Çok geniş istekler içeren hacet duası(Perşembe gecesi)

dua budurPerşembeyi cuma’ya bağlayan gece Allah rızası için 2 rekat namaz kılıp bu duayı okuyun

 

 

 

 

 

Okunuşu;” Lâ ilâhe illâl-lâhul-halimül-kerim. Sübhâne’l-llâhi rabbi `arşil- ‘azim, el-hamdu li’l-lâhi rabbil-`âlemin!

Es ‘eluke mûcibâti rahmetike ve `azâime mağfiretik, ve’s-selâmete min külli ismin, vel-ğanimete min külli birr!

Lâ teda` lenâ zenben illâ ğaferteh, ve lâ hemmen illâ fer-recteh, ve lâ deynen illâ qadayteh, ve lâ meridan illâ şefeyteh, ve lâ evlâden illâ aslahteh, ve lâ bedenen illâ `âfeyteh ve lâ hâceten min havâici ‘d-dunya ve ‘l-âhireti hiye leke rıdan illâ qadaytehâ yâ erhame ‘r-râhimin!”
Anlamı ;Allah’tan başka ilah yoktur, O halimdir, kerimdir. Ulu arşın rabbini tesbih ederiz. :Âlemlerin Rabbi Allah’a hamd ederiz. Allah’ım! Senden rahmetini kazandıracak şeyleri isteriz, bağışını temin edecek hayırları isteriz, her türlü günahtan kurtulmayı Senden dileriz, her iyilikten ganimeti Senden dileriz! Ya Rab! Bizde bağışlanmamış günah bırakma, kurtarmadığın darlık bırakma, ödenmemiş borç bırakma, şifa bulmamış hastalık bırakma, ıslah olmamış evlat bırakma, iyileşmemiş beden bırakma, dünya ve âhiret ihtiyaçlarımdan razı olup da yerine getirmediğin bir ihtiyaç bırakma, ey merhamet edenlerin en merhametlisi ” !(Tirmizi,Salât,343,İbn mâce,İkâmet,189)


Kaynak.Mustafa  Karataş(En güzel dualar)

10 “Çok geniş istekler içeren hacet duası(Perşembe gecesi)

 1. Meraba iyi gunler ben size birsey sormak istiyorum…. Ben yasadigim yerde bir alimin yanina gittim, dilegim icin ne yapmam gerektini sordum, oda bana 3 gun sadaka verip 3 gun 300 salavat cekicen oruc tutacan dedi carsamba persembe cuma dedi… Ama ben anlamadim oruc 3 gunmu tutacaz yoksa 3. Gunun sonu cuma gunumu tutacaz? Bu konuda birsey biliyorsaniz lutfen yardim ede bilirmisiniz???

  • SADAKA VERMEK İYİDİR ORUÇ DA ÖYLE ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA TUTUN CUMA GÜNÜ DUA EDİN.ORUÇ ZOR GELİRSE SADAKA VERİN YADA HASTA ZİYARETİ YADA YAŞLILARI ZİYARET EDNİN YADA YETİM ÇOCUKLARI ZİAYRET EDİN.

 2. merhaba sayfanız çok güzel emeginize saglık. benm sıkıntım çocugmzn olmaması biçok tedaviler halada devam ediyor her duydgm duayı yaapmaya çalışıyorum benim için tafsiye ettiginiz bi dua. esma.h. yardmcı olursanz sevinirim.okuyan arkadaşlardanda hayırlısıyla dua istiyorum.teşekkrler

  • Filiz hanım öncelikle Allah hayırlı olacak ise sağlıklı olacak ise nasip etsin Allahım.Her zaman böyle niyet edip öyle dua edin kardeşim.Şimdi ;
   Allahtan bir isteği olanlar öncelikle güzelce bir abdest alamalı mümkünse gusul abdesti de alınırsa daha iyi olur.Niyet ederek Allah rızası için 2 rekat namaz kılınır.Önce Günahların affı için tövbe istiğfar edilir.Sonra peygamberimize salatü selam geitirlir.Allaha sonsuz şükür ve hamd edilir.Yapacağınız dua nın öncelikle Allahın rızasını kazanmak olduğunu Allaha bildirmek ve bu dua hürmetine,habibi hürmetine duanın kabul olmasını dilemelisin.Dua ederken de aklını ve gönlünü isteğine yönlendirerek ve mutlaka kabul olacağına inanarak dua etmelisiniz.

   Şimdi duaları veriyorum Allah hakkınızda hayırlı olacak sa dualrınızı kabul etsin ve makbul dualardan etsin.

   Cocuklari Olmayanin Insallah Cocuklari Olmasi icin
   19 gece arka arka ya okunur.
   *-Abdes alip Allah rizasi icin 2 rekat namaz kilinir
   *-Kibleye karsi oturarak
   *-Niyet edilir
   * 21 defa Selavatu selam okunur
   * 1 adet Fatiha
   *3 adet Ihlas
   * 15 adet Ayetul Kursi
   * 95 adet .Bismillahir Rahmanur Rahim Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddus
   Inne Rabbeke Huvel Hallakul Alim

   * 661 defa = Ya Musavvir Ya Halik Ya Bari okunur

   *ALLAHA sukret

   tecrube edilmistir
   =kaynagi Gizli Ilimler Hazisesinden alintidir .
   not=
   Ilk gece okumaya baslamadan once Namaz kilinir
   Diger geceler sart degil namaz kilmak ama istiyen kilabilir

   MANASI

   YA MUSAVVIR
   Herseye Butun Varliklara Sekil verendir

   YA Halik
   Yaratan Halk eden .Yoktan var eden

   Ya Bari
   Ornegi olmaksizin Yaratan ve Mukemmel Olarak Yaratan demektir

   Ayrıca başka bir tertib daha var.
   Çoçuğu olmayanlar 4 Cuma üstüste 1000 kere “Ya Evvel” okumalıdır.
   Çoçugu olmayan kimse 707 kere “Ya Varis” okursa Allahin izniyle hayırıi evlat sahibi olur.

   Allah yar ve yardımcınız olsun.En önemliside mutlaka isteğinizi Allah’tan isterken Hakkınızda hayırlı ise kabul etmesini hayırlı değilse olmamasını isteyin.Her konuda böyle değilmi.Mesela eğer çocuğunuz olacak ve ilerde size Allaha karşı geln bir çocuk olacaksa olmasın.Eğer çocuğunuz olacak ta hastalık lı yada özürlü olacaksa olmasın(tabi buda Allahın emri ama) Bu nedenle hep hayırlı ise ver deyin.
   Allah’dan bir dileği olan kimse vitri namazınından önce 2 rekat Allah rızası için namaz kılsın.Her rekât’ta bir Fatiha ve üç İhlas-ı şerif okusun.Namazdan sonra gözleri kapalı olarak (1000) defa aşağıdaki duayı okursa ve muradını Allaha-û Tealâ’ya arz ederse,Allah hacetini kabul eder.

   “Estağfirullahel azıymellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etübü ileyhi ve es’alühüt tevbete vel mağfirate li veli valideye ve li cemıyıl müslimine vel müslimat.”
   Başı dertte,sıkıntıda olan,büyük bir problemi olan,herhangi bir düşmanından kurtulmak isteyen,selamate çıkmak isteyen yada başka talepleri olanlar için son derece tesirli bir dua formülüdür.

   Bu duayı tatbik eden pek çok kişi 19 güne varmaan arzularına nail olmuşlardır.yalnız şunu kesinlikle ifade edeyim ki haksız yere yada başkasına zulüm için,başkasına kötülük amaçlı olarak bu formül tatbk edlirse bunu yapanın asla başı derttten,beladan kurtulmaz.ettiği dua kendine döner.

   Şimdi dua şeklini ve duayı yazalım.

   önce şu altı Allah ismini ezberleyelim.“FERDÜN,HAYYUN,KAYYÜMUN,HAKEMUN,ADLUN,

   KUDDUSUN”

   beş vakit namazın farzının arkasından,önce 10 defa “ALLAHUEKBER”dedikten sonra bu Allah’ın altı ismi

   “FERDÜN,HAYYUN,KAYYÜMUN,HAKEMUN,ADLUN,

   KUDDUSUN”

   ” her defasında “Bismillahirrahmanirrahıym”diyerek 19 defa okuyacaksınız.

   19 günden sonra,herhangi bir değişiklik olmaz ,sıkıntınızdan kurtulamamış yada dileğiniz olmamışsa,bu defa 19 harfli altı isimden sonra ilaveten“seyec’alullahu ba’de usrin yusra” manası;(Allah her güçlüğün arkasından bir kolylık verir.)
   yani 19 gün, her namazın farzından sonra 10 defa “ALLAHUEKBER” arkasından herdefasında besmele olmak şartıyla“FERDÜN,HAYYUN,KAYYÜMUN,HAKEMUN,ADLUN,KUDDÜSUN, SEYEC’ALULLAHU BA’DE USRİN YUSRA” okuncaktır.

 3. ilginiz için çok teşekkürler kendimi çok sıkıntıya sokuyorum inşallah bu dualar hürmetine allahm kabul eder.hayırlısını hep diliyorum.hayırlı olsun istiyorum çok zor allahm kimseyi böyle imtaan etmesin yanz burakmasın cümle isteyenlere versin .tekrar teşekkrler…

 4. Merhaba,
  Ben erkek arkadaşımla ayrıldım benim bir hatam yüzünden şimdi benimle hiçbirşekilde konuşmuyor barışmıyor ama onu çok seviyorum onunda beni çok sevdiğini biliyorum. Dualar olmasa çıldırıcam bazen dayanamıcam gibi geliyor. tefricciye okumaya başladım yetiştiremicem diye korkuyorum dün gece rüyamda Imam Kurtubi hz.gördüm bana bu duayı bitir dileğin olcak dedi.sonra gece uyandım tekrar uyudum. sizce bu rüyanın bir anlamı var mıdır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>