Can sıkıntısı ve agresif hallerde dua

darHer türlü can sıkıntısı ve kabz halini gidermek için ve rahatlamak için aşağıdaki dualar ve esmalar 7 yada 11 defa okunmalıdır.Eğer tertibe uyularak okunursa biiznillah sıkıntı hali gider ve rahatlık gelir.

  • “Ya Hayyü Ya kayyüm.Ya Bediü’s-Semavati ve’l Arda min külli kanitun Ya Allah’ü Ya Rahman.”
  • Çok sıkılanlar sıkıntı belirtileri ile birlikte 462 defa “YA BASIT” ismi şerifini tesbihle çekip; “Ey yerleri  ve gökleri açıp yayan Allah’ım benim gögsüme genişlik ruhuma ferahlık ver” diye dua etmelidir.
  • Öfkeli , sinirli,gergin ve saldırgan hallerde 88 defa “YA HALİM” ismi şerifini okuyup,en sonunda “Allahümme’c-alni Halimen ve Selimen”diye dua etmelidir.
  • Aile fertlerinin birbirlerini sevip anlamaları için her gün herkes; her namazdan sonra 20  defa “YA VEDUD” ismi şerifini zikredip “Allah’ım bizi birbirimize sevdir ve aramızdaki gerginliği,nefreti bertaraf  eyle” diye dua etmelidir.

Kaynak:Dua ile ruhsal tedavi(Dr.Arif Arslan)

Arama etiketleri : ya hayyü ya kayyüm,can sikintisi için dua,ya vedud mutlulugun sifresi,can sıkıntısına dua,can sıkıntısını gideren dua,gerginlik için dua,can sıkıntısını giderecek dua,kalp sıkıntısı için dua

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>