ER-RAHİM İSMİNİN SIRLARI VE FAYDALARI

RAHİMER-RAHİM:

Rahmet,merhamet,şevkat eden.En iyi şekilde koruyup bağışlayan;rahmet ve merhamet sahibi…bağışlama sahibi.

ER-RAHİM;ismi Kur’an-ı kerim’de 220 defa geçmektedir.Ahirette yalnızca dostlarına,iman ehline,rahmet ve merhamet eden demektir.Şevkate ve merhamete ihtiyacı olmayan hiç bir varlık yoktur.Bu yüzden akıllı veya akılsız,bilinçli yada bilinçsiz hemen her varlıkda rahmet ve merhamet eseri görülmektedir.Sadece insanlara değil,hayvanlara,bitkilere bile merhamet etmek,eş dost,akraba ve yakınlara merhametli davranmak gerekir.

İnsan veya hayvan,yakın veya uzak herkese merhamet etmek,Yüce Allah’ın ahlakı ile ahlaklı olmak demektir.

Merhametli olmak aynı zamanda merhamet görmek ve onu hak etmek demektir.Bu açıdan bakıldığında Yüce Allah’ın hiç bir ayrım yapmadan her türlü varlığa gösterdiği geniş ve engin merhametinin nedeni açıkca anlaşılmaktadır.

EBCED DEĞERİ VE ZİKİR SAATİ:

Yüce Allah’ın “Rahim” isminin ebced değeri ve zikri(258) adettir.Zikir saati Güneş,Günü pazar dır.

Özellikleri ve faydaları:

 • Bu ismin zikrine her namazdan sonra devam eden kimse anlamına uygun olarak ahiret nimetlerine kavuşur.Dünyada da nasibini alır,maddi-manevi sıkıntılardan kurtulur.Bir çok nimetlere kvuşur.Çevresinde iliğ ve sevgi görürü.Duası dergahı ilahide makbul olur.Bütün kaza ve belalrdan,yer gök afetlerinden korunur.
 • Öfkeli ve asbi bir kimse okursa öfkesi geçer,sakinleşir.İçinde gam ve keder olan okursa,ferahlık ve huzur kazanır.Sıkıntılı okursa gönlüne genişlik ve içine ferahlık dolar.
 • Bu mübarek isim,herhangi bir zalimin üzerine okursa,zalim zulmü bırakıp,adaletle hareket etmeye başlar.
 • ER-RAHİM ismi şerifi,bir kağıda(269) defa yazılıp uykusunda korkan ve sürekli ağlayan bir çocuğun üzerine takılsa,çocuk hem korkudan hemde ağlamakdan kurtulur.
 • Beş  vakit namazını kılıp arkasından bu ismi (279) defa okumaya devam eden kimseye Yüce Allah,güzel ahlak sahibi yapar.ve bolca rızık verir.bereket ihsan eder.Sıhhat ve afiyet  sahibi yapar, aklına gelmedik nimet ve ihsanlarda bulunur.
 • Darda ve sıkıntıda olanlarla,çaresiz durumda olanlar“Ya Rahman,Ya Rahim” şeklinde okumaya devam ederse,sıkıntıları gider,çaresizlikleri ortadan kalkar,çeşitli lutuflara ihsan  ve ikramlara kavuşur.
 • 258 kere yazılıp bir ağacın köküne dökülse meyvesi bol olur.
 • Belirtilen mikdarda yazılıp suda silinerek birine içirilirse,yazanı çokca sevgi duyar.
 • Errahmani’r-Rahim ismi şerifini gümüş üzerine yazıp boynunda yada parmagında taşıyan kimse her gün(618) defa da okumaya devam eden kimseiher türlü korku ve ümitsizlikden emin olur.sıkıntı,üzüntü,gam ve kasamet semtine uğramaz.hayatı huzur ve refah içerisinde geçer,hiç beklemediği ve ummadığı nimetlere ve ihsanlara kavuşur,bolluk ve bereket içinde yaşar.

Kaynak:Dr.Arif ARSLAN(ALLAHI’IN İSİMLERİNİN SIRLARI)

 

Arama etiketleri : ya rahim,er rahim,allahin isimleri ve sirlari,arif arslan allahın isimlerinin sırları,caresizlik icin dua,ya rahman ya rahim fazileti,allah isminin sirlari,çaresizlik anında okunacak dua

13 “ER-RAHİM İSMİNİN SIRLARI VE FAYDALARI

 1. GÜNAY TÜRKOĞLU

  YA VEDUD YA VEDUD YA VEDUD SEDUD İSMİNE YARAŞIR BİR ŞEKİLDE GÜNAY KULUNU SEV ÖYLE BİR SEVGİYLE SEV Kİ SEVGİNİN DERECESİ EN ALA OLSUN VE BU SEVGİYLE GÜNAY KULUN MUTLULUKTAN UÇSUN AMİN.

 2. GÜNAY TÜRKOĞLU

  YA VEDUD YA VEDUD YA VEDUD VEDUD İSMİNE YARAŞIR BİR ŞEKİLDE GÜNAY KULUNU SEV ÖYLE BİR SEVGİYLE SEV Kİ SEVGİNİN DERECESİ EN ALA OLSUN VE BU SEVGİYLE GÜNAY KULUN MUTLULUKTAN UÇSUN AMİN.SALAT VE SELAM HABİNİN ÜZERİNE OLSUN

 3. GÜNAY TÜRKOĞLU

  YA VEDUD YA VEDUD YA VEDUD VEDUD İSMİNE YARAŞIR BİR ŞEKİLDE GÜNAY KULUNU SEV ÖYLE BİR SEVGİYLE SEV Kİ SEVGİNİN DERECESİ EN ALA OLSUN VE BU SEVGİYLE GÜNAY KULUN MUTLULUKTAN UÇSUN AMİN.SALAT VE SELAM HABİBİNİN ÜZERİNE OLSUN

 4. ya safi ya allah, hay allah hay allah
  ya baki ya allah, hay allah hay allah

  ya gaffaru ya allah,
  ya settaru ya allah,

  ya hannanu ya mennanu,
  ya settaru ya gaffaru..

  ya allah ya allah

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>