SURE-İ ENBİYA’NIN FAZİLETİ(sabah namazından sonra 41 gün 41 defa dilek için)

Bismillahirrahmanirrahim “La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin”

Manası:Sen’den başka hiç bir ilah yoktur,Zatı ecelli Ala’na arz-ı tesbih ederim,ben doğrusu zalimlerden oldum.

Bu ayet-i kerime hakkında Resulü Ekrem:

dilek

“la ilahe illa ente…. Yunus(a.s)’ın duasıdır.Balığın karnında bunu okurdu.Bunu okuyarak dua edenin duası cenabı Ecelli Ala kabul eder.”

Aişe(r.a)’dan :

Resulü Ekrem’in şöyle buyurduğunu işittim;”sizden bir kimse sıkıntı,gam ve keder gelecek olursa,üç defa “La ilahe illa ente…”.desin.”buyurmuştur.

Yine bir hadis şerifte;

“Hasta olan bir kimse kırk defa bu tesbihi okur da ölürse,şehit olarak ölür.Eğer o hsatalıkta kurtulurak şifa bulur iyileş,rse,günahları afolunur.”

İmam-ı şafi hazretleri bu ayetin esrarı hakkında buyurmuşdur ki;

“Suçsuz yere hapse düşen bu ayeti okumaya devam ederse kurtulur.hastalıkları tedavi edecek en güzel manevi duadır.Bu ayet bütün müsibetleri giderir.

Bu ayet-i kerime her niyet için “sabah namazından sonra 41 gün 41 adet” okunmaya devam edilirse,Cenab-ı Ecelli Ala o kimsenin muradını verir.

Arama etiketleri : la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin fazileti,la ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin,sıkıntı için dua,enbiya suresi fazileti,41 yasinin fazileti,sabah namazından sonra dilek duası,enbiya suresinin fazileti,la ilahe ente sübhaneke inni küntü minezzalimin fazileti

6 “SURE-İ ENBİYA’NIN FAZİLETİ(sabah namazından sonra 41 gün 41 defa dilek için)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>