginiz dualar varmi?

  • MEDİNE SAKİ OL KARDEŞİMMUTLAK BİRKAPI VARDIR OLACAK..ÇOK İSTİĞFAR OKU..BİRDE BU GCE 11 FETİH 11 SEATE TÜNCİNA DUASI VAR SİTEDE OKUYUN.DUALRINAZ DEVAM EDİN AYETLE KÜRSİ OKUNABİLİRHER GÜN 70 DEFA

 6. selamün aleyküm ben maddi sıkıntılar nedeni ile resmen eşimden boşandım ve 2 çocuğum var ben onu hep sevdim ve çok seviyorum şimdi birleşmeye çalışıyorum fakat istemiyor bir büyüğümde fatiha suresinin 3 ve 4 ncü ayetini niyet ederek sabah namazından sonra her gün 741 defa oku dedi yardımcı olacağınız başka okumam gereken varmı çocuklarımı ve eşimi çok seviyorum bir an önce eşimle ve çocuklarımla bir arada yaşamak istiyorum.

  • DEDİĞİNİZ OKUNABİLİR.16641 YA LATİF C.C BİR GÜNDE OKUYABİLİRSİNİZ..57AYETEL KÜRSİ 3249 YA MECİD C.C N-BUNA 7 GÜN DEVAM ET.12996YA CAMİ C.C OKUNAİBLİR

 7. bende çok zor durumdayım.eşimle 3 yıldır aramız çok kötü.bu akşamda tartıştık ve evi terk etti.bir daha gelmiyeceğini söyledi ve kesin yaparda.sürekli dualar okuyorum bir türlü olmuyor.sürekli bana gözümde karardın diyor.3 çocugum var.üçüde çok küçük daha.çok çaresizim.bu akşam 1 fatiha 3 ihlas okudum 100 adet.tesbihi kıble tarafına astım.dileğim kabul olursa 41 tesbih dağıtmam gerekiyormuş.bi arkadaşım oku dedi.eşimin eve dönmesi için daha etkili bir dua varmı lütfen dua edin bana.ayrıca evli ve çoluk çocuk sahibi erkeklerin kanına girip onları kötü yola sevkeden kadın değilde mahlukatları allaha havale ediyorum.

  • gül kardeşim 232 ya kebir c.c 1000 Ya Allah Ya vedud Ya cami c.c okuyun.88 Ya halim c.c..eğer böyle bir varsa onun uzaklşaması için 770 ya Müzill c.c 846 ya muahhir c.c 73 ya Celil c.c oku

 8. Slm..
  Esim bir dukkan aldi..
  Maselef yok diyecek kadar az musteri geliyor..
  ônereceginiz bir dua..!?
  Ne olur yardimci olun ..
  Simdiden Allah razi olsun..

  • Her gün ya fettah ya rezzak cc 308 72 yada 573 ya basıt c.c..
   http://mutlulugunsifresi.com/musterinin-cogalmasi-icinbol-kazanc-icin.html
   Bir işyerine Allah’ın isimlerinden “YA FETTAH VE YA REZZAK” isimleri gümüş bir levha üzerine yazdırılıp asılmalı. Ve her gün işyerinin kapısını açınca aşağıdaki zikir Besmele ile okunmalı dır.

   “YA FETTAH YA REZZAK” zikri (797) defa okunmalıdır.Bu zikri çeken insanların,iş yerinde işlerine yetişemiyecek kadar bol işe kavuşur.

   Bu zikre devam eden kimseler hayırlı ve bol kazanç elde ederler.

   İşyerleri zararlı ve kötü şeylerden korunur.

   kaynak:Dr.Arif Arslan(Allahın isimlerinin sırları)

   • Allah razi olsun.. Yanliz ben ilk yazdiginiz cumleyi pek anliyamadim.. 308 72 ve 573 cc..
    Demek istediginiz´, ya fettah celle celalu, ya rezzak celle celalu ‘mu demeliyim?!.. ve bunlari 308 yada 573 keremi demem lazim..
    Cunki alta 797 kere okuyun diye yazili..

    • TULAY 308 YA FETTAH YA REZZAK C.C 72 YA BASIT C.C YA BASIT C.CİSTERSEN 72 YERİNE 573 OKUYABİLİRSİN.EĞER BİR ŞEYE YAZAR İŞ YERİNE ASARSAN O ZAMAN 797 YA FETTAH YA REZZAK C.C OKU

 9. merhabalar.ilerisi için ciddi düşünürken erkek arkadaşım ani kararla benden ayrıldı.benim bazı düşüncelerim hoşuna gitmemiş.ama daha önce hiç bahsetmemişti.bana göre kızdığı şeyler düzelmeyecek şeyler değildi.(benimle onun yetişme ve yaşam koşullarından gelen zıtlıklar var.ve kendisi bana göre daha dini konularda aşırı tutucu.ama bana göre istek ve düşünceleri normal.)ve arkadaşlığımız başlamadan benim farklı yapıda biri olduğumu biliyordu.ama düzeltmeme izin bile vermeden kendi ani kararla yol yakınken dönmek daha iyi diyerek vazgeçti.şu an iş nedeniyle başka yerde uzun süre istese de dönemeyecek. benim beklemeye itirazım yok.görüşmek için tek imkanımız malum internet.şimdi bende o da uzaktan birbirimizi takip ediyoruz.ben adım atmayı denedim ama olmadı.o çok inatcı ve birazda sinirli bir mizacı var.ben onunla mutlu olabileceğimizi düşünüyorum o da mutsuz oluruz diyerek denemeden peşin hüküm verdi ve vazgecti. ben bitsin istemiyorum. ondan vazgeçmek istemiyorum.sonunda üzülecek te olsam hayatımda başka erkek istemiyorum.acaba inadından vazgeçmesi, barışmamız ve bana karşı önyargılarından vazgeçirmek için ne önerirsiniz.yardımlarınıza ihtiyacım var.

 10. Allah razı olsun.teşekkür.ederim.okumaya başlamak için en uygun hangi gün ve okumak için belli dikkat etmem gereken saat va rmı ?tekrar teşekkür ederim.

 11. Selamün-aleyküm,
  İnsallah yardimci olursunuz.
  Eski kayinvalidemden yapilan büyü oldugunu düsünüyorum.büyük bir ihtimalde yapildi.oğluyla ayrilmamiz icin.ve sonucda iki aylik bebegimiz varken ayrildik.
  Büyü cözmek icin tavsiye ettiniz dualar varmi.ayrildikdan sonra namazima allah sükürler olsun basladim.dualar ediyorum.elimden geldikce hacet namazlari kiliyorum.ayetel kürsi defalarca okuyorum.yasini serifi cokca okuyorum
  Tsk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>