Allah’ın “EL-RAKİB” İsmiyle büyü ve sihir bozma

Bütün varlıkları her an gözeten;bilen,koruyan,bütün işleri denetleyen Allahü Teala Hazretleridir.

 

rakip

 • Bir bardak suya 5000 kere “Ya Rakib celle celalühü” ismi şerifini okunup içilirse yapılan büyü ve sihir bozulur.
 • 5 vakit namazların arkasından 312 kere “Ya Rakib celle celalühü” ismi şerifini okuyan her türlü kötülükten korunur ve rızkı açılır.
 • Her gün 312 defa “Ya Rakib celle celalühü” ismi şerifini okuyanın hafızası kuvvetlenir.
Arama etiketleri : büyü bozma,ya rakip fazileti,el rakib,HASBÜNALLAHÜ VE NİMEL VEKİL fazileti,HER TÜRLÜ KÖTÜLÜKTEN KORUNMA DUASI,ya rakib fazileti,sihir bozma,büyü ve sihir bozma

17 “Allah’ın “EL-RAKİB” İsmiyle büyü ve sihir bozma

 1. ya ben namaz nede dua biliyorum istiyorum da yapamiyorum arabcada bilmiyorum . yardim edermisinis buyu nasil bozucam artik umudum yok benimle saniyesinde konusan var mesela gozlerim kasiniyor sa olan yiy olarak sol kotu icimden sesler eliyor hastalandim da parazit die kendilerini taniticam kendim bulgaristanda nim bi yardim edin kucuklukten beri kurtulamadim

  • kardeşim çevrenizde alabileceğiniz hiç kitap yokmu bir tane namaz hocası kitabı alın.Eğer Allah’a inaıyorsanız.Her şeyden önce bir gusul abedsti alın.Arkasından normal bir abdest alın.İsterseniz türkecede dua edebilirsiniz.Sitemde her sıkıntı için bir çok dua var onlarla dua edin.Szi yeterki kurtulmak istediğiniz şeyleri Allah’a anlatın ve dua edin ben kurtulam istiyorum bana yardım et Allah’ım diye.Hiç bir şey yapamıyorsanız Allah’ın isimlerinden bir kaçını zikir olarak çekmeye başlayın bir süre sonra farkedeceksiniz.Yine de takıldığınız bir şey olursa yazın.İnternette nasıl namaz kılınacağı ve dular var.Arapça bilmenize gerek yok,zaten meal olarak var.Onları okuyun yapabilirsiniz hadi başlayın arkası gelecektir.Öyle rahatlayacaksınız ki siz de inanamıyacaksınız.

 2. bana namazlarida yaza bilirsinis istiyorum zaten bunu yapa bilirim ama mesela angi dualar ve nezaman yapildiini soyleyin ve inanin bana gelcekten ardim ediyorsunus ve ben hastayim yazmistim ben belki okuyamadinis iste parazit dediyim sey mikrop bas arilarinda olusan

 3. selamunaleykum arkadaslar ben 23 yasındayım dubaıde calısıyorum .. sorum su olacak ben aılemden hıcbır destek yada egıtım gormedım namaz yada dua olarak hıcbırsey bılmıyorum ..burdakı arapları gorunce namazını hıc kacırmazlar bende namaz kılmak ıstıyorum ama hıcbırsey bılmıyorum bundanda cok utanıyorum kımseye soyleyemıyorum buradan yazıyım dedım . ıcımden gelıyor namaz kılmak ama yapamıyorum cunku bılmıyorum bana yardım edın lutfen Allah ıcın …..

  • Siz yeterki namz kılmak isteyin kardeşim ben elimden gelen yardımı yaparım.Öncelikle namazların rekatlarını yazıyorum.Sabah namzı döret rekattır.Önce 2 rekatlık sünneti kılacaksın.Niyet ettim allah rızası için sbah namzının sünnetini kılmaya deyip.Niyet edeceksin.tekbir getirip “Allahu ekber” diyerek tekbir alacaksın ellerini göbek hizasınd abağlayacaksın.Önce “subhaneke duasını oku,ardında euzü besmele çek.fatihas suresini oku.ardından kısa bir sure oku mesela ihla suresini oku.Ben şimdi size şekliyle mailinize tacağım yinede anlamdığın sormak istediğin bir şey varsa yaz.
   Namaz Nasıl Kılınır?

   Bilindiği gibi namazlar farz, vacib, sünnet ve müstahab kısımlarına ayrılmakta ve ikişer, üçer, dörder rekatlı bulunmaktadır. Bu namazlar daha önce yazdığımız üzere farzlarına, vaciblerine, sünnetlerine ve adabına riayet edilerek şöyle kılınır:

   1) Sabah Namazı
   Sabah namazının iki rekat sünnetini kılmak için: “Niyet ettim bugünkü sabah namazının sünnetini kılmaya”, diye niyet edilir. Hemen eller yukarıya kaldırılıp “Allahu Ekber” diye tekbir alınır. Ondan sonra eller bağlanır ve “Sübhaneke allahümme ve bihamdike ve tebarekesmüke ve tealâ ceddüke ve la ilahe gayrük” okunur. Arkasından “Eûzübillahimineşşeytani’r-racim Bismillahirrahmanirrahim” diyerek eûzü besmele çekilip Fatiha suresi okunur sonra “Amîn” denir ve bir mikdar daha Kur’an okunur (1). Arkasından “Allahu Ekber” deyip rükûa varılır. Bu halde en az üç defa “Sübhane Rabbiye’l-Azîm” denir. Sonra “Semiallahülimen hamideh” denilerek ayağa kalkılır. Ayakta “Allahümme rabbena ve lekelhamd” denilir (2). Ondan sonra “Allahu Ekber” diyerek secdeye varılır. Secde halinde de üç defa “Sübhane Rabbiyel’alâ” denir. Sonra “Allahu Ekber” denilerek kalkılır ve dizler üzerine oturulur ve bir tesbih miktarı durulur. Yine “Allahu Ekber” denilerek ikinci secdeye varılır. Bunda da üç defa “Sübhane Rabbiyel’alâ” denilir. Bununla bir rekat bitmiş olur.

   Bu ikinci secde arkasından “Allahu Ekber” denilerek ikinci rekata kalkılır. Tam ayakta iken yalnız besmele çekilir. Fatiha suresi ve bir mikdar daha Kur’an okunur. Birinci rekatta olduğu gibi, rükû ve secde yapılır. İkinci secdeden sonra oturulur ki, buna “Ka’de = oturuş” denir. Burada “Ettehiyyatü lillâhî ve Allahümme Salli ve Barik, Rabbena atina” diyerek dualar sonuna kadar okunur. Sonra “Esselâmü Aleyküm ve Rahmetullah” diyerek sağ tarafa ve yine “Esselâmü Aleyküm ve Rahmetullah” diyerek sol tarafa selam verilir. Böylece iki rekatlı namaz bitmiş olur (3).

   Bütün bu tekbirler, tesbihler ve kıraatlar, yalnız namaz kılanın işitebileceği bir sesle gizlice yapılır.

   Namazda erkeklerle kadınların ellerini nasıl kaldıracakları, nasıl bağlayacakları, rükû ile secdede ve ka’delerde nasıl vaziyet alacakları “Namazın sünnetleri ve edebleri” bölümünde bildirilmiştir.

   Sabah Namazının iki rekât Farzına gelince: Önce yalnız erkeklere mahsus olmak üzere ikamet getirilir. Sonra “Bugünkü sabah namazının farzını kılmaya” diye niyet edilir. Eller kaldırılarak “Allahu Ekber” diye namaza başlanıp eller bağlanır. Sabah namazının sünnetinde bildirildiği gibi iki rekat kılınır ve tamamlanmış olur. Yalnız sabah namazlarının farzlarında Fatiha’dan sonra biraz fazla Kur’an okunması sünnettir. Bu sünnetin en az derecesi kırk ayettir. Bununla beraber üç kısa ayet de okunması caizdir. Vaktin çıkmasından korkulduğu zaman az ayet okunur. Öyle ki, yalnız Fatiha ile veya birkaç ayet ile yetinilir.

   Yalnız başına bu sabah namazının farzını kılan kimse, tekbirleri ve “Semiallahu limen hamideh” cümlesini, Fatiha’yı ve ekleyeceği ayetleri aşikare olarak okuyabilir.

   2) Öğle Namazı
   Öğle namazının ilk dört rekat sünnetinin evvelki iki rekatı, tam sabah namazının iki rekat sünneti gibi kılınır. Yalnız bunda niyet “Bugünkü öğle namazının ilk sünnetine” diye yapılır. Bir de bunda ikinci rekattan sonraki oturuş, son oturuş değil, birinci oturuş (ka’de) olduğundan bu oturuşta yalnız “Tahiyyat” okunur. Sonra “Allahu Ekber” deyip ayağa kalkılır. Yalnız Besmele, Fatiha ve bir mikdar da Kur’an okunarak yukarda bildirildiği şekilde, rükû ve secde yapılır. Ondan sonra dördüncü rekat için “Allahu Ekber” denilerek ayağa kalkılır. Bunda da yalnız besmele ile Fatiha ve bir mikdar da Kur’an okunarak yine bildirildiği gibi, rükû ve secdelere varılır. Sonra oturulur; bu oturuş son ka’dedir. Bunda da Tahiyyat okunduktan sonra, Salli ve Barik, Rabbena atina duaları tamamen okunup, yazdığımız şekilde, iki tarafa selam verilir. Böylece bu dört rekat sünnet kılınmış olur.

   Öğle Namazının Dört Rekat Farzına Gelince: Sünnetten sonra namaza aykırı bir iş yapmadan ayağa kalkılır. İkamet getirilir. O günkü öğle namazının farzını kılmaya niyet edilir. Eller yukarıya kaldırılarak “Allahu Ekber” diye tekbir alınır. İlk iki rekatı sabah namazının iki rekat farzı gibi kılınır. Ancak bu iki rekattan sonraki oturuş, birinci ka’de olduğundan bunda yalnız “Tahiyyat” okunur. Ondan sonra “Allahu Ekber” denilerek üçüncü rekata kalkılır. Yalnız Besmele ile Fatiha okunur. Anlatıldığı gibi rükû ve secdelere varılır. Sonra “Allahu Ekber” diyerek dördüncü rekata kalkılır. Besmele ile yalnız Fatiha suresi okunarak rükû ve secdelere gidilir. Sonra oturulur. Bu oturuş son ka’dedir. Bunda “Tahiyyat” okunduktan sonra “Salli ve Barik, Rabbenâ âtinâ” duaları okunur ve iki tarafa selam verilir. Böylece öğlenin farzı bitmiş olur.

   Öğlenin farzında okunacak ayetler, sabah namazında okunacak mikdardan daha az olur.

   Öğlenin Son İki Rekat Sünnetine Gelince: Bu da, “Bugünkü öğle namazının son sünnetini kılmaya” diye niyet edilip tamamen sabah namazının sünneti gibi kılınır. Bu son sünneti dört rekat kılmak müstahabdır. O zaman ya her iki rekatta bir selam verilir veya dört rekatın sonunda selam verilir. Dört rekat sorumda selam verilince, ilk oturuşta yalnız “Rabbena atina” duası okunmaz. Üçüncü rekat için tekbir alınarak ayağa kalkınca yine “Sübhaneke” okunur. Sonra bu son iki rekat evvelki iki rekat gibi kılınır.

   Yalnız başına namaz kılan kimse, öğle namazlarının hem sünnetlerinde, hem de farzında kıraati, tekbirleri, tesbih ve tahmidleri gizlice yapar.

   3) İkindi Namazı
   İkindi namazının dört rekat sünnetinin her iki rekatı, müstakil (iki rekatlı) namaz gibidir. Onun için bu dört rekatın her iki rekatı (şef’î) tamamen sabah namazının iki rekat sünneti gibi kılınır.

   Şöyle ki: Önce o günkü ikindi namazının sünnetini kılmaya niyet edilir. Bu namazın ilk iki rekatı bildirildiği gibi kılınınca oturulur. Bu oturuş, son oturuş demektir. Bunda “Tahiyyat ve salavatlar” okunur. Yalnız “Rabbena atina” duası okunmaz. Sonra “Allahu Ekber” diyerek üçüncü rekata kalkılır. Sübhaneke ve Eûzü Besmele’den sonra Fatiha ile bir mikdar ayet okunarak rükûa ve secdelere varılır. Ondan sonra tekbir ile dördüncü rekata kalkılarak yalnız Besmele ile Fatiha ve bir mikdar da Kur’an okunur. Sonra yine rükû ve secdelere varılır. Ondan sonra oturulur. Bu son oturuş olduğu için bunda “Tahiyyat ile Salavatlar” ve “Rabbenâ âtinâ” okunur ve iki tarafa selam verilir.

   İkindi Namazının Farzına Gelince: Bu da tamamen öğle namazının farzı gibi kılınır. Yalnız niyet değişir. O günkü ikindinin farz namazını kılmaya niyet edilir.

   Tek başına namaz kılan kimse, ikinci namazının sünnetini de, farzını da öğle namazı gibi gizli okuyarak kılar.

   4) Akşam Namazı
   Akşam namazının üç rekat farzı, öğle ile ikindi namazlarının ilk üç rekat farzları gibi kılınır. Şöyle ki: O günün akşam namazının farzını kılmaya niyet edilip namaza tekbir ile başlanır. Yukarda açıklandığı üzere ilk iki rekatı kılınarak oturulur. Bu, birinci oturuştur. Bunda yalnız “Tahiyyat” okunur. Ondan sonra üçüncü rekata kalkılarak yalnız besmele ile Fatiha suresi okunur. Sonra “Allahu Ekber” denilerek rükû ve secdelere varılır. Ondan sonra oturulur ki, bu da son oturuştur. Bunda “Tahiyyat ile Salavatlar” ve “Rabbenâ âtinâ” okunur, iki tarafa selam verilir.

   Akşam namazının farzında vaktin darlığından dolayı kısa sureler okunur.
   Akşam Namazının Sünnetine Gelince: Bu da “Bu akşam namazının sünnetini kılmaya” diye niyet edilip tam sabah namazının sünneti gibi kılınır. Bu sünneti altı rekat olarak kılmak ise müstahabdır. Bu halde her iki rekatta bir selam vermeli ve aynı şekilde her iki rekatı kılmalıdır. Bununla beraber dört rekatında bir selam verilip ikindi namazının sünneti gibi de kılınabilir. Bu ziyade olan dört rekat namaza “Salât-ı Evvabîn” denir. Bunun çok sevabı vardır.

   Tek başına akşam namazının farzını kılan kimse, onu sabah namazının farzı gibi aşikare de kılabilir.

   5) Yatsı Namazı
   Yatsı namazının ilk dört rekat sünneti, tamamen ikindi namazının dört rekat sünneti gibi kılınır. Dört rekat farzı da, tamamen öğle ve ikindi namazlarının farzları gibi kılınır. İki rekat son sünnetine gelince, bu da tamamen sabah ve akşam namazlarının iki rekat sünnetleri gibi kılınır. Yalnız niyetler değişir, yatsı namazının farzına ve sünnetine niyet edilir. Yatsı namazının son sünneti de, dört rekat olarak kılınabilir. Bu halde tamamen ilk dört rekat gibi kılınır. Bununla beraber iki rekatta bir selam vermek sureti ile de kılınabilir. Bu takdirde her iki rekatın ka’desinde “Tahiyyat ile Salavatlar” ve “Rabbena atina” duası okunur. Geceleyin kılınan nafile namazlarda daha faziletli olan, böyle iki rekatta bir selam vermektir.

   Tek başına namaz kılan kimse, yatsı namazının farzını sabah namazının farzı gibi namaz surelerini sesli okuyarak da kılabilir.

   6) Vitir Namazı
   Üç rekattan ibaret olan vitir namazı da şöyle kılınır: Önce o günün vitir namazını kılmaya niyet edilir. “Allahu Ekber” denilerek namaza başlanır. Sübhaneke okunduktan sonra “Eûzü Besmele” çekilerek Fatiha okunur. Arkasından bir mikdar daha Kur’an-ı Kerîm okunur. Açıklandığı şekilde rükû ve secdelere gidilir. Sonra ikinci rekata kalkılır ve yalnız besmele ile Fatiha suresi ve bir mikdar daha Kur’an-ı Kerîm okunarak yine rükû ve secdelere varılır. Ondan sonra oturulur. Bu oturuş birinci ka’dedir. Bunda yalnız “Tahiyyat” okunur. Ondan sonra “Allahu Ekber” denilerek üçüncü rekata kalkılır. Bunda da yalnız Besmele ile Fatiha ve bir mikdar daha Kur’an-ı Kerîm okunarak daha ayakta iken eller kaldırılıp “Allahu Ekber” diye tekbir alınır. Tekrar eller bağlanıp ayakta “Kunut” duası okunur. Sonra “Allahu Ekber” diye rükû ve secdelere gidilir. Ondan sonra oturulur. Bu da son oturuşdur. Bunda da bildiğimiz gibi “Tahiyyat ile Salavatlar” ve “Rabbenâ âtinâ” duası okunarak iki tarafa selam verilir.

   İmam Şafiî’ye göre, vitirde Kunut duasını okumak, ramazanın son yarısına mahsustur ve rükûdan kalkınca, okunur. Şafiî’lere göre vitir namazının en azı bir rekat, en çoğu da on bir rekâttır.

   Hangi namazın kaç rekat olduğunu ve hangilerinin birbirine benzediğini daha kolay anlamak için aşağıdaki “Benzerlik Tablosu”ndan yararlanın.

   Namaz rekatlarını karşılaştırmak için pratik benzerlik tablosu -»

   Görsel Namaz Hocası’ndan yararlanarak namaz kılmak istiyorum -»

   (1) Bir mikdardan maksad, en az bir sure veya en az üç kısa ayet veya kısa ayete denk bir ayettir.
   (2) Rükû ile secde arasındaki doğruluşa (kıyama) kavme denir ki, bu halde eller yanlara salıverilir.

   Kaynak: Büyük İslam İlmihâli, Ömer Nasuhi Bilmen

   1.Rekat


   Niyet
   • Tekbir
   • Sübhaneke
   • Euzü-besmele
   • Fatiha
   • Bir namaz suresi
   • Rüku
   • Secde (iki defa)

   2.Rekat


   Besmele
   • Fatiha
   • Bir namaz suresi
   • Rüku
   • Secde (iki defa)
   • Tahiyyat
   • Allahümme salli, Allahümme barik
   • Rabbena Duaları
   • Selam

   Namazda okunan sureler:
   SübhânekeAllâhümme ve bihamdik(e) ve tebarekesmük(e) ve teâlâ ceddük(e) Ve celle senâük(e) ve la ilâhe ğayrük(e)

   Ettehıyyâtü lillâhi vessalevâtü vettayyibât Esselâmü aleyke eyyühen-Nebiyyü ve rahmetullâhi ve berekâtüh, Esselâmü aleynâ ve alâ ibâdillâhis-Sâlihîn Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlüh

   Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhim. İnneke hamîdün mecîd.

   Allahümme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârekte alâ İbrâhime ve alâ âli İbrâhim. İnneke hamîdün mecîd.

   Rabbenâ âtina fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Birahmetike yâ Erhamerrahimîn
   Rabbenâğfirlî ve li-vâlideyye ve lil-Mü’minîne yevme yekumü’l hisâb.

   Fatiha suresi
   Bismillahirrahmanirrahim.

   Elhamdü lillâhi rabbil’alemin. Errahmânir’rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na’budü ve iyyâke neste’în, İhdinessırâtel müstâkim. Sırâtellezîne en’amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

   Devamı: http://www.yenimakale.com/fatiha-suresi-ve-anlami.html#ixzz1uTwoErdp

   İhlas suresi
   Kul hüvallahü ehad
   2. Ayet
   Allahüs samed
   3. Ayet
   Lem yelid ve lem yuled
   4. Ayet
   Ve lem yekün lehu küfüven ehad

   Önce bu dualarla namaz kılabilirsin.Daha sonra diğer süreleri de ezberleyip onlarıda ekleyebilirsin.İsterseniz internet var ise internetten de bakabilirsiniz.resimli ve videolu anlatımlar var.
   Allah yar ve yardımcınız olsun.

 4. büyü ve sihir bozma için benim bildiğim bi hoca var balıkesir ayvalık ta cerkez hoca diyolar 0533 729 40 80 numarası
  abi kesin hallediyor cok hoca gezdim bana çare olan o oldu inşaallah sizlerinde derdini çözmede aracı olur. Şifa Allah tandır unutmayın sadece aracıyı bulun

  • merhabalar aşağıdaki tertibi uygulayın

   Bir suya aşağıdaki salavat-ı şerife ve süreler okunur.Sonra bu sudan 3 yudum içilir,arta kalan su yıkanma suyuna aktılıp gusledilir.Biiznillahi Teala büyü bozulur.

   3 defa aşagıdaki salavat-ı şerif’ler okunur.

   “Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.kema salleyte ala ibrahime ve ala ali ibrahime inneke hamidün mecid.”

   “Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.Kema Barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahime.İnneke hamidün mecid.”

   7 kere Fatiha Süresi.

   7 kere Kulya eyyühe’l -kafirun

   7 kere Ayetel kürsi

   7 kere İhlas süresi

   7 kere Felak süresi

   7 kere Nas süresi
   Aşağıdaki tertib de uygulanabilir.

   kalkar bir akarsudan bayo yapacak ve içecek akadr su alır.Sonra aşagıdaki dualar sırayla okuyup üflenir.bu su ile banyo yapılır ve içilir.üç defa tekrarlanmasında fayda vardır.

   Üç kere fatiha suresi
   üç kere”Elif lam mim”
   Ayet-el-Kürsi
   Ta-Ha suresinin 67-69 ayetleri
   Üç defa İsra Suresinin 81.Ayeti
   Üç kere İnşirah suresi
   üç kere ihlas suresi
   üç kere Felak suresi
   Aşağıdaki dua tertibi de uygulanabilir.
   Her gün sabah ve akşam Besmele ile birlikte 19 defa okunur.

   “Bismillahirrahmanirrahim.Ferdün Hayyün Kayyumün Hakemün Adlün Kuddusün Min şerrinneffasaati fil ukadi.”
   Ayrıca aşağıdaki Allah’ın ismini okuyarakta kurtulabilirsiniz.

   Allahü Teala Hazretleridir.

   rakip

   Bir bardak suya 5000 kere “Ya Rakib celle celalühü” ismi şerifini okunup içilirse yapılan büyü ve sihir bozulur.
   5 vakit namazların arkasından 312 kere “Ya Rakib celle celalühü” ismi şerifini okuyan her türlü kötülükten korunur ve rızkı açılır.
   Her gün 312 defa “Ya Rakib celle celalühü” ismi şerifini okuyanın hafızası kuvvetlenir.

 5. selamunaleykum
  Ya benim kafama takılan bi soru var bir süreyi duayı 3 5 7 defa okumayı anladımda 312, 298, 1001 defa kere okumak bu sayıları neye göre belirliyorsunuz nden bu kadar hem çok hem kusuratlı bunu anlamadım

  • Hayırlı günler.Bunlar kaynaklarda belirlenmiştir.denenmiş islam büyükleri kedilerine özelistekler için vird edinip faydasını görmüşlerdir.Ben belirlemiyorum.Değerli hocaların eserlerinde ebced değerlerinegöre hesaplanmıştır.

 6. el gaffur celle celalü anlamına gelen arapça yazılı bi kağıt buldum evimde,Allah’ın ismi kullanılarak büyü yapılır mı ve bu kağıdı nasıl imha edebilirim

 7. hocam bizimde aile içinde kopukluklar aile bireyleri arasında sürekli geçimsizlikler sorunlar ve tartışmalar olmaya başlamıştı birden bire güvendiğimiz bir hocamıza baktırdık aileme ve bana büyü yapmışlar ve hoca sizin yukarıda anlattığınız gibi bozabileceğimizi söyledi ancak babam büyüye inanmadığı için yapmayı reddediyo. Ben 1 bardağa değilde içme suyuna 5000 defa ya rakib ismi şerifini okusam ve kendisi bir meddet o sudan içse yinede tesirli olur mu?

  • TABİKİ SEVGİ HANIM ONUN HABERİOLMADAN OKUYAİBLİRSİNİZİÇME SUYUNA.AYRIC AGEÇİMSİZLİK İÇİN 232 YA KEBİR C.C 114 YA CAMİ C.C 200 YA VEDUD C.COKUYUN

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>