Her mühim için çok tesirli dua

dua budurMühim bir işi olan; “Vallahü gâlibün ala emrihi” ayeti kerimesi  1461 defa okunur.Her 100′üncüde “Vallahi inneke legâlibün ala emrihi” şeklinde okunur.

Çok tesirlidir.Haklı olduğun davalarda hakkını alacağın zaman okursan neticesini görürsün bi iznillah…

Kaynak:Dua kitabı(Abdülkadir Dedeoğlu)

12 “Her mühim için çok tesirli dua

 1. merhabalar..internet sitenizden sizi takip ediyodum..facedende takip etmeye başladım nihayet..benim sizden bir isteğim olucak..hafta sonu güzel bi kalabılığa giricem yiğenimin sünnet mevlüdü.kayınvalidemde benle gelicek..her olasılığa karşı ortam hep huzurlu olsun ufacıkta olsa takışmalar yanlış anlaşmalar olmasın diye nasıl bir dua okuyabilirim..daha önce kayınvalidemle hiç kendi ailem ve akrabalarımın içine girmedim. kendi annem ve akrabalarımla herşey uyum içinde olsun güzel geçsin istiyorum..yardım edebilirmisiniz..

 2. Zeynep hanım verdiğiniz duanın birinci kısmı Yusuf suresi 21. ayet ancak ikinci kısım nerde geçiyor ve ne anlama geliyor bunu araştırdınız mı???

 3. sitenizi sürekli takip ediyorum.Lütfen banada yardımcı olun.Eşimin benden soğuyup uzaklaşmasını beni bırakmasını istiyorum.Lüften yardım edin.

 4. çünkü aramızda şiddetli geçimsizlik var.5 yıllık evliyim.ayrı odalarda yaşıyoruz.ayrılmayı istedim kabul etmedi.zaten ailemde kabul etmez.ama eşim beni bırakıp giderse bir sorun olmaz?sitedeki herkese bir şekilde hayrınız dokunuyor bana da bir dua öğretin.her gece dua ediyorum artık bitsin bu eziyet.

  • Berrin hanım önce hayırlı olanı isteyerek niyet edin.her gün zül celali vel ikram c.c okuyun.100Ya Kadir c.c 41 Kadir suresi okuyun.161 defa ya mani c.c

 5. öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için allah razı olsun.
  önce niyet edicem. sonra 100 defa ya kadir diyecem.41 defa kadir suresi okuyacam ve 161 defa ta mani demem gerekiyor doğru anladım değil mi? birde bu günün hangi saatinde ve ne kadar süreyle yapmam gerekiyor.cevabınıza şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.

 6. Merhaba,
  İşyerinde huzursuz bir ortamda çalışıyorum, 14 yıllık eleman olmama rağmen, iznimi bile ben planlayamıyorum ve istedğim zaman da alamıyorum. Çıkmam için de bana baskı yaptılar ama ben yılmadım. İşimden memnun olmadıklarını söylediler ancak ben herşeyi yapmaya çalışıyorum. haksızlığa uğrayıp da işimi kaybetmek istemiyorum. Nasıl bir dua ile Rabbim’den yardım isteyebilirim ? Cevabınız için, sizden Allah razı olsun şimdiden.

  • ÇİÇEK 86 DEFA YA BEDİ C.C
   Allah’ın HAMİD ismi şerifi; Hamd edilen,en övülen ve övgüye layık olan anlamındadır.
   Bu ismin zikri perşembe günü Müşteri saatinde (68 ) defa,olmasına rağmen her gün zikredilse çok daha faydalı olur.
   Bu ismin zikriyle gereği gibi meşgul olan kimse dünyada,hayat boyunca övgü ve sevgiye layık bir durum kazandığı gibi,öldükten sonra da hayırla anılır.Sürekli okuyanın kalbi nurla dolar,aklı ve anlayışı gelişir,marifetli ve hünerli bir kimse olur.Ahlakında ve fiillerinde övülen bir kimse olur.
   Vekfini yazıp üzerinde taşıyan ve her gün (310) kere zikreden kimsenin,memursa makam mevkii yükselir,işleri kolaylaşır.Ticaretle uğraşan kimse zikrederse kazancı artar.
   kaynak:Dr.Arif Arslan(Allah’ın isimlerinin sırları)
   Bulunduğu görevden,makamdan azledilmemek için her gün 113 defa “Ya Baki Celle Cellaühü” diye okunur dua edilir.Bu Esmayı okuyanı dünya bir araya gelse görevinden azl edemez.
   Ayrıca hasta için de okunabilir bu esma.
   Kaynak;Arif pamuk(Esma-i Hüsna şerhi)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>