AYET-EL KÜRSİ OKUMANIN FAZİLETİ

Ayet-el Kürsi namazdan evvel okunursa,namaz huzurla lılınır.Şeytan vesvese veremez ve yaklaşamaz.Ayet-el Küsi yi okuyanı,Allah(c.c)cümle kza ve belalardan,tehlikelerden,şeytanın şerrinden korur.şeytanın  yetmiş türlü tuzağı vardır.Eğer bunlardan Allah’a sığınırsan Allah da kendine sığınanı mutlaka korur.

Ayet-el Kürsi harflerinin adedi (170) defa, yada Mürsellerin adedi (313) defa okunursa, o kişiye göklerde ve yerde  mahlukatın cümlesi itaat edip herşeyden muhafaza ederler.düşmanları ne eli nede dili ile hiç bir zarar veremezler.

Bir kimse hergün (18) defa Ayet-el Kürsi okursa ,Allah o kulunun kalbini tevhid nuruyla ihya eder.Hikmetle doldurur.rızkına da bolluk verir.

Arama etiketleri : ayetel kürsi,313 ayetel kürsi okumanın fazileti,313 ayetel kürsi fazileti,ayetel kürsi okumanın fazileti,313 ayetel kürsi,313 ayetel kürsi nihat hatipoğlu,ayetel kürsi fazileti nihat hatipoğlu,ya berr fazileti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>