EL-HALIK ESMASI VE FAYDALARI(çözülmeyen işlerin çözümü,iyileşmeyen hastalara faydası)

halıkEL -HALIK:Her şeyi yoktan var eden,yaratan.Herşeyin varlığını ve yaşadığı sürece geçireceği halleri,olayları önceden tesbit edipona göre ortaya çıkaran,meydana getiren demektir.

Yüze allah’ın yaratma sıfatı,bizim anlayamıyacağımız kadar geniş japsamlı ve derindir.Allah’ın “yaratma” sıfatı özeldir.
Kısacası yaratmak,Allah’a mahsus bir özelliktir.Başka varlıkların yaratma gücü de yeteneği de yoktur.Çünkü insan neticede,Allah’ın mahluku yani yarattığı bir varlıktır.

Ebced Değeri ve Zikir saati:
“EL-HALIK” isminin ebcet değeri (731); zikir saati  Güneş,Pazardır.

Özellikleri ve bazı faydaları:

  • Yedi gün arka arkaya 100 defa “YA HALIK” ismini okuyan kimse, gelecek bela ve musibetlere karşı korunur.Bu mübarek isim,daha çok sanatkarlara ait bir zikirdir.Yani daha çok sanatkarlar ve sanatkarlar ruhlu insanların bu ismi okumaları gerekir.Ancak sadece onlara mahsus değildir.Bu ismi vird edinenler işlerinde ve özellikle sanatlarında başarılı olurlar.
  • El-HALIK ismini,seher vaktinde zikredenlerin,kalpleri çabuk nurlanır ve basiretleri açılır,hikmet sahibi olurlar.
  • İyileşmesi zor bazı hastalıklar için bu ismin vekfinin,yazılıp taçınması ve zikrine devam edilmesi tavsiye edilmiştir.
  • Her kim bu mübarek ismi vird haline getirir ve geceleri buna devam ederse,yüce Allah,o kimsenin içini ve dışını nuranileştirr.Gam ve kederden kurtarır,ahiret saltanatı ile taltif eder.
  • Çözülemeyen bir işi olan kimse,temiz bir vaziyette ve abdestli olarak kıbleye karşı tenha bir yerde bu ismi 5115 defa zikreder ve halini Allah’a arz edip dua ederse,isteği yerine getirilir,ve kolayca çözülür.

Kaynak:Arif Arslan(Esmaül Hüsna ‘nın keşfi)

Arama etiketleri : el halik,basiretin açılması için dua,ya halık fazileti,el halık fazileti,ya halık 5115,ya halık esması,el halik duası,ya halik anlamı

4 “EL-HALIK ESMASI VE FAYDALARI(çözülmeyen işlerin çözümü,iyileşmeyen hastalara faydası)

  1. merhaba sayın yönetici.kardeşim 2yıldır panık atak hastası.sürekli hastalık ve ölüm korkusu içinde.ilaç tedavisi de gördü 1,5 yıl iyileşti diye ilacı kestı doktor.fakat 3ay sonra yine aynı şikayetler.genç yaşta ölücem düşüncesinde.cin süresinin ilk 4 ayetini okumanın panık atak için iyi geldiğini duymuştuk.acaba doğrumu sizin bir bilginiz varmı.yada bize önerebilceğiniz başka dualar.

  2. merhaba yonetıcı abla, benım mart ayında sınvım var ve ben hergun 206 El Cebbar 731 El Halık 189 El Fettah 557 El Metealı 66 El Kayyum esmalarını okuyorum baska okumam gereken dualar ve esma onerırmısınız tesekkur ederım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>