Günlerimizin hayırlı ve mutlu geçmesi için okunacak dualar

sponsor reklam

Günlerimizin hayırlı,mutlu,sıkıntısız geçmesi için her günün başında okunacak dualar; 

1- Günün Duası, Her Türlü Güzellik ve Mutluluk İçin Okuyun

Eğer, hayatınıza her türlü güzelliği çekmek, mutluluk ve huzur anlamında en tatlı mutluluk ve en güzel huzuru yaşamak istiyorsanız bu duanın tam anlamıyla size hitap ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Çünkü bu duanın bereketine mazhar olan ve hayatı boyunca mutluluk ve güzellikler ile dolu harika bir hayat yaşayan insanların varlığı, size günün duası olarak aktaracağımız bu etkili uygulamanın ne kadar muhteşem bir huzur kaynağı olduğunun göstergesi sayılır.

Hayatında mutsuzluk olduğunu düşünen ve bu mutsuzluğu bertaraf ederek daha huzurlu ve daha sükûnet dolu güzel günlere yelken açmak isteyen her insan, bu günün duasını mutlaka uygulamalıdır.

Duayı şöyle uygulamalısınız:

Mümkünse sabah erkenden uyanmaya çalışın ve seher vaktinin bereketinden istifade etmeyi planlayarak erkenden kalkın.

Bu bereketli ve feyizli zaman diliminde uyandıktan sonra, şu duayı 7 defa okuyun:

“Rabbenâ lâ tü’âhıznâ in nesiynâ ev ahta’nâ, Rabbenâ ve lâ tahmil ‘aleynâ ısran kemâ hameltehu ‘alelleziyne min kablinâ, Rabbenâ ve lâ tühammilnâ mâ lâ tâkate lenâ bihî, va’fü ‘annâ vağfir lenâ, verhamnâ ente mevlânâ fansurnâ ‘alel kavmil kâfiriyn.”

Bu duayı 7 defa okuduktan sonra, Allah’ın size en güzel şekilde yardımcı olacağını ve sizi daima güzellikler ve mutluluklar içerisinde yaşatacağını düşünerek, günlük işlerinize ve etkinliklerinize devam edin. İnşallah, siz de günün duası olarak sunduğumuz bu duayı okuyup hayatına türlü güzellikler ve mutluluklar katan insanlar gibi mutluluk ve huzurla dolu bir hayat yaşamaya başlarsınız.

Şimdi de günün duası olarak izah edeceğimiz 2. duaya geçelim ve bütün kötülüklerin ve sıkıntıların bertaraf edilmesi için uygulanabilecek bu çok etkili duayı görmeye başlayalım:

2- Günün Duası, Bütün Kötülük ve Sıkıntıların Giderilmesi İçin Okumalısınız
Eğer hayatınızda telafi edilmesi güç sıkıntılar ve musibetler yaşıyorsanız ve bu sıkıntıların ve kötülüklerin yok olmasını istiyorsanız, bu duanın tam da size göre olduğunu söyleyebiliriz.

Çünkü hayatında tarif edemediği kötülükler ve nasipsizlikler, farklı şansızlık ve haksızlıklar yaşayan birçok insan, günün duası olarak aktaracağımız bu duanın bereketine nail olarak hayatındaki kötülüklerin ve musibetlerin yok olduğunu dile getirmiştir.

Gerçekten de bu duayı uygun bir şekilde okuyan insanların hayatlarında yer alan kötülüklerin ve tarifi imkansız bahtsız durumların yok olduğunu ve Allah’ın izniyle güzelliklere dönüştüğünü defalarca gözlemledik.

Bu güzel duayı şöyle yapmalısınız:

Gece yatağa girmeden ve uyumadan önce, 21 defa şu duayı okumalı ve içten içe Allah’a yönelip en samimi duygularla, maruz kaldığınız kötü durumlardan ve her türlü sıkıntıdan kurtulmayı dilemelisiniz:

“Rabbenâ lâ tüzığ kulûbenâ ba’de iz hedeytenâ veheb lenâ min ledünke rahmeten, inneke entel vehhâb.”

Bu harika etkili günün duasını 21 defa okuduktan sonra yatağa girmeli ve içten içe Allah’ın size en güzel şekilde merhamet edeceğini ve sizi en güzel şekilde huzura ve mutluluğa kavuşturacağını düşünerek uyumaya çalışmalısınız.

Şimdi de hem başarı ve zenginlik duası olarak okunabilecek, hem de itibar ve şirinlik duası olarak tatbik edilebilecek muazzam etkili ve son derece tesirli başka bir günün duası üzerinde duralım:

3- Günün Duası, Başarı ve Zenginlik İçin, İtibar ve Şirinlik İçin

Yukarıda da değindiğimiz bu günün duası, hem başarının ve zenginliğin anahtarı ve vesilesi olarak okunabilir, hem de insanlar içerisinde daha itibarlı olmak ve onların gözünü daha şirin görünmek maksadıyla tatbik edilebilir.

Kısaca, bu duayı okuyup uygun bir şekilde uygulayan insanların, insanlar içerisinde daha itibarlı ve daha şerefli bir pozisyona yükseldikleri ve onların gözünü daha şirin ve daha munis (sevimli) göründükleri biliniyor.

Eğer siz de diğer insanların gözüne daha sevimli ve daha şirin görünmek ve onların size karşı daha saygılı ve daha güzel davranmalarını sağlamak istiyorsanız, aynı zamanda başarınızı arttırmak ve maddi gelirinize güç katmak için çare arıyorsanız, bu duayı rahatlıkla uygulamanız mümkün.

Şöyle uygulanır:

Yine sabah vakitlerini tercih ederek güneşin doğmasına ortalama yarım saat kala, yani seher vaktinin olduğu zaman dilimlerinde uyanarak aşağıdaki duayı 9 defa okumalısınız:

“Ve mâ tevfîkî illâ billâh(billâhi), aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb.”

Bu duayı 9 defa okurken, Allah’ın size her türlü başarıyı ve zenginliği nasip edecek kudrete sahip olduğunu düşünmeli, aynı zamanda insanların gözüne daha şirin ve daha sevimli görünme niyeti içerisinde olmalısınız.

Duayı 9 defa okurken kalbinizde hiçbir kötülük ve düşüncenizde hiçbir art niyet olmamalı ve tamamen masum duygular içerisinde Allah’a yönelmenin güzelliğini yaşamaya çalışmalısınız.

Bu şekilde dua eden insanların, günün duası olarak anlattığımız bu çok etkili niyaz ile, başarının ve zenginliğin sırrına erdiklerini ve insanlar içerisinde daha itibarlı ve daha sevimli olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Şimdi de her türlü hayrı ve her türlü güzel durumu kendinize celb etmek için okuyabileceğiniz başka bir duadan bahsedelim:

4- Günün Duası, Her Türlü Hayrın Temin Edilmesi İçin

Eğer hayatınızın hayırlar ve güzellikler içerisinde geçmesini, bütün kötülüklerden uzak durarak en tatlı huzuru ve en güzel saadeti yaşamayı diliyorsanız, bu dua tam size göre demektir.

Hayatına her türlü hayrı ve güzelliği çekmek isteyenler bu günün duasını şöyle uygulamalı:

Evvela herhangi bir ezan vaktinde, yani ezan okunup bittikten sonra (gün içerisinde beş vakit ezandan herhangi biri olabilir) şu duayı 3 defa okumalısınız:

“Rabbi edhılnî mudhale sıdkın ve ahricnî muhrace sıdkın vec’al lî min ledunke sultânen nasîrâ.”

Ezan vakitlerinden herhangi birinde bu duayı 3 defa okurken, Allah’ın rahmet hazinelerinin sınırsız bir şekilde açıldığı ve kullarına dağıtıldığı zaman dilimlerinden birinin de ezan vakti olduğu gerçeğini düşünmeli ve bu duygular içerisinde Allahu Teala’nın yüce dergah-ı merhametine iltica ederek O’ndan en güzel hayrı ve güzellikleri temenni ve niyaz etmelisiniz.

Bu şekilde duayı uygularsanız Allah’ın izniyle hayırlara ve güzelliklere yelken açacak ve hayatınızın çok daha güzel bir şekilde geçmeye başladığını fark edeceksiniz.

Şimdi de günün duası olarak, her işinizin doğru olması ve bütün yanlış ve hatalı davranışlardan uzak durmak için okuyabileceğiniz muazzam bir niyaz aktaralım:

5- Günün Duası, Her İşin Doğru ve Güzel Olması İçin

Giriştiğiniz her işin doğru ve güzel olması, yanlış adım atmadan ve hatalı davranışlara sebebiyet vermeden en güzel şekilde işinizi sonuçlandırmak istiyorsanız, bu duayı gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz, günün duası şöyle uygulanır:

Kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir vakitte ve herhangi bir zaman diliminde yalnız ve sakin bir ortama geçerek 7 defa şu duayı okuyun:

“Rabbişrah lî sadrî. Ve yessir lî emrî. Vahlul ukdeten min lisânî. Yefkahû kavlî.”

Bu duayı 7 kez okurken, her türlü işinizin ve yapacağınız her türlü eylemin daha düzgün ve daha doğru olması temennisi ve dileği içerisinde bulunun, bununla birlikte Allah’ın sonsuz rahmet sahibi olduğunu ve size de mutlaka yardımcı ve destek olacağını aklınızdan çıkarmamaya çalışın.

İnşallah bu uygulamayı tarif edildiği şekliyle tatbik etmeniz halinde, hayatınızdaki yanlışların minimuma ineceğini ve daha güzel bir hayata mazhar olacağınızı gözlemlemenin huzurunu yaşayacaksınız.

Şimdi de bir başka günün duası üzerinde duralım ve size, yazının başında bahsettiğimiz 5 dua örneği dışında harika bir dua daha aktaralım:

Bu duayı her türlü dileğinizin ve her türlü arzularınızın  gerçekleşmesi için uygulamanız mümkündür:

Günün Duası Olarak Okuyabileceğiniz Harika Bir Niyaz Daha
Talep ettiğiniz herhangi bir dilek ve Cenab-ı Hak’tan istediğiniz herhangi bir istek için bu duayı okuyabilir ve Allah’ın merhamet hazinesinden en güzel şekilde istifade edebilirsiniz. Şöyle uygulamalısınız:

Kendinizi hazır hissettiğiniz herhangi bir zaman diliminde, gerçekleşmesini istediğiniz herhangi bir arzu ve dilek için niyet etmeli ve sessiz bir yere geçerek bu niyet ve bu dilek ile Allah’a yönelip şu duayı üç kez okumalısınız:

“Allah’ım, şüphesiz ki kalplere tamamen vakıf olan ve bütün gönüllere en güzel şekilde hakim olan sonsuz ilmin sahibi sen olduğun gibi, yüreklere inşirah bağışlayan ve insanları saadete mazhar eden en değerli ve en derin hikmetin sahibi de sensin.

İlahi, evreni yoktan var ederek bütün mahlukatın ve insanların istifadesine sunan ve onların mutlu ve huzurlu olması için her türlü nimeti ve güzelliği onların önüne seren sonsuz güzelliklerin sahibi sen olduğun gibi, darda kalan herhangi bir kulunu en güzel şekilde amacına ulaştırıp sıkıntıdan ve musibetten kurtaran da sensin.

Allah’ım, bize her türlü güzelliği nasip eden sınırsız azametinin ve sonsuz kudretinin yüceliğine sığınarak senden kalbimdeki masum arzuların en güzel şekilde yerine getirilmesini temenni ve niyaz ediyorum. Bu içli duamı yüce katında makbul eyle Allah’ım. Amin.”

Evet, her türlü dilek ve her türlü istek için, günün duası olarak bu güzel duayı da uygulamanız mümkündür.

Rabbimiz! tüm kullarına hayırlı mutlu,sağlıklı,kazasız ve belasız,sıkıntısız günler yaşamayı nasip et Amin

sponsor reklam
Benzer konular
Yorumlar
sponsor reklam
Dualar

Dilek Duası, Hacet Duası, Sınav Duası gibi dualara da yer veriliyor

Esmaül Hüsna

Esmaül Hüsna mücizeleri ve ne zaman ne kadar Esmaül Hüsna okuyacağınıza dair bilgilere yer veriliyor

Hadis-i Şerifler

Peygamber efendimiz (sav) sözlü ifadelerine yer veriliyor

Şifalı bitkiler

Hastalıklara alternatif çözümler getiren mucizevi şifalı bitkilere yer veriliyor

Hastalık

Hastalığınıza tıbbi çözümler ile yaklaşan bilimsel bilgilere yer veriliyor

İslami bilgiler

İslam dininde neyin nasıl olduğunu ve neyi nasıl yapacağınıza dair bilgilere yer veriliyor

Cuma namazından sonra bu tesbihi okuyana”İbadet kapıları açılır”

Meleklerin tesbihi olan bu tesbihi Cuma namazından sonra  170 defa okuyan kimseye ibadet kapıları açılır.Bütün kötülüklerden korunur ve kurt...

Allah-ü Teâlâdan bir isteğin olması için Namaz ve hacet Duası

Hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Allah’tan veya insanlardan bir isteği bulunan, güzelce abdest alıp 2 rekât namaz kılsın! Sonra Allahü teâlâya...

Hacet Duası”Okuyan Muradına Kavuşur”

“Resulullah efendimizin yanına bir âmâ geldi. Gözlerinin açılması için dua etmesini diledi. Resulullah efendimiz ona; -İstersen dua edeyim, ...

Cennet ehlinden olmak için her gün okunacak DUA

CENNET EHLİNDEN OLMAK İÇİN DUA Bir kimse gece ve gündüz 7 defa okursa inşallah cennet ehlinden olur. OKUNACAK DUA; “Ellâhümme inni es-...

AREFE GÜNÜ “Güneş batmadan okuyan muradına erer”

AREFE GÜNÜ GÜNEŞ BATMADAN OKUYAN MURADINA NAİL OLUR Her kim Arefe günü güneş batmadan önce,3,5,7,21,33,41 veya 100 defa yada okuyabildği kad...

RAMAZÂN-I ŞERİF Arefe gününde Neler Yapılır?

AREFE GÜNÜ GECESİ! 1- Ramazan-ı Şerifte yaptığımız Kur’an-ı Kerim hatimlerinin duasını geceleyin yaparsak çok daha iyi olur. 2- Receb-i Şeri...

En’am süresi ve 5 Âyet-i kerim ile “Duanın çok kısa zamanda kabulü”

En’am süresi içinde geçen bu 5 ayet ve aşağıda tarif edildiği şekilde dua tertibini yapan kimsenin Allahü Te^lâ muradını ve duasını eğ...

En’am Süresi okuyanın “Ne Muradı varsa” kabul olur”

En’am süresini arasına dünya kelamı konuşmadan ara vermeden okuyan ve arkasından (2) Rekat namaz kılıp Cenab-ı Allah’tan ne mura...

Her hangi meşru hacetin kısa zamanda kabulü için okunacak “Âyetler”

Her hangi meşru(helal) bir hacet ve dileğin kısa zamanda kabul olması için akşamdan sonra başlayarak aşağıdaki Âyet-i Kerimi (12.000) defa o...

Derhal tesir eden 3 Âyet-i Kerim” Muradın kabulü-her hastalık ve sıkıntı “

Kur’an-ı Kerimde geçen bu (3) Âyet-i Kerim ve içinde geçen dualar ve esmalar ile yapılan dualar hemen tesir  eden ve keskin kılıç gibi...

esmaül Hüsna
İsminizin ebced değeri ..İsminize bakan esma nasıl bulunur?

Esmaül Hüsna’dan her biri başka bir isme bakar.Dolayısıyla siz de kendisiminize bakan esmayı tesbit edip her gün çıkan miktarı  okuyun...

Dua1
Bu duayı (41) defa okuyanın haceti kabul olur

“Ahmet Ziyâeddin Gümüşhânevi hazretleri buyuruyor ki: “Muyiddin-i  Arabî hazretlerine ait aşağıdaki duayı(41) defa okuyup haceti...

dua budur
Çok kıymetli bir dua her türlü istek için”Çok tesirli bir duadır”

Aşağıdaki Ayet-i  kerimenin  faydaları Hastalıkların tedavisinde. Dert ve sıkıntılardan kurtulmak. Hapisten kurtulmakta.  Borç ödemekte çok ...

fetih1
Her hangi Bir Dilek İçin Fetih Suresini Okumak( 7 günde 41 defa okuma usulü)

        Sıkıntılarınızdan kurtulmak,her hangi bir dileğinize kavuşmak için Fetih suresi çok makbul olan ve denenmiş bir ...

dar
Bekarlar için “evlilik duası”

Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen bekar kardeşlerim cuma ezanı vakti (1062) kere “Ya Bais Celle Celalühü” ismi şerifini okuyup,...

dar
Çok kuvvetli ve makbul olan hacet duası

  Akşam namazını kıldıktan sonra (40) defa okunan aşağıdaki dua kabule şayan bir duadır.Çabuk kabul olması için,3 gün yada 7 gün arka a...

dua budur
Her türlü hacet için 7 gece Ayetel kürsi okumak

HER TÜRLÜ İSTEK ARZU VE HACET İÇİN OKUNACAK AYETEL KÜRSİ OKUMA  ŞEKLİ. HER KİM BU ÇALIŞMAYI 7 GECE ARALIKSIZ SAAT 23:00 İLE 06:00 ARASI OKUR...

dar
Sınavlarda Başarılı Olmak İçin Dualar(Nihat Hatipoğlu)

   DUA : “Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu” “Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahme...

şükür
Duaları kabul olanlar ve okudukları dualar

Sayfamızda üye olan kardeşlerimden zaman zaman paylaştıkları faydalandıkları duaların toplamı..Kendilerine payalaşımları için teşekkür ediyo...

İnşirah Suresi ve faziletleri(içi daralanlar,selamete çıkmak isteyenler,dileği olanlar)

İnşirah Suresi: Bismillahirrahmanirrahim. “Elem neşrahleke sadrak.Ve veda’na anke vizrak ellezi engada zahrak.Ve refa’na l...