Hacet namazı Ve Duası

hacet namazıDünyevi veya uhrevi herhangi bir haceti olan,”Hacet Namazı” kılıp dua ederse,Allahü Teala tarafından muradı hasıl olur.

“Allah rızası için” 2 rek’at namaz kılınır.Her rek’atte 1 Fatiha1 Ayetel Kürsi ve 3 İhlas suresi okunur.Selam verdikten sonra son oturuş bozulmadan aşağıdaki dua 1000 kere okunur.

 

 “Hüve’l-Habibü’l-lezi türcâ şefâatühü.Li-külli hevlin mine’l-ahvâli muktehim.”
Bu duayı okurken her 100 okuduktan sonra 1 kere aşağıdaki salavat okunur.
“Mevlâye salli ve sellim dâimen ebedâ,alâHabibike hayri’l-halki küllihim.”

Arama etiketleri : hacet namazında okunan dualar,hacet namazı mutlulugun sıfresı,hacet namazları ve duaları

8 “Hacet namazı Ve Duası

  1. ben boy abdestini nasıl aldım biliyomusunuz? ilk dedimki allahım senin rızan icin niyet ettim gusletmeye deim.. böyle dedim namaz abdesti aldım tekrar niyet ettim agzımı burnumu basımdan üc omzumdan üc su ddöktüm dogrumu ?

  2. Mrb bu sayfadamı bilmiyorum 313 kez ayetel kürsi ile evlenme duası okudum .0rda 2 rekar namaz kılın ve duasını okuyun diyo orda hangi duadan bahsediliyo oraya yazılmayan bir dusmı var onu anlsmadım.duasını etikten sonra söyle söyle diyin diyo.dua ettikten sonra diyo .orda edilmesi gereken dua nedir .cvp verirseniz cok sevinirim…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>