EL-KAHHAR ismi ve faziletleri

kahharEL-KAHHAR;Mutlak galip ve her an kahretmeye muktedir oaln,her şeye galip gelen,gücünün üstünde güç olmayan ve bütün düşmanlarını kahreden.Düşmanlarını ezmekte,mazlumları korumakta ve masumları ezip haklarını gasp edenlerden geri alma konusunda  Alaah’tan başka daha güçlü ve daha çabuk kimse yoktur.Kendisine yükselen sesleri işitir.Sahiplerinin kim olduğunu en ince ayrıtılarına kadar bilir.Masumları ve mazlumları korur, ezdirmez.

Ebced değeri ve zikir saati:
EL-KAHHAR
isminin zikri(306); Zikir saati Merih; Günü salıdır.

Özellikleri ve bazı faydaları:

 • gece yarısı ve güneş doğarken zikredenler düşmanlarına galip gelirler.Ve düşmanın zulmünden kurtulur.Mazlumlar,üzerlerindeki zulmün kaldırılması için bu isme sığınıp zikrinebaşvururlar.
 • Bu ismin okunmasında esmanın artırılarak okunması,tesirin güçlenmesine vesile olur.Verilen adetten az okunmaması ise esastır.Bu ismin etkisini görmek için,o ismin kalpte sıcaklıgının duyulması şarttır.
 • EL-KAHHAR ismi iki tarafı da keskin bir kılıç gibidir.Bu nedenle haksız yere okuyan kimse kendisini mahveder.Yapılan beddua hadislerde anlatıldığı gibi,gökyüzüne çıkar ve hedefini arar.şayet bulamazsa sahibine geri döner.
  Bu nedenle önce okunacak kimsenin önce ıslahı için dua edilir.Eğer ıslahı mümkün değilse Allah’a havale etmek en doğrusudur.kahrını istemek yapılacak en son iştir.
 • Bir pehlivan okumayı alışkanlık haline getirirse,rakiplerin sırtını yere getiremez.Avukat okursa haklı olduğu bütün davalarda kısa yoldan kazanır.faydalı ve büyük işler yapan biri işlerinde başarılı olur.Zayıf okursa güçlenir.Eşinden kabalık görüp fiziksel müdahaleye uğrayan bir kadın okusa eşi artık kendine kötü muamele edemez.
 • Bu ismin zikrine devam eden,helal olmayan yollarda koşan haram işlerle uğraşan ve şehvetine mağlup olan bir kimse ise ,şehveti söner,nefsani duyguları baskılardan kurtulur,harama ait aşırı duyguları ortadan kalkar.

Kaynak:Dr.Arif Arslan(Allah’ın isimlerinin sırları)

Arama etiketleri : ya kahhar,el kahhar,ya kahhar fazileti,el kahhar fazileti,ya kahhar etkisi,ya kahhar esması,kahhar ismi,KAHHAR

44 “EL-KAHHAR ismi ve faziletleri

 1. selam sayfanızı çok beğendim uzun süre huzursuzum çok zikir çekmeye başladım umarım birbirine karışmaz ferahlamak açısından neden bilmiyorum ama bana büyü yapıldığını düşünüyorum garip rüyalar görüyorum heryerde boğuluyorum aşırı sinirli oluyorum o yüzden kimseyle görüşmek istemiyorum aslında böyle biri değildim sevdiklerimi bile görmek istemiyorum sürekli ağlıyorum anlamsızca bir gece garip şekilde uykulu uyanık arası midemin birin sıktığını hissettim kusmayla boğulma nefesiz kaldım ve yığıldım çok korktum çok dualar okudum sevdiğim biri vardı beni çok seviyordu bende onu asla ayrılmamıştık ne oldu bilmem ama birden terk etti herşeye rağmen gurur demedim aradım dinlemek bile istemedi :( resmen yıkıldım her an dilimde hep dua ediyorum sabrediyorum bir yerde okumuştum eğer büyü varsa dua tutmaz ama ben yinede ediyorum hacı hocalara inanmıyorum büyünün olduğuna inanıyorum. ne olur bana dua edin size birşey sormak istiyorum ben ya kahharı bana eğer büyü yapan biri varsa ona okumak istiyorum ne olur Allah rızası için bana dua edin ve yardımcı olun

  • Yine beddua etmeyin kardeşim bu durumunu fazla üzülmekten psikolojik bir durum dualarla Allah yardım eder.Ben sizebazı duaalar önerecemonları okuyun.İnşallah en kısa zamandarahatlarsın.Öncelik Ya Basıt,Ya Fettah,Ya Bais”isimlerini çokca zikredin. “İnşirah suresin “bolbolokuyun suya okuyup için.Böyle durumlarda en çok faydası olan dua Şahmeran duasıdır.
   Bu dua kelime-i tevhit ve Esma-i ilahilerden meydana gelmiştir.Ama havas ilminde,üst ve ileri seviyede kuvvetli ve özel amaçlar için kullanılan esmalardan tertip edilmiştir.Bu nedenle bu dua depresif hallere,manik ve panik atağa iyi gelmekte,tertibi yani aşağıdaki okuma şekline uygun olarak hasta tarafından bizzat okunduğunda tedaviye ulaşılmakta ve Allah’ın izniyle hasta iyileşmektedir.

   Okuma Şekli;Günde 3 defa 21′er defa olmak üzere okunur ve arkasından dilek Allah’tan istenir.Hastalıktan kurtulmak için ise bizzat ifade edilir.Şahmeran duası her derde deva olabilecek güçte bir duadır ve sadece hastalıktan kurtulmakla sınırlı değildir.

   Allah’u la ilahe illa Hüvel Hayyu’l-Kayyum
   Allah’u la ilalhe illa Hüve’l-Aliyyu’l-hakim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’s-Semiu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rahmanü’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa hüve’l-Vahidu’l-Ehad
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ferdü’l-Varid
   Allah’u la ilahe illa hüve Raufu’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Aziz’u’r-Rahim
   Allah’u la ilahe illa hüve’z-Zahiru’l-Batın
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Ahadu’s-Samed
   Allah’u la ilahe illa hüve’l-Fettahu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Huve’l-Azizu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Huve’l-Hannanu’l-Mennanu’Deyyan
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Kadiru’l-Kadir
   Allah’u la ilahe illa Hüve’Rafiu’l-Alim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’r-Rabbü’l-Arş’il -Azim
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Meliku’l-Kudüs
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Hakku’l-Mübin
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Baisü’l-Varis
   Allah’u la ilahe illa Hüve’l-Esmau’l-Hüsna
   Hüve’l-Hayy’u la ilahe illa Hu.Fed’uhü Muhlisine Lehü’d-diyn
   Subhane Birahmetike ya Erhame’r-rahimin.
   Ve’l-Hamdu-lillahi Rabbi’l-Alemin

   Kaynak:Dr.Arif Arslan(Dua İle Gelen Şifa)
   aşağıdaki dua da çok iyidir.

   “Ya vasiu ya aliymü ya zelfadlil aziym.İn temsesni,bi durrin la kaşife lehü illa ente ve in teruddeni bi hayrin fe la radde li fadlike,tüsıybü bihi men teşaü min ibadike ve entel gafurur rahiym”

   pisikolojik rahatsızlıklarda hasta yada hasta yakını tarafından bu duayı,3,7 yada 21 defa okunur.
   Görüşmek üzere sağlık ve mutluluklar.

 2. Merhaba
  Bir insanin suc isleyip islemedigini tam olarak bilmiyorsak, bu suc masum birine karsi isleniyorsa fakat emin degilsek, eger o kisi gercekten o sucu isliyorsa cezalandirilmasi icin, yok islemiyorsa da esmanin tesirinin bize dönmemesi icin hangi esmayi okumaliyiz?

 3. El Kahhar isminin zikri (306) zikir saati merih gunu sali demissiniz. Sali gunu Merih sanirim salinin ilk saatleri oluyormus baska saatlerde gunlerde okusak ne olur acaba?

 4. Merhaba ailemden biri cok sevdıgım bırı cok zor gunler geçiriyor biri sebeb oldu..Insan ıcıne cıkamıyor..Utanıyor..Karşı tarafa zor gunlerınde yardım ettı karsı taraf zor gunler geçiriyordu fakat hep yanındaydı..Karşı taraf bıraz toparlanınca yarı yolda bıraktı..Şuan kotu durumda..Kahr suresını okumak istiyrm..Fakat cok korkuyorum rısklı bır duaymış..O ınsanın kahr olmasını istyrm..Oneriyormusunuz ? Okumayı dusunuyorum da korkuyorum ya bana donerse diye korkuyorum..

  • onun kahrı seni ne kadar rahatlatır kardeşim.Sen onu Allaha Havale et doğru yolu göster hatasını anlamasını sağla diye dua et.

 5. selamun aleyküm el kahhar arttırılarak okunursa daha tehsirli demişsiniz nasıl artırılması gereliyor . birde şu saatlerden anlamıyorum bizim bildiğimiz saatlerle söyleseniz sevinirim..

  • Genelde sabah namazından sonra ve bir gün önceki gece 1 den sonra okunur.birinin kahrı için yapıyorsanzı yapmayın bence

 6. bu Allahın isimleri zayıfı mazlum mu koruyup hakkını almak için değilm nasıl arttırılır öğrenebilirmiyim……birde yukarıda hak etmiş mütehap olan kişilere okunur diye yazılı ..

 7. merhaba el kahhar duasını ben çevremizde bize kötülük düşünen ve fesat insanlardan korusun diye okuyorum doğrumudur?

 8. hüseyin koçak

  yönetici vasıflı din kardeşim bu soruma aydın bir cvp verminizi umut ediyorum. birileri gözümün içine baka baka 8 yıl sevdiğim karımı elimden aldı gözümün önünde yok oluşunu izledim çaresizdim çünkü ne söylesem cvp vermiyordu. büyü vardı üzerinde annesi kendi söyledi kızımı alacağım geri diye. ben böyle şeylere inanmadım Allah var dedim o kader etti evlendim. sonra onlar yuvamı yıkmaya çalışırken ben Allaha sığındım alma karımı benden dedim izin verme dedim oğlum vardı daha bir buçuk aylık. müfütlere hocalara gittim çare dilendim yol gösterin dedim hepsi beni elinin tersi ile itti. ve boşandık. berbat bir hayat yaşıyorum ne zaman elimi açıp yakarsam duama svp vermiyo Allahım. acaba beni unuttumu sevmiyor görmüyor istemiyormu artık. ben rabbimden hiç şüphe duymadım çektiğim acıların ndeni ile asilik ettiğim olmuştur fakat onu çok sevdim ben. iki tane insna gücümü yetmedi yapılan büyüye gücümü yetmezdi tövbe haşa neden birbirini çok seven ve bir evlat nasip ettikten sonra onu benden aldı. hep şer görünenin arkasında hayır vardır derler bir çocuğu yetim bırakmak iki seveni ayırmak bunun sonunda nasıl bir güzellik olabilir nasıl bir hayır olabilir söylermisniz

  • eğer bunu yaptılar ise Allah onlara cezalarını vrecektir kardeşim.büyü vesihir bozmak için dualr var sitemde onalrı sizde okuyun Allaha sitem etemyin bu dünya imtihan dünyası mutlak bir bildği vardır yoksa Allah adildir.

 9. Merhaba. Ben siz soglediyiniz gibi hep Allaha havale ediyorum. Hep aff ederim. Chunki, haqsiz ola bileceyimi de dushunuyorum. Ama ilk defadir ki bu ismi okumayi karar verdim, shumdiye kimi ama korkuyordum. Kime karshimi? Aklimda bir isim yok. Durmadan aileme buyu yapan birisi var. Ismine ‘dushman’ diyelim. Nas, felaq, ayetul-kursi….hep okurum. Hep kurtulurum ve hep de 6-7 ay sonra tekrar ishler ters choner. Ben ‘benim ailemin ve benim hakkima girib, buyuleri ile hayatimizi karartan o dushman’in kahri ichin niyyet edib okursam…bence bir kotuluyu olmaz…Evet dige cevab alirsam sizden, super olur..Teshekkur ederim.

  • Yinede kahrını istemeyin kardeşim sadce okuyun o esmayı ama Allahım senin adaletien bırakıyorum bu kişinden ancak senini yardımınla kurturlum bana yardım et deyin

 10. EY GOKLERİN VE YERİN NURU ALLAHIM DUSMANLARIMI HOR VE HAKİR KIL HER İKİ CİHANDA GUNAY KULUNU AZİZ EYLE AMİN ….

 11. esim tarafindan iftiraya ve asilsiz suclamalara maruz kaldim,gurbette 3 cocugumla ortaa birakildim.ve haklarim gaspedildi.cok magdur durumdayim.bunun icin ne okumami önerirsiniz, onun bana daha fazla zarar vermemesi ve yaptiklarinin cezalandirilmasi icin ne okumaliyim.Rabbimin onu islah etmesi icin cok dua ettim.

 12. EL-KAHHAR;Mutlak galip ve her an kahretmeye muktedir oaln,her şeye galip gelen,gücünün üstünde güç olmayan ve bütün düşmanlarını kahreden.Düşmanlarını ezmekte,mazlumları korumakta ve masumları ezip haklarını gasp edenlerden geri alma konusunda Alaah’tan başka daha güçlü ve daha çabuk kimse yoktur.

  Allah lafzını yanlış yazmışsınız.
  Alaah yazmışsınız.
  Düzeltirseniz sevinirim.

 13. slm benım bir erkek arkadşım var ıkı yıl bana yalan soyledı evlılıgını gızledı benden duydugumda ayrılmaksıtedımama oher defasında benı tehdıt ettı dovdu suan cok zor durumdayım benı ve aılemı olumle tehdıt edıyor dua edıyorum kuran okuyorum ama okudukca daha cok uzerıme gelıyor daha cok sınırlenıyor onu allaha haval edıyorum ama dayanacak gucum kalmadı artık bana yardım edın ne yapsam olmuyor allaha sıgınıyorum hergun dua edıyorum ne olur bana yardımedın

  • NURCAN 1000 TEBBET SURESİ OKU..998 YA HAFİZC.C 770 YA MÜZİLL C.C.846 YA MUAHHİR C.C AİLENDEN BİRİİLE KONUŞ DURUMU ANLAT SONRA SAVCLIĞA GİT

 14. Üzerimde baskı ve yönetme kurmaya çalışanlara herşekilde haklı oldugum halde baskın cıkan hiddetli ve gücü elinde tutan aile bireylerine sinip birşey yapamıyorum korkuyorum bunun için hangi esmaları tavsiye edersiniz

 15. Selamun aleyküm,
  Ben bi iş yerinde 6 sene 10 aydır çalışmaktayım patronumuz hacı, bundan ve patronluğundan övünerek kendini çok yükseklerde görerek davranıyor biz işcilerine, yaptığı bütün iyilikler dilinde ben şuna şunu yaptım işte benim sayemde gibisine konuşur hatta bi defasında kapımdaki köpek işcilerimden daha değerlidir diye söz etmiş bayağı bi çalkalandı iş yeri bunu gerçekten söylemiş ağzından çıkmış yani. Bi kişiye gıcık gidince işten kendisi çıksın diye ordan oraya sürüklüyor yapamayacağı işlere verebiliyor ve sırf işcinin hakkı olan tazminatı vermemek için resmen psikolojik baskı uyguluyor. Çalışanlara çok ağır ithamda bulunabiliyor kendini çok büyük görüyor paranında verdiği güce dayanarak resmen işcilere köle muamelesi yapıyor. Bende çok haksızlığa uğradım iftiraya kurban gittim kendimi aklayamadım çıkıyordum ustam geldi gidersen haksız olursun haksızlığın konuşulur dedi gitmezsen iftira atanlar sana bakarken yere bakarlar dedi haksızlıkları çıkar elbet dedi kaldım ve haklıydı yere bakan onlar oldu. Patronum ise çıkarsa istifa yazsın çıkmazsa şu bölüme geçsin, ikisinide yapmazsa iş yerinde huzursuzluktan tazminatsız çıkarın demiş. Yapılan bu haksızlıktan dolayı ondan nefret ediyorum aklıma geldikçe, biz insanları küçümsemesi bana şahsi yaptığı haksızlık falan Allah’a sığınıp en büyük Sensin deyip,Ya Kahhar zikrini çekiyorum helak et onu diyorum içim rahatlayana kadar çekiyorum bu doğru mu bilmiyorum hidayetini mi istesem Rabb’imden?

  • firuze kardeşim haklsın Allah hidayet versin .ama lütfen kahrını isteme olurmu bu kişiye Allahın doğruyu göstermesi için 1000 Ya Reşid c.c oku 400 ya hadi cc insafa gelsin diye ya Rahman Ya rahim c.c oku ne kadar okusan.Hakkınızı almanız için her gün 1000 Ya Hakk c.c okuyun.ve her gece 4011 ya Bais c.c ynızamnd aiftiradan da korur.

 16. Allah razı olsun hak kardeşim InşaAllah okuyacağım öncekiler içinde tevbe edeyim insan bir anlık öfkeyle ne diyeceğini bilmiyor.. Dua ile.

 17. Sevdiğim kız birisiyle sevgili oldu. Ayrılmaları için dua etmek caiz midir? Ayrılmaları için ya kahhar ismini çekmek caiz midir

  • Murat kardeşim inanın hakkınızda ne hayırlı ise o olsun belki böyle hayırlı belki sizn için bir başkası daha iyi olacak.kahhar ismini kahrı için okumayın kardeşim ..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>