Çaresiz kaldığında sığındığının cevabını merak ediyormusun?

Çogu zaman çaresizlik içinde kıvranırken,sığınacak,yardım edebilecek,bizi dinleyecek,karşılk beklemen bize cevap verecek,çaresizliğimize çözüm bulacak birni,yada birilerini ararız.

Eğer birilerinden yardım talep istesek,sanki aramızda çelik duvarlar vardır.O duvarları şamazsınız,geçemezsiniz,aşsanız bile, utanır,sıkılır,söylemede zorlanır,söyleseniz bile sana ayıracakları vakitleri yokdur.bazende size yardımetmek  isteyen birilerinin gücü yetmez.Güçleri yetsede minnet beklerler.

Peki size  kapılarını sonsuza kadar açan,size değer verevn,sizi seven,sizi dinleyen,ulaşmanız için arada duvarlar olmayan. ona ulaşmanız saniyeler bile sürmeyen. Sizi bekletmeyen,bahaneler uydurmayan birinin varlğını bilmek  nasılbir duygudur acaba.

Onun kapısına gitmek için,hiç bir vasıta kullanmazsınız.Dertleninizi,çaresizliklerinizi,ihtiyaçlarınızı dinlemeye,vermeye,her ana hazırdır.O diğerleri gibi isteksiz değil, isteklidir.Üstelik size yardım etme gücüne sahip tekdir o.

Siz “ey Rabbim,Rahmanım,kudretlim,Allah’ım,lutfeden,karşılksız yardımda bulunanım” dediğiniz anda, size çokdan“Söyle kulum,iste benden, sen yalnız değilsin sen çağırdığın an yanındayım” demişdir.

Zaten ona döndüğünüz anda, huzuruna gittiğiniz anda,oda size yönelir.Size ona yürüseniz, o size koşar.Onu severseniz. o sizi daha çok sever.onu terketmezseniz eğer o sizi hiç terketmez.

Ona yalvardığınızda, ondan bir talepte bulunduğunuzda,sizi ezerek, küçümseyerek değil,sizi şevkatle ve koruyarak dinler.Sizi zaman sorunu olmadan, istediğiniz kadar dinler.

O sadece dinleyen ve teselli eden değil,o sizi yaratan,sizi vareden, o sizi sizden iyi dinleyen ve anlayandır.

İşte çaresiz kaldığınızda,yönelin yaradanınıza “Allah’ım,Allah’ım Allah’ım” diye inledikçe,yalvardıkça,ağladıkça,” “Söyle kulum,senin derdini biliyorum,sen bana geldin,kapımda yalvardın,inledin.Bende sana cevap veriyorum,yardım isteğine cevap veriyorum, sen beni kurtarıcı bildin ve geldin, seni kurtaracağım “ der.

Ve bu konuşmaya şahit olan melekler, sınırsız ikram ve Lutuf sahibinin ne bağışlayacağını görebilmek için sabırsızlanırlar.

Bizler, aciz ve zayıf kullarız,bizim gücümüz herşeye yetmez, sadece yaradanın izin verdiği kadarına gücümüz yeter.Gelin sadece kendimizi güçsüz, çaresiz, yardımsız,hissettiğimiz an değil her zaman, onun koruması altında olduğumuzu bilerek ona yönelim ve çaresizlikden kurtulalım.

 

Arama etiketleri : çaresiz kalınca okunacak dua,çaresiz kaldığında okunacak dua,çok çaresiz kalınca okunacak dua,en çaresiz anda okunacak dua,çaresizlik ve allah,çaresiz kalınca yapılacak dua,caresizlik icin okunacak dua,çaresiz kalmak

8 “Çaresiz kaldığında sığındığının cevabını merak ediyormusun?

  1. kımsınız bilmem ama reklam sayfanız var tabıkı ALLAH CELE CELALU caresız kularına yardım eder sız caresız kulara yardımda bulunuyosan ALLAHIN sevgılı kulusun ne guzel benım caresızlıgım ben ist . bodrum yalı kavakda yaşiyorum YÜCE MEVLADAN bir iş yerı dıledım ve esırgemeden verdı cünkü yillarca kıra ödemekden canım cok yanıyordu ama işletmek icin yer balık restorantı ben işi bilmıyorum sermayem kalmadı işi bilen ii bir işletmeye vermek icin RABBİME sığındım dılerım yaradanım ii bir işletmeci karşima çikarır

  2. hocam benim sıkıntım çok büyük ne yapmalıyım.her gece ayetel kürsü okuyorum 313 defa 170 defa 50 defa gibi…çok çaresizim.ve hatamın bende olduğunu biliyorum.ama allahtan af diliyorum.çok borcum var bunaldım taşıyamaz hale geldim.çocuklarımın yuzune bakamaz hale geldim.intihar etsem allahtan korkarım.ama bundan sonra allah yolunda olacağım.ama sıkıntılarım dayanamaz hale geldi.her gün yaşlanıyorum.her gece 23 den sonra dualara başlıyorum.allahıma yalvarıyorum.allahıma sığınıyorum.ne yapmalıyım.yardımınızı bekliyorum saygılar

    • sabırla duaya devam edin ve inanın kardeşim vakıa suresini okuyun sbaha 100 Ya aziz c.c okuyun her gün la ilahe illalahümelikul hakkul mübin 100 defa okuyun 1000 ya kerim c.c okuyun sabredin bol istiğfar okuyun

  3. 5 sene oldu mezun olalı üniversiteden bi türlü uzun süreli iş hayatım olmadı.Mutlu olduğum işlerden çıkarttılar.Çok sıkıntılar parasızlık ve hastalık geçirdim.Artık çok bunaldım çoğu zaman ölmek istiyorum.5 vakit namaz kılıyorum çok dua ediyorum.İmtihanda olduğumu biliyorum ama artık gücüm kalmadı.İnsanlar acıyor bana ne yapayım Allah aşkına ?

    • minel
      Allah sevdiği kullara verir sıkıntıyı çözümüde ondadır eğer sabırlı olursanıaz mükafatını zaten verecektir..iş için iş seçmeden sadece Allahım rızkımı kazamancağın iş diye dua edin..her gece 7963 ya bedi c.c 707 ya varis c.c siteye bakın başka dualarda var..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>