Atatürk’ün Vatan ve Millet Sevgisi

Türk toplumu için  gelmiş geçmiş en önemli liderlerden olan ATATÜRK , örnek alınacak fikirleriyle,başarılarıyla,bitmez tükenmez çalışma azmi ve ilerleme isteği ile asla unuttulmıyacak değerlerinden biridir.

Çocukluğundan başlıyarak,öğrenim hayatı,çalışma hayatı incelendiğinde ATATÜRK  bize,çalışmalarıyla,başarılarıyla,vatan ve millet sevgisiyle kendisini takip etmemiz gereken en önemli,liderlerden biridir.

ata

“Türklerin vatan sevgisi ile dolu göğüsleri,düşmanların melun ihtiraslarına karşı daima bir duvar gibi yükselecektir.” sözleriyle vatan sevgisinin önemini vurgulayan ATATÜRK, Milletini seven,milletine sadık, ve milletine güvenen bir türk milleyetcisidir.Ve en önemli gerçek şudur ki canını bile hiçe sayarak, vatan ve millet sevgisini en önde tutan ATATÜRK’ün bize bıraktğı en önemli miraslardan biri olan vatan ve millet sevgisi ve milli aşktır.

Bu nedenle bize bıraktığı miraslara sahip çıkarak,onun gibi koruyup kollayarak,gerektiğinde canımızı bile vererek,elimizden geleni değil daha fazlasını yapmaya çalışmalıyız.

Bizler onun torunları,onun gençleri,onun çocuklarıyız.Öyleyse ona layık olmak için,bize bıraktığı vatanımızı  tarihe yakışır bir makama ulaştırmak için aypılması gereken onun izinden yürümektir.

“Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadır.benden sonra beni benimsemek isteyenler,bu temel mivher üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse,manevi mirasçılarım olurlar.”

Sözleri ile bizlere hedefe ulaşacak yolları tüm açıklığıyla göstermektedir.O zaman bize düşen görev acilen onun manevi mirascıları olarak gerekeni yapmaktır.

 

Arama etiketleri : atatürkün vatan ve millet sevgisi,ataturkun vatan ve mıllet sevgısı ıle ılgılı dusuncelerını anlatan sozlerı,atatürkün vatan ve millet sevgisi ile ilgili düşüncelerini anlatan sözler,atatürkün vatan ve millet sevgisi ile ilgili sözleri,atatürkün vatan ve millet sevgisi ile ilgili yazı,atatürkün vatan ve millet sevgisi kısa yazı,atatürkün vatan ve millet sevgisi ile ilgili şiirler,atatürkün vatan ve millet sevgisi ile ilgili anıları

49 “Atatürk’ün Vatan ve Millet Sevgisi

  • Sevindim,ne kadar güzel,her zaman her istediğiniz konuda yardım etmeye hazırım.Siz önerilerinizi v eistekleriniz.belirtin.

  • Sevindim.Ne mutlu bana birilerine yardımcı olmak çok güzel.Her zaman her konuda yapabilceğim ne varsa hazırım.Siz istek ve önerilerinizi belirtin.

  • Atatürk’e olan borcumuzu ona layık bir türk olarak,onun bize emanet ettiği şeyleri koruyarak,cumhuriyetimize gerekli önemi vererek,İlkelerine sadık kalarak,çok çalışarak ve memleketimize faydalı yeni şeyler katarak ödeyebiliriz.Bunu daha çok Atatürk’ün gençliğe hitabesini okuyarak ve gençlerden istedikleri ve onlara emanet ettiği şeylere önem vererek yapabiliriz.

  • Daha önce sizmi sormuştunuz bilmiyorum ama cevap vermiştim.Öncelikle Atatürke sadık bir Türk olmak gerekir.Onun gençlere emanet ettiği vatanı canımız pahasına korumak.Onun ilke ve inkilaplarına sadık olmak.Çok çalışmak vatana ve millete faydalı bir insan olmak.Ayrıca gençliğe hitabesini okuyarak onun gençlerden sitediklerini uygulamak diyorum.

  • Evet Atatürke borcumuzu sahip olduğumuz topraklara sahip çıkarak,koruyarak atalarımzın kanlarıyla alınan topraklara düşmanlarımza ayak bastırmayarak,Onların bize emanet ettiklerinin değerini bilerek ve genişleterek,daha güzel fikirler üreterek borcumuzu ödeyebiliriz.

 1. Aslında bu siteyi ilk başta beğenmiştim de yalnız yöneticinin bu sözleri tuhafıma gitti, ilkelerine bağımlılıktan söz ediyorsunuz yani bunların içinde laiklikte var, laiklik yani dinsizlik, hem kaldıki öldüğümüzde tövbe haşa Atatürk mü bizi sorguya çekecek ki ona bi borcumuz filan olsun. okunacak ve öğüt alınacak bir kitap varsa op Kuran-ı Kerim’dir ve örnek alınacak bir hayat varsa Hazreti peygamberimizdir (SAV). Allah korusun ne dediğinizi bilmiyorsunuz.

  • Yorumunuz için teşekkürler.Biz burada Atatürk’ten bahsediyoruz kardeşim.Atatürk’e nasıl borcumuzu öderiz diye soruldu.Bende ona olan görevlerimizi saydım.Burada din başka bir konu.Tabiki öncelikle Allah’a hakiki kul,Peygamberimize hakiki ümmet olmak önemli.Öldüğümüzde bizi kurtaracak olan bizim amellerimiz ve Peygamberimizin şefaati bundan şüphe yok.Siz galiba yanlış yorumladınız.Mutlaka Kuranı Kerim bizim kitabımız ve nasıl bir kul olacağımız onda açık ve net şekilde yazıyor.Ben çalışkanlık,vatana hizmet ve vatanı korumak adına Atatür’ten bahsettim.Dinimiz Allah,ve konusunda zaten yeterince açık anlaşılır yazılar yazıyorum.Yanlış anlamınıza sebeb olduysa kususra bakmayın.

  • Canım sadece bu yazı var şu an.ÜRK MİLLETİ
   Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.
   1923
   Bu memleket tarihte Türktü, halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
   1923
   Türk! Öğün. Çalış. Güven.
   1925
   Bir Türk dünyaya bedeldir.
   1925

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>