“EL-MUSAVVİR” ESMASI VE FAYDALARI

MUSAVVİREl-MUSAVVİR; Her varlığa en uygun şekli veren,farklı suretlerde yaratan,tasvir eden,şelillendirip biçimlendiren.

Eğer şimdiye kadar yapmamışsak,şöyle aynanın karşısına geçip birbakalım ve bize verilen organların yerli yerinde olup olmadığını düşünelim.Mesela diyelim ki,gözlerimizin yerini beğenmedik.Acaba nereye koyulması daha uygun olurdu?Onları,şu andaki bulundukları yerden başka başka bir yere koyma  veya yerleştirme imkanına sahip olamıyacağız.Çünkü birazcık düşünürsek  şu anda  en uygun yerde bulunduğunu anlayacagız.Ağzımız için düşünürsek yine aynıdır.

Ebced degeri ve zikir saati:
Ebced değeri (336);zikir saati Ay’dır.Günü pazartesi.

Özellikleri ve Bazı faydaları:

 • EL-MUSAVVİR, ismini belirtilen miktarda  ve sağlam bir niyetle okuyan kimse dilediğini rüyasında görür.okumaya gece herkes yattıktan sonra yapmak gerekiyor.Önce 1000)bin) defa” Kaf,Ya,Ayn,Sad,” sonra  da 3360 defa “YA MUSAVVİR” okumak lazım.Ayrıca bir defada istediği kişiyi göemezseniz.Üç,beş,Yedi defa tekrar etmek gerekiyor.
 • Bu ismin en büyük Özelliklerinden biri  de tıbbın dışındaki nedenlerden dolayı çocuğu olmayanlara yaydalı olması  ve bu ismin hürmetine Yüce Allah’ın çocuk ihsan etmesidir.
  Havas alimlari “çocuğu olmayan bir kadın 7 gün oruç tutup,iftar anında 21 kere “YA MUSAVVİR”ismini zikrederse kendisine yüce Allah çocuk ihsan eder.Erkek üç gün oruç tutup iftar anında  21 kere bu ismi bir bardak suya okuyup üflerse  ve içerse, Yüce Allah bu ismin geregi  olarak  o erkeğe çocuk ihsan eder.” demişlerdir.
 • Bu ismİ zikrine her gün 365 defa dikkatle ve itina ile devam eden kişi,yüksek ruhani varlıklarla ilişki kurup onlarla görüşebilir.havas Alimlerine göre daha kolay ve daha çabuk bir irtibat için “YA HALIK,YA BARİ,YA MÜSAVVİR” isimlerinin birlikte okunması tavsiye edilir.

 

Arama etiketleri : ya musavvir,el musavvir,musavvir,musavvir esması,el-musavvir,esmaların faydaları,ya musavvir rüya,el musavvir 336

9 ““EL-MUSAVVİR” ESMASI VE FAYDALARI

  • tülah hanımcığım inanın 1o bin kişiden sadece bir kaç kişinin gözüne çarpıypr reklamı ben seçmiyorum.gooğle veriyor.buraya dua ve bakamk istediğin birşey için girreseniz fark etmiyeceksiniz reklamı bazı reklamalr benide rahasız edyor ama yapacağım bir şey yok.

 1. merhaba yukarda yazmışsınız …yüksek ruhani varlıklarla ilişki kurup onlarla görüşebilir..diye burada ne kasdettiniz acaba rüyada mı görücek acaba?birde ben çok bunalımdayım 1 yıldır hamile kalamıyorum çok cucuk istiyorum adete yüreğim yanıyor ateşde..ne yapmalıyım..iş yerindede daralıyorum işe gitmek istemiyorum artık evdede çocuk psikolji arada kaldım çıldırmak üzereyim ne yapacağımı şaşırdım :(ne okuyacağımıda…1000 adet el musavvir çektim rüyamda bir erkek çocuk gördüm o gece…bu ne anlama geliyor..hep çocuk görüyorum rüyamda yarabbi…:(

  • Yasemin kardeşim..önce bir sakin ol biizm her istediğimiz olacak diey birşey yok Allah takdir etmiş ve hakkımızdahayırlı ise olcaktır.
   Sevgili yasemin kardeşim bu dünyaya imtihan için getirldik bunu unutmayalım asla isyan etmiyeceğiz..İsteklerimiz tabiki olacak ama hakkımızda hayırlı olanı isteyip Allaha tevekkül etemk lazım.bazen çok sitediğimiz birşey olur ama yıllarca azab ve üüzntü sıkıntı çekebiliriz.ne olursa olsun ama olsun demeyeceğiz sen çocuk sitiyorsun şunu aklından çıkarma hayırlısını iste olmuyorsa dakendinen geçme hayatına devam et.çocuk olur sakat olur hasta olur..hayırsız olur hayatın hep üzüntü içinde geçer.Allah bir şeyi ya zamanı gelince verir senin sabrını ve ona güvenmeni dener yada hayırlı değilse vermez canım.rüyada erkek çocuk görmek.
   http://www.ruyatabirlerioku.net/ruya-tabiri/ruyada-cocuk-gormek.html

  • yasemin kardeşim (ya rab ölmeden önce ruhumun sana ulaşmasını diliyorum senin dostun olmayı seninde benim dostum olmanı diliyorum )de minik minik işyerinde allah diye zikir çek ve gün sonunda yine şöyle dua et(allahım çocuğumun olmamamsı zikrime işime güzel ameller işlememe aile huzuruma yani ubibiyetime zarar veriyor senin yardımını ve bu eksiğimi gidermeni istiyorum de) el musavvir ismini zikret allah teala sana en kısa zamanda bir evlat naship edecektir.inşaallah ve asla zikrini (allah) bırakma ölene dek sürekli çek

 2. çok teşekkür ederim..bazen mantık ve akıl yüreğinin yangını dinlemiyor…rabbime güvenip sığınıyorum tabiki insanız aciziz ya olmaz sa diye düşünürek içim içimi yiyooo her sabah bu hisle uyanmak beni mahfediyor…kimin kucağında çocuk görsem üzülüyorum..korunduğumada pişman oluyorum..o pişmanlık beni öldürüyor zaten…rabbim yardım etsin bana….ya sabırr…

 3. yasemin hanım kullandığınız ilaçda sizin belli bir süre hamile kalmanıza engel olabilir biraz sabredin bekleyin ve rahat olun Allah büyük hayırlı sağlıklı uzun ömürlü çocuklar isteyin lütfen iki evladını dokunamadan koklayamadan kaybetmiş bir anne olarak söylüyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>